Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

trochę mnie tu nie było gdyż już nie mam "białego" ale przypomniało mi się coś o nim i chciałem się podzielić

w mojej motoryzacyjnjej historii było to moje najlepiej odpalajace auto prawie zawsze puszczałem kluczyk przed odpaleniem bo wiedziałem że za 0.5 sek zaskoczy tak jak na filmie i to przy -24 czy +30 stopniach zawsze tak samo :)



ale do tematu ...jakiś czas przed sprzedażą pojawił się problem z odpalaniem na ciepło (zimny odpalał normalnie) trzeba go było kręcić z minutę albo i więcej ......okres był suchy bez kropli deszczu a przy sprzedaży włączyłem wycieraczki trochę płynu popsikałem umyłem szybkę przyszedł kupujący pogadałem i zauważyłem że cewka jest lekko mokra i myślę dlaczego ?!

pod wycieraczkami między szybą a maską jest taka plastikowa osłona na całej szerokości auta na niej są jakieś małe kołki plastikowe który był jeden w okolicy nad cewką i ten kołek puszczał wodę prosto na cewkę/kable i prawdopodobnie to było przyczyną niestety nie zdążyłem tego potwierdzić gdyż auto 30 min puźniej nie było już moje

tak więc ostrzegam przed wadą fabryczną ?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Krótko.

 

Swap ecvt na manual, ktoś mógłby mi podać listę potrzebnych części?

 

Zawias.

Czy amory z justy można rozkręcać?

Myślę nad kupnem nowych, seryjnych.

Rozkręceniem wszystkiego i przerzuceniem części do utwardzenia ze starych amorów.

Ma ktoś może instrukcję do tego?

 

Skąd można ogarnąć sprężyny obniżające?

 

Czy coś ze swifta/justy następnej generacji pasuje?

Może z innego auta pasują np. amory, żeby grubsze wstawić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krótko.

 

Swap ecvt na manual, ktoś mógłby mi podać listę potrzebnych części?

 

Zawias.

Czy amory z justy można rozkręcać?

Myślę nad kupnem nowych, seryjnych.

Rozkręceniem wszystkiego i przerzuceniem części do utwardzenia ze starych amorów.

Ma ktoś może instrukcję do tego?

 

Skąd można ogarnąć sprężyny obniżające?

 

Czy coś ze swifta/justy następnej generacji pasuje?

Może z innego auta pasują np. amory, żeby grubsze wstawić?

 

Pozdrawiam.

 

do takiego swapu potrzebujesz:

skrzynię :), sprzęgło kompletne, koło zamachowe z manuala, rozrusznik z manuala, tylny dyfer, zestaw pedałów z manuala, linkę sprzęgła, dźwignię zmiany biegów z "cięgnami", zegary z manuala, trochę zabawy z elektryką i to chyba wszystko

 

amory są nierozbieralne

nie pasują ze swifta, ani z tego co mi wiadomo nie pasują 1:1 z żadnego innego auta

sprężyny obniżające do justy KAD kupić, to jak wygrać w totka :)

 

ale powodzenia, wszystko da się zrobić odpowiednimi nakładami pracy własnej lub gotówki ;)

Edytowane przez Jasin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i jo w Justy Team ;) Na forum od 2011 i wszelkie spoty, zloty,zawody i inne perypetie były ,ale Imprezą :)

Od tygodnia jest żonowóz -Justy '00 1.3 ,czyli moge spokojne w Justynkowy temat zaglądać :)

Narazie doprowadza się Prosiaczka do przeglądu i porządku :)

A tymczasem foty poglądowe z przyprowadzenia ;)

post-7758-0-57998900-1441220024_thumb.jpg

post-7758-0-04866400-1441220045_thumb.jpg

Edytowane przez hemi112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak więc nie mogę dostać odpowiedzi na moje pytania w temacie. Jeżeli mogę zadam je tutaj. Pali się check engine sprawdzałem błędu w ECU ich nie ma. Co może być? Drugie pytanie auto przy 120 się dusi. Jaka może być przyczyna? No i ostatnie pytanie jaki olej silnikowy i jaki do skrzyni? Autko to justy I 1.2 na gaźniku z przednim napędem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a może kogoś zainteresują zimówki - całe koła, felgi stalowe 13" pomalowane na żółto - proste. Opony z 2008 roku, rozmiar 155/70/13 Dębica Frigo w  dobrym stanie. Bieżnika około 5-6 mm. Generalnie stan dobry, tylko trochę zakurzone. Odbiór w Warszawie. 502-379-016. symboliczne 250PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Przed wczoraj, zostałem szczęśliwym posiadaczem subaru. Jest to model niemal zabytkowy - Justy GT z roku 1986. Poszukuję półosiek do tylnego napędu ( poprzedni właściciel je wymontował, bo coś stukało i go to irytowało - półośki zaginęły w akcji). Może macie pomysł skąd je wytrzasnąć ? Ewntualnie czy pasują do tego modelu jakieś inne półośki ?

Jestem świeżak w kategori "subaru" więc za niewiedze nie bijcie :D

 

Pozdrawiam

 

Edit : nie wiem czy to ma znaczenie ale napisze, co mi tam szkodi :) - silnik 1 L benzynka

Edytowane przez Seba_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Witam Was wszystkich i Każdego z osobna  :)

Jestem na etapie wskrzeszania hamulców w Justy II 1998' 1.3 68KM.

Myślałem, że wychodzę na prostą, kupione klocki przód, szczęki, bębny, cylinderki tył i z dostępnością nie powiem, że nie było problemu, ale dałem radę. Zatrzymałem się na linkach hamulca ręcznego. W sklepach i hurtowniach mówią, że już nie uświadczę  :wacko: 
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub ma takie linki na zbyciu ... ?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czołem, 
przywitam się i tu :)

Posiadam Justy `91, przymierzam się do remontu silnika, powoli zaczynam szukać prowadzenia łańcucha wałka wyrównoważającego :)

Może ktoś posiada jezdny silnik na wtrysku na sprzedaż, by na spokojnie się wjeżdżać w auto w czasie szukania gratów do odbudowy mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...