Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. Ale jeśli nie masz kompletnie żadnego doświadczenia na moto, to w jaki sposób ocenisz, co Ci będzie tak naprawdę pasowało? :)

Poza tym jak rozumiem Ayu kupi bardzo markowe rzeczy, więc na pewno będą porządne i być może wcale nie będzie chciał wymieniać.

Co do kupowania budżetowych ciuchów, czy czegokolwiek dotyczącego motocykla, jestem jak najbardziej na nie. Ale tu raczej nie mamy takiej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze budżetowe rzeczy jak ich totalny brak ;) a przynajmniej później czuć tą rocznicę, jak człowiek ubierze się w coś z górnej półki.

 

Miałem textyl za 500pln komplet, kurtka spodnie i przy 50km/h i slizgu, zdały egzamin, więc nie takie złe to tanie.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić coś w temacie kasków, to pamiętaj, że jak kupujesz nówkę to warto wziąć rozmiar mniejszy (na początku może się wydawać ciasny i niezbyt komfortowy), ale uwierz mi po sezonie kask potrafi się nieźle "rozbić", a luźny kask to nie jest nic przyjemnego. Warto też poczytać na temat wygłuszenia kasku (zależy też z jakimi prędkościami zamierzasz się poruszać) , ale to też jest dość istotne.

 

 

*Ja pomimo, że nie jestem zwolennikiem jeżdżenia w taką pogodę i jest schowany głęboko w garażu to żeby poprawić sobie humor zawsze coś przy nim wymyślę.

Wczoraj zamówiłem w końcu akcesoryjne klamki (krótkie) - uważam, że warto zainwestować w taki gadżet jak się sporo jeździ.

I w weekand będę się bawił ze zmianą lampy na ksenonową (zamówiłem zestaw z żarnikiem, przetwornicą i wszystkimi kabelkami P&P) - mam nadzieję, że zda to egzamin.

Niby małe rzeczy, a cieszę się jak małe dziecko na samą myśl montażu.

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pojeździłem troszkę , 30km bez zsiadania i powiem ,że zimno. Kolana mi zmarzły dość mocno ale mimo wszystko fajnie. Ktoś podpowie ,czy wyświetlacz biegów można dokupić i zamontować w każdym motocyklu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pojeździłem troszkę , 30km bez zsiadania i powiem ,że zimno. Kolana mi zmarzły dość mocno ale mimo wszystko fajnie. Ktoś podpowie ,czy wyświetlacz biegów można dokupić i zamontować w każdym motocyklu ?

 

Jeżeli to nie jest zabytek to powinno się dać, ale sprawdź w opisie produktu, który Cię interesuje.

 

Polecam GiPro który miałem w CBR600RR (montaż plug&play w gniazdo instalacji). Teraz mam DataTool i długo myśli, bo jest wpięty w układ cyfrowego czujnika prędkości. Gorszy, bo tańszy ale skomplikowany montaż (5 kabli do ogarnięcia)

Edytowane przez maniujr
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na forum Yamahy i poproś, żeby podesłali Ci jakiś link do aukcji z wyświetlaczem dla TDR'a,

Nie chce mi się wierzyć, że nie ma takiej części pasującej do tego modelu. Może podpowiedzą Ci, że pasuje od innego modelu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kaski. Chcesz szczękowca czy integrala?

 

Przerabiam temat kasków, ponieważ szukam nowego szczękowca dla siebie. Miałem dwa Shoei'e, bo mi najlepiej pasowały. Niestety te nowe modele mają inne formy i za Chiny Ludowe nie mogę dobrać kasku dla siebie. W związku z tym właśnie przymierzałem Schuberthy, Nolany, X-Lite i HJC.

Zamówiłem ten ostatni, bo po prostu pasuje forma i rozmiar. Trochę się zawiodłem Schuberthem i Shoei'em. Inne firmy w ostatnich latach bardzo poszły do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło trochę nazw producentów kasków, a Nolan - jakieś opinie?

Jeszcze dwa lata temu jak oglądałem jakością nie umywały się do Arai cxy Shoei ale sporo tańsze były. Może jak pisze kolegs powyżej coś się zmieniło przez ten czas - ja od ostatniego mierzenia i rozmowy już ich nie oglądam.

Zapytaj najlepiej w sklepie (jesli mają różne marki i pracują tam Ci co jeżdżą na moto dobrze doradzą) Mi pracownicy i koledzy którzy jeżdżą doradzali AGV wyzsze modele, Arai i Shoei. Kupiłem AGV Ti-TECH i jestem mega zadowolony przeceniony na 1400 z chyba 2300 (4lata temu, prawko dostałem 3.12 ☺) Mega jakość była w Arai - tylko 2100 cena i tylko 2 kolory - biały i czarny. Wchodził tez wtedy do Polski Schubert - tez oglądałem ale była to nowość i nie wiadomo jak się sprawuje , no i jeszcze cena chyba w okolocach 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu, możesz się też udać do Motorismo w Wawie na Modlińskiej. Pracują tam moi znajomi, moją dobry towar i dobre oferty.

Co do Nolan to bdb marka. Nolan, HJC, Shark to przykłady dobrych marek, gdzie jest korzystny stosunek jakość/cena. Shoei, Arai, Schuberth to inna półka.

AGV ma jedną solidną zaletę - jeździ w nim Rossi :)

 

Edit: Mam HJC RPH-A 10, model sprzed kilku lat, używałem wyłącznie jako kask torowy. Bardzo dobry kask, leciutki, dobra aerodynamika, ale głośny. Dla moich "zastosowań" był perfekt

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan N104 jest bardzo dobrze wykonany i ma swietna kolorystykę. Przymierzalem go juz trY razy i mnie nie lezy, ale tp swietny kask.

 

Co do kasków z "górnej półki", Schuberth i Shoei, to mam bardzo mieszane uczucia, ponieważ przy bezpośrednim porównaniu ich wykonania nie wyróżniają się niczym szczególnym, poza ceną. Konkurencja nie śpi i ich topowe kaski to nie jest już tani produkt z ABSu czy innego plastiku, lecz z trójkompozytu, tak jak u konkurencji. Wykonanie wnętrza to też już odpowiednie tkaniny z coolmaxem, silverfaser itp. Dlatego przy wyborze kasku zamknąłem oczy na "logo", a po prostu zwracałem uwagę na formę, rozmiar, wykonanie wnętrza i ostatecznie kolorystykę.

 

Mam jeszcze Shoei'a Multiteca, który świetnie mi pasuje, ale nie ma blendy. Nowy model, Neotec, to świetny kask, ale nie pasuje mi na głowę. Stąd zwrot w innym kierunku, ponieważ właśnie te inne firmy bardziej wychodzą do klienta oferując pełną rozmiarówkę z "półnumerami", np. M1, M2, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając nieco z tematu kasków ;)

Ciepło się dziś zrobiło,no to  przewietrzyłem się trochę...i złapałem wkręta na tylną oponę. Poradzicie gdzie to naprawić w Wawie, żeby nie jeździć na przedmieścia.

Dzięki z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam temat kasków, ponieważ szukam nowego szczękowca dla siebie

 

Też się właśnie rozglądam za szczękowcem. Niby jest w necie i gazetach trochę informacji i TESTÓW ale 

 

firmy w ostatnich latach bardzo poszły do przodu.

.  

 

i pojawiło się sporo nowości. Wiele tańszych kasków poziomem bezpieczeństwa nie odstaje od tych najdroższych, ale różnie bywa z trwałością. Ten sam kask, w różnych malowaniach, może się różnić ceną nieomal o 100% (np. AGV Compact od 6 do 12 stów)

Mnie podoba się najnowszy LS2 324 METRO, ale nie miałem jeszcze okazji go przymierzyć...

 

post-3635-0-05908000-1457091951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl uruchomiony:

ihost_1457038909__img_2849m.jpg

 

Przywitanie i choinka biggrin.png

 

No i dźwięk oczywiście: 

 

A dzisiaj pierwsze 90km za mną biggrin.png Już na pierwszych metrach maszyna dała mi się poznać z mocnej strony: ostrożnie z gazem, bo będę wyrywać ręce z barków! To nie jest maszyna dla początkujących. Ciężka (257kg), narowista i trzeba się z nią obchodzić delikatnie, jak z damą, bo o byle co wybucha awantura, jak podczas "ciężkich dni": odkręcisz za mocno, wyrywa ręce, odkręcisz za szybko, zakręci tyłeczkiem i najchętniej by Cię zrzuciła z siodła, odkręcisz za mało, szarpie i mamrocze coś pod nosem. No i weź tu się czuj kierownikiem, jak to ona Cię pod pantoflem trzyma. Zapowiada się burzliwy i emocjonujący związek. Natomiast jedno jest pewne, zakochałem się  zakochany.gif  

 

ihost_1457105649__img_2853m.jpg

 

ihost_1457106417__img_2851m.jpg

 

Drogi przez las zdradliwe, bo z drzew spadał śnieg, łańcuchów nie wziąłem, to zawróciłem :P Temperatura od +1 w lesie do +6 st. C w słońcu. 

ihost_1457106458__img_2852m.jpg

 

Piękne jest w tym motocyklu to, że jest bardzo stabilny i podczas jazdy daje się zupełnie lekko prowadzić. Silnik dudni bardzo głębokim basem i na tej maszynie nie chce się szybciej, i można zarówno chopperowym tempem, jak i trochę szybciej. Nie brakuje mi owiewek. Po prostu pełny relaks przy 100km/h i nie potrzeba nic więcej. Cruising na nakedzie, bo na choppera to ja za młody jestem biggrin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przerabiam temat kasków, ponieważ szukam nowego szczękowca dla siebie

Też się właśnie rozglądam za szczękowcem. Niby jest w necie i gazetach trochę informacji i TESTÓW ale

firmy w ostatnich latach bardzo poszły do przodu.

.

 

i pojawiło się sporo nowości. Wiele tańszych kasków poziomem bezpieczeństwa nie odstaje od tych najdroższych, ale różnie bywa z trwałością. Ten sam kask, w różnych malowaniach, może się różnić ceną nieomal o 100% (np. AGV Compact od 6 do 12 stów)

Mnie podoba się najnowszy LS2 324 METRO, ale nie miałem jeszcze okazji go przymierzyć...

 

attachicon.gifs-l1600.jpg

Miałem LS2 (co prawda integralny) przed Sharkiem. W sumie dałem śmieszne pieniądze, a kask był całkiem solidny.

Ten czarny z odblaskowymi wstawkami całkiem fajnie się nawet prezentuje. Ciekawe jaki pułap cenowy.

Metro to około 540 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to jedno przy takiej pogodzie, ale mnie najbardziej zniechęca piasek na drodze. Chociaż zazdroszczę wam latania, to ja wolę jeszcze trochę poczekać.

 

 

 

Metro to około 540 pln

W sumie niegłupia cena. Zależy kto ile chce przeznaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku po wielu latach na szosie + 3 sezonach na BUZIE idę w teren + koła supermoto. Żona ze mną póki co nie pojeździ wiec kupie coś tylko dla siebie. :-D Jakby ktoś chciał oddać jakieś pewne supermoto albo enduraka to piszcie proszę :-)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...