Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

Są jeszcze inne fajne zegarki (może wcześniej je tutaj ktoś wymienił)......... Mój faworyt od jakiegoś czasu to: http://www.uboatwatc...=2&sm=6&subm=12

i bardzo mi się podobają też:

http://www.ballwatch...=276〈=en_US

Oczywista oczywistość im wyżej czuba piramidy to uwielbienie rośnie wykładniczo :)

 

Pierwszy ma ładną stylistykę, przyciski mechanizmu obrócone o 180 stopni.

Drugi to prawdziwy majstersztyk. Dopracowany mechanizm ETA + dodatkowe funkcje. Jestem za nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość że U-boat tyłka nie urywa - zwłaszcza że Bell&Ross jest bardzo podobny.

Z cudaków zaś Graham jest fajny gdyż ma imitować budzik "prababki" :)

No i jeśli cudak Graham to tylko "Chronofighret Oversize Overlord Mark IV" gdyż lubuję się w "lotnikach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moja reke 42 to maksimum, z wiekszym 'sikorem' wygladalbym smiesznie

 

PS Na zdjeciu zegarek, ktory nosilem w sobote: Wostok po dziadku, starszy moze i od mojego taty. Troche mi zebralo czasu przekonanie sie do noszenia zegarka ze zlotymi elementami, ale chyba udalo mi sie to zgrac z ubiorem. Jest vintage ;-) No i Instagram.

post-2289-0-66801800-1361235968_thumb.jpg

Edytowane przez Mikad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moja reke 42 to maksimum, z wiekszym 'sikorem' wygladalbym smiesznie

 

PS Na zdjeciu zegarek, ktory nosilem w sobote: Wostok po dziadku, starszy moze i od mojego taty. Troche mi zebralo czasu przekonanie sie do noszenia zegarka ze zlotymi elementami, ale chyba udalo mi sie to zgrac z ubiorem. Jest vintage ;-) No i Instagram.

ładny tylko zrób mu renowację bo tarcza brudna i koperta też do odnowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu (serio) zbieram Cymy i Doxy :) Jakoś tak je polubiłem....... Mają to "coś" - oczywiście dla mnie.

Mam inne pytanie. Jaki sikor jest przez Was używany "roboczo". Pytam z ciekawości - czy mechanik, czy kwarc? I jakiej manufaktury (ale wyraz).

Nosicie go gdyż jest praktyczny, bezobsługowy, tani, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na co dzień noszę zegarek mechaniczny. automat. dokładnie taki jak wcześniej wrzuciłem fotkę: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/46870-zegarki-temat-dla-milosnikow-kwarcow-automatow-i-analogow/page__st__200 27.11.2012.

jestem zadowolony. chodzi dokładnie. codzienne noszenie starcza do pełnego nakręcenia sprężyny. od grudnia nastawiałem czas raz. jak dotąd trzyma dokładnie godzinę. jak dla mnie spełnia wszystkie wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko mechaniki.... Gdyż nawet najprostszy ma duszę :)

Roboczo prosty mechaniczny lotnik.

Docelowo zaś mam plan wsadzić ETA7750 w obudowę i zrobić tarczę wg własnego pomysłu. Gdzieś widziałem tarczę ala "szkolna tablica". Przykładowo 3 to by był pierwiastek z 9 a 8ma to 2do potęgi trzeciej. Blat czarny mat a działania matematyczne w różnych kolorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moja reke 42 to maksimum, z wiekszym 'sikorem' wygladalbym smiesznie

 

Sam w to nie wierzyłem że będzie to wyglądało fajnie ale obecnie mam też zegar 45 a nadgarstek niewielki. Wszystko kwestia dopracowania koperty bo ta robi największą robotę przy wymiarach.

 

A ja nie wiem czemu (serio) zbieram Cymy i Doxy

 

Doskonały wybór.

 

Ze swojej strony, z racji że pracuję przy zegarkach, informuję, że obecnie jest wielka promocja na Edox'a. Ich stylistyka akurat wg mnie jest bardzo dopracowana i przemyślana a mechanizmy sprawdzone.

Jak ktoś zainteresowany to mogę pomóc w znalezieniu modelu z 50% rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Wostoka dostałem na moją I komunie,niestety gdzieś ten zegarek przepadł ale nie mam jakoś za nim nostalgii.Odszedł razem z komuną ;)

Robiłem pare przymiarek do aviatora ale jakoś nie wyszło.

 

A tym razem na nartki zabrałem ze sobą tego właśnie Obaku zamiast Seiko,nie wiem czy sportowy ale nie wystający i nie zawadza przy ciągłym zmienianiu rękawic etc. ;)

Wogóle stylistyka tej firmy jest dla mnie przepiękna.Automat edoxa również został w domu.

 

V102GCBRB.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...