Skocz do zawartości

Tablety i inne dropsy multimedialne


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że ja iOS do 5 znam bardzo dobrze (iOS 6 już sobie odpuściłem). Nie musisz mnie przekonywać też że to dobry tablet. Dla mnie jednak ze względu na wcześniej wymienione wady (brak flash, konieczność instalowania iTunes i konwertowanie plików, cena) lepszym rozwiązaniem jest Galaxy Tab. Może i nie jest tak pięknie dopracowany interfejs i może jest minimalnie szybszy. Ale dla mnie to bez znaczenia skoro za połowę ceny mam tablet dzięki któremu mogę więcej, szybciej i sprawniej zrobić.

A chyba właśnie o to wszystkim nam chodzi? Aby kupić urządzenie które spełni nasze 101% oczekiwań. U Ciebie sprawdza się iPad a GalaxyTab2 odpadł. U mnie jest dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP , najważniejsze aby sprzęt spełniał oczekiwania użytkownika :)

 

Użytkuje IPad-y juz przez ok. 3 lat. Gdyby Galaxy był moim pierwszym w posiadaniu tabletem pewnie bym był w miarę zadowolony ale niestety jest inaczej i widzę kolosalną różnicę miedzy tymi sprzętami na korzyść Apple.

 

Rozumiem oczywiście ze dla osoby piszącej software z jakichś tam względów OS może być niewygodny . Dla mnie jednak spełnia wszystkie oczekiwania a w dodatku praca na nim jest czystą przyjemnością czego o Tab-ie 2 czy zielonym droidzie powiedzieć nie mogę ;)

 

Zależy mi tez na tym aby wreszcie Apple miało poważnego konkurenta gdyż nic tak nie rozwija i motywuje jak silna konkurencja :)

Zyskuje na tym oczywiście konsument .Jednak narazie nie zamierzam przechodzić z Ipad-a na nic innego , no chyba ze nowszej generacji ( zdaje się już 4 tej ) Ipad-a :)

 

Co będzie dalej , zobaczymy...Może Windows 8 na tablecie ? Niestety obawiam sie że również szału nie będzie ;)

 

Pozdrawiam

 

Luk

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10" fajne jest... ale bardziej na jakieś posiedzenia na kanapie, czy ogólnie stacjonarne używanie (a nie w biegu). 7" poręczniejsze.
właśnie tak dzisiaj na szybko patrząc w sklepie to chyba faktycznie wybór padnie na coś bliższego 7 cali zamiast 10

 

Te najbardziej pasztetowe (biedronka, lidl, tesco i inne markety) mają fatalny wyświetlacz o niskiej rozdzielczości, kiepskim kontraście i ogólnie szkoda kasy.
te to z założenia odrzucam, nawet chyba teraz w netto jest jakiś za 250 zł nawet z klawiaturą i etui w zestawie :mrgreen:

Ale dzisiaj w rękę wziałem takiego http://www.prestigio.pl/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_7.0_PRIME_DUO i już powiem że byłem zaskoczony, bo wykonany całkiem fajnie, chyba z czystym androidem 4 więc nie zepsuty nakładkami, ekran też przyzwoity, jedyne czego mu brakowało to modemu 3G i w cenie 699 zł

 

Jak chcesz tanio to Nexus 7 ma najlepszy stosunek mozliwosci do ceny.
właśnie przypasował mi, bo z wyglądu pierwsze że dużo solidniej wygląda, a przede wszystkim bardziej elegancko niz Galaxy Tab, który jak dla mnie wygląda trochę jak kolejna zabawka dla gimnazjalisty niż dla kogoś poważnego. Jedyne czego faktycznie mu brakuje to aparatu na tyle, co jednak wolałbym żeby było no i trochę braku tego slotu na dodatkową kartę.

 

Radekk mam Ipada 2 , i mam Tableta Sony na Androidzie , uwierz mi to jest przepaść , tu nie ma wogole co porównywac , to dwa swiaty :)
e, bo to sony, ci to zawsze coś popsują :P wiesz ja osobiście na androida nie narzekam, smartfona użytkuje od dawna z tym systemem i wielkich problemów mi nie sprawia, ani nie mam ochoty nim rzucać o ścianę ani nic. Fakt że wziąłem dzisiaj Ipada mini to mimo że wnętrze na papierze ma gorsze to chodzi to dużo płynniej niż taki galaxy tab, czy nawet nexus, ale nie wiem czy jest sens wydawać jakby nie patrzeć co najmniej tego tysiaka wiecej na coś co może po miesiacu częsciej będzie leżało w szufladzie, bo ja jakoś nie widzę wielkiej potrzeby żeby owej osobie ten tablet był potrzebny i przypuszczam, że nawet później ja go będę cześciej pożyczał i używał, a to też nie byłoby jakoś zbyt często bo jednak ja wolę tradycyjny komputer. A nawet jeśli będzie miało zastosowanie to wcale nie jakieś szczególne, bo sam pomysł na tableta powstał, że bo znajomy ma tak fajnie wszystko tam w kalendarzu rozplanowane i też tak chcę, to powiedziałem kup sobie kalendarz, to że nie że tablet byłby fajny :lol:

 

Jako że jestem zwolennikiem używania tego typu zabawek w etui to przejeżdżając postanowiłem wstąpić do Saturna co by dokupić coś do Samsunga... Niestety do wyboru miałem 2 rodzaje etui w jakiś majtkowych kolorach
już chyba tragedii nie ma, bo też wczoraj na to patrzyłem w jakimś saturnie czy innym i było tego trochę od takich eleganckich skórzanych po takie kolorowe.

 

Wracam jednak do samego sprzętu i niestety mój zapał do niego a także systemu "zielonego" robocika z każdym dniem drastycznie słabnął.
ale powiedz czy użytkujesz/użytkowałeś może smartfona z tym systemem, dużo się to rózni, czy dla kogoś komu andriod na smartfonie pasuje to na tablecie już będzie przeklinany.

 

Galaxy Tab 2 ma wbudowane fabrycznie 16 GB pamięci ale można ją rozszerzyć poprzez slot na kartę micro SD. Trzeba tylko pamietać że wszelkiego rodzaju aplikacje , gry itd. mogą być wyłącznie instalowane na wewn.pamięci (16GB). Na karcie SD możemy kopiować jedynie muzyke, filmy , zdjęcia. That's it :idea:
mi to nawet pasuje i to bardzo, bochoćby jadąc gdzieś gdzie ma się dużo wolnego czasu i nie ma co robić, czy z dzieckiem, moge wziąć kilka kart z filmami/bajkami i tylko w wymieniać jak potrzeba, a bez slotu masz tylko tyle ile wejdzie na tableta.

 

Jakość materiałów użytych do produkcji obudowy jest oczywiście nieporównywalnie lepsza w Apple...Aluminum kontra plastik ;)
fakt tab nie powala, dlatego podobał mi się nexus który dla mnie wygląda super i nawet nie wiem czy nie fajniej niż Apple, bo inaczej niż wiele produktów upodabniających się do Ipadów.

 

W tej chwili cena Ipad 2 spada na łeb i szyję i jeszcze bardziej zastanawia mnie jaki jest sens zakupu Samsunga.
na dzień dzisiejszy jak coś 7" w przypadku Apple 8" to róznica i tak w najlepszym wypadku wynosi 1000 zł, więc sporo.

 

Piszesz, że interesuje Cię sprzęt 10 calowy, a ja ze swojej strony polecam ciekawy eksperyment. Wybierz się do iSpota i pobaw się dłuższą chwilę Nowym iPadem, a potem przejdź na iPada Mini.
już wybór padł na mniejszy podczas oglądania tabletów z androidem, więc tak samo jeśli ipad to mini. Modem 3G też już postanowione żeby miał.

 

podpinam Samsunga gdzie chcę poprzez zwykłe usb i od razu na każdym komputerze widzę swoje wszystkie pliki, nie muszę instalować iTunes czy sterowników.
to też jest dla mnie atut, a nie że muszę spędzić ileś czasu instalujac coś, bo chcę przegrać/wgrać jakaś rzecz. Teraz jak robię to na iluś komputerach, to tym bardziej, kolejny program bo raz na rok, akurat szybko będę musiał przerzucić daną rzecz z/na kompa.

 

A jak wyglada na ipadach używanie dokumentów word, exel, itd., otworzy mi to? albo z filmami które normalnie na kompie używam, na iOSie działają?

 

Moim zdaniem przewaga Apple to przede wszystkim efekt placebo + echa przeszłości. Ludzie po prostu wszędzie czytają że Apple jest płynniejszy, stabilniejszy więc zaczynają w to wierzyć. Kiedyś może tak było ale na dzień dzisiejszy Android przebił produkt z Cupertino.
wiesz ja generalnie nie przepadam za Apple jako firmą, nie lubię ich polityki, produkty same w sobie i mi się podobają. Ale nawet będąc bardziej negatywnie nastawiony do apple niż do google też jakoś odbieram ich sprzęt za prostszy w działaniu i bardziej płynny. Trochę jednak wierzę w to że jednak apple będzie lepiej działał choćby pod względem stabilności i płynności z tego względu że wszystko jest robione pod te konkretne urzadzenia, a nie pod ileś set. To tak samo jak coś byś robił dla kogoś konkretnego pod jego wytyczne, bardziej sprostasz jego oczekiwaniom, niż jak zrobisz coś ogólnie i tylko będziesz dostosowywał pod kolejnego zainteresowanego, trudniej będzie dostosować to żeby każdemu wszystko pasowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie o terazniejszym Win 8 RT, tylko o nastepcach ktore powoli wychodza z pelnym Win8 Pro.

4h pracy na baterii, 1kg wagi... jak na tablet to mizernie. Owszem w zamian masz w zasadzie zwykłego PC... tylko czy faktycznie czegoś takiego potrzeba? Dzisiaj system operacyjny z kobylastymi programami na niego powoli odsuwa się na dalszy plan, istotniejszy wydaje się stały dostęp do sieci i znajdujących się tam aplikacji. Nie muszę instalować Office, bo jest Office365 czy Google Docs (tego ostatniego używam nawet do swojej działalności gospodarczej), dzięki temu nie jest się przywiązanym do konkretnego urządzenia - fakturę można wystawić zarówno z komputera, komórki czy tabletu. Potrzebna konkretna aplikacja (np. system ERP, CRM itp.) - zawsze można użyć zdalnej sesji terminalowej, działa wyśmienicie z tabletów a nawet od biedy z komórek (ta bieda głównie za sprawą małego ekranu).

 

ogolnie porownanie Androida z IOS nie ma sensu... IOS jest stabilniejszy, duzo szybszy...

Cały problem w tym, że nie możesz porównywać stabilności systemu w oderwaniu od sprzętu. Niezaprzeczalną zaletą iProduktów jest zamknięty ekosystem opierający się na kilku urządzeniach i dedykowanemu systemowi. Znacznie łatwiej zapanować tutaj nad spójnością całości. Android to takie odzwierciedlenie świata PC - każdy robi sobie sprzęt jaki mu pasuje, dorabia brakujące sterowniki do niego i sadza na tym Androida. Często jeszcze dokłada jakąś nakładkę na system, która od czasów Androida 4.1 bardziej przeszkadza niż pomaga. Dlatego wspomniałem tutaj o linii Nexus jako najbliższemu odpowiednikowi produktów Apple. Tutaj bowiem mamy czystego Androida bez zbędnych śmieci postawionego na sprzęcie nad którym kontrolę sprawuje Google (mimo, że robią go różne firmy).

Nie zauwazyles ze Apple urzadzenia robia duzo lepsze fotki?

To czy ona jest lepsza to kwestia naprawdę względna, dla mnie jakość zdjęć z takich urządzeń jest niedopuszczalna - za mała matryca, zbyt badziewna optyka.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie modem WAN nazwy używajcie, będzie prościej

Lan=local area network,

Wan=wide area network

 

Nie wiem jak to na Ipadach dokładnie wygląda od strony technicznej,

ale widziałem gdzieś sztuki z zapodanym windowsem,

więc dla osób potrzebujących flasha jest opcja na dwa systemy jechać jeśli to rozwiązuje problem.

 

Osobiście działam na windowsie, ale używam niektórych programów z linuxa. Jeden klik, włączam sobie klienta w okienku i robię swoje.

 

 

W chacie działam na tablecie wacoma na domowym pececie, bo do grafiki potrzebuję.

Jeżę się na nowego 24'' ale cena kurde nie chce nic w dół zejść ;/

https://www.youtube.com/watch?v=PLq3f0NlH4E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk - poruszyłeś temat z gatunku "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi" ;) Musisz sam popracować na danym systemie i osobiście przekonać się do jego wadach i zaletach. Ja mogę Ci polecić ASUS Transformer Pad TF300T. Spełnia dokładnie wszystkie założenia, które podałeś. Jego niezaprzeczalną zaletą jest to, że w zestawie ma klasyczną klawiaturę. W jednej chwili robisz z niego klasycznego małego laptopa lub zwykłego tableta. Dla mnie rewelacja, bo pisanie jakiegokolwiek dłuższego tekstu przy pomocy ekranu, to katorga, niezależnie od marki sprzętu i systemu na jakim pracuje. Oczywiście są osoby, którym to nie przeszkadza. Poza tym ma klasyczne gniazdo USB. I nie jest prawdą, to co ktoś napisał, że ASUS nie wspiera aktualizacji - przynajmniej dla tego modelu. Pracowałem też na iPad 3 - nie widzę znaczącej różnicy w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, wkońcu po zmianach z 10" na 7" kupiłem wkońcu 10 :mrgreen: Stwierdziłem że pewnie bardziej i tak będzie wykorzystwany w domu do Internetu, czy filmów, więc lepszym rozwiazaniem będzie większy rozmiar kosztem mobliności. Wybór padł na Asusa Transformera Pada TF300TL.

A swoją drogą, powiem, że wizualnie Ipad mini który ma 8 cali wydaje się znacznie większy od tabletów 7 calowych, a wcale dużo nie mniejszy od 10", dziwne, ale to było nie tylko moje odczucie, przypuszczam, że to przez proporcję ekranu, który w Ipadzie mini jest tylko nieznacznie wyższy, a głównie szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, wkońcu po zmianach z 10" na 7" kupiłem wkońcu 10 :mrgreen: Stwierdziłem że pewnie bardziej i tak będzie wykorzystwany w domu do Internetu, czy filmów, więc lepszym rozwiazaniem będzie większy rozmiar kosztem mobliności. Wybór padł na Asusa Transformera Pada TF300TL.

A swoją drogą, powiem, że wizualnie Ipad mini który ma 8 cali wydaje się znacznie większy od tabletów 7 calowych, a wcale dużo nie mniejszy od 10", dziwne, ale to było nie tylko moje odczucie, przypuszczam, że to przez proporcję ekranu, który w Ipadzie mini jest tylko nieznacznie wyższy, a głównie szerszy.

 

tak jest, bo tablety 8 calowe mają ekran w proporcji 4:3 zamiast 16:10 i przez to efektywna powierzchnia ekranu jest znacznie większa od 7 calowych niż by się wydawało, dlatego 8 cali to dobra opcja pośrednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, bo tablety 8 calowe mają ekran w proporcji 4:3 zamiast 16:10 i przez to efektywna powierzchnia ekranu jest znacznie większa od 7 calowych niż by się wydawało, dlatego 8 cali to dobra opcja pośrednia

Co to jest efektywna powierzchnia ekranu? Jak ma się do tego fakt, że 7" ma wyższą rozdzielczość, dzięki czemu mieści się mi w przeglądarce internetowej więcej treści, podobnie jak film wyświetla się na praktycznie pełnym ekranie, bez doklejania zbędnych czarnych pasków jak to ma miejsce w 4:3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipad-ipadmini-3-38-SlashGear-ipad-mini--580x379.jpg

 

Tekst na stronach internetowych jest wiekszy, przez to bardziej czytelny. Jak na 7" tablecie powiekszysz go do takich samych rozmiarow jak na iPad Mini to masz mniej tresci na ekranie. Tablety 7" calowe czesto trzeba czytac z nosem przyklejonym do ekranu. Filmy maja taka sama szerokosc na Mini jak i na 7", paski sa tylko na dole i u gory. 8" 4:3 ma powierzchnie obrazu wieksza o 40% od 7" 16:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnę z tą opinią chyba jakoś w połowie zdania zwolenników, ale co mi tam.. .wywnętrzę się:

I ja dołączyłem właśnie do grona posiadaczy ipadów (mini). Nie mam czasu za bardzo go używać, bo jednak komputer z masą wirtualek cały czas jest online, więc nie ma potrzeby ale zacząłem, z ciekawości i...

 

...jako posiadacz kindla (paperwhite) mam cholernie mieszane uczucia.

 

Kindla używam do czytania, bo cholernie dużo czasu spędzam siedząc na dupie w oczekiwaniu na transport/samolot/bilet/podróż itd... Ipada też chciałem używać do czytania - aplikacja kindle na ipada synchronizuje wszystko piknie jak należy - włącznie z pozycją ostatnio czytanej książki i highlite'ami. Ale błyszczący ekran i niska rozdzielczość nie pozwalają się cieszyć książką tak, jak na kindlu. Jak ktoś się nastawia wyłącznie na czytanie, to ipad jest słabym pomysłem, bo:

 

- jest za ciężki (w por do kindla)

- ma błyszczący ekran i niską rozdzielczość (w por do kindla)

- ma słabą baterię (w porównaniu do trzymającego 2-3 tygodnie kindla)

- kosztuje 3x tyle co paperwhite ;)

 

ale jeśli chodzi o zalety, to ma kilka:

- muzyka synchronizowana z itunes'a - nie plączę słuchawek do dodatkowego urządzenia podczas lotu - wszystko z ipada

- posiada kamerę i pozwala zrobić zdjęcia jak np. pacjent siedzący obok Ciebie wejdzie na pokład samolotu z jastrzębiem (czy innym orłem):

 

150619_507054989315954_1770297153_n.jpg

kindle tak nie umi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie. Przypomnę just for the records, bo wielu osobom ulatuje na codzień ten fakt: że słynna marketingowa przekątna ekranu sama w sobie ma się nijak do faktycznej jego powierzchni. Liczą się tez proporcje boków ekranu, bo przy tej samej przekątnej można uzyskać różne powierzchnie naszego ekraniku. Az dziw bierze że sie o tym nie wspomina w materiałach reklamowych.

Edytowane przez plazermen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam tableta na bieżąco, ale chętnie dowiedziałbym się, jakie główne przeznaczenie mają u Was takie urządzenia.

 

Ja uważam, że to całkowicie niepotrzebny typowy wyciągacz pieniędzy:

- sprawdzenie e-maila jest szybsze na komputerze, szczególnie jeśli załącznik nie otworzy się bez dedykowanego programu; jeśli załącznik nie jest potrzebny, telefon jest równie wygodny w tym celu,

- wpisywanie tekstu i wyszukiwanie informacji jest szybsze na komputerze, no chyba że ktoś potrafi pisać bezwzrokowo na mikroklawiaturze ekranowej,

- czytanie jest tak samo męczące, jeśli nawet nie bardziej niż na komputerze, ze względu na błyszczącą matrycę i spopielającą oczy jasność; poza tym i tak żaden Kindle nie pobije zapachu książki i faktury papieru, choć jego przenośność jest wyborna,

- gry... tutaj chyba każda inna platforma sprzętowa ma bardziej pozytywne cechy, no może poza kilkoma naprawdę dobrze przemyślanymi aplikacjami np. dla dzieci autystycznych lub ogólnie dla dzieciaków,

- słuchanie muzyki jest zdecydowanie wygodniejsze z użyciem mniejszego sprzętu (telefonu lub odtwarzacza przenośnego).

 

Jedyne dwa przeznaczenia, w których użycie tabletu jest rzeczywiście korzystne i wygodne to:

+ oglądanie filmów w długich podróżach,

+ pokazywanie prezentacji lub danych na spotkaniach biznesowych.

 

Czy zatem warto wykładać tyle szmalcu na coś, co i tak u większości osób leży nieużywane?

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od lat wielu używam jabłfona w podróży do meili gierek, filmów, muzyki i nawigacji, w chacie stacjonarkę do pozostałych rzeczy i ani razu nie odczuwalem w tym czasie luki jakiejś marketingowej w moich potrzebach, gdzie wcześniej mając laptopy rozmaite duże i małe często w trakcie wypadu gdzieś z nienacka przydałoby się zgrzebnąć coś w necie i był facepalm :facepalm: że "o jeny ale by się teraz przydało laptopiszcza przy sobie mieć", bo jednak wszędzie i zawsze go ze sobą nie targamy czy to laptop czy dotylkaszcze jakieś urządzenie nie mieszczące się w kielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...