Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

5000 :blink: to chyba że w pakiecie jest jeszcze panienka na czas robocizny żeby się nie nudził, ja miałem tą powłokę na Countrymanie, nie powiem bardzo praktyczna sprawa, ale przed zarysowaniem o bramę Cie nie uchroni, u mnie wytrzymała ok. 2 lat. Z tego co pamiętam była jeszcze powłoka 9h czy coś takiego ale kosztowała ok. 2500 PLN, za zwykłą płaciłem 1400 PLN w Kielcach. Miałem nawet zaproszenie na odnowienie z rabatem, ale stwierdziłem że samochód mam do jeżdzenie a nie wkurwiania się na każdą nową ryskę. forestera zamówiłem srebrnego nie bedzię może na nim tak widać jak na czarnym.

Edytowane przez Lesiorip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lesiorip napisał:

5000 :blink: to chyba że w pakiecie jest jeszcze panienka na czas robocizny żeby się nie nudził, ja miałem tą powłokę na Countrymanie, nie powiem bardzo praktyczna sprawa, ale przed zarysowaniem o bramę Cie nie uchroni, u mnie wytrzymała ok. 2 lat. Z tego co pamiętam była jeszcze powłoka 9h czy coś takiego ale kosztowała ok. 2500 PLN, za zwykłą płaciłem 1400 PLN w Kielcach. Miałem nawet zaproszenie na odnowienie z rabatem, ale stwierdziłem że samochód mam do jeżdzenie a nie wkurwiania się na każdą nową ryskę. forestera zamówiłem srebrnego nie będzie może na nim tak widać jak na czarnym.

 

Powłoka powłoce nie równa, jeśli któryś detailer sugeruje że jego powłoka zabezpieczy przed rysowaniem się samochodu należy się obrócić na pięcie i wyjść. Zabezpiecza ale przed drobnymi mikrorysami których normalny użytkownik nie widzi, podbija głębie lakieru, uwidacznia ziarno, znacznie ułatwia mycie, zmniejsza przyczepność brudu. Zła i niedbała pielęgnacja powłoki powoduje jej szybką degradację.

 

15 godzin temu, polak900 napisał:

Z przygotowaniem powierzchni , z szybami, kompletem opon i felg , wnętrze - za 2500

 

Wszystko zależy jaka powłoka została użyta. Kwarc, ceramika, płynne szkło etc. to jeden ciort ale potrafią się mocno różnić tak jak olej "syntetyczny" do silnkia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceramiki mógłbym polecić chłopaków z Sulejówka. Jesienią kładli mi wosk i byłem zadowolony, dlatego umówiłem się już na ceramikę (FX protect, B7 + F5). Mieli fajną promocję - może jeszcze mają (chętnym mogę dać namiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, polak900 napisał:

Z przygotowaniem powierzchni , z szybami, kompletem opon i felg , wnętrze - za 2500

2500 kosztowała sama powłoka ceramiczna jakaś twardsza na zewnątrz samochodu, ja 1400 zapłaciłem za lakier i felgi, czy tez były szyby nie wiem. W środku sam sobie sprzątam i czyszczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, faza20 napisał:

Jaki środek możecie polecieć do odświeżenia przednich lamp? Są lekko matowe i delikatne pożółkłe, gemeralnie dramatu nie ma ale do ideału im brakuje.

Jak nigdy nie były polerowane to podejrzewam, że trzeba by było zerwać oryginalną powłokę ochronną, czyli papiery wodne, potem pasty polerskie i jakieś zabezpieczenie UV. Ewentualnie lakier (Motip ma taki ciekawy zestaw do renowacji lamp).

Ewentualnie spróbuj samą pastą lekkościerną, nawet pastą do zębów i zobacz czy to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, svavo napisał:

Jak nigdy nie były polerowane to podejrzewam, że trzeba by było zerwać oryginalną powłokę ochronną, czyli papiery wodne, potem pasty polerskie i jakieś zabezpieczenie UV. Ewentualnie lakier (Motip ma taki ciekawy zestaw do renowacji lamp).

Ewentualnie spróbuj samą pastą lekkościerną, nawet pastą do zębów i zobacz czy to wystarczy.

 

Raczej chciałbym uniknąć lakierowania itp. ale pasta do zębów to jakoś tak mi "agrotjuningiem" zalatuje ale może jestem w błędzie.

Znalazłem taki zestaw: http://allegro.pl/zestaw-do-regeneracji-polerowania-lamp-reflektorow-i5158903312.html

 

Nada się to do czegoś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 o 18:06, MaciejM napisał:

Czy możecie mi polecić jakieś miejsce do detailingu całego samochodu, a zwłaszcza jakiejś powłoki na lakier w Wawie, a najlepiej okolice Piaseczna?

Dziękuje z góry

ShineON Piaseczno http://www.shineondetailing.pl/kontakt

3 godziny temu, faza20 napisał:

 

Raczej chciałbym uniknąć lakierowania itp. ale pasta do zębów to jakoś tak mi "agrotjuningiem" zalatuje ale może jestem w błędzie.

Znalazłem taki zestaw: http://allegro.pl/zestaw-do-regeneracji-polerowania-lamp-reflektorow-i5158903312.html

 

Nada się to do czegoś?

 

 

Nada się ale dopytaj się o ten filtr, bo jeśli to rodzaj wosku to słabe to zabezpieczenie. Jeśli będziesz lakierował to kończysz etap szlifowania na papierze P1000 i lakierujesz, nie lakieruje się powierzchni wypolerowanej pastami gdyż lakier będzie się łuszczył. Jeśli obawiasz się samego lakierowania i jego efektu, bardzo dobrze jako zabezpieczenie przed UV sprawdza się folia bezbarwna np. Xpel, Suntek czy 3M.

 

Wrzuć zdjęcie reflektora.

Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, capricorn napisał:

Jeśli obawiasz się samego lakierowania i jego efektu, bardzo dobrze jako zabezpieczenie przed UV sprawdza się folia bezbarwna np. Xpel, Suntek czy 3M.

 

Wrzuć zdjęcie reflektora.

A jak odlepić taką folię od plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, respect napisał:

A jak odlepić taką folię od plastiku?

 Ściągą się ją jak zwykłą naklejkę.

 

11 minut temu, faza20 napisał:

 

tak to wygląda: https://goo.gl/photos/ank1s5RbjdKxwK5Q6

 

 

 

Pierwsze co to bym je wyglinkował, mają na sobie bardzo dużo brudu, dodatkowo przepolerował je samą pastą i tyle. Powłoka nie wygląda na spękaną więc nie ma sensu jej usuwać papierami. Tak operacja nie wymaga żadnego lakierowania czy zabezpieczenia folią.

Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, capricorn napisał:

Pierwsze co to bym je wyglinkował, mają na sobie bardzo dużo brudu, dodatkowo przepolerował je samą pastą i tyle. Powłoka nie wygląda na spękaną więc nie ma sensu jej usuwać papierami

 

A możesz polecić jakieś konkretne produkty (glinka, pasta) oczywiście cena ma znaczenie?

Wybór jest bardzo duży a ja w tym temacie jestem totalnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka do lakieru najlepiej twarda niebieska, zielona lub czerwona unikaj żółtej i białej opakowanie 100 gram. Urywasz kawałek max wielkości 5 zł i mokry reflektor trzesz do czasu aż ustanie szeleszczenie a reflektor wyda Ci się gładki. Już po tym zauważysz poprawę klarowności plastiku, resztę możesz wykorzystać do czyszczenia lakieru raz do roku po kawałku, zabrudzenia zagniatasz do środka i ponownie używasz. Wcześniej oczywiście umyj samochód dokładnie.

 

http://www.detailing-sklep.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=glinka

 

Gotowy zestaw do przepolerowania lamp, na upartego możesz odpuścić sobie glinkę

http://carok.pl/sklep/index.php?action=towar&id=363&producent=20&producent_nazwa=GUNK

 

Bądź każdą pastę do polerowania lakieru typu tnącego

http://www.detailing-sklep.pl/38-pasty-tnace-cutting

i do tego aplikator ręczny

http://www.detailing-sklep.pl/aplikatory-i-opakowania/140-liquid-elements-niebieski-aplikator-twardy.html?search_query=aplikator&results=26

 

Jeśli lakier jest biały to samą pastą tnącą możesz również przepolerować lakier. Z dwojga złego lepie wybrać zestaw na wiertarkę tylko unikaj wysokich obrotów i nadmiernego przegrzania reflektora gdyż możesz doprowadzić do jego spękania.

Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, respect napisał:

Dzięki, ale bez żadnych zmywaczy?

I czy pasta tnąca to to samo co ścierna?

W chłodne dni może przydać się suszarka żony, ale jej o  tym nie mów :)

 

Natomiast co do past to generalnie rozróżniamy trzy typy

  • tnąca tzw. cutting usuwające ślady po papierze do P1500
  • polerująca tzw. polish usuwające ślady po papierze od P1500 do P3000
  • finiszujące tzw. finish od P3000 do P5000

Każda z w/w jest pastą ścierną gdyż posiada tlenek glinu odpowiedzialny za usuwanie powyższego gridu. Jeśli pasta ścierna ma wpisane że usuwa ślady po P1200 lub P1500 to jak najbardziej.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglinkowałem dziś lampy - lewa wyszła świetnie i jestem bardzo zadowolony z efektu, niestety prawa jest brudna od środka (później wrzucę foty), jest jakiś "domowy" sposób na wyczyszczenie wewnętrznej strony klosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglinkowałem dziś lampy - lewa wyszła świetnie i jestem bardzo zadowolony z efektu, niestety prawa jest brudna od środka (później wrzucę foty), jest jakiś "domowy" sposób na wyczyszczenie wewnętrznej strony klosza?

Kompiel w zmywarce pomaga.

Tylko trzeba lampę rozebrać do zera, najlepiej na elementy pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...