Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Zbaczając nieco z tematu kasków ;)

Ciepło się dziś zrobiło,no to przewietrzyłem się trochę...i złapałem wkręta na tylną oponę. Poradzicie gdzie to naprawić w Wawie, żeby nie jeździć na przedmieścia.

Dzięki z góry.

2 lata temu spotkałanie mnie dokładnie taka sama sytuacja. Pierwszy wyjazd w nowym roku na moto i wkręt w oponie. Po dłuższym zgłębieniu tematu zdecydowałem się na nowe gumy. Kołkowana opona zawsze jest mniej pewna niż cała a jak w moto strzeli opona przy wysokiej prędkości lub w złożeniu to nie ma co nas ratować.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Rzeczywiście sezon na crossa jest cały rok, ale przy niższych temperaturach też dostaje się szybciej w kość.

 

Ja dzisiaj byłem pobawić się przy moim skuterku. Wleciały sportowe krótkie klamki (z którymi nie było problemu) i wymieniłem lampę na xenon. (Tutaj było trochę zabawy zwłaszcza, przy umieszczaniu przetwornicy od xenona pod zegarami).

Barwa lampy 6000K, mam nadzieję, że nie będzie oślepiać (na zdjęciu tak nie widać, ale różnica jest spora, zwłaszcza, że taka lampa niby potrzebuje trochę czasu, żeby uzyskać prawdziwy odcień)

 

Małe zdjęcie dla porównania efektu:

post-13200-0-80266300-1457720805_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem najnowsze żarówki w technologii LED (dokładnie Cree H7, są też dostępne Lumileds). Barwa lepsza (biała), nie oślepia, nie wygląda jak dołożony xenon (policja jest na to wrażliwa) i jest mniej energożerna. Mam wersje bez zewnętrznych przetwornic (są radiatory), tyle, że dwie żarówki Cree H7 to koszt 300pln (Lumileds 500-600pln zależnie od producenta).

 

Xenon przy tym to niestety przeżytek (LED nie ma efektu rozpalania się żarnika, pełna moc natychmiast - przydatne zwłaszcza przy światłach drogowych) no i moc tych żarówek jest dużo większa (zasięg i pole widzenia).

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mijania lepiej dają niż drogowe...

 

opinia ziomka z forum Ducati

 

"Paru moich znajomych ma te wynalazki z ali w swoich moto czy samochodach. Działa to poprawnie od dłuższego czasu, żadnej bezwładności jak przy ksenonach i efekt jest bardziej niż zadowalający. Gdyby nie to, że w moich reflektorach nie da sie zamontować z powodu braku miejsca to już dawno bym miał. Polecam każdemu"

 

"

Mają i z tymi "pudełeczkami" na kablu (nie mam pojęcia co jest w środku) jak i bez, z wentylatorami jak i bez smile.png. Do wyboru, do koloru. Wszystkie działają tak samo. Jednemu w tamtym roku dociekliwy policjant zatrzymał dow rej. także konieczna była dodatkowa wizyta u diagnosty  icon_mrgreen.gif

Jedyny minus tego źródła światła to wielkość. nie zawsze da radę to wszystko zmieścić w reflektorze sad.png"

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem takie, ale jeszcze nie odpaliłem. Patrząc na konstrukcję lampy w RC8 będzie ogień ;)

 

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-60w-7200lm-zarowki-3-gen-3d-i5542754146.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=72421

 

Po przygodzie z końca sezonu, gdzie Pan stwierdził, że mnie nie widział, mam nadzieję, że ta biała barwa będzie lepiej widoczna.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech głośniejszy załóż, a nie lampy to Cię nie będą musieli widzieć tylko usłyszą  ;)

Oczywiście świruję. Generalnie fajna sprawa ale dosyć droga zabawa. W przypadku przepalenia się takiej żarówki trochę ból dupki jest jednak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do MT09 kupiłem Osram X-Racer. Wizualnie daje znacznie bardziej białe światło niż standardowa żarówka ale na drodze jeszcze nie testowałem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzeczywiście przy tej sytuacji nic by nie dał, ale tak czy siak warto. To twój filmik ?

 

Tak. Gadałem potem z kierowcą VW. Był bardziej zestresowany niż ja. Do mnie dotarło dzień później co się stało i co mogło... Mówił, że mnie nie widział, a jechałem na długich...

 

Miał 4 czy 5 dorosłych na pokładzie i nie miał mocy na ten manewr. Lanos jadący za mną prawie się z nim zderzył. Ja jechałem 120km/h (pamiętam, że było spacerowo i był też mierzone po słupkach przez znajomego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szczęścia. Całe życie pewnie przeleciało CI przed oczami.

Zawsze jeździsz daily z włączoną kamerką?

Jak to wygląda z perspektywy kontroli policyjnej w razie odpukać jakiejś kolizji? Czy biorą to jako materiał dowodowy (ewentualnie wyciągają jakieś wykroczenia zarejestrowane przez kamerę) czy jest to całkowicie prywatne źródło i nie mogą tego wybadać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeżdżę na moto z gopro. Kiedyś miałem na baku, teraz na kasku. Lepiej widać, ale trochę czuć opór przy dużych prędkościach (mam drugie zabezpieczenia na lince jak by 3M puściło). Policja się nie czepia. W samochodzie też mam rejestrator.

 

Jak miałem CBR600RR PC40 to mnie nagranie uratowało w sądzie, bo odmówiłem przyjęcia i sąd mnie poparł po analizie filmu. Zakup zwrócił się od razu, bo policjant jak odjeżdżałem zrobił mi strzał w plecy i miałem dwa mandaty od razu.

 

Dodatkowo jak mi kiedyś debil Octavią leciał na czołówkę na podwójnej ciągłej, to wysłałem nagranie do policji i go ukarali. Dostałem pismo, że dziękują i że został ukarany.

 

Wiesz, motocyklista z automatu jest uznawany za winnego i jest na straconej pozycji. Czytałem o akcji gdzie koleś puszką zawracał, wymusił glebę motocyklisty i potem sie wypierał, a przypadkowi świadkowie mówili, że wina tego na moto bo wjechał na czerwonym i zasuwał. Gdyby nie kamera by go skazali, bo to były kłamstwa.

 

Tu moja kolejna akcja sprzed lat...

 

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat wina motocyklisty niezależnie od sytuacji jest przyznawana w 90% wypadków. Tego mi nie musisz tłumaczyć.

W sumie gdybym jeździł z kamerką to też by się takie sytuacje u mnie znalazły.

Jak będziesz miał coś ciekawego z filmików w sezonie to wrzucaj tutaj, chociaż oczywiście nie życzę Ci takich niebezpiecznych sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tu taka cisza?

Jutro 1 dzień wiosny i czas powoli wyciągać sprzęty, ale ja nie o tym. 

Są tu jeszcze jacyś fani MotoGP? Dzisiaj startuje pierwszy wyścig i muszę powiedzieć, że rywalizacja zapowiada się naprawdę gruba. 4 pierwsze miejsca w kwalifikacjach, 4 różne motocykle. Dawno nie było tak konkurencyjnych motocykli.

Jakieś typy może? 

Ja w tym roku trzymam kciuki oczywiście za Rossiego, Ianonne, Pedrose i Vinalesa  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...