Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, faza20 napisał:


A jak z ceną?

 

Pojechałem na miejsce z ojcem (jego samochód) z tego co pamiętam 180 pln/sztukę. Rozklejenie, czyszczenie i wymiana. U niego odbłyśniki były tak powypalane że nie nadawały się do ponownego "napylenia". Cała operacja trwała jakieś 3 godziny. Goście mieli w międzyczasie jeszcze inne zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faza20 napisał:

U mnie tak wygląda i jest wewnątrz, wiem bo z zewnątrz wyglinkowałem i jest idealnie gładko.

Tego sie obawialem. W sumie planowalem pomalowac srodek na czarno to przy okazji moglbym zajac sie kloszem. Cos sie od srodka na niego naklada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że udało mi się doprowadzić lakier do stanu mnie zadowalającego, we wewnętrzu zawsze miałem czysto to pozostaje pytanie czy i ewentualnie czym i jak umyć komorę silnika i sam silnik aby było czysto i schludnie a jednocześnie żeby nic nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 18:24, svavo napisał:

Apropos, czy to zmatowienie z fotki jest z zewnatrz czy jednak wewnatrz lampy? Paluchami niby nie czuc. W ub. r. robilem polerke i to zostalo.

IMG_20170618_110359.thumb.jpg.b46a9846187d43b3b65840739912f77f.jpg

 

To zmatowienie jest z zewnątrz, zaczyna się łuszczyć lakier bezbarwny.

 

12 godzin temu, faza20 napisał:

Jako, że udało mi się doprowadzić lakier do stanu mnie zadowalającego, we wewnętrzu zawsze miałem czysto to pozostaje pytanie czy i ewentualnie czym i jak umyć komorę silnika i sam silnik aby było czysto i schludnie a jednocześnie żeby nic nie uszkodzić?

 

Najważniejsze czego nie używać. Mocnej chemii dwuskładnikowej typu Dimer, Tenzi truck itp. działają one mocno utleniająco na wszelkiego rodzaju aluminium niezabezpieczone. Możesz użyć pianę aktywną która ma wpisane ( bezpieczna dla aluminium), środki czyszczące typu APC (All Prupose Cleaner), piany o neutralnym pH lub środki dedykowane.

 

Potrzebujesz szczotkę z miekkim włosiem, pędzelki (krótki i długi), wycior - szczotkę do mycia felg. Środek do konserwacji komory silnika, ja polecam Scholl Concepts BOOST który jest łatwy w aplikacji i zabezpiecza wszystkie elementy i dodatkowo wypiera wodę z wszystkich zakamarków.

http://www.detailing-sklep.pl/scholl-concepts/170-boost-engine-shineseal.html

 

Silnik nie powinien być ani gorący ani zimny, rozgrzany np 5 minut. Pracę najlepiej podzielić na etapy, maska i wygłuszenie, pas przedni i wentylatory, elementy wokół silnika i na końcu sam silnik. Czyścisz i płuczesz + ewentualnie poprawiasz. Płukać najlepiej myjką pod ciśnieniem z odległości 50 cm. Jeśli masz kompresor dobrze jest wydmuchać wodę z kostek i zakamarków. Potem nanosisz odżywkę na wszystkie elementy i zostawiasz do wyschnięcia.

 

Musisz pamiętać że polskie prawo jest bardzo restrykcyjne co do wprowadzania  substancji ropopochodnych do kanalizacji na instalacji powinien być separator. Jeśli obawiasz się sąsiadów i tego że możesz coś uszkodzić, lepiej to zlecić firmie. Zapytaj się tylko czy mają ubezpieczenie przed wykonaniem usługi.

Edytowane przez capricorn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie tak wygląda i jest wewnątrz, wiem bo z zewnątrz wyglinkowałem i jest idealnie gładko.


Polecisz jakąś glinkę? Dojrzałem do tego, by też zająć się lampami.

Czy macie jakieś doświadczenia z samodzielntm nakładaniem ceramiki? Odebrałem auto od lakiernika i po 100 km autostradą przód w owadach. Żałuję, że nie poprosiłem od razu o taki rodzaj zabezpieczenia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takiej glinki i ona działała:

https://www.sonax.pl/Wskazowki/Wskazowki-pielegnacyjne/(filter_category)/18677/(search)/1/(so)/4/(node)/23911/Pielegnacja-lakieru-godna-profesjonalistow

 

Nie mam porównania do innej więc ciężko powiedzieć czy jest dobra czy nie - efekt końcowy jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Polecisz jakąś glinkę? Dojrzałem do tego, by też zająć się lampami.

Czy macie jakieś doświadczenia z samodzielntm nakładaniem ceramiki? Odebrałem auto od lakiernika i po 100 km autostradą przód w owadach. Żałuję, że nie poprosiłem od razu o taki rodzaj zabezpieczenia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Ja robię takie rzeczy :)
Poszukaj mnie na fb MVP's Garage albo chodz na PW nie chce by posadzone mnie o reklamę :)
Ja używałem takiej glinki i ona działała:
https://www.sonax.pl/Wskazowki/Wskazowki-pielegnacyjne/(filter_category)/18677/(search)/1/(so)/4/(node)/23911/Pielegnacja-lakieru-godna-profesjonalistow
 
Nie mam porównania do innej więc ciężko powiedzieć czy jest dobra czy nie - efekt końcowy jest zadowalający.

Jedna z lepszych z jakimi się spotkałem..

Ps uważajcie bo glinka rysuje.. Nie musi ale często rysuje.. - użyłem skrótu myśliwego uscislajac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy macie może jakieś rekomendacje odnośnie preparatów do pielęgnacji skóry? Chodzi o środek do czyszczenia i odżywkę. Tak sobie myślę, że do czyszczenia może być jeden i ten sam preparat, a odżywki do jasnej i ciemnej skóry oddzielne? Chodziłoby też o to, żeby odżywka do ciemnej skóry była możliwie neutralna zapachowo.

Czy ktoś może coś?

Z tzw. góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14/7/2017 o 15:46, dr.elich napisał:

Polecisz jakąś glinkę? Dojrzałem do tego, by też zająć się lampami.

 

 

Używałem Meguiar's i ValetPRO Yellow. Pierwsza jest zdecydowanie bardziej plastyczna, druga poniżej 20st.C twardnieje.

Ogólnie polecałbym Meguiar's-a.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy macie może jakieś rekomendacje odnośnie preparatów do pielęgnacji skóry? Chodzi o środek do czyszczenia i odżywkę. Tak sobie myślę, że do czyszczenia może być jeden i ten sam preparat, a odżywki do jasnej i ciemnej skóry oddzielne? Chodziłoby też o to, żeby odżywka do ciemnej skóry była możliwie neutralna zapachowo.
Czy ktoś może coś?
Z tzw. góry dziękuję.
Polecam Gliptone Gt11 i GT 12


Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 10:28, B-52 napisał:

Czy macie może jakieś rekomendacje odnośnie preparatów do pielęgnacji skóry? Chodzi o środek do czyszczenia i odżywkę. Tak sobie myślę, że do czyszczenia może być jeden i ten sam preparat, a odżywki do jasnej i ciemnej skóry oddzielne? Chodziłoby też o to, żeby odżywka do ciemnej skóry była możliwie neutralna zapachowo.

Czy ktoś może coś?

Z tzw. góry dziękuję.

Zymol - cleaner i kondycjoner, ale na zapach skóry nie licz. Właściwie nie pachnie.

Dnia 5.08.2017 o 12:43, Knurek1111 napisał:

 

Używałem Meguiar's i ValetPRO Yellow. Pierwsza jest zdecydowanie bardziej plastyczna, druga poniżej 20st.C twardnieje.

Ogólnie polecałbym Meguiar's-a.

 

Tez polecam Megsa z dedykowanym QD

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy do tapicerki K2 Tapis polecacie? 

 

EDIT: skoro nikt nie poleca, to ja polecam, dzisiaj robiłem testy. Na pierwszy ogień poszły 'grube' plamy - boczek drzwi kierowcy, tam gdzie opiera się rękę operując przyciskami szyb lub zamykając drzwi. Wiadomo - tłuszcz z brudem. Oraz zagłówek kierowcy - chyba niewielu kierowców patrzy na niego od frontu, tymczasem jest b. brudny i tłusty od włosów i głowy. Efekt rewelacyjny, praktycznie brak jakichkolwiek śladów. Wystarczy cierpliwość i jeszcze więcej bawełnianych ścierek. Zużyłem całą starą pościel i stanąłem z braku ścierek. Na auto będę potrzebował z 10 kompletów pościeli lub co najmniej 300 szmatek 20x30. Wydane 8 zł na Tapisa - bezcenne.

 

Zajechałem też po drodze do auto detailingu na Utracie. Czynność wypieszczenia wnętrza - 2 dni i 800 zł:o. Do tego na zapisy za min. 2 tygodnie. Jak dla mnie to 5% wartości auta:huh:

 

EDIT II: tym razem próba z dywanikiem kierowcy

stan pierwotny

out.php?i=1214885_tapis-1.jpg

 

po nałożeniu Tapisa

out.php?i=1214886_tapis-2.jpg

 

pierwsze czyszczenie

out.php?i=1214887_tapis-3.jpg

 

po 8 zużytych ścierkach

out.php?i=1214888_tapis-4.jpg

 

zabrakło ścierek, jutro cd.

Edytowane przez gourmet
New shocking experience
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...