Skocz do zawartości

Tablety i inne dropsy multimedialne


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

U resellera już powoli powinny się pojawiać. Jakieś dostawy miały docierać między 14-17 kwietnia.

Bierzesz? Sam się zastanawiam, choć nie wiem czy nie poczekać, zważywszy że może jeszcze w tym roku będzie ponownie odświeżony. A ewentualnie wziąć tego co był dotychczas. Wielkich zmian w końcu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, radekk napisał:

U resellera już powoli powinny się pojawiać. Jakieś dostawy miały docierać między 14-17 kwietnia.

Bierzesz? Sam się zastanawiam, choć nie wiem czy nie poczekać, zważywszy że może jeszcze w tym roku będzie ponownie odświeżony. A ewentualnie wziąć tego co był dotychczas. Wielkich zmian w końcu nie ma

Tak, ale nie dla siebie, wiadomo coś o cenach w Polsce? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 09:05, Aga napisał:

Szukam informacji, kiedy będzie w Polsce dostępny nowy iPad pro, ktoś podpowie? 

Tak się zastanawiam nad celem użycia Pro, sam ostatnio kupiłem nowego Aira i po prostu nie widzę po co miałbym dopłacać do Pro. Tak z czystej ciekawości (co oprócz cienkich ramek) skłania do zakupu akurat pro, jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamul napisał:

Tak się zastanawiam nad celem użycia Pro, sam ostatnio kupiłem nowego Aira i po prostu nie widzę po co miałbym dopłacać do Pro. Tak z czystej ciekawości (co oprócz cienkich ramek) skłania do zakupu akurat pro, jeśli to nie tajemnica.

Możliwość  łatwiejsza złamania na pół jak się  zapomni że leży na fotelu i  się na nim usiądzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamul napisał:

Tak się zastanawiam nad celem użycia Pro, sam ostatnio kupiłem nowego Aira i po prostu nie widzę po co miałbym dopłacać do Pro. Tak z czystej ciekawości (co oprócz cienkich ramek) skłania do zakupu akurat pro, jeśli to nie tajemnica.

Można nim zastąpić normalnego laptopa bo całkiem mocny proc w nim jest. Bardzo przeplaconego laptopa ale still ;) no i głośniki normalne bo w moim ipadzie jest jeden tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, blejzu napisał:

Można nim zastąpić normalnego laptopa bo całkiem mocny proc w nim jest. Bardzo przeplaconego laptopa ale still ;) no i głośniki normalne bo w moim ipadzie jest jeden tylko. 

Do Aira mam klawiaturę i też używam go do pracy jako laptopa "na szybko", do pisania nie jest super wygodnie, ale wieczorem jak muszę coś tam jeszcze sprawdzić jest niezastąpiony :) tylko dalej nie wiem w czym pro lepszy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Air mocno zbliżył się do Pro, bo to właściwie stary Pro:P Nowy Pro to właściwie podgrzanie kotleta, bo jakiś skaner lidar, z którego na razie nie wiadomo jak skorzystać, to nie jest kluczowa różnica (w stosunku do poprzedniego Pro)

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamul napisał:

Do Aira mam klawiaturę i też używam go do pracy jako laptopa "na szybko", do pisania nie jest super wygodnie, ale wieczorem jak muszę coś tam jeszcze sprawdzić jest niezastąpiony :) tylko dalej nie wiem w czym pro lepszy :P 

Rzeczywiscie :) Zapomnialem ze w 2019 wypuszczono nowego Aira i ma prawie ten sam procesor co Pro :)Z tego co widze to A12Z ma lepsze GPU i lepsza zarzadzanie temperatura czyli potencjalnie moze byc troche szybszy przy renderowaniu i grach. Ale wiekszych roznic nie ma jezeli tylko obsluguja te same akcesoria bo ponoc nowa klawiatura jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest całkiem ok, robi co ma robić, działa szybko, bateria trzyma długo, a na zakończenie dnia służy za czytynik komiksów :) myślałem nad pro, ale po prostu nie za bardzo widziałem w czym mógłby być lepszy. Za to między podstawowym ipadem róznica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś faktycznie kupuje z założeniem tworzenia grafik to Pro jest ciekawszy ze względu na rysik który obsługuje 2 funkcje po puknięciu. Na pewno też audio gdzie ja słyszę różnicę. Nie wiem czy nowe Airy obsługują już zewnętrzne nośniki, co też może niekiedy bardzo ułatwiać.

Mi zwyczajnie Pro bardziej się podoba:mrgreen: już walory większego ekranu obecnie wielkiej różnicy nie robią od czasu kiedy Air ma 1.5 cala, bo przy 9.7 vs 11 jednak odczuwałem różnicę. I jak ktoś kupuje z zamiarem na dłuższy czas to Pro pewnie dłużej sprawnie podziała.

Z obecnym ja bym się wstrzymał, chyba że ktoś wykorzysta już teraz LiDAR, czy WiFi 6, a jak nie to skłaniałbym się ku dotychczasowemu ( o ile ktoś rozpatruje wariant z podstawową wielkością pamięci, bo mając 2 razy więcej pamięci oszczędza jedynie koło 200 zł co jest według mnie bez sensu). Ja osobiście raczej wstrzymam się zważywszy że być może jeszcze w tym roku będzie kolejne odświeżenie, które raczej wprowadzi więcej nowości.

Dla mnie faktycznym atutem byłoby wprowadzenie indukcyjnego ładowania z możliwością ładowania zwrotnego i jak to pojawiłoby się wyłącznie w Pro to już rozważyłbym tą wersję. I żeby iPadOS obsługiwał też rozszerzenia .odt, bo obecnie z tym jest problem, chyba że jakiś problem z tym sobie radzi, to samo z rozszerzeniami niektórych plików video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radekk napisał:

Ale ze w Safari nie można? Pisze teraz tyle że z iPhone i mam ustawione na 85%

Faktycznie, dopatrzyłem się teraz w Safari, wcześniej jakiś ślepy musiałem być ;) dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
W dniu 24.01.2024 o 21:50, Aga napisał(a):

Zaczynam się mocno skłaniać ku zakupowi Remarkable. Jest coś podobnego ale za mniejsze pieniądze?

 

 

Cytat

Ale, patrząc przez pryzmat możliwości, jest gorszym tabletem od najtańszego iPada, gorszym czytnikiem ebooków od najtańszego modelu Kindle, gorszym tabletem graficznym od Wacomów i trochę gorszą kartką papieru od kartki papieru.

:biglol: nie ma za co. :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...