Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

No i powrocilem do domu mega szczęśliwy :) Rajd był super , mimo ze kraj Finlandia strasznie nudny , okrutnie drogi ( piwo w hotelu 8,90 euro za 0,4 l , butelka wódki w hotelu 0,7 L 130 euro i nie można kupić dwóch butelek na raz ! ) cola w sklepie 2,5 euro za 1 litr , pizza przyzwoita 15 euro itp. Generalnie dramat z cenami . Ale to pikus jak się patrzy na wyniki i jazdę Roberta . Zobaczcie , jeszcze w kwietniu Robert debiutował na szutrach , i nikt mu nie dawał szans , każdy się bal i mówił ze na asfalcie będzie szybki , a teraz przez pól roku nauki , leje gości na własnym podwórku !!!!! Do tego naprawdę słabym autem , i jedna ręka !!!!!! To jest coś nieprawdopodobnego , na polskim jak się nic niespodziewanego nie wydarzy , to zrówna z ziemia matadorow jeżdżących na pamięć :) , mając zaledwie powiedzmy roczne doświadczenie w rajdach ! Stawiam 100:1 ze w tym roku zdobędzie mistrzostwo WRC2 :) a w przyszłym roku będzie w czubie WRC :) jedna ręka ...... nie zapominajcie o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit masz zupełną rację, Finlandia to bardzo dziwny kraj do mieszkanie, ale cudowny do "rajdowania," oesy są niemal wszędzie, niektóre dojazdówki, np. na Mokiperrę wydawały mi się lepsze niż Ouninpohja :drool: . A czołówka WRC łamie na odcinkach prawa fizyki.

Staliśmy zawsze w wybitnych miejscach, a każdy przejazd wzmagał bicie serca i utwierdzał o słuszności przyjazdu na ten rajd. No i wisienka na torcie Robert!!!! wszędzie szedł idealnie, Po Wurcakach była niewielka różnica, nawet skakał podobnie...... Jest naprawdę wielki!! :evil2: !.

Mieliśmy flagi i Finowie czesto nas zaczepiali, przybijali piątki i mówili, że go niesamowicie szanują. A na moje słowa, że to przyszły mistrz świata, odpowiadali z aprobatą, że to "posible".

Jeżeli chodzi o odcinki, to niema nigdzie takich. Ich charakterystyka, to szczyt, zakręt, hopa, łuk, zakręt, szczyt z odciążeniem..... i tak wszędzie i bardzo szybko. Kilka razy jak się ustawiałem, to myślałem, że dany garb stworzy lekkie odciążenie, a prędkość sprawiała kilkunastometrowy skok. Bardzo łatwo znaleźć dobre miejsce i na raz podziwiać przejazd z trzema, czterema ciekawymi akcjami.

Co mnie lekko rozczarowało, to że nie można przemieszczać się ooesem przed rozpoczęciem, tylko, ciasnymi, niewygodnymi poboczami. Kilka lat temu było lepiej.

No i to o czym wspomniał Carfit.... smutny kraj. Niby wszystko ok: ładnie, klimatycznie, ale dziwna polityka sprawia, że jest jakoś tak nijako. Nikt nie przekracza prędkości, jedzie się wolno i nie ma odwagi, żeby przyspieszyć, chyba że na szutach wynajętym samochodem :twisted: , ale najgorsze jest to, że staliśmy się ofiarami godziny 21-szej. Po tej godzinie w tym kraju nie kupi się alkoholu :facepalm: .

Wracając z oesów, szukamy sklepu z alkoholem, a o takie nie łatwo, we wszystkich marketach sprzedają tylko piwo, a ja nie jestem jego zwolennikiem. Oczywiście nie znajdujemy i decydujemy się na piwo, podchodzimy do kasy, a pierwsza osoba, która w Finlandii nie zna angielskiego tłumaczy nam, że nie może sprzedać piwa po 21-szej słowami " the clock is to much" :facepalm: :facepalm: :facepalm: .... I wieczór na trzeźwo :cry: .

W następnych dniach byliśmy mądrzejsi i nawet udało nam się wywołać pożar na saunie w naszym domku polewając ją fińską wódką :ph34r: , a później nocne pływanie po jeziorze.

 

Generalnie wyjazd uważam za bardzo udany, nie mogę zapomnieć i wyjść z podziwu do bomby, na której jechała czołówka... to faceci z naprawdę dużymi jajami. I jestem pewien, że za rok, dwa Robert będzie walczył jak równy z równym z nimi i oczywiście z Ogierem. :puchar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie , jeszcze w kwietniu Robert debiutował na szutrach , i nikt mu nie dawał szans , każdy się bal i mówił ze na asfalcie będzie szybki , a teraz przez pól roku nauki , leje gości na własnym podwórku !!!!!

 

w co nie wsiądzie to wygrywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi i carfit macie jakieś foty?
Ja mam sporo, ale raczej towarzyskich, okołorajdowych i generalnie z wygłupów :P . Rajdówek nie cykam, bo wolę w tym momencie na nie patrzeć. Jak znajdę jakieś ciekawe, to wieczorem wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskim jak się nic niespodziewanego nie wydarzy , to zrówna z ziemia matadorow jeżdżących na pamięć :) , mając zaledwie powiedzmy roczne doświadczenie w rajdach ! Stawiam 100:1 ze w tym roku zdobędzie mistrzostwo WRC2 :) a w przyszłym roku będzie w czubie WRC :) jedna ręka ...... nie zapominajcie o tym

 

AMEN :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakis czas temu szczerze watpilem,ze polski kierowca moze kiedys powalczyc z finami jak rowny z rownym na moim ulubionym rajdzie a tu pojawia sie Robert kosmita, kierowca rodem z wyscigow :o, ktory przywraca mi marzenia o polskim mistrzu swiata WRC :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pokazują tylko kilka załóg z czołówki :( , słaba promocja słabszych kategorii :(

 

w kolejnych rundach asfaltowych pewnie bedzie wiecej jak sie robert pomiędzy wurcaki wmiesza :D

Może się pomiędzy wurce wmieszać ;)

http://www.sport.pl/Rajd/1,131935,14393771,Robert_Kubica_w_aucie_klasy_WRC_w_Rajdzie_Niemiec_.html#BoxSportTxt

http://sport.wp.pl/kat,1778,title,Kubica-w-Rajdzie-Niemiec-w-mocniejszym-aucie,wid,15870310,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pokazują tylko kilka załóg z czołówki :( , słaba promocja słabszych kategorii :(

 

w kolejnych rundach asfaltowych pewnie bedzie wiecej jak sie robert pomiędzy wurcaki wmiesza :D

Może się pomiędzy wurce wmieszać ;)

http://www.sport.pl/...tml#BoxSportTxt

http://sport.wp.pl/k...,wiadomosc.html

 

 

propozycja napewno padła, ale Robert jak wnioskuje z jego wypowiedzi w wywiadzie po prostu odmówił :)

 

http://www.sportowefakty.pl/rajdy-samochodowe/375667/krzysztof-holowczyc-chwali-wystep-roberta-kubicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...