Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliscie wypowiedź Kajta, na fb Cezarego? Zaciekawiła mnie kwestia dostarczenia innych opon... dlaczego jest to niemożliwe logistycznie? Michelin ich jeszcze nie wyprodukowal, czy ciężko je przewieźć z Francji do Szwecji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliscie wypowiedź Kajta, na fb Cezarego? Zaciekawiła mnie kwestia dostarczenia innych opon... dlaczego jest to niemożliwe logistycznie? Michelin ich jeszcze nie wyprodukowal, czy ciężko je przewieźć z Francji do Szwecji?

Ilość opon razy ilość załóg i tylko kilka dni do rozpoczęcia rajdu. Poza tym ktoś za te opony musi zapłacić, nie każdy pewnie kupuje bezpośrednio od producenta, Michelin na krechę pewnie nie da i masz odpowiedź. Poza tym jeszcze może dojść to o czym wspomniałeś - nie mają tylu odpowiednich opon na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlaczego jest to niemożliwe logistycznie?

 

Ponieważ każdy zespoł z ok. min. miesiecznym wyprzedzeniem zamawia opony u producenta .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie chleb że sie zepsuje , tym bardziej ze rajd skrócony to wystarczy polowa opon... ja nie wiem za co Ci dzialacze biora kase :)

 

 

Ale o jakich Ty oponach myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek:

 

"Po dzisiejszym zapoznaniu trzeba przyznać, że tegoroczny Rajd Szwecji nie powinien sie odbyć. Nie chodzi nawet o totalne niszczenie dróg, ale głownie o bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Nie ma odpowiednich opon do jazdy w takich warunkach. Jesli przyjdzie zapowiadany mróz to kolce przetrwają Max 10 km pierwszego oesu w pętli. W jaki sposób bedą mogły zareagować służby bezpieczeństwa w razie jakiegoś wypadku. Większość dróg będzie nieprzejezdnych dla aut ratowniczych. Wiem że wyłożono ogromne pieniądze w organizacje i przygotowanie rajdu, ale gdzieś trzeba zachować zdrowy rozsądek. Trudna decyzja przed organizatorami i FIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo tam nie powinno byc z zwłaszcza nie na klockach.dziś było +6 jutro moze zmrozi .kolcow po 10 km oesu nie bedzie a każdy bedzie walczył zeby utrzymać sie na drodze.I gdzie tu ma byc rywalizacja sportowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...