Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, drout01 napisał:

A co polecacie z nowym samochodem zrobić? I czy od razu prosto z salonu czy później? I co zrobić?
 

 

Dwóch moich znajomych w zupełnie nowych autach nałożyło powłokę ceramiczną na lakier i felgi. 

Po około roku auto nadal wolniej się brudzi i znacznie łatwiej jest je umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglinkowałem dziś lampy - lewa wyszła świetnie i jestem bardzo zadowolony z efektu, niestety prawa jest brudna od środka (później wrzucę foty), jest jakiś "domowy" sposób na wyczyszczenie wewnętrznej strony klosza?

Pochwalisz się efektem? Jaką glinka? Ile z tym roboty?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marivip napisał:

Kompiel w zmywarce pomaga.

 

Ty tak serio? W detergencie do standardowego zmywania?

 

45 minut temu, dr.elich napisał:

Pochwalisz się efektem? Jaką glinka? Ile z tym roboty?

 

Tak to wygląda: https://goo.gl/photos/tvMWtwK28VTpYfGJA

 

Glinkę z płynem firmy Sonax dostałem od kumpla.

 

Pierwsze efekty widać bardzo szybko, natomiast żeby dopracować to trzeba się trochę namachać, na oba reflektory poświęciłem ok. 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zartuję przecież. Wygląda super.
Mnie czeka rozklejanie ksenonów, bo zapleśnialy w środku. Ale z zewnątrz klosze też bym odswieżył, zwłaszcza w Forku.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, po wczorajszym myciu auta stwierdzam że wosk fusso coat 12th dark wytrzymał cała zimę i ślad po nim zaginął (pół roku) auto było myte min 1 w miesiącu, gąbką i szamponem. Chyba dobry wynik?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slim2102 napisał:

No Panowie, po wczorajszym myciu auta stwierdzam że wosk fusso coat 12th dark wytrzymał cała zimę i ślad po nim zaginąłemoji6.png (pół roku) auto było myte min 1 w miesiącu, gąbką i szamponem. Chyba dobry wynik?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Zgodnie z nazwą powinien wytrzymać 12 miesięcy :D. Mój colli wytrzymuje podobnie jak u Ciebie. Mycie aktywną pianą i rękawicą na 2 wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nazwą powinien wytrzymać 12 miesięcy :D. Mój colli wytrzymuje podobnie jak u Ciebie. Mycie aktywną pianą i rękawicą na 2 wiadra.

nawet kupując brałem na to poprawkę ale dawałem mu maks 3 miesiące więc pół roku jet dla mnie akceptowalne:)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, drout01 napisał:

A co polecacie z nowym samochodem zrobić? I czy od razu prosto z salonu czy później? I co zrobić?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

 

Im wczesniej zrobisz, tym mniej pracy trzeba bedzie wlozyc w odswiezenie i wypolerowanie lakieru, choc nawet na nowym samochodzie zapewne bedzie to konieczne.

W Beneluksie dealerzy oferuja Subaru Glass Coating, czyli nakladanie powloki ceramicznej na zakupione u nich samochody.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dr.elich napisał:

Nie no, zartuję przecież. Wygląda super.
Mnie czeka rozklejanie ksenonów, bo zapleśnialy w środku. Ale z zewnątrz klosze też bym odswieżył, zwłaszcza w Forku.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 W foresterze często trzeba rozklejać "szkło" by usunąć warstwę zabezpieczająca od wewnątrz.

 

Jeśli chodzi o mycie od wewnątrz to woda demineralizowana, kilka kropel płynu do mycia naczyń i kilka płatków kosmetycznych do środka. Wody nie za dużo tak aby płatki swobodnie przemieszczały się po dnie. Później wypłukać samą wodą demineralizowaną i suszyć.

 

15 godzin temu, faza20 napisał:

To są zdjęcia po glince :-)

Przed masz kilka postów wyżej.

Foty do końca nie oddają efektu.

 

To samo co na kloszach masz na lakierze, wykonaj prosty test, czysty samochód, nałóż na rękę torebkę foliową i przejedź po masce, to wszystko co poczujesz jest "przyklejone do lakieru". Po wyglinkowaniu stanie się bielszy i nawet zwiększy się widoczność perły w lakierze. Białą glinką się zamachasz, zainwestuj w twardą glinkę

 

 

6 minut temu, Fiji napisał:

 

Im wczesniej zrobisz, tym mniej pracy trzeba bedzie wlozyc w odswiezenie i wypolerowanie lakieru, choc nawet na nowym samochodzie zapewne bedzie to konieczne.

W Beneluksie dealerzy oferuja Subaru Glass Coating, czyli nakladanie powloki ceramicznej na zakupione u nich samochody

 

 

Ta powłoka jest firmowana logiem Subaru?

Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, capricorn napisał:

 

Ta powłoka jest firmowana logiem Subaru?

 

Zasadniczo tak, jak bede przejazdem to moge zrobic zdjecia preparatow i doczytac kto to w rzeczywistosci produkuje. Taki czas, wszyscy nakladaja swoje logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak to wygląda: https://goo.gl/photos/tvMWtwK28VTpYfGJA
 
Glinkę z płynem firmy Sonax dostałem od kumpla.
 
Pierwsze efekty widać bardzo szybko, natomiast żeby dopracować to trzeba się trochę namachać, na oba reflektory poświęciłem ok. 30 min.

Całkowicie serio, rok temu robiłem. Lampy do Focusa matowe żółte brudne.
Rozkleilem, wykapalem w zmywarce, spolerowalem, zabezpieczylem.
Maja teraz drugie życie.
Poszukajcie MVP's Garage na FB. Tam znajdują się liczne moje działania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marivip napisał:


Całkowicie serio, rok temu robiłem. Lampy do Focusa matowe żółte brudne.
Rozkleilem, wykapalem w zmywarce, spolerowalem, zabezpieczylem.
Maja teraz drugie życie.
Poszukajcie MVP's Garage na FB. Tam znajdują się liczne moje działania.

Od środka polerowałeś czy tylko umyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Rozumiem że auto było naprawiane lakierniczo?

Nie, całe w oryginale. Nawet nie chodzi o moje auto (chociaż też całe w oryginale i nie miałem matowej powloki) tylko kolegi Honda Accord. Dzwonił że po ipie zmatowiał, powiedziałem że zapytam na naszym forum i dam znać;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dzieją się na naprawianych powłokach lakierniczych kiedy lakiernikowi zapomnie się dodać utwardzacza do bezbarwnego często takiemu efektowi towarzyszy znaczna lepkość lakieru przy wycieraniu. Co robić, nie używać IPY bo stosowanie w stężeniu po niże 50 % mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku na wymycie olejków z past jest zastosowanie piany aktywnej o PH11 i gorącej wody z karchera około 60 stopni.

No chyba że koledze się wydaje że używa IPY i ma coś innego w ręku.

 

Jeśli lakier jest 100% oryginał lub naprawiany zgodnie ze sztuką to i 99% IPY nic z lakierem nie zrobi.

Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dzieją się na naprawianych powłokach lakierniczych kiedy lakiernikowi zapomnie się dodać utwardzacza do bezbarwnego często takiemu efektowi towarzyszy znaczna lepkość lakieru przy wycieraniu. Co robić, nie używać IPY bo stosowanie w stężeniu po niże 50 % mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku na wymycie olejków z past jest zastosowanie piany aktywnej o PH11 i gorącej wody z karchera około 60 stopni.

No chyba że koledze się wydaje że używa IPY i ma coś innego w ręku.

 

Jeśli lakier jest 100% oryginał lub naprawiany zgodnie ze sztuką to i 99% IPY nic z lakierem nie zrobi.

no właśnie auto jest 100% oryginał. Sam brał z salonu więc wie że nie był bity Wrzucił po meguiars compound IPE a po ipie politure http://www.detailer.pl/sklep/politura-glaze/71-poorboys-world-black-hole-show-glaze.html i wosk soft99 fusso coat 12 mth, i odzyskał efekt lustra

2ce1d0106fbf5785176cdf60b227896a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu "brudnych" od środka lamp przednich wykonałem dziś telefon do polecanej firmy zajmującej się regeneracją reflektorów.

Cena trochę mnie zaskoczyła 300 zł brutto / szt. (600 zł brutto za komplet 2 lamp) jeśli dostarczę same lampy lub dodatkowe 100 zł brutto jeśli zostawię całe auto.

Problem brudnych od środka lamp w Subaru, Toyocie i Hondzie jest znany a powoduje go wypalony od żarówek lakier znajdujący się od wewnętrznej strony pleksi ("szkła").

 

Lampę trzeba rozkleić usunąć stary lakier, wypolerować, zabezpieczyć i skleić ponownie dlatego taka wysoka cena.

Po tym zabiegu podobno efekt brudu od środka nie powraca.

 

Co myślicie o cenie, ktoś już praktykował taki zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faza20 napisał:

Wracając do tematu "brudnych" od środka lamp przednich wykonałem dziś telefon do polecanej firmy zajmującej się regeneracją reflektorów.

Cena trochę mnie zaskoczyła 300 zł brutto / szt. (600 zł brutto za komplet 2 lamp) jeśli dostarczę same lampy lub dodatkowe 100 zł brutto jeśli zostawię całe auto.

Problem brudnych od środka lamp w Subaru, Toyocie i Hondzie jest znany a powoduje go wypalony od żarówek lakier znajdujący się od wewnętrznej strony pleksi ("szkła").

 

Lampę trzeba rozkleić usunąć stary lakier, wypolerować, zabezpieczyć i skleić ponownie dlatego taka wysoka cena.

Po tym zabiegu podobno efekt brudu od środka nie powraca.

 

Co myślicie o cenie, ktoś już praktykował taki zabieg?

 

Tak, praktykowane w Toyocie Avensis. Efekt rzeczywiście świetny, problem nie powraca, a lampy świecą jak nowe. Ja robiłem ten zabieg koło Śremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...