Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie .

Powoli dojrzewam również:-).

Może nawet jeszcze przed wakacjami dojrzeję :-)

Z racji tego, że to mój pierwszy post (choć forum obserwuję) nie chciałbym wyjść na ignoranta i narazić się na zarzut "przeglądnij temat 148 stron temu".

Zaznaczam, że nie będzie to moje pierwsze subaru, ale jednak forek z roku 2006 a sti z 2015 to może być różnica :-)

Proszę o informacje w sprawie tak naprawdę kosztów przy sti my'15

Nie chodzi mi o koszty ubezpieczeń, paliwa i serwisów bo te po pierwsze są zależne od kierowcy, auto i tak musi palić (jedno 10 l drugie 14, a informacja o  kosztach serwisów jest teoretycznie dostępne na stronie).

Chodzi mi o możliwe typowe usterki (oczywiście te wywołane również z własnej winy ), ale w szczególności koszty części eksploatacyjnych (klocki, tarcze, filtry, oleje, amory, wahacze, itp). Czyli elementy, które jak domniemywam trzeba będzie co 40 tys wymienić

PS

Żona jechała, nie ma żadnych zastrzeżeń co do twardości tylnej kanapy :-)

 

PS 2.

Na koniec, choć powinno być na początek witam wszystkich, obiecuję, ze jak dojrzeję będą fotki i będę na bieżąco opisywał eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś już białasa

 

tak - sprzedany. Tego z Bydgoszczy tylko na testach miałem.

 

WuWertus

 

przez ostatnie 10 lat miałem WRX'a i dwa STi, i jeśli chodzi o koszty serwisowania czy utrzymania to PRZY NORMALNEJ eksploatacji, nie ma wielkich różnić w stosunku to 'zwykłego' samochodu. Zaznaczam tylko, że moje egzemplarze były bezawaryjne :)

Edytowane przez MarcinK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku wszystkie 3 poprzednie Subaraki miały parapety, więc ten czwarty mógłby być bez... taki a'la sleeper :P

 

a najbardziej podoba mi się ta mała lotka od USA WRX https://static.cargurus.com/images/site/2015/06/24/17/52/2016_subaru_impreza_wrx_premium-pic-8265405932319400510-640x480.jpeg

Mam takową do "oddania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, czy WRX STI ma ogranicznik na 250km/h?

Nie ma, prędkość maksymalna to chyba coś około 255

 

A własnie że ma :) ogranicznik jest ustawiony na 255km/h :) w każdym STI . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie, czy WRX STI ma ogranicznik na 250km/h?

Nie ma, prędkość maksymalna to chyba coś około 255

A własnie że ma :) ogranicznik jest ustawiony na 255km/h :) w każdym STI .
A wie Pan moze, do jakiej prędkości, bez ogranicznika, jest w stanie się rozpędzić w serii? Edytowane przez Kontrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ostatnio po głowie głupi pomysł zakupu MY15 jako rodzinnego dupowozu... ;)

 

Czy ktoś z posiadaczy MY15 mógłby zmierzyć długość bagażnika? Czy dziecięcy wózek zmieści się w bagażniku wzdłuż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję jednak podjechać do salonu z wózkiem - już raz tak wymieniałem... wózek  <_<

Zdecydowanie. Poza tym testowanie tego auta w towarzystwie małżonki i pociechy może wg mnie przyczynić się jedynie do pozytywnej decyzji.

Od oparcia kanapy do końca bagażnika w najniższym punkcie jest 100cm. 10-20 cm wyżej około 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu, dzięki!

 

Moja lepsza połowa bardzo lubiła naszego MY05 i to ona namawia mnie na nowego :) MY15 już testowalem, ale jako ciekawostkę i porównanie z Blobem, bez planów zakupowych. A dziewczyny były wtedy jeszcze w dwupaku i dopiero planowaliśmy zakup wózka. Teraz już tylko mnie ciekawi, czy pomieścimy się jakoś w 4 osoby z wózkiem i bagażem. Ten pomiar bagażnika był mi potrzebny, żeby się zorientować czy w ogóle jest na to szansa i czy jest sens umawiać sie na "przymiarkę".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco z tematami wózków w aucie.

 

Przy opcji 2 dorosłych + dziecko + wózek STi daje radę - nigdy nie mieliśmy problemu się zapakować, nawet na dłuższy wyjazd. Do bagażnika oprócz wózka wchodziła jeszcze 1 duża waliza i 1 średnia, łóżeczko turystyczne i inne pierdoły. Oczywiście wszystko zależy ile miejsca zajmie wózek :) u mnie było 'na styk' ale wszystko wchodziło. Zawsze można się ratować przednim fotelem pasażera, żeby coś jeszcze zabrać.

 

Sytuacja komplikuje się przy dwójce małych dzieci... dwa wózki nie wchodzą i wszystkie miejsca siedzące zajęte, więc większe bagaże tylko do bagażnika... dlatego na kilka lat rezygnuję z Subaru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tuningkingzshop.pl/pl/searchquery/recaro/1/phot/5?url=recaro

 

Coś kiedyś wspominaliście o zakupie grupowym Recaro, może chłopaki z TK ogarną temat ;)

Kamil - ja cały czas o tym myślę, kiedyś na temat tych foteli dostałem info od importera, że nie posiadali wtedy gotowych kitów do zamontowania tego na fabrycznych szynach. Cena za sztukę była dobrze ponad 6 tys (za wersję z grzaniem i poduszką) i jeszcze pieprzyć się ze sztukowaniem  - chyba niechętnie :) Ale jeśli ogarnęli montaż tego to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinK, nie ma potrzeby rezygnować z Subaru.

Ja przez 4 lata opędzałem jedno dziecko TurboWanną,a potem przez rok dawaliśmy radę z dwójką bez jakiś większych stresów.

Obecnie w LGT kombi jest nam już zdecydowanie za luźno (wózki itp sie skończyły) więc coraz intensywniej patrzę w stronę STi MY15 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Bosman, pisałem, że 2+1 nigdy nie było problemu :)  ale teraz jest 2+2 i do tego 2 wózki, więc miejsca brakuje.

 

Jak dzieciaki wyrosną z wózków to miejsca w STi jest wystarczająco.

 

@@Than_Junior, niby tak, ale dla mnie to już przesada :biglol:

Edytowane przez MarcinK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...