Skocz do zawartości

Opony terenowe do Forka


Tomcio166

Rekomendowane odpowiedzi

wypad offroadowy z Auto Swiatem potraktuję rozpoznawczo :)

 

 

i bardzo rozsadna decyzja. oponki terenowe sprzedaje Paladinium...w spotach jest wątek Piaskownica, widziałem, ze tam się ogłasza,

 

-- 30 kwi 2012, 12:55 --

 

wypad offroadowy z Auto Swiatem potraktuję rozpoznawczo :)

 

 

i bardzo rozsadna decyzja. oponki terenowe sprzedaje Paladinium...w spotach jest wątek Piaskownica, widziałem, ze tam się ogłasza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

ja na Plejadach "zmęczyłem" 2 osłony plastikowe - było mi szkoda kasy na blache, potem poszedłem po rozum do głowy , wróciłem i założyłem blachę i jest super, nie zmniejsza prześwitu i wierzcie albo nie - poprawia jazdę - na błotku Foreś slizga sie na płycie i jedzie a plastik sie łamie i haczy waląc błoto do silnika.

pewnie że foreś to nie terenówka ale blachy dają mi coś jak poczucie wzglednego spokoju na kamienie, wodę, gałęzie spadające na drogę jesienią itp.

nie planowałem nidgy jeździć po solidnym terenie bo tak jak piszą koledzy na forum - lepiej kupić sobie jakąś zabawkę typu Samurai i działać

 

prześwit to zmniejsza układ wydechowy, linki od hamulców i takie tam

 

dodałem dla spokoju osłonę pod tylny dyfer. co do kosztów to pojęcie względne - plastik kupowany 2 razy jest droższy niż jedna blacha "prawie na zawsze"

jak ktoś chce szczególy ile co i gdzie - chętnie odpisze, może być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie myślę że szkoda tego auta do czochrania w grubszym gnoju... jak się gdzieś wpierniczysz to w tym aucie nawet nie ma za co kinetyka lub liny od wyciągarki zaczepić... jedna moja kolega raz pojechał Foresterem ze mną na poligon, jechało to autko dzielnie ale zderzak jak lemiesz zbierał grunt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie, odświeżę trochę temat. Mam Forestera z 2008 roku i chciałem założyć do niego opony firmy Maxxis.

Chodzi mi dokładnie o te opony MAXXIS AT771 BRAVO SERIES 215/65R16 98T

post-13620-0-88988700-1368080902_thumb.jpg

 

Nie planuję pakować się w bardzo cieżki teren, ale często potrzebuję mieć trakcję na błotnistych drogach, a seryjne kapcie nie do końca lubią błoto.

 

Czy ktoś z Was ma założone takie opony w swoim samochodzie, a może ktoś ma doświadczenie z innymi modelami opon samochodowych tego producenta. Wiem, że nie są tanie, bo w tej cenie można kupić inne znane marki, dlatego zależy mi na opiniach osób, które jeżdżą na Maxxisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takowe nabyłem niedawno.

 

Cicho, miękko, efektownie (bajeranckie napisy po bokach). Jaskrawy kontrast w stosunku do "fabrycznych" Geolandarów. Na błotnistych drogach gruntowych ciągną niesamowicie, w piachu nie miałem jeszcze przyjemności. Pan sprzedawca mówił, że biorą je też energetycy i gazownicy.

 

Ale nie chwaliłem się, bo sForek pytał o Maxxis. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku biedak dostal odpowiedź ;) tylko że forum sie zmienilo

??? :o Spójrz na datę →

Witajcie, odświeżę trochę temat. Mam Forestera z 2008 roku i chciałem założyć do niego opony firmy Maxxis.

(...)

 

Odpowiedzi może trochę nie na temat, ale na pewno bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania komplet opony + felgi. Felgi niestety nie pasują do subaru ale mogę sprzedać oponki Geolandar 235/60 R16 osobno jakby ktoś reflektował

 

http://tablica.pl/of...76bc82;promoted

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca używam Yokohama GEOLANDAR A/T-S 215/70/R15. Opona na asfalcie nie jest bardzo głośna, na autostradzie przy 130 głośniejszy jest szum z powodu braku ramek niż hałas opony, z powodu wysokości profilu a ciasnych zkrętach wypada delikatnie zwolnić. Nie jest to MTek ale dość dobrze radzi sobie w błocie, na mokrej łące i ogólnie lekkim terenie. Z tego co czytałem na amerykańskich forach jest też dośc wytrzymała na przebicia. W tym roku planuje wyjazd forkiem do Rumunii i wtedy przekonam się jak sobie naprawdę radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca używam Yokohama GEOLANDAR A/T-S 215/70/R15. Opona na asfalcie nie jest bardzo głośna, na autostradzie przy 130 głośniejszy jest szum z powodu braku ramek niż hałas opony, z powodu wysokości profilu a ciasnych zkrętach wypada delikatnie zwolnić. Nie jest to MTek ale dość dobrze radzi sobie w błocie, na mokrej łące i ogólnie lekkim terenie. Z tego co czytałem na amerykańskich forach jest też dośc wytrzymała na przebicia. W tym roku planuje wyjazd forkiem do Rumunii i wtedy przekonam się jak sobie naprawdę radzi.

 

Wydaje się być fajny zestaw felga+opona na teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku około używam Continental 4x4 Contact (205/70R15) i, po wcześniejszych Geolandarach, poprawa trakcji zarówno na asfalcie jak i poza nim jest wyraźna. No i nie da się nie zauważyć,że te Conti są duuużo cichsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandar to bardzo dobra guma, miałem taką w LC ale jak każda AT w błocie też za daleko nie ujedzie, choć takie błoto jakie forester jest w stanie przejechać wystarczy w zupełności. Co fajne dla tego AT to bardzo spoko opona także na zimę, nidy nie miałem problemu na śliskim czy w kopnym śniegu. Jak ktoś lubi agresywnie brać zakręty na asfalcie to szybko zniszczy krawędzie tej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

continental cross contact AT wysokosc 65mm, poki co lekki teren wiec mysle ze i zwykla by ladnie pociagnela, w kazdym razie fajnie wyglada, jazda po asfalcie bajka, ostrzej tez mozna jezdzic , na tyle mozna na ile ten wysoki profil pozwala... moze jest troche glosna chociaz dla mnie to taki rasowy terenowy szum dla ucha:) slyszalna przy niskcih predkosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandar to bardzo dobra guma, miałem taką w LC ale jak każda AT w błocie też za daleko nie ujedzie, choć takie błoto jakie forester jest w stanie przejechać wystarczy w zupełności. Co fajne dla tego AT to bardzo spoko opona także na zimę, nidy nie miałem problemu na śliskim czy w kopnym śniegu.

Mam Geolandary A/T-S G012, jeździłem na nich trochę po śniegu ale na zimę i tak zmieniam je na zimowe GoodYeary. Zimowe opony w zimę są jednak zdecydowanie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...