Skocz do zawartości

Tablety i inne dropsy multimedialne


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Tablet powinienen przede wszystkim oferować mobilność, większą od przeciętnego laptopa, który z założenia będzie bardziej wszechstronny. Zatem kluczowa sprawa to rozmiar: dla wi-fi w domu to spokojnie 10", na zewnątrz coś w przedziale 7-8" spokojnie wystarczy (nawet mniej ale to moje prywatne preferencje). Oprócz długości czasu pracy na baterii (minimum 5-6h), warto zwrócić uwagę na GPS i co niektóe tablety to mają tuner DVB-T. W tym momencie tablet, może spokojnie pełnić funkcję nawigacji czy też przenośnego tv - 10" w samochodzie osobowym będzie wyglądała komicznie, inną kwestią są względy rozpraszania uwagi itp. Myślę że 7 to taki kompromis pomiędzy smarfonem a netbookiem i właśnie ten rozmiar przyjmie się w zastosowaniach mobilnych (pamiętam, jak wchodził Note to swoimi 5 calami wydawał się ogromny). Tym, którzy przymierzają się do zakupu N7 - w niedługim czasie cena ma spadnąć (obecnie 1399 za wersję z 3G 32GB).

Przy moblnym 3G to taki must be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja uległem bo ciągłe targanie laptopa i wyjmowanie go co chwila z torby mocno mnie irytowało.

Kupiłem 7" Samsunga. Wczoraj spędziłem cały dzień na zabawie i przerzucaniu pracy z laptopa do tabletu. Wytrzymał ponad 9 godzin ciągłego używania na 1 ładowaniu więc jest dobrze.

Całe szczęście, że zdecydowałem się na mniejszy model bo te 7" wystarcza do komfortowej pracy z dokumentami w terenie, a 10" byłby mało poręczny. Na 7" można trzymać tablet i jednocześnie pisać 2 kciukami.

Wziąłem model bez modemu 3G. Mam internet w telefonie i bez problemu działa w terenie jako router wifi.

 

Na google play pojawił się darmowy tapatalk hd więc przeglądanie forum to czysta poezja :D

 

Edytowane przez zento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprzedaje mojego Nexusa 7. Jak skasowac z niego dane uzytkownika i wszystkie zainstalowane programy? Tablet ma zrobiony root, zainstalowany ClockworkMod Recovery i SuperSU. Jak przywrocic go do stanu pierwotnego ale z zachowaniem roota i CWM oraz SU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wśród tabletów ciągle jest zbyt mały wybór,przynajmniej wśród tych markowych.Niby jestem zadowolony z Samsunga Galaxy ale rozglądałem się za czymś mocniejszyjm,z lepszym aparatem i... jakiego modelu bym nie znalazł,czegoś mu brakuje albo czegoś za mało... Dlatego planuję przesiadkę na Galaxy Note II.Jeśli ktoś z Was,przy okazji,chciałby sobie jakiś tablet nabyć,to mogę sprzedać dwie sztuki w dobrej cenie: używany ale zadbany Galaxy GT-P1000 16GB i nowy,zapakowany Galaxy GT-P3100 8GB.Jak co to PW proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje mojego Nexusa 7. Jak skasowac z niego dane uzytkownika i wszystkie zainstalowane programy? Tablet ma zrobiony root, zainstalowany ClockworkMod Recovery i SuperSU. Jak przywrocic go do stanu pierwotnego ale z zachowaniem roota i CWM oraz SU?

 

"Factory data reset" z Settings/Back up and reset chyba powinno dac rade.

Przy czym SuperSU, czy cos tam, chyba jest tez instalowanym programem, wiec zostanie usuniety raczej. Ale CWM powinien zostac :)

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie.Poszukuje Tabletu ,glownie z mysla o korzystaniu przez Zone,troche przeze mnie,glownie z doskoku,ale na podroze do auta pod 2 dzieci-5 i 2 latkow,by czyms sie zajeli,troche edukowali ,niemniej sprzet do korzystania,nie do zniszczenia...Sledzilem oceny,testy,wymyslilem sobie,ze do 800 pln,kupic chce dobrze oceniany :

 

KRUGER&MATZ TABLET 10.1 KM1060 ANDROID DC 1,6

Ktos z Was uzytkowal te firme?Nie chce modemu,wole 10 cali,jak juz ma byc pod filmiki,ogladanie,wole cos wiekszego,do domu,a nie na spacer...Chinole maja dobre oceny,ale serwis,praca na dluzej chyba troche sa krytykowane.Moze cos innego polecicie,slucham propozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dla 2latki,dla nas glownie,dla dzieci do umilenia podrozy,mialem na mysli bardziej wyswietlanie filmikow,czy sluchowisk pod nich -czyli pode mnie,zeby mnie nie absorbowaly kierujac,ale nie dla dzieci!!!:-)W zasadzie,jak ktos chce,podziele sie wrazeniami z uzytkowania tabletu Kruger-Matz 10 cali.Dzisiaj ma zjechac do mnie...Kiano ma kumpel,odradza,fajny,ladny,ale wolny i zawiesza sie....Chodzilo mi o budzet,laptopy mam i najbardziej brak mi mego stacjonarnego kompa,ale padl ze starosci....Tablecik to tak do zabawy dla mnie i Zonki...Dzieci jeszcze nie sa zmanierowane kompamami i Macdonaldsami i itp....;-)

Edytowane przez lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się swoimi wnioskami z używania Asus fonepad 7 .

Służy mi jako:

1.GPS- sygnał łapie w kilka sekund, obsługuje satelity GPS i Glonas.

2.Odtwarzacz muzyki i filmów, z adapterem można go podłączyć audio w aucie poprzez jack.Montuje go na rzepy na schowku pomiędzy nawiewami.

3. Przeglądam internet.

4.Może służyć jako telefon.

10.bateria trzyma 10 godzin i więcej

11.aero2-działało:-( już nie aktualizacja z android 4.22 na 4.3 ,może ktoś ma podobny problem? 3g działa tylko nie aero2

12.ciekawa aplikacja do notatek,edycji zdjęć _super zabawa

Nie korzystałem z Apple, ale:

Jestem w 100% zadowolony z tego sprzętu i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiano ma kumpel,odradza,fajny,ladny,ale wolny i zawiesza sie...

W chinskich tabletach to standard, trzeba sie przyzwyczaic. Jak chce sie miec dobry tablet, to trzeba wziasc Asusa, Samsunga, Sony itp.

 

Ten Kiano, ktory mialem na mysli ma podobny procesor do tego Krugera, ale cztery rdzenie i dwa razy wiecej RAMu wiec powinien byc szybszy. Do tego za okolo 100zl wiecej dostajesz ladniejszy ekran i wieksza baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony nie polecam Toshiby, ze wzgledu na serwis gwarancyjny. Wkleje tutaj post, ktory wyslalem do Toshiba Polska na Facebooku.

 

W kwietniu kupiłem tablet AT300, po kilku miesiącach przestał działać ekran dotykowy. Sprzęt oddałem do autoryzowanego serwisu na naprawę gwarancyjną. Podczas oględzin, zauważono rysę na ekranie długości ok. 3-4 centymetrów, ale na tyle delikatną, że była widoczna dopiero po dokładnym wytarciu ekranu szmatką i spojrzeniu pod światło. Jak była niewielka, świadczy fakt, że serwisant który musiał zrobić zdjęcie rysy, powiedział mi, że udało mu się to dopiero po wielu próbach, bo była tak słabo widoczna, że w nie mógł jej uchwycić na zdjęciu. Stwierdził, że nie wierzy, aby takie coś mogło spowodować awarię ekranu. Tablet był używany w domu i skoro w takich warunkach powstała rysa, to świadczy to fatalnej jakości użytych materiałów (pomijając fakt, że jest to normalna cecha eksploatacyjna). Toshiba odrzuciła gwarancję na tej podstawie. Twierdzę, że Wasza firma, łapie się każdej okazji, aby gwarancję odrzucić, nieważne jak bardzo byłaby absurdalna. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby została odrzucona nawet gdyby jakaś rysa pojawiła się z tyłu obudowy, albo na ekranie byłyby widoczne ślady po palcach. A teraz najlepsze, za tablet zapłaciłem ok. 1300 zł. TOSHIBA WYCENIŁA NAPRAWĘ NA 2500 ZŁ!!! Jak myślicie, jaką mam o Was opinię??? Odpowiedzcie mi, czy kupilibyście sprzęt firmy, która robi wszystko aby odrzucić gwarancję i proponuje naprawę za dwukrotność ceny nowego sprzętu??? Gratuluję podejścia do klienta. Jestem Waszym fanem i postaram się aby jak największa liczba osób dołączyła do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik mam,bawie sie nim,nie sadzilem,ze mnie tak wciagnie.Zainstalowalem kilka aplikacji,wtyczek,wiec go zamuliem lekko,ale to nic w porownaniu z dzialaniem serwea tego forum.Kruger dziala,10 cali daje obraz,poki co,pasuje.

 

 

Wysłane z mojego KM1060 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym podzielić się swoimi wnioskami z używania Asus fonepad 7 .

Służy mi jako:

1.GPS- sygnał łapie w kilka sekund, obsługuje satelity GPS i Glonas.

2.Odtwarzacz muzyki i filmów, z adapterem można go podłączyć audio w aucie poprzez jack.Montuje go na rzepy na schowku pomiędzy nawiewami.

3. Przeglądam internet.

4.Może służyć jako telefon.

10.bateria trzyma 10 godzin i więcej

11.aero2-działało:-( już nie aktualizacja z android 4.22 na 4.3 ,może ktoś ma podobny problem? 3g działa tylko nie aero2

12.ciekawa aplikacja do notatek,edycji zdjęć _super zabawa

Nie korzystałem z Apple, ale:

Jestem w 100% zadowolony z tego sprzętu i polecam.

 

AD 11. Wysłany na gwarancji, ogarneli mi bardzo szybko póki co chwalę sobie serwis ASUS, oraz ten tablet. Przeinstalowany Na android 4.22

Edytowane przez Dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze umieścić aktualizację sprawy związanej z moim tabletem Toshiba... jest naprawiony... po prostu oddałem go do serwisu, w kraju w którym go kupiłem. I pies z kulawą nogą nic nie wspomniał o rysie na ekranie, choć zostało to umieszczone w papierach przy przyjmowaniu do naprawy. Ekran dotykowy został naprawiony, a nie wymieniony na nowy! Da się? Da! Nikt z Toshiby nie chce mi odpowiedzieć, jak część zapasowa może kosztować 2x więcej niż nowy tablet. Takich cen to nawet SIP nie ma :D

 

... póki co chwalę sobie serwis ASUS

 

Sie wie, w końcu mój brat tam pracuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak z tą opinią pośpieszyłem się zbyt szybko.Serwis kompletnie nie ogarnął sprawy, sam sobie poradziłem ale do końca nie jest tak jak sie należy.

Jeśli chcę korzystać z Aero2 to po każdym włączeniu sprzętu muszę lekko wysunąć i wsunąć spowrotem tacke z kartą.BYć może nowa aktualizacja naprawi ten błąd, póki co widzę że serwis nie ogarnia i nie będę już odsyłał , nawet nie raczą sie odezwać jesli ja ich nie atakuje mailami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowi i panie prośba o podpowiedź odnośnie tabletu.

 

Co musi posiadać:

-obsługa AERO2

-GPS i A-GPS

-modem 3g (lepiej LTE :) )

-Windows (ewentualnie dual OS)

-ekran 8"

-hdmi

-usb

 

Z góry dzięki za propozycje nie spieszy się z kupnem więc na tą chwilę rozeznaje rynek...

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A dał radę ktoś zainstalować flash playera w trybie PC, żeby działało pod androidem 4.1x?

zainstaluj sobie apke o nazwie photon browser i strony z flash playerem będą działać za pomocą tej apki

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

szukam jakiegos tableta... najlepiej 10" I fajnie gdyby mial hdmi, raczej android... jest cos co mozecie polecic? Sony I samsungi odpadaja, bo nie lubie przeplacac za metke. Pozdrawiam

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dasz namówić się na tableta z win 10 naprawdę ten system jest dopracowany i co najważniejsze działa na nim flash player czego nie uświadczysz w androidzie  a coraz więcej stron www tego używa. A co do samego tableta ja sobie chwale acera switch 10 gdzie 2 w 1 spisuje sie wyśmienicie i jakość wykonania w skali od 1 do 10 daje 8 ale cena trochę odstrasza a z budżetowych polecam produkty modecom np freetab 1035 można kupić za około 650 pln i ma wszystko co potrzeba nawet hdmi

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...