Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontować do justyny stożek. Wiem że przepływomierz trzeba zamontować za stożkiem w dolocie, ale co zrobić z wężykiem który dochodzi do puszki? Zaślepić czy zostawić normalnie?

 

mini_3442508129.jpg

Edytowane przez nismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięte półosie i spięty napęd i daje radę, też czasami myślę czy by nie zrobić swojej na stałe rwd.

 

Szukam spryskiwacza na reflektor, tylnej półeczki na podszybie i prawej zasłonki tego otworu pod kierunkowskazem. Miło by jak by ktoś dał znać gdzie idzie te drobiazgi wyniuchać.

Edytowane przez nismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ja już po drugim wyciąganiu silnika w tym roku :biglol: Dzisiaj ekspresowo kilka godzin i po operacji, ukręciła się śrubka od pompy wody, trzeba było wywiercić starą i dać nową.

Szukam spryskiwacza na reflektor, tylnej półeczki na podszybie i prawej zasłonki tego otworu pod kierunkowskazem.

Powinienem mieć, tylko w półce są chyba powycinane otwory na głośniki :unsure: Jak będę miał jutro chwilę to zajrzę.

 

Przy okazji, spryskiwacz reflektorów powinien działać przy spryskiwaniu szyby, czy ma osobny włącznik?

 

Ktoś wie, gdzie jest czujnik prędkościomierza? Przestał działać i wyskoczył błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, spryskiwacz reflektorów powinien działać przy spryskiwaniu szyby, czy ma osobny włącznik?

 

Jest osobny włącznik po lewej od kierownicy.

 

A za dziurawą półeczkę to ja podziękuje niestety :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie dziś tył napęd. Ktoś przerabiał temat? Chodzi mi czy na dłuższa metę to zdrowe dla napędów?

Raczej nie ma co im zaszkodzić, Jak chcesz podriftować to mogę dać Ci zaspawany tylny dyfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale mam drugi dyfer to sam mogę operację zrobić ;) Wyciągnąłem półoś bo jakieś miałem dziwne dźwięki z przodu i myślałem, że może przegub. A z biegiem czasu w sumie fajnie się jeździ, i póki pogoda się nie popsuje to chyba zostanie RWD, trochę się człowiek nauczy jeździć z tym napędem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki pierwszy to gaźnik a drugi wtrysk. Z opinii jakie panują na forum gaźnik ma wieksze możliwości w ewentualnej modyfikacji ale są z nim wieksze problemy (chodzi tu o podciśnienia ) . Wtrysk autko fajnie chodzi beż jakichkolwiek problemów sam ujeżdżam coś takiego i jestem bardzo zadowolony i zdziwiony zaskakująco małym spalaniem na trasie ( w jedną stronę predkości rzedu 120-150 km/h a powrót predkości 80-100 km/h ze względu na pogorszenie pogody  ) o dł 260 km ( Grybów - Bukwina Tatrzańska - Zakopane - Bukowina - Grybów ) spalanie wyniosło zaledwie 6.5 litra benzyny /100 km. autko przyspiesza bardzo żwawo nie ma żadnych problemów z wyprzedzaniem . Ogólnie polecam wszystkim którzy mają problem z wyborem samochodu , to jest mój pierwszy samochód i złapałem przez niego" zakaźną chorobę" nazwaną Subaru  :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak się dobrze biegi (przy około 5 tyś) zmienia to nawet to przyspiesza (12,3 sek0-100km/h  mierzone w pierwszym tygodniu po zdaniu prawka ). nie ma żadnych problemów zeby objechać Civica 1.4 75 km i inne ciut mocniejsze autka . Jak się kierowca postara to kolumna( 4-6 aut) jest od strzału  :)

Edytowane przez fastrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy powyżej 80 w ogóle nie przyspiesza. 

Że tak zadam przy okazji pytanie: 

Byłam oglądać dziś jedno Justy i sprzedawca powiedział, że np. na autostradzie to 80-90 km/h i dalej nie przyspieszy...  :o Zaczęło mnie to zastanawiać znając możliwości starego poczciwego maluszka.  ;)

Rzeczywiście tak jest??? (była to I gen, silnik 1.0)

 

P.S. Mam nadzieję, że mi tego nie potwierdzicie...

Bo jeśli tak jest, to znów będę miała dylemat czy to dobre autko, czy jednak poszukiwania okroić i nie brać go pod uwagę  :( 

 

P.S.2. Aha, jak coś to pytanie dotyczy Justy I gen - nowsze (w przypadku tego modelu) jak dla mnie nie wchodzą w grę  ;)

Edytowane przez Gabin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Justy powyżej 80 w ogóle nie przyspiesza.

Porównując do STi, to pewnie tak.

 

 

na autostradzie to 80-90 km/h i dalej nie przyspieszy...

Wychodzi na to, że ja mam jakiś super zrobiony motor, bo swoim raz się odważyłem jechać 150kmh i jeszcze miał chęć, wbrew pozorom nie trwało to kilku minut.

 

Nie wiem jak 1.0, ale mój silniczek nie ma problemu bujnąć się wyżej, chociaż teraz już nawet 100 nie przekraczam ze względu na inne podzespoły które już swoje przeżyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój własnie też się buja +150  to nie problem wystarczy troche prostej (nawet autostrady nie trzeba, jeszcze wogóle nie jeżdziłem po autostradzie ) i dobre chęci a jeszcze lepiej jak przedemną jedzie np jakaś Impreza i chce jej dotrzymać tempa to jest dopiero motywacja :)


 

 

Że tak zadam przy okazji pytanie: Byłam oglądać dziś jedno Justy i sprzedawca powiedział, że np. na autostradzie to 80-90 km/h i dalej nie przyspieszy... :o Zaczęło mnie to zastanawiać znając możliwości starego poczciwego maluszka. ;) Rzeczywiście tak jest??? (była to I gen, silnik 1.0) P.S. Mam nadzieję, że mi tego nie potwierdzicie... Bo jeśli tak jest, to znów będę miała dylemat czy to dobre autko, czy jednak poszukiwania okroić i nie brać go pod uwagę :( P.S.2. Aha, jak coś to pytanie dotyczy Justy I gen - nowsze (w przypadku tego modelu) jak dla mnie nie wchodzą w grę ;)
 

A zrobiłaś jakąś jazde próbną może ? jakie są Twoje odczucia ?

Bierz pod uwagę na pierwsze autko bo jest naprawdę fajne (jak się coś zepsuje to nie będzie Ci aż tak szkoda bo wbrew pozorom z dostępem do części wcale nie jest az tak źle) a szczególnie 1.2 73 hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...