Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

Stopy myj przynajmniej dwa razy w tygodniu  

@@stach1111, moja teza potwierdzona w 100% :D

 

markos007 niektórzy mają obsesję na punkcie PiS i dla nich nawet to, że dziś wieje wiatr to ich wina ;)

Stachu Lotos ostatnio przestał m.in finansować Operę w Gdańsku, przez co w tym miesiącu zawiesili wszystkie spektakle ? Czy uważasz, że to też wina PiS ? :P

Zawsze pisałem, że Lotos jest mega wymagającym sponsorem i bez żadnych sentymentów, gdy mu się coś nie podoba to zabiera kasę i koniec. U nas tak zrobił mi.in z żużlem. Robert za często wypadał a nasze wspaniałe media tylko wtedy zauważały jego obecność w rajdach. Lotos stwierdził, że nie chce takiej reklamy i zabrał zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stopy myj przynajmniej dwa razy w tygodniu

@@stach1111, moja teza potwierdzona w 100% :D

markos007 niektórzy mają obsesję na punkcie PiS i dla nich nawet to, że dziś wieje wiatr to ich wina ;)

Stachu Lotos ostatnio przestał m.in finansować Operę w Gdańsku, przez co w tym miesiącu zawiesili wszystkie spektakle ? Czy uważasz, że to też wina PiS ? :P

Zawsze pisałem, że Lotos jest mega wymagającym sponsorem i bez żadnych sentymentów, gdy mu się coś nie podoba to zabiera kasę i koniec. U nas tak zrobił mi.in z żużlem. Robert za często wypadał a nasze wspaniałe media tylko wtedy zauważały jego obecność w rajdach. Lotos stwierdził, że nie chce takiej reklamy i zabrał zabawki.

Pamiętasz jak parę tygodni temu pisałeś ze Prezesa Lotosu nie ruszą ? ;) Ja postawiłem dobra wódkę że faceta wywalą na zbity pysk. Brawo Ty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colin o Robercie:

 

Co ciekawe, podczas zawodów parę razy spotkał się z Robertem Kubicą, który także jest wielkim fanem symulatorów i gier rajdowych. Jako kierowca Formuły 1 spędzał w ten sposób masę czasu.
- Trenowaliśmy razem przed turniejem i nieskromnie dodam, że udało mi się go pokonać. Niesamowity gość. Potrafił siedzieć przed komputerem do siódmej rano, żeby tylko "uciąć" trochę czasu na odcinku, czasami nawet jedną setną czy tysięczną sekundy.

http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wroclaw/1,123440,19922615,historia-jak-z-filmu-sprzed-komputera-prosto-do-rajdowki-tutaj.html?as=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Stopy myj przynajmniej dwa razy w tygodniu

@@stach1111, moja teza potwierdzona w 100% :D

markos007 niektórzy mają obsesję na punkcie PiS i dla nich nawet to, że dziś wieje wiatr to ich wina ;)

Stachu Lotos ostatnio przestał m.in finansować Operę w Gdańsku, przez co w tym miesiącu zawiesili wszystkie spektakle ? Czy uważasz, że to też wina PiS ? :P

Zawsze pisałem, że Lotos jest mega wymagającym sponsorem i bez żadnych sentymentów, gdy mu się coś nie podoba to zabiera kasę i koniec. U nas tak zrobił mi.in z żużlem. Robert za często wypadał a nasze wspaniałe media tylko wtedy zauważały jego obecność w rajdach. Lotos stwierdził, że nie chce takiej reklamy i zabrał zabawki.

 

Czy to że Lotos rezygnuje również z Rajdu Polski też nie można łączyć z " dobrą zmianą" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co do tego nie ma watpliwosci, ze powody sa polityczne. W normalnie funkcjonujacych ukladach, zadna firma nie zrywa kontraktu w trakcie trwania sezonu. Umowy sa ustalane na koniec roku i zawierane na sezon. Zerwane moga zostac tylko gdy ktoras ze stron razaco pogwalci zasady - czyli gdyby np. RK w wywiadach mowil, jaki to Lotos jest paskudny i be. W ten sposob dzialalby na szkode wizerunku marki. Wiec do wyobrazenia sa dwa scenariusze: 1) zadna umowa nie zostala podpisana, a ten jeden start w tym sezonie zostal na ostatni gwizdek sfinansowany glownie dzieki uprzejmosci nizszych ranga managerow z koncernu. Moglo to miec miejsce ze wzgledu na niewiadoma przyszlosc spolki i w ramach swego rodzaju "uprzejmej troski o RK" albo 2) bardziej realistyczny scenariusz: rozmowy byly przesuwane, pewne slowne zapewnienia istnialy ze strony lotosu, byc moze nawet zostala podpisana umowa (stad niepewne wypowiedzi RK i MS), ale koniec koncow na stolku usiadlo nowe szefostwo, a to nowe szefostwo oczywiscie pierwsze co musi zrobic to anulowac wszystko co bylo robione przez poprzednie szefostwo. 

 

Wcale by mnie to nie zdziwilo, tym bardziej ze takie zachowanie jest popularne nie tylko w specyficznych warunkach panstwowych przedsiebiorstw, ale nawet w prywatnych firmach niejednokrotnie nowy szef uwaza, ze musi wszystko odwrocic do gory nogami zanim przystapi do roboty - glownie po to by pokazac, ze poprzednik byl niekompetentnym debilem (oczywiscie bez zrywania wiazacych umow).

 

Ja sie teraz tylko martwie o Kajtka i mam nadzieje, ze ma podpisana solidna umowe, ktora umozliwi mu dalsze starty nawet w razie jej zerwania. Ale nie liczylbym na to, ze zobaczymy go rowniez w sezonie 2017 w barwach Dynamic :rolleyes:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Than_Junior, wszystkie Twoje stwierdzenia to niestety jedynie przypuszczenia i to, że możliwy jest "jakiś" scenariusz bądź dwa to tylko czyste dywagacje i nie wyklucza tego, że było całkiem inaczej. Każdy ma pewnie swoją hipotezę na ten temat a jak było naprawdę pewnie się nie dowiemy bo RK raczej nie zrobi złego PRu firmie, która wykładała na niego przez jakiś okres sporo kasy

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to chciałem podsumować...

@@Than_Junior, piszesz o możliwych dwóch opcjach/scenariuszach, odrzucając z dosyć dużą dozą pewności każde inne rozwiązanie. A tak naprawdę, to TYLKO przypuszczenia.

Pisałem już gdzieś wcześniej, że my tutaj NIC konkretnego nie wiemy, nie znamy jeszcze nawet oficjalnej decyzji, a tym bardziej jej powodów. I nawet jeśli to sie potwierdzi, to nadal nie będziemy ich znać. Możemy się tu wszyscy wymądrzać, ale ciekawe jak by się każdy zachował na miejscu tych, którzy podejmują decyzje. Oczywiście, że można ich osądzać jeśli decyzje są złe, nieuzasadnione, itp, ale dopiero wtedy kiedy znamy szczegóły i WSZYSTKIE uwarunkowania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie chciał :P

 

Szczegółów nie znamy. I choć Kubica jest ceniony za wiele cech:profesjonalizm,pracowitość,ambicję,talent to podjął co najmniej trzy fatalne decyzje. Pierwsza kiedy miał umowę przedwstępną z Ferrari w garści trzeba było unikać ryzykownych sytuacji , kiedy zaproponowano fotel w cytrynie i kiedy nie bez powodu zapraszano go do fabryki Hultaja.

 

I choć Kubica ma te same przymioty w dalszym ciągu, to czas leci a On chudnie w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co do tego nie ma watpliwosci, ze powody sa polityczne. W normalnie funkcjonujacych ukladach, zadna firma nie zrywa kontraktu w trakcie trwania sezonu.

Przede wszystkim kontrakt nie został zerwany. Wygasła 3 letnia umowa, która została podpisana w I kwartale 2013 roku i nie została przedłużona.

Lotos już w lutym 2015 podpisał dużą umowę na sponsoring reprezentacji w kopanej, a więc wiadomo było, że zaangażowanie w rajdy zmaleje, tym bardziej, że wyniki finansowe nie napawają optymizmem.

 

Po trzecie może Lotos nie chciał przedłużać umowy z Robertem, który dzwonił w prawie każdym rajdzie. Może cierpliwość sie skończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Than_Junior, moim zdaniem kluczowa jest inna sprawa. Sport motorowy  w naszym kraju od dawna jest na uboczu, większe firmy wolą wykładać pieniądze na piłkę i inne dyscypliny sportu. Wystarczy spojrzeć na sukces Kajto (brak nawet nominacja do sportowca roku, znikome zainteresowanie mediów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak ludzie mieli po 20, 40, 80 koni w aucie to rajdówki po 200, 300 to było coś. Teraz kiedy byle Skoda po wirusie ma więcej to każdy Janusz czy Seba się czuje wyścigowcem... rajdowcem ewentualnie. 

 

No i piłka kopana to atrakcja dla milionów a rajdy, rajdy nie. 

 

 

Ten kawał w sumie odpowiada dlaczego jest tak a nie inaczej, w sensie ile dzieci w klasie za jakim sportem głosuje...  

 

 

Pani pyta dzieci w klasie które z nich ogląda piłkę nożną. Zgłasza się cała klasa, tylko Jaś nie podnosi ręki... Pani lekko zdziwiona tym, że Jaś się wyłamuje, pyta:

 

- Jasiu a ty czemu się nie zgłaszasz?

- Bo ja oglądam rajdy!

- ale dlaczego? zobacz Jasiu tu cała klasa jest za piłką, nawet ja...

- ale ja oglądam rajdy! -upiera się Jaś

- no dobrze, ale powiedz chociaż dlaczego?

- ponieważ mój tatuś ogląda rajdy, moja mamusia ogląda rajdy, mój brat ogląda rajdy... wiec i ja biorę z nich przykład i jestem wierny rajdom!

 

Nauczycielka nieco zdziwiona, ale nie daje za wygraną i dalej próbuje przekonać Jasia, że jego wybór jest niewłaściwy:

 

- no ale Jasiu, nie zawsze warto brać przykład ze starszych... a co byś zrobił gdyby twój tata był menelem, mama lumpem , a brat pedałem?

- hmmm, no w tedy pewnie oglądałbym piłkę nożną...

  • Lajk 12
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no dobrze, czyli że Kubica nie lubiany przez pis a Kajto już jest partyjniakiem? bo nie rozumiem. Jeden projekt jest kontynuowany, z drugiego zrezygnowano, stoi za tym tylko polityka czy jednak coś jeszcze?

To nie tak,

Duda wygrał wybory w maju, jesienią cały pis i prezes Olechnowicz prawdopodobnie poinformował Roberta, żeby uważał ze swoim projektem, bo nie wie ile czasu jeszcze będzie prezesem.

Tu nie chodzi o to czy ktoś jest lubiany przez pis. Tu chodzi o to, żeby na stanowisku prezesa była marionetka, która bez mrugnięcia przeleje 26 mln PLN dla Tadeusza z Torunia, jeżeli tego zażyczy sobie ten mały człowieczek.

  • Lajk 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak ludzie mieli po 20, 40, 80 koni w aucie to rajdówki po 200, 300 to było coś. Teraz kiedy byle Skoda po wirusie ma więcej to każdy Janusz czy Seba się czuje wyścigowcem... rajdowcem ewentualnie. 

 

No i piłka kopana to atrakcja dla milionów a rajdy, rajdy nie. 

 

 

Ten kawał w sumie odpowiada dlaczego jest tak a nie inaczej, w sensie ile dzieci w klasie za jakim sportem głosuje...  

 

 

Pani pyta dzieci w klasie które z nich ogląda piłkę nożną. Zgłasza się cała klasa, tylko Jaś nie podnosi ręki... Pani lekko zdziwiona tym, że Jaś się wyłamuje, pyta:

 

- Jasiu a ty czemu się nie zgłaszasz?

- Bo ja oglądam rajdy!

- ale dlaczego? zobacz Jasiu tu cała klasa jest za piłką, nawet ja...

- ale ja oglądam rajdy! -upiera się Jaś

- no dobrze, ale powiedz chociaż dlaczego?

- ponieważ mój tatuś ogląda rajdy, moja mamusia ogląda rajdy, mój brat ogląda rajdy... wiec i ja biorę z nich przykład i jestem wierny rajdom!

 

Nauczycielka nieco zdziwiona, ale nie daje za wygraną i dalej próbuje przekonać Jasia, że jego wybór jest niewłaściwy:

 

- no ale Jasiu, nie zawsze warto brać przykład ze starszych... a co byś zrobił gdyby twój tata był menelem, mama lumpem , a brat pedałem?

- hmmm, no w tedy pewnie oglądałbym piłkę nożną...

Bardzo głupi ten "kawał".

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...