Skocz do zawartości

Mandat za granicą, płacić - nie płacić


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Kolega właśnie dostał austriacki mandat z fotoradaru na autostradzie, do wyboru kilkadziesiąt euro albo 8 godzin ograniczenia wolności, wybrał to drugie - odpisał po polsku - choć pismo do niego było po niemiecku, będzie się działo :) , co prawda kierowała nim "ułańska fantazja" po kilku browarach przy omawianiu sytuacji z kolegami, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christoph, ale oni muszą to wyjaśnić, bo ktoś będzie sobie dziarsko jeździł w D - a ja bez przerwy będę dostawał mandaty

dziarsko? o 16km/h ? ;)

 

BTW. a to w ogóle polskie blachy są? skoro widzisz tam kropkę gdzieś... ?

Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wysłałem list z załączonymi zdjęciami - zobaczymy czy będzie jakaś odpowiedż. Na zdjęciu przesłanym z fotoradaru czwórki są "otwarte", na moich  czwórki są "zamknięte". Wydaje się, że nie jest to polska rejestracja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wysłałem list z załączonymi zdjęciami - zobaczymy czy będzie jakaś odpowiedż. Na zdjęciu przesłanym z fotoradaru czwórki są "otwarte", na moich  czwórki są "zamknięte". Wydaje się, że nie jest to polska rejestracja....

Wiele krajów ma podobne do polskich tablice rejestracyjne, jeśli chodzi o czcionkę i rozmieszczenie liter - zerknij tu:

 

http://www.tablicerejestracyjne.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach przed porozumieniem Niemcy, jak znaleźli u siebie w kompie niezapłacony mandat straszyli zajęciem samochodu, trzeba było płacić. Po roku od wykroczenia sprawa się przedawniała. Łapałem średnio co rok, często na auto sprowadzane, zarejestrowane na siebie w de, teoretycznie mieli mnie na tacy i nie zapłaciłem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z tym przekorzceniem o 16kmh. Moze zalezy od Landu. Ja mam niechcacy sprawdzone w Bawarii i Nadrenii-Westfalii delikatne przekorczenia (mniej wiecej tego samego rzedu) i do Polski nic nie przyszlo. Podobnie mandaty za parkowanie bez bilecika (15EUR czy jakos tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale szwajcaria to inna bajka.To mendy okrutne.............

to obys nigdy nie dostal mandatu w SZWECJI bo to sie mozna zaplakac tam wala % od wynagrodzenia

 

Po raz kolejny jakieś bzdury czytam. Płaciłeś od wynagrodzenia czy słyszałeś. Procent jest w Finlandii

Procent jest tylko dla Szwedów i dopiero wtedy gdy orzeka sąd. W każdym innym przypadku jest cennik. Piolicja nie ma prawa pytać o dochody kierowców. Tylko są d ma prawo robic dochdzenie

To dla Ciebie dla przypomnienia. Teraz już mam tam firmę zarejestrowną i nie próbuj mnie przekonywać, że jest inaczej.

W Danii jest tak, że trzy "kliki" i tracisz prawko bezpowrotnie. Kliki anuluja sie po trzech latach. Trzy wykroczenia na drodze i musisz od nowa zdać egzamin po skończonym kursie dla kierowców a tanio nie jest. Ja mam w Danii dwa "kliki" i czakam jeszcze trzy miesiące, aby tamtą drogą jechać

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem w Bardejowie na Slowacji i postanowilem zaplacic za parking sms'em, z tym ze nie dostalem potwierdzenia, po 4h wyslalem kolejny sms....

 

Wracam do auta a tu blokada na kole :)

 

Panowie przyjechali, pokazalem im smsy, blokada zdjeta, pogadalismy troche i calkiem bylo milo i przyjemnie.

 

Najgorsze ze zapomnialem zaplacic w sumie za ten parking :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bergen wyprzedzałem z prędkością przekraczającą o 35km/h. Za chwilę zwolniłem, ale policjant mi podjechał obok i pogroził palcem. Miesiąc potem mnie zobaczył i się tylko uśmiechnął. Ciekawe, czy w lutym znowu go spotkam?

Z Norwegii nigdy mi mandat nie przyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz albo zapłacić i mieć z głowy
 

Za nie swój mandat? To już byłaby jednak przesada :)

 

Dokładnie, poza tym co jeśli faktyczny sprawca często po DE jeździ i popełnia wykroczenia ? Następnym razem przyjdzie 200 EURO i wtedy jeszcze trudniej by się tłumaczyło, że to jednak inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za przekroczenie o 12 km/h w Norwegii grozi mandat około 3400 NOK. taki przynajmniej dostał mój kolega, gdy się nieco zagapił na ograniczenia prędkości.

A jest różnica wysokosci kary na zabudowanym i niezabudowanym?

Nie wiem Marku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przekroczenie o 12 km/h w Norwegii grozi mandat około 3400 NOK. taki przynajmniej dostał mój kolega, gdy się nieco zagapił na ograniczenia prędkości.

Szybciej to już tylko dla bogatych zabawa :)

A chyba jest jakaś różnica miedzy terenem zabudowanym i niezabudowanym, sprawdzę i popytam.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za przekroczenie o 12 km/h w Norwegii grozi mandat około 3400 NOK. taki przynajmniej dostał mój kolega, gdy się nieco zagapił na ograniczenia prędkości.

A jest różnica wysokosci kary na zabudowanym i niezabudowanym?

 

 

W Norwegii mandaty są chyba dwa razy wyższe niż normalne, jeśli dokonasz wykroczenia na terenie oznakowanym znakiem informującym, że w pobliżu jest szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, i tak oto sprawa „mojego” omyłkowego mandatu z Niemiec znalazła zakończenie w formie bardzo lakonicznego listu z Polizeipräsidium Rheinpfalz ze Speyer:
“ Verkehrsordnungswidrigkeit mit dem Fahrzeug WI 04247 vom 16.12.2014 Einstellungsmitteilung gegen  H…  Marek
Sehr geehrter Herr H…., hiermit teile ich Ihnen mit: Das unter dem o.a. AZ gegen Sie eingeleitete Ordnungswidrigkeitenverfahren wurde gemäß §47 Abs. 1 OWiG eingestellt. Mit freundlichen Grüßen Im Auftrag
(-)”
Tłumacz Google tak to przetłumaczył:
„Wykroczeń z pojazdu WI 04247 przez 16. 12. 2014 ustawienie komunikacji przed H…,
Szanowny Pan H…, niniejszym dzielę z Tobą: procedury przestępstwa wszczęte na mocy o. a. AZ przeciwko Tobie został wycofany zgodnie z zgodnie z § 47 ust 1. Z poważaniem w imieniu firmy (-)".

Niestety żadnego przepraszamy ....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...