Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś korbkę od szyby pasażera całą niepołamaną? :mrgreen:

 

Zobaczę u siebie w garażu, ale chyba coś powinienem mieć.

 

Tak mi się Justy spodobało, że postanowiłem kupić drugie :mrgreen:

 

:) To widzę, że robisz tak jak ja :P W swoim czasie miałem 3 Justy w posiadaniu :P Jak się białe maleństwo sprawuje ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po prawie 3 tygodniach dopiero wyjechała z garażu bo był problem z hamulcami a nie miałem $$ żeby robić. Wymieniłem wężyk, ale dalej bardzo słabo hamuje, mam nadzieję, że źle odpowietrzyłem. A poza tym, daje tyyyyyyyyle frajdy, że nie mam pytań :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tam masz 12 cali? jakie modyfikacje zawieszenia poczyniłeś? nic Ci nie ociera, przy takim obniżeniu?

mam 13 cali, jak sa nowe zimowki to ociera z przodu. Na lato bede zmienial na 14 cali + dystanse i nizszy profil opony.

 

Modyfikacje zawieszenia robil Huzar (z tego forum) i jego trzebaby spytac o detale. Ja probowalem sie z nim porozumiec (tel, PW), ale bezskutecznie.

Zrobione zostalo: skrocenie sprezyn (metoda nieznana), skrocenie amortyzatorow przednich, rozstaw przedniej osi w negatyw.

Ja musialem zmienic tarcze, lozyska i zregenerowac amory, bo za bardzo zaufalem w opowiesci poprzedniego wlasciciela i wcisnal mi potworny szajs - moja naiwnosc.

 

No i teraz czeka mnie jeszcze ten stabilizator, a zima krotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po prawie 3 tygodniach dopiero wyjechała z garażu bo był problem z hamulcami a nie miałem $$ żeby robić. Wymieniłem wężyk, ale dalej bardzo słabo hamuje, mam nadzieję, że źle odpowietrzyłem. A poza tym, daje tyyyyyyyyle frajdy, że nie mam pytań :mrgreen:

 

Ogólnie po 3 tygodniach stania mogły się trochę hamulce zastać. Dziwne, że słabo hamowała bo jak ja pamiętam to hamulce naprawdę były dobre i nie było żadnych znaków, żeby się kończyły. Zimą autko naprawdę daję ogromną frajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po prawie 3 tygodniach dopiero wyjechała z garażu bo był problem z hamulcami a nie miałem $$ żeby robić. Wymieniłem wężyk, ale dalej bardzo słabo hamuje, mam nadzieję, że źle odpowietrzyłem. A poza tym, daje tyyyyyyyyle frajdy, że nie mam pytań :icon_mrgreen:

 

Ogólnie po 3 tygodniach stania mogły się trochę hamulce zastać. Dziwne, że słabo hamowała bo jak ja pamiętam to hamulce naprawdę były dobre i nie było żadnych znaków, żeby się kończyły. Zimą autko naprawdę daję ogromną frajdę :)

Źle mnie zrozumiałeś. Przez moją głupotę przetarł mi się przewód przy zacisku, i dlatego stała 3 tygodnie. Po wymianie jest chyba źle odpowietrzony i dlatego słabo hamuje. Przed moją ingerencją była baja, i pewnie niedługo będzie znowu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po prawie 3 tygodniach dopiero wyjechała z garażu bo był problem z hamulcami a nie miałem $$ żeby robić. Wymieniłem wężyk, ale dalej bardzo słabo hamuje, mam nadzieję, że źle odpowietrzyłem. A poza tym, daje tyyyyyyyyle frajdy, że nie mam pytań :mrgreen:

 

Ogólnie po 3 tygodniach stania mogły się trochę hamulce zastać. Dziwne, że słabo hamowała bo jak ja pamiętam to hamulce naprawdę były dobre i nie było żadnych znaków, żeby się kończyły. Zimą autko naprawdę daję ogromną frajdę :)

Źle mnie zrozumiałeś. Przez moją głupotę przetarł mi się przewód przy zacisku, i dlatego stała 3 tygodnie. Po wymianie jest chyba źle odpowietrzony i dlatego słabo hamuje. Przed moją ingerencją była baja, i pewnie niedługo będzie znowu ;)

 

To mam nadzieję że się szybko uporasz z problemem i jak spadnie śnieg to będziesz mógł poznać wszystkie atuty tego autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

przymierzam sie do kupienia pierwszego samochodu i padło na subaru justy I 1.2 gli 4x4 wersja na wtrysku 75 hp. 3 lub 5 drzwi (mi bardziej podoba się 3 drzwi ale jak bedzie 5 to też dobrze).

fundusze są ograniczone powiedzmy ze do 2,5-3 tysięcy. ważne żeby miało blache zdrowa szczególnie w miejscu kielichów ( niemiłe doświadczenia mój ojciec miał justy 1.2 gli i niestety odmówiło posłuszeństwa na płytach przed garażem amortyzatory wpadły do komory silnika) ale i zeby na nadwoziu nie było dziur takich że można bybyło tam włożyć ręke ;) .

Wybór dlatego na justy I bo wiem jak to autko radzi sobie w trudnych warunkach ,a pozatym nie chce mieć bardzo dużych opłat ubezpieczenia.

a i jeszcze dobrze by było żeby autko było tak do 200 km od Grybowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie zamieściłem już wcześniej w kupie pojazdy :http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59628-k-subaru-justy-12-gli-4x4/

lecz jeśli ktoś z was by miał coś na sprzedaż to proszę o kontakt

Edytowane przez fastrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za 2,5 tys. powinieneś kupić naprawdę dobre autko. Ja swoją Justynkę sprzedałem prawie za połowę tego, a uważam że była w naprawdę fajnym stanie. Jedyne co jej dolegało to silnik nie do końca pracował tak jak bym chciał, ale podejrzewam że bez remontu i tak spokojnie jeszcze z 50 tys zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miałeś fajne Subaru z dobrym zawieszeniem.

Czy to Ty na tablicy wystawiasz częsci do Justy?

Bo widziałem że są jakieś częsci do Justy I wystawione ze Zgierza?

A mam jeszcze pytanko co się stało z Justy jak miałeś wystepować w "pokaż ze jesteś prawdziwym kierowcą" lub coś takiego?

Edytowane przez fastrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ja wystawiam części na tablicy, ogólnie dla ludzi z forum jest 50% rabat :D

Z moim Justy nie pamiętam dokładnie co się działo, że pożyczałem auto od kumpla. Możliwe, że miałem problem z mapsenorem ( poluzował się wężyk), bo pamiętam, że długo miałem ten problem i mogłem dojść o co chodzi. Ewentualnie mógł to być okres kiedy alternator mi się popsuł i robił zwarcie i zanim kupiłem drugi to też trochę minęło. Drugie Justy już nie moje tylko Politechniki Łódzkiej( bo też nim jeździłem) miało silnik rozwalony, bo ktoś go ugotował, ale na ten temat już się rozpisywać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka siemka. Byłem dzisiaj oglądnąć Subaru Justy i po oględzinach postanowiłem je kupić, jednak muszę poczekać do poniedziałku, ponieważ właściciel musi załatwić kilka drobiazgów. ;) Po krótce: rok 1992, silnik 1.2, 3 drzwi, 4wd, z grubsza białe, bo stoi pod drzewem. Teraz pytania:

- silnik 1.2 wtrysk taki jak na str. 44 mógłby mi go ktoś opisać w kilku zdaniach?

- z relacji właściciela dowiedziałem się, że w Subaru jest "mokre sprzęgło" wytłumaczy mi to ktoś?

- jaki jest rozkład mocy przy spiętym napędzie?

- czy można gdzieś dostać twardy zawias do tego modelu lub czy można zaadoptować go z innego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...