Skocz do zawartości

Opony terenowe do Forka


Tomcio166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko dot. opon terenowych do Forka. Poniewaz wybieram sie w teren zamierzam zakupic do swojej maszynki opony terenowe. Niestety wybor na rynku tych w oryginalnym wymiarze tj 215/60 r16 jest dosc kiepski, wiec zastanawiam sie czy nie moznaby bylo zalozyc 215/65 r16. Napiszcie prosze czy mieliscie do czynienia z oponami o takim rozmiarze w Forku. Czy ta nieco wyzsza opona nie bedzie obijac sie o nadkola i tym samym wplywac na jakosc jazdy. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% różnicy nie czyni...

weź byle jaki kalkulator ... i wyjdzie Ci, że masz 21mm różnicy w średnicy.

 

Poniewaz wybieram sie w teren zamierzam zakupic do swojej maszynki opony terenowe.

 

Co to za teren, że musisz kupić opony "w teren" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie przejezdny dla SUVow

 

Jakaś impreza organizowana przez Auto Świat?

 

Jak nie chcesz wydawać bimbalionów na opony, kup sobie nalewki. Mam, używam (krótko, bo krótko, ale jestem zadowolony).

 

Ale ja nie chce sie bac! ;-)

 

daleko nie zajedziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewidziano objazdy, jakby ktos sia bał. Ale ja nie chce sie bac!

Jak nie chcesz się bać to przede wszystkim zainwestuj w płytę aluminiową pod silnik i dyfer.

Forester nawet na seryjnych oponach pojedzie dużo lepiej niż zdecydowana większość aut typu SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz się bać to przede wszystkim zainwestuj w płytę aluminiową pod silnik i dyfer.

 

się zgadzam :)

 

Forester nawet na seryjnych oponach pojedzie dużo lepiej niż zdecydowana większość aut typu SUV.

 

chyba, że jedzie na Gejolandarach 900 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to nalewki, bo chyba jakos nie w temacie jestem :cry:

 

 

do mnie przmówiła ekonomia. a nalewkę 235/70/16 płaciłem 280zł, za nowego BFG ~700. jasne, nalewki mają swoje wady, ale mają i zalety. Guma jest świeża, "klei", ma homologację i gwarancję. "terenowe" i terenowe nalewki robi np Glob-gum i Bar-gum.

Zaraz się na mnie sępy rzucą, więc kończę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej plyty to bym sie zastanawial, zalezy jaki teren ;) na blota plyta sie nie nadaje, przyssie sie i nie odpusci latwo.. do tego zmiejszasz przeswit, jezeli to jest sprint to zakladaj, jezeli nie to nie zakladaj, i sciagnij stabilizatory, zmiejszaja wykrzyz ;) a co do opony to nie wiem czy sa Ci potrzebne, simexy dobre ale tylko na bloto, a w bagno na pewno was nie wpuszcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej plyty to bym sie zastanawial, zalezy jaki teren ;) na blota plyta sie nie nadaje, przyssie sie i nie odpusci latwo.. do tego zmiejszasz przeswit, jezeli to jest sprint to zakladaj, jezeli nie to nie zakladaj, i sciagnij stabilizatory, zmiejszaja wykrzyz ;) a co do opony to nie wiem czy sa Ci potrzebne, simexy dobre ale tylko na bloto, a w bagno na pewno was nie wpuszcza :D

 

sorry, ale jazda forkiem w terenie z plastikową płytą jest nieporozumieniem

nie to, żebym napędzał klientów grzegorzowi, ale mój pierwszy wyjazd w lekki teren skończył się rozwaleniem oryginalnej płyty (tej plastykowej)

założyłem blachę alu i osłonę dyfra (samoróbka) i forek w terenie robi

brakuje mi tylko prześwitu i wykrzyżu jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat....

Forka mam niedługo bo dopiero od grudnia ale wcześniej 6 lat jeździłem samuraiami, land roverami, gazami w imprezach typowo off roadowych głównie w klasie extreme. Mam takie pytanko... Napędy forka wytrzymują bez problemu opony MT ? Pytam z ciekawości bo mi osobiście szkoda subaraka do takich zabaw :) Taniej chyba kupić starego samuraia niż doprowadzić do ładu forka po imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat....

Forka mam niedługo bo dopiero od grudnia ale wcześniej 6 lat jeździłem samuraiami, land roverami, gazami w imprezach typowo off roadowych głównie w klasie extreme. Mam takie pytanko... Napędy forka wytrzymują bez problemu opony MT ? Pytam z ciekawości bo mi osobiście szkoda subaraka do takich zabaw :) Taniej chyba kupić starego samuraia niż doprowadzić do ładu forka po imprezie.

MT bym się bał założyć, ale AT-ki przyjął, mam felgi 15 i miałem stare oponki z samca i nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba kupić starego samuraia niż doprowadzić do ładu forka po imprezie.

No raczej :?

Nigdy nie widziałem forestera na MT. Myślę, że nie da się uzywać tego samego auta do weekendowych zabaw offroad i codziennej prozy życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy forka wytrzymują bez problemu opony MT ?

 

nic nie wytrzyma. za dużo przyczepności, za cieknie półosie, ogólnie strata czasu i kasy. Adamus kiedyś motał z poHołkowym forkiem...kupił Patrola :D

 

brakuje mi tylko prześwitu i wykrzyżu jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę :wink:

 

zliftować się da...o kilka cm. Przy wykrzyzu trzeba uważac na półosie...bo średnio się wydłużają ;D

 

Panowie...Imprezy Auto Świata to jazda po drogach polnych, z tego co czytałem, nie ma co się zbroić. Podejrzewam, że warszawskie forkowe wypady weekendowe były bardziej hardkorowe ;)

 

nadlewki nie robią w terenie kup simexy :mrgreen:

 

pieprzyć Simexy...

Maxxis%20all%20track.JPG

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

-- 26 kwi 2012, 23:08 --

 

wątek Adamusa o oponach

viewtopic.php?f=22&t=128108&p=930049&hilit=opony+MT#p930049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba kupić starego samuraia niż doprowadzić do ładu forka po imprezie.

No raczej :?

Nigdy nie widziałem forestera na MT. Myślę, że nie da się uzywać tego samego auta do weekendowych zabaw offroad i codziennej prozy życia.

co ty wiesz o zabijaniu (auta) - bez obrazy :wink:

http://www.ultimatesubaru.org/forum/sho ... hp?t=41634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wszystkie rady. Teraz już wiem, ze mój wypad offroadowy z Auto Swiatem potraktuję rozpoznawczo :) Wszelkie zbrojenie pozostawię sobie na "poźniej" w razie gdyby okazało sie ze jednak moj Forek nie dorównuje jakimś tam marnym Land Cruiserom, czy tez Patrolom :D

 

A tak by the way, oświetlcie mnie please, jak sie na tym forum odpowiada z cytatem :oops: Probuje probuje i cos nie wychodzi.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...