Skocz do zawartości

ACTA


cichu1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.rp.pl/artykul/10,796745-ACTA ... kiego.html

 

polecam przeczytac, zwlaszcza jak sie nie chcialo tekstu jednolitego

dobre porownanie jak jest i co by bylo "po ACTA"

aflinta, jest tam również m.in odpowiedz na Twoje pytanie

 

btw ja osobiscie nie jestem zwolennikiem tej umowy, ale strasznie irytuje mnie demonizowanie i rozprzestrzenianie jakichs bajek na ten temat, najczesciej przez osoby ktore nie maja na ten temat pojecia a nie zadaly sobie nawet trudu przeczytania tych nastu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wykształcenia jestem informatykiem, za bardzo nie mieszam sie w polityke ale akurat w tej sprawie chce zabrać tylko jeden głos:

 

- skoro minister Boni na konferencji prasowej wyraźnie podkreślił że ACTA nie zmieni polskiego prawa to po jaką cholerę to podpisywać, skoro i tak to nic nie zmieni w polskim prawie?! gdzie tu sens?! gdzie logika?! Przecież można tego wcale nie przyjmować, jeżeli nic tego nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że Jarek K. nie protestuje?
Wczoraj coś na ten temat mówił, ale władza tego nie puszcza w reżimowych środkach masowego przekazu.

 

A pan wicepremier, Orędownik nowoczesnych technologii, Użytkownik Linuksa, Specjalista od gospodarki, Napędzacz rozwoju, Jeżdżący ekologicznie, Myślący postępowo etc. etc. nie zauważa tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludziom wystarczyło krótkie: nie kradnij. Dziś to proste przykazanie "doprecyzowuje się" na tysiącach stron przeróżnej makulatury i wypacza jego istotę. Jeśli ktoś łudzi się, że Wielki Brat to tylko idea rodem z science fiction, to właśnie jest świadkiem kolejnego kroku ku jej urzeczywistnieniu :idea:

 

Ot tak refleksja mnie naszła :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszą ale dopiero potem zaczną się w tej sprawie konsultować. Barany

"Konfilikt miedzy obywatelami a ich "wlasnym" rzadem w tym momencie zacznie wykladniczo narastac ! Golym okiem widac kogo reprezentuje ten rzad ... skoro 85% obywateli mowi NIE a rzad jednak TAK to co to za rzad ?!?!?!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 85% obywateli mowi NIE a rzad jednak TAK to co to za rzad ?!?!?!"

 

a ja sie pytam kogo oni pytali... konflikt wisi w powietrzu... jak nie z powodu cen paliwa to z powodu takich wlasnie durnot...

Rzad zamiast sie zajac likwidacja bezrobocia i zmniejszaniem wielkosci dlugu publicznego zajmuje sie lizaniem doopy calej unii i sasiadom zza wschodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad zamiast sie zajac likwidacja bezrobocia i zmniejszaniem wielkosci dlugu publicznego zajmuje sie lizaniem doopy calej unii i sasiadom zza wschodu...

 

Ale przecież właśnie o to chodziło, to był świadomy wybór obywateli. Przez całe wybory słuchałem tylko to, że w końcu będziemy godnie reprezentowani za granicą, nie będziemy z siebie robić pośmiewiska, nikt nie będzie wchodził w konflikty z Niemcami i Rosją (bo podpiszemy wszystko co nam podstawią)...

 

I jak samopoczucie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale kto wybrał ten rząd?? Jestem pewien że 90% osób krytykujących teraz Tuska i ACTA jeszcze parę miesięcy temu ufała mu bezgranicznie, a z ludzi którzy mówili że to jeden wielki pozer i kłamca się śmiali. Może teraz choć niektórzy zobaczą jaką on jest fałszywą i sprzedajną chorągiewką :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw napisał(a):

aflinta, A " właściwe organy" to jakie ?

 

To już zależy całkowicie od lokalnego prawa. Może to być zarówno policja jak i jakaś inna organizacja upoważniona przez prawodawcę. Zauważ, że tam gdzie sąd ma się o czymś wypowiedzieć jest to wyraźnie w ACTA podane - organy sądowe.

 

no wlasnie policja....

 

a czy w tej chwili nie moga nalozyc sankcji na osoby podejrzane o popelnienie przestepstwa ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu ACTA może być to, może się stać tamto, może owo. Ręce opadowujom. Jak dotąd żadnych pewników, tylko rozdmuchiwanie "może".

Druga sprawa. Sami piszecie, że zrealizowanie się tych "może" będzie niesamowicie kosztowne i pracochłonne, a wręcz nie możliwe.

Dla wielu tutaj piszących polityka jest banalnie prostą sprawą i sprowadza się do - "zabrać diety złodziejom, to będziemy wszyscy bogaci, zlikwidować akcyzę na paliwo, to wszystko będzie tanie", itp. :lol:

Ciekawe, że każdy pretendujący do władzy krytykuje poczynania władzy aktualnej i obiecuje różności, a jak już tą władzą zostanie, to robi dokładnie to samo.

Jest coś takiego, jak racja stanu, są sojusze, jest ograniczony budżet, są nieuchronne prawa ekonomiczne, i wiele innych ograniczeń, których przeciętny obywatel albo nie rozumie, albo nie ma pojęcia o ich znaczeniu, więc jedyne na co go stać, to jojczenie i dowalanie władzy.

Przeżyłem trochę tych "władz" i wiem, że o ile nie jest to władza służąca jakiejś ideologii, to krzywdy obywatelowi nie zrobi.

Nie jestem za ACTA, ani nie jestem przeciw ACTA. Nie jestem też miłośnikiem p.Tuska. Jestem tylko przeciwko pluciu na władzę z byle powodu, bo to zwyczajne pieniactwo a nie merytoryczna rozmowa na poziomie. A już najlepsze są wszelkiej maści teorie spiskowe. :lol: Wiem jedno, że moja znajomość tematu nie jest na tyle szeroka, żeby pyszczyć w tę czy we wtę. Mam też na tyle (ograniczone nieco) zaufania do władzy, żeby nie panikować.

Nawet jeśli jakiś akt prawny się nie sprawdzi, nie jest on nie odwoływalny i nie zmienialny. Już nie raz tak było, to może być i tym razem.

 

A teraz walcie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w tej chwili nie moga nalozyc sankcji na osoby podejrzane o popelnienie przestepstwa ?

Policja też nie zawsze może Ci przeszukać mieszkanie, potrzebuje nakazu prokuratorskiego lub sądowego, choć jest od tego wyjątek. Zresztą jakie to ma znaczenie? Jak zatrzymam przestępcę na gorącym uczynku (plądrowanie mojego domu, gotowa do strzału broń palna), mogę mu sprzedać siekierę w głowę, albo obezwładnić w inny sposób i wezwać policję. Mimo, że sprawa naruszenia mienia, własności, miru domowego i napad z bronią w ręku jest ewidentny... to nie mam prawa poznać kim jest przestępca, gdzie mieszka, chyba, że pozwoli na to sąd. Wszystkie dane ma policja. Ale przy ACTA wystarczy, że pada podejrzenie, że łamiesz prawo i na wniosek prawnika reprezentującego jakąś korporację będącą właścicielem tych praw i mającą obiekcje, dostają od razu wszystkie namiary na mnie (np. poprzez policję). Tutaj sąd wcale nie jest potrzebny, nawet jak podejrzenie było niesłuszne, to oni te dane już mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie musimy tego czytać, ale nasz rząd który bierze za to nasze pieniądze - i owszem :roll:

 

rozumiem, ze swieta zasada wiecznie żywa: nie znam sie, to sie wypowiem

me likey

 

Rozumiem, że twoim zdaniem aby mieć prawo do wypowiadania się w tej sprawie należy wpierw zająć się analizowaniem tych dziesiątek / setek stron tekstów prawnych (których przeciętny człowiek i tak nie zrozumie choćby nie wiem ile czytał - sami prawnicy mają jak zwykle szereg różnych interpretacji) :roll:

 

Nie wiem czy ta umowa jest dobra czy nie - zakładam intuicyjnie, że nie, bo jeszcze nie widziałem sytuacji, żeby korporacje działały dla dobra ogółu. Poza tym szanuję organizacje typu wikipedia, które są przeciw ACTA. Całkowicie inną sprawą niż faktyczna szkodliwość ACTA jest natomiast kompromitujący sposób załatwienia tej sprawy przez nasz rząd i sytuacja, jaką sami sprowokowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw napisał(a):

a czy w tej chwili nie moga nalozyc sankcji na osoby podejrzane o popelnienie przestepstwa ?

 

Policja też nie zawsze może Ci przeszukać mieszkanie, potrzebuje nakazu prokuratorskiego lub sądowego, choć jest od tego wyjątek. Zresztą jakie to ma znaczenie? Jak zatrzymam przestępcę na gorącym uczynku (plądrowanie mojego domu, gotowa do strzału broń palna), mogę mu sprzedać siekierę w głowę, albo obezwładnić w inny sposób i wezwać policję. Mimo, że sprawa naruszenia mienia, własności, miru domowego i napad z bronią w ręku jest ewidentny... to nie mam prawa poznać kim jest przestępca, gdzie mieszka, chyba, że pozwoli na to sąd. Wszystkie dane ma policja. Ale przy ACTA wystarczy, że pada podejrzenie, że łamiesz prawo i na wniosek prawnika reprezentującego jakąś korporację będącą właścicielem tych praw i mającą obiekcje, dostają od razu wszyst

 

kie namiary na mnie (np. poprzez policję). Tutaj sąd wcale nie jest potrzebny, nawet jak podejrzenie było niesłuszne, to oni te dane już mają.

 

jak uzyjesz sily to Cie jeszcze menda oskarzy :twisted:

wiec chcac, czy nie chcac poznasz jego dane.

 

Co do wniosku...

Podejrzenie ma byc uzasadnione, z oplacona adekwatną kaucja.....

 

tak wiem brzmi bardzo idealistycznie :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu ACTA może być to, może się stać tamto, może owo. Ręce opadowujom. Jak dotąd żadnych pewników, tylko rozdmuchiwanie "może".

Druga sprawa. Sami piszecie, że zrealizowanie się tych "może" będzie niesamowicie kosztowne i pracochłonne, a wręcz nie możliwe.(...)

A Waszmości nie dostrzega następstwa w postaci: nie podoba mi się fakt A -> MOGĘ zrobić, żeby nie było faktu A -> korzystam z możliwości -> nie ma faktu A ??

Prawda jest taka, że ACTA jest sformułowana w wielu miejscach niedokładnie, choćby we wspomnianym art 27 i 28. A kolejną prawdą jest fakt, że jeśli nasz rząd/administracja mam możliwość skorzystania z niedookreślonych, korzystnych dla siebie uprawnień- korzysta z nich. Jak mi się wydaje- ideą takiego niezbyt kazuistycznego formułowania tego aktu, było to, ze każdy kraj "skroi" sobie procedurę kontroli przestrzegania praw autorskich pod siebie- niestety efekty będą takie jak choćby w instytucji umorzenia zobowiązania podatkowego ze względu na ważny interes podatnika... Komuś skarbówka odpuściła? No właśnie... to są właśnie efekty luzu decyzyjnego..

Pomijam już sam fakt załatwiania tego za plecami obywateli. Toż to samo w sobie zakrawa na naruszenie 31/3, 89/1/1 Konstytucji... ale przecież wg ministra Boniego tam nic o prawach człowieka nie ma...

 

No cóż, jutro demonstracje... niestety o tej samej godzinie mam trening, ale chyba poświęcę rozgrzewkę i zostanę, żeby móc kiedyś powiedzieć, że coś zrobiłem kiedy była taka możlwiość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.

Cejrowski alias WC napisał :

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.

Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.

Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

 

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

 

A piractwo w sieci?

Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.

Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

 

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.

Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.

Dlaczego?

Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.

A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

 

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.

Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

 

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.

I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno.

A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

 

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

 

Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?

Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?

To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.

I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.

Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.

 

wc

ps:

(ciekawe jak długo powisi ten wpis o wyczynach Sikorskiego Radka poleciał do śmieci :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...