Skocz do zawartości

ZMIANA SIECI GSM- AKTUALNIE T-MOBILE


mazi666

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przedłużyłem umowę z Play...rachunki 50% w dół w porównaniu do poprzedniej.. oferta bez telefonu na 12 miesięcy...po tym okresie warunki takie same jak w okresie 12 miesięcy

 

z internetu mobilnego nie korzystam więc nie oceniam

 

sprawdziłem ceny telefonów i przy najwyższych pakietach jest nieźle a przy niższych są drogie... info od mojego doradcy Play ze z Aplle może być kłopot u nich, ceny też tyłka nie urywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale ja patrzę na ten wątek to jednak dobrą "renomę" Orange zdążyło już zbudować.

Z sieci która była naprawdę dobra (Idea) stać się totalnym dnem to jednak nielada wyczyn...

 

przynależność do TP SA do czegoś zobowiązuje :mrgreen:

 

Z tym że to TP S.A. należy do Orange a nie odwrotnie :lol:

Ale jak widać złą jakość można przenieść i od podkupionej spółki :mrgreen:

 

 

Mylisz się. TP ma większościowy pakiet w PTK Centertel, przez co ta druga firma bardzo ucierpiała z tego powodu - większość kadry managerskiej została zastąpiona "betonem" z Tepsy.

 

Jednym z powodów, dla których TP przyjmuje w niedługim czasie brand Orange jest to, że ten jest lepiej postrzegany niż TP.

 

Co do kiepskiej obsługi w Orange - jak TP się przebranduje, to będą wzmożone kontrole w POSach, zeby zweryfikować czy proces obsługi klienta przebiega zgodnie z "filozofią" Orange. Myślę, że wtedy parę osób dostanie po głowach za nic nierobienie. :)

 

Mylisz się że się mylę :mrgreen:

 

TP S.A. to już właściwie marka od dłuższego czasu. To nawet też nie do końca bo nawet aktualne logo TP S.A. to logo obecnego właściciela.

Właścicielem TP S.A. jest France Telecom.

TP S.A. odkupiła większościowy pakiet Orange Polska (PTK Centertel) od uwaga uwaga France Telecom :twisted:

Natomiast France Telecom jest właścicielem marki Orange ;)

Tak więc kto jest czyim właścicielem i kto kogo podkupił? :mrgreen:

Suma sumarum teoretycznie właścicielem Orange jest TP S.A. praktycznie wszystkim trzęsie France Telecom który jest właścicielem Orange 8)

 

Z tym że brand Orange jest to jest lepiej postrzegany niż TP S.A. się zgodzę, ale mogą na to sobie pozwolić również dlatego że to są spółki France Telecom. Tak swoją drogą to pewnie robią przy tym dobre wałki jeśli chodzi o ceny transferowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play jako tako dziala, bo pozostali operatorzy musza mu udostepnic swoje stacje bazowe, ale jest jedno ale.....jezeli na danym kanale stacji powiedzmy T-Mobile (sa 4x4 na zstacje zazwyczaj) wejdzie jednoczesnie 4 klientow T-Mobile i 1 klient Play to klient Play bedzie rwany ;)

 

sa tani - ale pytanie jak dlugo jeszcze, jak sie skonczy im "okres ochronny"

 

co nie przeszkadza mi rozwazac Playa i zakonczyc umowe jak sie tenze okres skonczy ;) za nimi przemawia tylko cena - mam u nich internet przenosny i dostawalem e-faktury, ktore ciezko bylo wydrukowac zeby spelnialy normy ksiegowe (zeszly rok) i zmiana na papierowa zajela ponad miesiac - czyli fakture w papierku dostalem dopiero 2 mies pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-mobile jest najlepsze zdecydowanie jezeli masz duzo rozmow miedzynarodowych.

jezeli generalnie rozmawia sie w kraju, to play jest najlepszy (tak mi powiedzial kolega, ktory

ma salon t-mobile).

ja osobiscie ze wzgledu na charakter pracy prawie caly czas dzwonie za granice, wiec jak

dla mnie to tylko t-mobile.

bym zapomnial dodac: kazdy dieler t-mobile ma prawo co miesiac podpisac kilka umow

"na specjalnych warunkach" zeby docenic jakiego VIP klienta i td. I takie umowy

sa naprawde fajne - nawet do 20% upust na caly okres umowy. Nie jest to uzaleznione

od ilosci rozmow - raczej od checi dielera .

pozdr

 

wlasnie cos takiego samego chcialem napisac. za darmo do t-mobile na calym swiecie, zaden play tego nie pobije. kwestia kto czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzien dobry,

Po długim czasie oraz paru negocjacjom z wszystkimi operatorami podsumowanie:

Jednak nasza stara siec ( T-mobile) przygotowała taka ofertę ze niestety Play który bardzo chciał ale niestety nie przebili T-mobile. Już byliśmy zdecydowani na Oranga ale w ostatniej prezentacji dostaliśmy nie tego @ co potrzeba i dowiedzieliśmy się trochę za dużo o naszej firmie i podchodzenie do klienta ( pozostawiam to bez komentarza ale uprzedzam o czytanie tego co jest mały drukiem i to dokładnie bo pojawiają się mega cyfry jako kara lub odstąpienie po umowne!!) .

T-mobile przebiło wszystko zmniejszając kary oraz podpisując umowe tylko na 12 miesięcy a nie na 24!!. Do wszystkich za darmo minuty i esemesy pakiety internetowe dla niskich taryf w cenie i dodatkowo dobre ceny za telefony Appla oraz Tablety.

 

Dziękuje T-mobile za ciekawa ofertę. Koszty spadną o około 50 % miesięcznie!!

Acha informacja dla osob z PW ilość przenoszonych telefonów to 25 numerów. 5 Internetów przenośnych oraz wymiana telefonów na wszystkich numerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przeszedłem rok temu z Orange do T-mobile, po dobrych doświadczeniach z zasięgiem jeszcze w Erze.

W tej chwili po roku rozwarzam zapłacenie kary i zmiane operatora, pomimo bardzo dobrej oferty. Sporo jeżdżąc po całym województwie Podlaskim i częściowo Warmińsko-Mazurskim zdecydowanie mniej rozmawiam niż kiedyś bo w trasach są wieczne problemy z zasięgiem. Jak dla mnie zasięg tej sieci pogorszył się bardzo mocno w porównaniu do Ery i jesli ktos duzo podróżuje odradzam tą sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem rok temu z Orange do T-mobile, po dobrych doświadczeniach z zasięgiem jeszcze w Erze.

W tej chwili po roku rozwarzam zapłacenie kary i zmiane operatora, pomimo bardzo dobrej oferty. Sporo jeżdżąc po całym województwie Podlaskim i częściowo Warmińsko-Mazurskim zdecydowanie mniej rozmawiam niż kiedyś bo w trasach są wieczne problemy z zasięgiem. Jak dla mnie zasięg tej sieci pogorszył się bardzo mocno w porównaniu do Ery i jesli ktos duzo podróżuje odradzam tą sieć.

Może źle zrozumiałem, ale przecież Era i T- Mobile to to samo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wg mnie po zmianie Ery na T-Mobile zasięg bardzo mocno się pogorszył. Od kilku osób słyszałem ze mieli jakąs kontrolę jakis czas temu i okazało sie że ich nadajniki maja poustawiany zasilny sygnał i kazali im go pozmniejszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą ofertę dla klientów biznesowych ma obecnie Play.

 

Zgadzam się. Jeśli rozpatrujemy tylko koszty rozmów i to najlepiej krajowych, są najtańsi.

 

Ja przerobiłem już wszystkie sieci. Szczerze mówiąc wszędzie jest to samo.

 

Również się zgadzam. :wink: Nawet jeśli nie na 100% tak samo, to bardzo podobnie.

 

BTW - żona ma firmowo Orange i generalnie w Warszawie nie ma żadnych problemów. Czasami zdarza się, że ma lepszy / mocniejszy zasięg od mojego Plusa. Także z moich doświadczeń wynika, że różnice w jakości połączeń są minimalne (przynajmniej w Wa-wie i najbliższych okolicach).

 

Obsługa Klienta wszędzie jest słaba. Wszędzie też nowego Klienta traktują lepiej niż starego (podobnie jak w kablówkach). No i dużo też zależy od konkretnych osób z którymi pracujemy. My mieliśmy kiedyś w Plusie super opiekuna, który się starał i wszystko się dawało załatwić, często w 24 godziny. Od roku mamy nowego i jest cieniutko.... A to ten sam Plus.

 

Osobiście przymierzam się do strategii, o której już tutaj pisaliście. Czyli telefony kupować zewnętrznie, kupować od sieci tylko połączenia i starać się minimalizować okres lojalek. Jakoś to chyba lepiej wychodzi.

 

Ps. W Orange w Warszawie znam bardzo sensownego sprzedawcę firmowego (najlepiej dla Klientów powyżej 10 simów). Jeśli ktoś chciałby namiary proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze twierdziłem, że Era/T-mobile daje mi najlepszą ofertę. Mamy 4 telefony prywatne, od 1994 roku na jedno nazwisko. Ponadto przez 15 lat ojciec miała całą dużą firmę w Erze - kilkadziesiąt telefonów.

Za kilka dni koniec umowy. Odbyłem już 3 rozmowy z BOA... żenua... za pierwszym razem gość proponował mi gorszą ofertę niż mają na stronie www. Cały czas twardo nie dają nic lepszego niż widnieje w ofercie. Jutro gość ma oddzwonić. Jeżeli znów będzie próbował mi wcisnąć to samo to chyba ostatecznie zdecyduję się przejść do PLAY.

 

Ktoś podpowie jak to wygląda w praktyce ? Jak pójdę do ludków z Play to załatwią za mnie wszystko czy umowę z T-mobile mam wypowiedzieć sam ? Jeśli tak to wypowiedzieć przed końcem czy w momencie gdy przejdzie na czas nieokreślony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie jak to wygląda w praktyce ? Jak pójdę do ludków z Play to załatwią za mnie wszystko czy umowę z T-mobile mam wypowiedzieć sam ? Jeśli tak to wypowiedzieć przed końcem czy w momencie gdy przejdzie na czas nieokreślony ?

Powinni załatwić wszystko (dać odpowiednie kwity). Możesz przenieść numer równocześnie z momentem zakończenia lojalki u poprzedniego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie korzystanie z Play to zwykłe przerzucanie kosztów na dzwoniących do Play. Tak trochę jak gostek, który daje Ci "dzwonek", żeby do niego oddzwonić. A firma w Play ? Kto lubi ponosić koszty działalności swoich potencjalnych kontrahentów ręka w górę :twisted: .

 

W kwestii zasięgu - mam Blueconnect, kiedyś miałem tylko zasięg z Ery. Teraz jest taki sam sygnał z Orange, więc chyba rzeczywiście zaczynają łączyć nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie korzystanie z Play to zwykłe przerzucanie kosztów na dzwoniących do Play. Tak trochę jak gostek, który daje Ci "dzwonek", żeby do niego oddzwonić. A firma w Play ? Kto lubi ponosić koszty działalności swoich potencjalnych kontrahentów ręka w górę :twisted: .

 

W kwestii zasięgu - mam Blueconnect, kiedyś miałem tylko zasięg z Ery. Teraz jest taki sam sygnał z Orange, więc chyba rzeczywiście zaczynają łączyć nadajniki.

 

Łączą, łączą. Muszą, raz że obniży im to koszty przy jednoczesnym zwiększeniu jakości zasięgu. Druga sprawa: wielkimi krokami zbliża się 4G/LTE. Plus ma 40% udziałów w paśmie LTE. Orange i T-Mobile mieli po 13 % więc łącząc siły będą już mieli 26 %. Pozostałe 34% zostanie rozdane w formie przetargu/ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś przechodził jednak do Playa to bardzo proszę o cynk. Muszę uzbierać jeszcze , tzn polecic z 70-80 zł abonamentów i dostanę nówke kamerkę gopro do kręcenia pięknych boooków. Odwdzięczyć się mogę flaszka i prawym :cool: . Temat do załatwienia bez wychodzenia z domu, zadzwonie na infolinia i podam nr który zwerbowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W związku z pożegnaniem sie mojego doradcy biznesowego z T-mobile poszukuje ogarniętego doradcy w T-mobile. Jeśli ktoś ma sprawdzonego poproszę o namiary na terenie Warszawy.

 

u mnie to samo, więc tez poproszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...