Skocz do zawartości

kamera onboard. jaką wybrać? PILNE


beben

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co dzień od kilku miesięcy.

 

http://imageshack.us/clip/my-videos/27/1zl.mp4/

 

napisz coś więcej

co ile musisz podładowywać akumlator

zrób fotkę jak masz ją zainstalowaną w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupuję 3, robię widok ze zderzaka, widok na pasażerkę, jeszcze jakiś pewnie z boku auta i onboard zwykłą kamerą. Potem to wszystko połączę i będzie ślicznie

Kupiłeś?

Jakieś nagrania?

PS

Przypominam wszystkim, że chodzi o pasztet MD-80 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka jest podpięta do zapalniczki. Akumulator jest mały, starcza na minutę. Wisi po prawej stronie lusterka.

 

HD w takich budżetowych urządzeniach to ściema. Plik wynikowy ma wielkość HD, ale jakość nie różni się od normalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój test mini dv d005, kamerka za 100zł :) na allegro można dostać taniej ale czas wysyłki 30dni.

Jakość filmu lepsiejsza niż na YT, jak na tą ceną git, rzeczywisty dźwięk, dobre odświeżanie -jak widać, brak statywu, dzieli film na 2min pliki, data się resetuje co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie coś chłopy :roll: Ja mam tylko z GoPro 1 filmiki i na śniegu nie jest najgorzej ale szału nie ma:

Tu mocna szarówka już http://www.youtube.com/watch?v=8zrdOvz8YZc

Tu pełna noc

Tu noc ale są latarnie http://www.youtube.com/watch?v=t82IzJpv4Qw

Jeśli to poprawiono w 2 to ja bym się nie zastanawiał i kupował :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W dzień malutka różnica ale im mniej światła tym hero 2 bije 1 na łeb na szyję. Mam 1 i miałem pożyczona od kumpla 2 i po zachodzie słońca stwierdziłem, że ... bym dopłacił do 2 :idea:

 

-- 2 mar 2012, o 23:20 --

 

Tutaj moje porównanie z GoPro 1 nagranie z wew. i 2 na dachu zamontowana równocześnie. 15 i 50 sekunda to to samo różnicy nie trzeba chyba wskazywać :arrow:

:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx. Kupiłem 2 i... ogólnie ok, ale jajec nie urywa. Zastanawiam się, czy do robienia onbordów nie lepiej było jednak kupić zwykłej kamery cyfrowej. W tej cenie można wyrwać już coś naprawdę przyzwoitego, gdzie jakość obrazu i w dzień i w nocy będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zwykłej kamery nie przymocujesz tam gdzie GoPro bez najmniejszego problemu :)

 

To zależy. Jeżeli chodzi o kręcenie onboardów to nie powinno być problemów. Dokupujesz przyssawkę z uchwytem i gotowe. Oczywiście kręcenie na zewnątrz samochodu jest ryzykowne, ale z wnętrza samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie do podstawowej obróbki filmów .mov ? Wgrałem movie makera ale nie czyta tego formatu :evil:

Ja od zawsze używam Ulead Video Studio. Intuicyjny program, w którym w kilka minut zrobisz podstawową obróbkę. Ma też trochę bardziej zaawansowanych opcji jak się ktoś wkręci w montaż filmów. Dodatkowo podpieram się programem VirtualDubMod - ale tam już trzeba wiedzieć co naciskać. Głównie robię tam kompresję audio-video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec z czasem nagrywania?? jak najdluzej chodzi o to zeby kamere zostawic na noc w samochodzie. Bo w moim miescie jest maly problem jakis gnojek chodzi i najleja naklejki na przednia szybe dla samochodow ktore stoja sobie spokojnie na parkingu i po prostu chce dorwac goscia, rozumiem raz mozna komus przykleic jakis psikus ale nie za kazdym razem jak patrze to sasiedzi bulwersuja sie i nie wiedza co zrobic a parking nie jest strzezony bo po co policja tez nic nie robi z tym. Musze sobie kupic albo pozyczy od kogos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodz 3 godzininki moze by cos zlapalo no ale trzeba myslec nad czyms innym chpa pojde do burmistrzowej pogadac z nia zeby jakis monitoring wstawila na tym parkingu bo szyby leca z samochodow itp;/ dzieki Wełniacz za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem OMEGA HD - 199 PLN w realu - wrzuce filmiki w dzień i w nocy - jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Mam do neij kartę 16 GB - ustawione nagrywanie w pętli, filmiki ustawiłem na 2 minutowe. Zainstalowana mam za lusterkiem wewnętrznym - kabel ukryty i podłączona do zapalniczki. Włącza się po przekręceniu kluczyka. Uwazam, że zakup ok.

 

Tutajkolega zamieścił fajny test porównawczy tego urządzenia.

 

Moje filimiki wieczorem

 

Dal porównania - filmnagrany przez Alfę 159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem OMEGA HD - 199 PLN w realu - wrzuce filmiki w dzień i w nocy - jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Mam do neij kartę 16 GB - ustawione nagrywanie w pętli, filmiki ustawiłem na 2 minutowe. Zainstalowana mam za lusterkiem wewnętrznym - kabel ukryty i podłączona do zapalniczki. Włącza się po przekręceniu kluczyka. Uwazam, że zakup ok.

 

Tutajkolega zamieścił fajny test porównawczy tego urządzenia.

 

Moje filimiki wieczorem

 

Dal porównania - filmnagrany przez Alfę 159

 

zrób jakąś fotkę jak to masz zamontowane w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - wieczorkiem zrobie

 

-- 11 mar 2012, o 21:00 --

 

Obiecane fotki

606e4c2607a4e4b2m.jpg

e0a56d19401daec8m.jpg

d6ec600fce27fb10m.jpg

 

Docelowo, chce ja zamontowac na stale nieco wyzej - niestety fabryczny uchwyt nie trzyma mi sie na przyciemnianym pasku- przez MOVE OVER :mrgreen:, dodatkowo pasek przyciemnia, wiec czeka mnei troszke roboty, na razie sie przyzwyczailem - kamera wogole mi nie przeszkadza w jezdzie.

 

i filmik poglądowy w dzień. Nie sugerujcie się datą - źle ustawiona.

https://plus.google.com/photos/108090095876211426491/albums/5718731815188441121?authkey=CNXi19XHq5qX3gE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i filmik poglądowy w dzień. Nie sugerujcie się datą - źle ustawiona.

https://plus.google.com/photos/10809009 ... 9XHq5qX3gE

ale pędzisz, aż się latarnie i znaki uginają jak obok nich przejeżdżasz, chyba że to zagięcie czasoprzestrzeni :mrgreen:

to właśnie delikatna wada szerokoątnego obiektywu - ale podobno przy 250 juz widac normalnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...