Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Ryczy groźnie :-) a marchewy strzela jak mój MTk.

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

nic się nie dzieje ? na forum ducati mnie straszą, że może się zawór wydechowy upalić... żeby sprawdzić AFR i ewentualnie mapować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dedykowany pełny układ przelotowy do mojego moto, do tego też filtr powietrza odpowiedni i to właśnie tak działa :-)

Słyszałem nawet opinię o źle wystrojonym moto itp. no ale nawet na logikę jak z silnika wychodzi pusta rura to jak ma nie strzelać?

W ASO Yamahy mówią, że tak ma być.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mapa wtedy była powiedzmy średnio udana - chodziło to nieźle, ale nie mam pewności co do jakości uzyskanej charakterystyki. W kolejnym sezonie (btw. już jeździłem tylko amatorsko po torach i na zupełnie amatorskich wyścigach) i wyposażyłem się w moduł Bazzaz z funkcją self mapping, tam także na starcie zrobiliśmy fajny program w Bazzazie w oparciu o pomiary z hamowni (AFR itd.). To już chodziło dużo fajniej, ale z kolei silnik już tracił kondycję po torowaniu przez kilka sezonów.

Wymiana filtra powietrza w R6 na sportowy daje dużo. Stockowy filtr mocno ogranicza ilość dostarczanego powietrza, ma przesłonę.

 

BTW. w R6 rj11 i rj15 jest jeszcze oddzielna mapa dla przepustnic (bo mamy tzw fly-by-wire), która seryjnie mocno kastruje przepustnice właściwie każdym zakresie obrotów (głównie na niższych biegach). Tu też zdejmowaliśmy restrykcje. Yamaha to super baza na wyścigówkę, po drobnych modach (polegających na "odblokowaniu" serii) oraz zdjęciu trochę kg robi nam się wściekłe i konkurencyjne moto

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłorocznej wyprawie w Alpy w tym roku powoli przymierzam sie do Korsyki. Wstępnie planuje koniec czerwca - początek lipca, 10-14 dni. Był ktoś może? Podobno "raj" dla motocyklistów. ;) Raczej traktuję takie opinie z dystansem, ale pewnie ziarno prawdy jest. Z racji charakteru objazdówki po Alpach codziennie spałem w innym B&B ale tym razem myślałem o zrobieniu jednej bądź dwóch baz wypadowych żeby móc polatać po wyspie bez wszystkich gratów, na luzie podskoczyć na jąkąś odludną plażę itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu pierwszy raz przewietrzyłem Moto. Dopiero wyjeździłem dwa baki, ale muszę przyznać, że jeszcze troszkę zimno. Opona nie klei, dużo piachu na drodze i jazda z większymi prędkościami to zabójstwo dla zdrowych gnatów, które później jeszcze czujesz do wieczora.

 

A tak poza tym to rusza GP Argentyny  ;)  Jakieś typy  :P  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorek wystartuje na Ducati. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

skąd to info ? z okazji 1/4 ? ;)

Honda pozamiatała w pierwszym dniu treningów, potem jest Vinales a 5 zamykają Miller i Crutchlow (kolejne Hondy). Yamaha w ciemnej dupie, Duca tez słabo. Mam nadzieje ze Młody rozłoży resztę :)

 

młody w sensie MM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu pierwszy raz przewietrzyłem Moto. Dopiero wyjeździłem dwa baki, ale muszę przyznać, że jeszcze troszkę zimno. Opona nie klei, dużo piachu na drodze i jazda z większymi prędkościami to zabójstwo dla zdrowych gnatów, które później jeszcze czujesz do wieczora.

 

A tak poza tym to rusza GP Argentyny ;) Jakieś typy :P ?

Ostatni w Katarze bardzo mi się podobał. Kibicuje Rossiemu ale realnie to będzie dobrze jak stanie na pudle.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu pierwszy raz przewietrzyłem Moto. Dopiero wyjeździłem dwa baki, ale muszę przyznać, że jeszcze troszkę zimno. Opona nie klei, dużo piachu na drodze i jazda z większymi prędkościami to zabójstwo dla zdrowych gnatów, które później jeszcze czujesz do wieczora.

 

A tak poza tym to rusza GP Argentyny  ;)  Jakieś typy  :P  ? 

 

ja jak zwykle za VR, a pogoda jeszcze mocno zbyt chłodna na 2oo... kończę składanie kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak MM nie popełni żadnego błędu to raczej jest bezkonkurencyjny z takim tempem jakie prezentował na treningach i kwali. Hondy są bardzo mocne na tym torze.

Mam nadzieję, że Vale stanie na pudle i będzie ciułał punkty. 

Ciekawe jak z oponami na tym obiekcie. Czy będą jakieś jaja, bo są dość nieprzewidywalne, a jednak ponad 20 kółek muszą przejechać.

Też coś mi się obiło, że Lorenzo podpisał kontrakt z Ducati, ale nie jest to oficjalne info, więc nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lorek wystartuje na Ducati. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

skąd to info ? z okazji 1/4 ? ;)

 

Tak, z okazji pierwszego kwietnia  ;)

 

A tak na poważnie coś tam słychać, że Lorenzo z Yamahy ma odejść bo w zespole panuje zła atmosfera a Ducati to właściwie jedyne wyjście dla niego.

 

Swoją drogą ciekawy team by  był z Lorka i Stonera na 2017  :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin wycofuje obie tylne opony i daje super twardą. Warmup dłuższy o 30minut żeby wybadać oponę... ciekawie. Redding z obrażeniami pleców po wczorajszej eksplozji tylnej opony po 7 okrążeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś słyszałem właśnie o tym dłuższym Warmupie, żeby wyczuli sobie oponę chłopaki.

Stoner mam nadzieję, że już w tym sezonie pojedzie chociaż w zastępstwie z jeden wyścig.

Jakby ktoś nie miał czego oglądać to o 13.00 na Eurosporcie są jeszcze Suberbike'i . Też czasem fajną walkę można tam zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz archiwum sbk/motogp i f1 w hd. Aktualny sezon i poprzednie. Można pobrać i sobie na spokojnie oblookać albo ciągnąć stream z www.

 

http://motolink.website/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą WSBK, ale szału nie było. Nie było jakiś spektakularnych wyprzedzań, czy zwrotów akcji.

Zastanawia mnie tez postawa Karela Abrahama i Nickiego Haydana. Myślałem, że po przejściu z MotoGP będą w mocnej czołówce, ale nawet tutaj nie radzą sobie zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wyścig, nie zawiedli oczekiwań.

A w Ducati niedługo stanie się tak samo wesoła atmosfera jak u Yamahy. Uwielbiam Ianonne i myślę, że w przyszłości spokojnie może zostać mistrzem, ale musi trochę wyluzować, bo stanie się takim drugim Kobayashim z F1, który zawsze kogoś wyciął poprzez swoje nieodpowiedzialne manewry. 

Szkoda też Vinalesa, jechał naprawdę fajnie, ale jednak chyba nerwy wzięły górę.

Ważne, że VR46 znowu cenne punkty.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iannonego poniosła fantazja bo tam było za szybko i nie dało się wyprzedzić ale chłopak młody jest i jak zmądrzeje to kest szansa, że coś wygra.

Rossi może mu podziękować za 7 pkt.

Z Lorka to mam bekę bo go nie lubię :-P

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, bo przynajmniej w generalce jest dość "ciasno", a myślę, że Lorek może znowu złapać formę i kilka wyścigów jednak zdominować, więc dobrze, że nie odskoczy na początku.

Fajnie, że teraz jest tylko tygodniowa przerwa.

Tak jak pisałem bardzo lubię Ianonne, ale uważam, że dostał bardzo łagodną karę, która może go niewiele nauczyć. 1 pkt karny i 3 pozycję w dół względem kwali to bardzo delikatny wymiar kary.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało za tydzień, szczególnie jestem ciekawy atmosfery właśnie w boxie Ducati.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...