Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Taki QD z kwarcem to mogę używać na felgi... z powłoką kwarcową  Na pewno przedłuży jej żywotność.
Wracając do tematu - jakaś powłoka polecana i używana przez was??
 
CarPro Cquartz UK 3.0. Dobry balans jakości i ceny. Przy odpowiednim dbaniu o powłokę realne 18mc trwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norweski_Pacjent napisał:
2 godziny temu, rosaskc napisał:
Taki QD z kwarcem to mogę używać na felgi... z powłoką kwarcową emoji6.png Na pewno przedłuży jej żywotność.
Wracając do tematu - jakaś powłoka polecana i używana przez was??
 

CarPro Cquartz UK 3.0.

Chciałem coś dedykowanego do felg, bo takie powłoki mogą być twardsze i mniej elastyczne (cienka blacha więcej "pracuje" niż felga). Są świeżo po regeneracji, wyglądają mega, więc chciałbym, żeby to się jak najdłużej utrzymało.

Poczytałem trochę więcej i zamówiłem CarPro DLUX do felg (30 ml za 135 zł). Powinno wystarczyć na dwa komplety felg. Rzucę też na wydech, bo piszą, że można ;)

 

W dniu 30.06.2020 o 12:53, polak900 napisał:

Użyj po myciu prostaff CCWG np i będzie git (...) To jest jeden z najlepszych QD z kwarcem

ProStaff CC Water Gold też zamówiłem (480 ml za 110 zł) :D Rzeczywiście, wedle internetów bardzo dobry preparat. Będę używał na całe auto oraz felgi po myciu. Przyda się, żeby poprawić wygląd lakieru, zanim zrobię jego korektę. Dodatkowo, przedłuży efekt na felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaff CC Water Gold też zamówiłem (480 ml za 110 zł)  Rzeczywiście, wedle internetów bardzo dobry preparat. Będę używał na całe auto oraz felgi po myciu. Przyda się, żeby poprawić wygląd lakieru, zanim zrobię jego korektę. Dodatkowo, przedłuży efekt na felgach.
Dobry wybór!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaff CC Water Gold też zamówiłem (480 ml za 110 zł)  Rzeczywiście, wedle internetów bardzo dobry preparat. Będę używał na całe auto oraz felgi po myciu. Przyda się, żeby poprawić wygląd lakieru, zanim zrobię jego korektę. Dodatkowo, przedłuży efekt na felgach.

Jeszcze zobacz następcę prostaff premier najnowszy produkt pewnie zastąpi CCWG

 

Zanim nałożysz powłokę zrób korektę jak nie była zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polak900 napisał:

Zanim nałożysz powłokę zrób korektę jak nie była zrobiona

Powłokę kładę na razie tylko na felgi świeżo po regeneracji. Na lakier idzie tylko QD.

Mam nadzieję, że CCWG będzie łatwy w aplikacji, bo obecny od Soft99 z aplikacją na sucho zostawia smugi na czarnym lakierze i wymaga sporo polerowania czystą szmatką.

 

20200702_162200.thumb.jpg.26f6b30cdd0c4a4c1494496683c6bc4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
38 minut temu, DON Pietro napisał:

Nie, przyznam ze nie słyszałem. Ostatnio korzystam z produktów ADBL i jestem zadowolony zastanawiam się czy piana od nich jest równie skuteczna....

Daniel Washington to dość młoda, Polska firma. Stosunek jakość - cena wg mnie jest naprawdę przyzwoity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć, jak to wygląda z aktywną pianą? Muszę mieć do niej ciepłą wodę? Mam myjkę ciśnieniową, i zimną wodę w kranie, więc do tej pory nie interesowałem się tematem, bo zawsze myślałem, że trzeba do tego ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gomis nie musi być ciepła. PA zarzucasz na auto czekasz aż zmiękczy brud i zmywasz dokładnie myjką.

To powinno ściągnąć większość brudu ale karoserii będzie jeszcze daleko do czystości. Tu bez mycia na dwa wiadra się nie obędzie, a i to nie wszystko.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

chcialem Was zapytać jakie macie doświadczenie z powłoka ceramiczna?

 

Wlasnie wróciłem z myjni i jestem wkurzony na maksa. Specjalnie 3x przed nałożeniem ceramiki pytałem gościa czy będę mógł myć auto samodzielnie na myjni bezdotykowej bo mieszkam w mieszkaniu bez dostępu do węża ogrodowego itp, a robie duże przebiegi i nie trzymam samochodu pod kocem żeby raz w tygodniu odstawiać go do spa. Usłyszałem w odpowiedzi: „bez problemu, nakładasz pianę, czekasz i spłukujesz woda demineralizowana”.

No wiec tak zrobiłem tydzień temu: auto po tym wyglądało tragicznie. Umyło się może w 30%. Następnie telefon do gościa co jest grane? Wiec odpowiedział mi, ze „No jeśli zabrudzenie jest duże to warto kupić rękawice z mikrofibry, spłukać auto demineralizowana, potem piana i ręcznie delikatnie ściągać.” 
i tak właśnie dzisiaj zrobiłem ale znowu mnie trafił szlag. Jest na dworze -2 wiec łapy odpadają. Oczywiście gdzieś tam nie domylem bo grill ma skomplikowany ksztal. Ja piernicze jestem taki wściekły bo bez kitu mikroproszkiem na myjni 3x szybciej i spokojnie umylbym auto a za kasę wyrzucona na ceramikę przez 3 lata raz w miesiącu zapraszalbym firmę która przyjeżdża pod firmę i sami myją mi auto.

 

Serio tak to ma wyglądać?! 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie myślą że jak nałożą ceramikę to wystarczy tylko później płukać samochód i już będzie czysty. Nigdy tak nie będzie. Zwłaszcza jak widzę teraz samochody białe które aż są czarne od tego syfu z ulicy i powietrza. To się nie dziwię że tego domyć się nie da. Na caramike trudniej brud się przylepia, dłużej jest czyste. Nie oczekuj cudów.

Jeśli chcesz mieć czysty samochód to nim nie jeździj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTECHNIQ, ale teraz nie pamietam który konkretnie był to produkt. Ja dostałem wyraźne wytyczne: bez mikroproszku i ABSOLUTNIE żadnego wosku. Cóż, chyba czeka mnie w poniedziałek rozmowa z gościem, który to zakładał, ale wcześniej chciałem Was zapytam o doświadczenie.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...