Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

przyjemniej się pracuje magiczną gąbką :)

Nie śmiej się, ta magiczna gąbka z Rossmanna jest rzeczywiście niezła ;)

Tzn jeśli chodzi o porządki domowe - doczyszcza wszystko to, czego nie można doczyścić cifami domestosami czy inną chemią.

Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam :-) narazie używam wosku koloryzującego sonax (tak wiem że to nie pro) ponieważ na zderzaku i masce mam trochę odprysków po szybkich trasach... Ten wosk je zakrywa i nieźle auto wygląda, ale chciałbym spróbować http://soft99.pl/pl/woski-samochodowe/11-the-king-of-gloss-bd-4975759001775.html

Teraz pytanie, czy ten wosk gdy wyschnie zrobi sie biały i wyjdą wszystkie odpryski?

 

Z odpryskami nic nie zrobisz woskiem, a preparatu koloryzującego woskiem bym nawet nie nazwał... jak samoopalacz a wakacje, taka różnica ;).

Najwięcej niedoskonałości z Soft99 kryje Fusso12 Coat za 100zł, ale osobom niedoświadczonym średnio polecam ze wzgldu na czasami kłopotliwą aplikację (zaznaczam: jesli nie masz doświadczenia, osoba która wie jak woskować prawidłowo poradzi sobie), ale nadrabia wyglądem, trwałością zrzucaniem wody. Wosk jest w stanie przykryć jakieś swirle, zniwelować ryski (nie rysy) np po twardej szmacie, kurzu przetartym łapą po lakierze, ale przede wszystkim wosk ma zabezpieczać + nablyszczać. Jeśli chce się usunąć niedoskonałości to trzeba lecieć czymś sciernym (pasty, lub chociaż lekkościerny cleaner) a jak odpryski to zaprawki lakiernicze lub lakiernik, nie ma zmiłuj.

 

King of gloss robi fajny połysk, look i jest całkiem fajny w pracy, choc potwierdzam nie kryje, bo to nie jego zadanie. Soft99 ma wosk New Scratch costam, on jest tłuścuioch i powinien więcej przykryć. Jak chcecie krycia to polecam jeszcze Bilt Hamber Auto Balm (ale praca z nim to kara boska) lub używanie politur-glaze typu Poorboy's World Black Hole ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydaje że dobry wosk nie kryje niedoskonałości tylko doskonale zabezpiecza i wydobywa kolor. Używam Sof99 fusso coat 12 dark. Zrobiłem 2 próby na tzw. marnotractwo pieniędzy. Forka oddałem do detailerów - umyli, wyglinkowali, wysuszyli i nałożyli wosk fusso coat dark (byłem pewien że zniweluje małe ryski). Niestety kolor wydobyli, ale ryski stały się jeszcze bardziej widoczne. Postanowiłem kupić Meguiar's Ultimate compound + do tego ręczny aplikator i przez tydzień w garażowym zaciszu robiłem bicka i tricka polerując ręcznie. Robiłem etapami - meguiar's, mycie, suszenie, wosk. Wtedy dopiero małe ryski zniknęły, a lakier prawie odzyskał swoją salonową świetność. Co prawda głębsze rysy są widoczne jednak jest o niebo lepiej jak było. Minusem jest aplikacja wosku, na niektórych elementach patrząc pod mocne słońce zrobiło się trochę tłusto (przesadziłem?za mało wytarłem? było za ciemno?).

Na ponizszym zdjeciu widac roznice. Drzwi - sam wosk soft99

Blotnik - meguairs + soft99

Dodam że nałożony wosk przez detailerów byl na aucie 2 tyg.

b415228deb2c4ea9e969e517e73dfbe9.jpg

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie używałem IPA ale ok roku temu w ten sam sposób zrobiłem auto taty. Do tej pory ryski nie wyszły, ale wosk można by było znowu nałożyć. Idąc tym tropem powtórzyłem "akcję" na swoim aucie.

Szkoda, zobaczylbys ile faktycznie sciales rys i swirli, a nie zamaskowales.

Niemniej jednak lakier po UC faktycznie lepiej wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już są przetarcia to dbanie o taką kierownicę jest już bardzo utrudnione. Nawet najdelikatniejsze środki do czyszczenia skór rozpaczają przetarte miejsca powiększając je. Teraz pozostaje tylko regeneracja naprzykład zestawem gliptona. Ja stosuję raz do miesiąca na kierownicę krem gliptona i na razie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam tak trochę z innej beczki. Na kierownicach w moich autach pojawiły się ślady zużycia. Macie jakieś sprawdzone sposoby jak o te kwestie zadbać?

 

Możesz spróbować Saphira - zobacz jak u mnie to wyszło: http://jeep-log.blogspot.com/2014/11/renowacja-kierownicy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja zapytam tak trochę z innej beczki. Na kierownicach w moich autach pojawiły się ślady zużycia. Macie jakieś sprawdzone sposoby jak o te kwestie zadbać?

 

Możesz spróbować Saphira - zobacz jak u mnie to wyszło: http://jeep-log.blogspot.com/2014/11/renowacja-kierownicy.html

 

 

Tak wyglądają u mnie te uszkodzenia. Myślisz, że zaproponowany przez Ciebie preparat da efekt?

Swoją drogą jest jakiś sposób na czyszczenie szwów na keirownicy?

post-13912-0-58031000-1475701710_thumb.jpg

post-13912-0-37469200-1475701720_thumb.jpg

post-13912-0-34050800-1475701751_thumb.jpg

post-13912-0-60040600-1475701759_thumb.jpg

post-13912-0-18311100-1475701767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebna pomoc.

 

Auto #1:

Synek powiedział: "bo ja tylko chciałem sprawdzić jak się patykiem pisze" - i mam drzwi "popisane" patykiem, rysy raczej niegłębokie, lakier czarna perła

 

Auto #2:

Żona powiedziała: "bo chciałam ominąć dziury w ulicy i jechałam poboczem" - i mam prawa stronę porysowaną od gałęzi, rysy raczej niegłębokie, lakier czarna perła

 

Szlag by to trafił!

 

- czym to zakryć/zniwelować porysowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co tam słychać u Detailerów na Forum ?? nie miałem czasu pisać ale też od dwóch lata pochłonęło mnie to trochę ... nagromadziłem sporo środków, polerkę DA Krauss S21 itp 

 

- z ciekawych rzeczy szarpnąłem się na szczotkę do felg Daytona Speed Master i ... jest rewelacyjna! muszę dokupić wersję mini :) polecam! 

 

- fajny profil na YT - gość Larry marka AMMO NYC, fajnie się ogląda!

 

??? jak w miarę zamaskować odpryski na masce ?? ktoś walczył z dobrym efektem ?? ja malowanie auta odkładam za 1-2 lata więc bym chciał spróbować!

 

??? jak i czym spolerować odchodzący płat klaru ze zderzaka ?? da się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nałożony wosk przez detailerów byl na aucie 2 tyg.

 

to chyba oddałeś auto do pseudo detailer-ów bo przed nałożeniem wosku/zabezpieczenia trzeba odpowiednio przygotować lakier tu można zobaczyć efekt mojej ostatniej pracy pełnej korekty lakieru:

 

b257f5602511.jpg

 

 

 

3c25eedf6947.jpg

 

b281b57275e1.jpg

 

db9ea3e2584d.jpg

 

dba6cf622baf.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szanse na porządną korektę lakieru, którego grubość oscyluje wokół 87um ?

Obecnie zleciłem tylko zabezpieczenie na zimę, bo muszę ogarnąć drobne tematy i nie ma sensu robić tego teraz...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...