Skocz do zawartości

jaki przebieg "wytrzymują" klocki Forestrer III


archilopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! U mnie wytrzymały prawie 85kkm ( 2,5vr MY09). Po wymianie w serwisie, niemiłosiernie telepało samochodem, kolejna wizyta, "należy też wymienić tarcze". Na nowych tarczach i klockach zrobiłem ok. 30 km, zaczęło się kopcić z przedniego koła . Wysłali auto zamienne, stwierdzili, że "tak w tych forkach jest, musi się ułożyć" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
Witam, ile wytrzymują wam klocki hamulcowe? mam przejechane 12 tys. i zacząłem słyszeć popiskiwania przy lekkim hamowaniu. Czyżby to ten odgłos piszczący który wg. instrukcji obsługi daje znać o konieczności wymiany na nowe?

12 tys to troche mały przebieg kwalifikujący do wymiany, zwłaszcza że jeżdze raczej łagodnie, ot sporadycznie na autostradzie zdaża mi sie "lekko" wdepnąć.

Najgorsze że konstrukcja hamulców przy kole (strasznie zabudowane) + felga są takie że za pierona nie moge zobaczyć jaka jest grubość klocków :evil: . a może robie to nie tak ja trzeba?

Naszym drugim autem (alfa) robiłem (bo teraz małżonka jeździ) na klockach min. 30-40 tys. no i wgląd do nich mam (miałem) bezproblemowy.

Przykładowe przebiegi w leśniku III do wymiany mile widziane ;-).

Grzebie po forum i niestety żadnych, realnych konkretów od użytkowników nie moge znaleźć.

 

Witam. Mi przy 13 kkm zaczęły niemiłosiernie piszczeć - teraz mam 14,6kkm i już nie piszczą. Nie wiem czy to przez zime czy same się jakoś "ułożyły" - hamuje bardzo dobrze. Wizyta na przeglądzie (pewnie w przyszłym tygodniu) i sie okaże czy wszystko jest ok czy trzeba coś przeczyścić czy przesmarować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od terenu i kierowcy. W moim tyl po 45kkm a przód 30-45-60-75kkm wiec w porownaniu z Barney, diametralna różnica Obecnie prawie 90kkm i pewnie przód i tył będą do wymiany. Mozliwe ze przednia tarcze tez już trzeba badzie zmienić.

Wymieniam na przeglądach ale zawsze zapas mam w aucie.

Jak się naprawdę chce to klocki można zjechać w ciągu jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 kkm i ciągle pierwszy komplet klocków, przód i tył, nastepny przegląd przy 90 kkm, tym razem już raczej będą do wymiany,

 

miecho, hamulce ci nie dzialaja???? :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Żadna sensacja. W mojej ex-imprezie wolnym ssaku przebieg dochodzi już do około 110 tysięcy i klocki ciągle jeszcze fabryczne... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mi przy 13 kkm zaczęły niemiłosiernie piszczeć - teraz mam 14,6kkm i już nie piszczą. Nie wiem czy to przez zime czy same się jakoś "ułożyły" - hamuje bardzo dobrze. Wizyta na przeglądzie (pewnie w przyszłym tygodniu) i sie okaże czy wszystko jest ok czy trzeba coś przeczyścić czy przesmarować.

 

Pozdrawiam

 

Przebieg 20 kkm na przeglądzie klocki wyczyszczone i cały czas te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Moje klocki (Fabryka) z przodu wytrzymały 62 tyś km, ale ja spokojny kierownik jestem
Tak przejżałem temat i jestem pod wrażeniem powiem szczerze. :) Klocki 60 - 70 tys km :blink: W mojej Hondzi pierwsze po roku (około 15tys !) później trochę je oszczedzałem ale 30 tys to max, a hamujemy z żona silnikiem. Klocki orginalne jakby co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przejżałem temat i jestem pod wrażeniem powiem szczerze. :) Klocki 60 - 70 tys km :blink: W mojej Hondzi pierwsze po roku (około 15tys !) później trochę je oszczedzałem ale 30 tys to max, a hamujemy z żona silnikiem. Klocki orginalne jakby co.

 

No nie wiem. U mnie 60tys km w 2,5 roku. Klocki i tarcze OEM od nowego, niedawno spr. w aso i nie zapowiadają się zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. U mnie 60tys km w 2,5 roku. Klocki i tarcze OEM od nowego, niedawno spr. w aso i nie zapowiadają się zmiany.

U mnie trochę mocniejsze autko i w dodatku automat, dlatego 63 tkm na OEM US zestawie z przodu uważam za całkiem kapeluszowy wynik. ;)

Teraz zmieniłem na zestaw HPS i tarcze HPQS i jest dobrze.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...