Skocz do zawartości

Nowe Subaru Impreza 2012


Robeet

Rekomendowane odpowiedzi

http://motoryzacja.interia.pl/raport/frankfurt-2011/news/nowosc-subaru-xv-czyli-miejski-crossover-wkrotce-w,1694803

 

cyt: "W samochodzie znajdziemy oczywiście typowy dla Subaru napęd wszystkich kół Symmetrical-AWD. Natomiast źródłem mocy będzie mógł być jeden z dwóch silników benzynowych (1.4 114 KM, 2.0 150 KM) lub dwulitrowy diesel o mocy 147 KM."

 

wtf ??

 

Jak to co-rzetelność redachtoróf Interii jak zwykle wychodzi na jaw.

 

-- 14 wrz 2011, o 13:44 --

 

To wszystko prawda Na liście brakuje tylko jednego: mocnej turbo benzyny pod maską...

 

Dokładnie tego samego mi brakuje. Takie 230KM by mogło być jak w starych forkach

 

Swap? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1,6 ale chyba turbo bo jak nie to strasznie marnie przy takim aucie. z wygladu fajne ... takie mlodziezowe :wink:

 

Ale jacy będą szczęśliwi w Brukseli:P

 

A 2,0T przecież rocznie zabija 4 gatunki surykatki Nowo Funlandzkiej i siedem gatunków Chrabąszcza Włosowatego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to nowe Subaru. Co do podobieństw do innych marek: trudno mi wyobrazić sobie wóz, który nie przypominałby innego z tej samej klasy.:

Oj tam, oj tam..a do czego podobny jest evoque w tej klasie? oprócz tego że do razu widać że to range rover? (no chyba że uznamy że jest to inna, wyższa klasa..)

Nie chiałbym się powtarzać, ani wyjść na trolla, ale jakby widzę różnicę zarówno z zewnątrz jak i w środku..subaru jakby jednak bardziej zwyczajne..resztę parametrów pominę, ale niestety też są lepsze. :evil:

co wcale mnie nie cieszy, bo chętnie kupiłbym nowcześniejszego następce 2.5XT MY06, który podobnie lub jepiej jeździ, ma podobnne osiągi, nowoczesniejsze wnętrze, a wcale niekoniecznie jest dieslem i ma duży bagażnk..

Bardzo wszystkich przepraszam za malkontenctwo ,ale naprawdę evoque mnie urzekł bardziej niż XV..a to wnętrze i możliwości jego wykończenia, ech..a może ja się po prostu starzeję..:), ale prazecież wcale nie potrzebuję wielkiego rodzinnego samochodu, tylko właśnie uniwersalnego..gdzie w subaru jest obecne coś podobnego do forka 2.5 turbo?

 

No ale OK - XV to dla mnie krok w dobrą stronę..tylko że niestety konkurencja nie śpi i w tej klasie zrobiło się już naprawdę bardzo ciasno. Kiedyś taki crossover był czymś nowatorskim, teraz każda marka ma "takie coś" zarówno z jednej strony kia i skoda jak z drugiej BMW i Range Rover, że o planach maserati nie wspomnę.

I gdzieś tu subaru powinno się sprytnie pozycjonować i czymś wyróżnić...

A z takimi parametrami trudno bazować na legendzie marki i niestety staje się to pojazd "jeden z wielu" już nie tylko wyglądem.

Miłość do marki to dobra rzecz, ale niech nie będzie to miłość ślepa...

trzeba się rozglądać i dostrzegać co się dzieje wokół, bo stanie w miejscu, gdy inni idą do przodu to niestety cofanie się.

 

A 2,0T przecież rocznie zabija 4 gatunki surykatki Nowo Funlandzkiej i siedem gatunków Chrabąszcza Włosowatego :!:

tia... a taki ekolog to nawet nie wie ze mając psa (a zwykle ma i to często nie jednego) powoduje większe zanieczyszczenie CO2 niż posiadacz land cruisera.. żeby uczciwie móc powiedzieć, że nie zanieczyszcza musi być wegetarianinem i nie posiadać zwierząt.a jak już ma to nie karmić gotową karmą ani mięsem.no i oddychać płytko, bo sam człowiek też nieźle produkuje CO2.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest naturalne prztwarzanie czegos na gaz :twisted:

Ja jestem za tym by budowac fajne i oszczedne silniki. Po groma mamy cos marnowac. Zreszta taki E motor w 5 s 0-200 km/h :!:

dynamiczny silnik firmy Oswald daje rade w 20 ms od 0-20 000 u/min. Na moich oczach rozwalil 2.0 T (APL Landau)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... a taki ekolog to nawet nie wie ze mając psa (a zwykle ma i to często nie jednego) powoduje większe zanieczyszczenie CO2 niż posiadacz land cruisera.. żeby uczciwie móc powiedzieć, że nie zanieczyszcza musi być wegetarianinem i nie posiadać zwierząt.a jak już ma to nie karmić gotową karmą ani mięsem.no i oddychać płytko, bo sam człowiek też nieźle produkuje CO2..

 

Powiem więcej zgodnie z genialnym wywodem Jeremego Clarcsona

 

Krowa emituje dużo metnu (gaz cieplarniany o silniejszym działaniu niż CO2) --> wegatarianie nie jedzą krów ---> przyczyniają się do ochorny gatunków odpowiedzialnych za efekt cieplarniany -----> zjeść wegetarianina -----? nie będzie "problemu" globalnego ocieplenia :mrgreen:

 

XV = krok w dobrą stronę czekamy na drugi krok (zajefany silnik :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej zgodnie z genialnym wywodem Jeremego Clarcsona

 

Krowa emituje dużo metnu (gaz cieplarniany o silniejszym działaniu niż CO2) --> wegatarianie nie jedzą krów ---> przyczyniają się do ochorny gatunków odpowiedzialnych za efekt cieplarniany -----> zjeść wegetarianina -----? nie będzie "problemu" globalnego ocieplenia :mrgreen:

:mrgreen: dobre, nie pamiętam tego, chociaż książki wszystkie przeczytałem, a i większość odcinków widziałem (no może tych najnowszych jeszcze nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej zgodnie z genialnym wywodem Jeremego Clarcsona

 

Krowa emituje dużo metnu (gaz cieplarniany o silniejszym działaniu niż CO2) --> wegatarianie nie jedzą krów ---> przyczyniają się do ochorny gatunków odpowiedzialnych za efekt cieplarniany -----> zjeść wegetarianina -----? nie będzie "problemu" globalnego ocieplenia :mrgreen:

:mrgreen: dobre, nie pamiętam tego, chociaż książki wszystkie przeczytałem, a i większość odcinków widziałem (no może tych najnowszych jeszcze nie).

 

To z jednej z książek z jego felietonami jeśli chcesz po poszukam jej gdzieś i napiszę Ci dokładnie gdzie to jest.

 

To jest mój ulubiony felieton JC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z jednej z książek z jego felietonami jeśli chcesz po poszukam jej gdzieś i napiszę Ci dokładnie gdzie to jest.

 

To jest mój ulubiony felieton JC :)

 

Wydaje mi się że czytałem wszystkie które sie w Polsce ukazały (a większość mam na półce) ale:

a) mogę sie mylić i którąś przegapiłem

B) po prostu nie pamiętam (pamięć już nie ta co kiedyś)

(to nie jest ankieta :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zobaczyłem auto w tym kolorze na żywo, miałem bardzo mieszane uczucia. Stroboskopy świecące z góry dodatkowo utrudniały ocenę. Dopiero po chwili się przyzwyczaiłem :-) Czekając na cenę powiem tak: w 2012 roku będzie to najchętniej kupowany model Subaru w Polsce. Skończą się narzekania nt. używanych wewnątrz materiałów, wyposażenia, itd.. Merytoryczne porównanie z konkurencją (SUV segment C) sprawi, że auto z łatwością obroni się samo. Ja mimo wszystko dla siebie zamówię w kolorze białym :wink:

 

041ey.th.jpg

043ze.th.jpg

044em.th.jpg

047nqf.th.jpg

048uov.th.jpg

049tf.th.jpg

051lj.th.jpg

052le.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie z tym spalaniem i co2 Panowie to jest tak, że dobrze że sobie ograniczają :!: (nawet w imprezie 1.4 114km :wink: )

 

pomyślcie - ile benzyna byłaby tańsza, gdyby wszystkie auta paliły o połowę mniej :?:

 

niech 99,9% sobie oszczędza a dla 0,1% zawsze się znajdzie jakiś paliwożerny produkt w myśl zasady - jest popyt, jest produkt - i będzie tania benzynka do upalania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile benzyna byłaby tańsza, gdyby wszystkie auta paliły o połowę mniej

To jest jakaś pokrętna logika :lol:

będzie tania benzynka

Tania benzynka to już niestety była :(

 

Z sentymentem zajrzałem do starych faktur, na pierwszej z brzegu tzn. z 23 marca 1999 było tak:

Etylina Bezołowiowa 95; 35.567 litra; Cenna brutto za litr 1,94 PLN; Razem do zapłaty: 69,00 PLN :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no '99 rzeczywiście, ropa była bodaj coś ok. 11 USD za baryłkę w pewnym momencie :!:

 

czyli powiadasz, że elektryczne STI :?: z wtyczką do ładowania :lol:

 

Benzyna już tania nie będzie na STI z wtyczką jeszcze poczekamy, większość aut sprzedawanych w tym segmencie to właśnie benzynowe 1.6 (Nissan Kaszanka, Mistu ASX, Skoda Wielka Stopa (tu 1.2T)itp:) )im więcej tego pójdzie tym szybciej zobaczymy XV 2,0T XT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...