Jump to content

TomCh

Nowy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

About TomCh

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..
 • Birthday 06/03/1983

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Było Levorg
  będzie kolejne Subaru :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. TomCh

  Subaru Levorg

  Nie atakuję, nie atakuję. To nie tak. Przepraszam jeśli ktoś się poczuł dotknięty. Dzielę się spostrzeżeniami. No i bardzo dobrze, ja też wziąłem ten samochód na jazdę zanim się zdecydowałem na zmianę. W końcu Tobie ma on się podobać.
 2. TomCh

  Subaru Levorg

  Tak, gorąco, żebyś wiedział. Wracałem dziś z Katowic po południu (poniżej fotka z autostrady). Ale nie w tym rzecz. Mam realne oczekiwania co do samochodu i w pełni się z Tobą zgadzam, że poziom hałasu we wnętrzu stanowi ważny czynnik komfortu. Podkreślam jeszcze raz. Może rzeczywiście jest tak że w MY17 się to poprawiło i jest lepiej, nie mam tego porównania. Odnoszę się do swoich wcześniejszych doświadczeń z pojazdami, powiedzmy, "segmentowo" porównywalnymi. I zapewniam Cię, że nie ma się czego tutaj Levorg wstydzić. Oczywiście, zobaczymy jak będzie "po drodze". Jeżdzę dosyć intensywnie i zobaczymy jak się to wszystko będzie sprawdzać. Na razie, jest bez zarzutu. I to wszystko. Co do komfortu, do którego się odniosłeś, czy jeździłem "cichszym" samochodem. Owszem. Ale np. w tym cichszym samochodzie strasznie mnie fotel w d**ę uwierał. Zmierzam do tego, że nawet to, co dobieramy jako coś mocno oczywistego często takie nie jest. Wszyscy mamy jakieś subiektywne odczucia. Pytanie do czego się odnosimy w ich określaniu.
 3. TomCh

  Subaru Levorg

  Nie rozumiem o co wam wszystkim chodzi z tym hałasem... Wrażenia jak wrażenia, każdy jakieś ma. Ja swoje opisałem. Mam pewną skalę porównawczą, jako że z reguły poruszam się raczej nowymi samochodami klasy średniej. I do takich się odnoszę. W Levorgu nie jest przesadnie głośno. Moje ostatnie porównanie było do Mondeo MY15. Wcześniej mogę porównać do Opla Insigni MY13, jeszcze wcześniej do Passata (tak, też to popełniłem) MY11. Itd, itd. Każdy samochód ma jakieś swoje wady, ale naprawdę. Hałas nie jest tu moim zdaniem istotnym elementem całokształtu. Oczywiście, zastrzegam że nie mam porównania do wcześniejszych "wypustów", mam obecnie Levorga MY17, może rzeczywiście coś tam poprawili. Wybaczcie, ale odnoszę wrażenie, że wszyscy tu chcieliby jeździć Rollsami albo Maybachami. Jeśli tak to sobie je kupcie i przestańcie narzekać.
 4. TomCh

  Subaru Levorg

  Nie wiem jak jest w MY15 czy 16 i nie mam porównania, ale w zeszłym tygodniu zrobiłem trasę Wrocław Bieszczady i z powrotem i nie narzekam na hałas. Prędkości przelotowe w okolicach 150km/h. Pisałem wcześniej o porównaniu z Mondeo bo takim autem jeździłem wcześniej. Dalej to podtrzymuję. W Levorgu większy szum od nadkoli, w Mondeo od tandetnie poskładanego nadwozia. O ile nadkola i podwozie można wyciszyć jak piszą przedmówcy, to nadwozia już nie da się poprawić. Tzn da się, pytanie o wysokość nakładu finansowego.
 5. TomCh

  Subaru Levorg

  Dostałem i odpisałem. Sprawdź.
 6. To jest niezależne od marki kolego. Miałem takie przypadki w poprzednim pojeździe i jeszcze wcześniej. Kwestia tego ile jeździsz i gdzie. Dla mnie jest to dosyć typowe, przejeżdżam średnio rocznie 60kkm i takie rzeczy się zdarzają zwłaszcza że często poruszam się po terenach budów.
 7. Nie wiedziałem jak to zatytułować, ale myślę że fotka wszystko wyjaśni. Pomysł zaczerpnięty od Jawerta pytanie. Czy takie nakładki są dostępne, mogą być dostępne? Mam juz nieźle porysowane te elementy (psy) .
 8. TomCh

  Subaru Levorg

  Wracam w niedzielę, jakbyś miał ochotę to możemy porównać.
 9. TomCh

  Subaru Levorg

  Mirrorlink. U mnie też działa, aczkolwiek muszę przyznać że nie jest to szczyt płynności. YouTube a nawet Netflix działa. Stabilizuje się dopiero po paru minutach i wtedy nie ma opóźnienia.
 10. TomCh

  Subaru Levorg

  Ja tam nie katuję postępuję zgodnie z zasadą "musi być ogień na każdym biegu inaczej będziesz jeździć dieslem"
 11. TomCh

  Subaru Levorg

  Pewnie że się da Ja też próbowałem..., tylko po pół godziny takiej jazdy mało nie dostałem wylewu
 12. TomCh

  Subaru Levorg

  Zgadza się. Z moich doświadczeń wynika że spalanie w okolicach 7,5l/100 jest jak najbardziej osiągalne, ale przy spokojnej jeździe na długiej trasie (jazda autostradowa odpada). Coż, można pogratulować Koledze takich wyników.
 13. Ok, dostałem odpowiedź z ASO, że cyt: "Funkcja ta jest dostępna tylko w modelu OUTBACK. Instrukcja jest uniwersalna dla wielu pojazdów dlatego zawiera informację na temat tej funkcji. Nie ma żadnej możliwości uruchomienia jej w modelu LEVORG" Zatem u was w OBK to działa a w Levorgach nie. Swoją drogą dziwne, nie sądzicie?
×
×
 • Create New...