Skocz do zawartości

Nowe Subaru Impreza 2012


Robeet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie rzecz biorąc nowy model oceniam dobrze.

ale concept przyszłego Forestera tzn. Subaru XV jest ładniejszy 8)

 

216247_10150159128495770_180778010769_7219953_7231516_n.jpg

 

Właśnie tak sobie ogladalem ten concept tego nowego XV w nowym numerze Plejad i tez tak mi się skojarzyło z forkiem. Fajnie jakby zrobili cos w stylu dawnego forka (przed epoką forka rav4) czyli zeby było w miarę nieduze i bardziej na asfalt a nie jak suv ale jednak zeby dobrze radzilo sobie na nieutwardzonym. Jakby to mialo dobre wlasciwosci jezdne na czarnym i było mniejszą i poręczniejszą wersją obecnego forka a do tego miało mocny silnik to zdecywoanie jestem na TAK :D

 

 

Edit: Od tyłu mi to autko przypomina Dacię Duster ale w sumie ona tez mi się podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
cała masa dobrych zdjęć, jakby ktoś był aż tak urzeczony pięknem najnowszej linii że aż musiał mieć TOTO na tapecie ;) :

http://www.netcarshow.com/subaru/2012-impreza/

http://www.netcarshow.com/subaru/2011-xv_concept/

 

 

Mi się biały podoba :mrgreen:

 

Coś wiadomo o wersjach turbo czy tylko 1.6 i 2.0 N/A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z magazynu "Plejady" nr 3/2011 odnośnie nowej Imprezy 2012 2,0 CVT....

-" Układ AWD w tym przypadku wykorzystuje zamiast centralnego mechanizmu różnicowego sprzęgło elektromagnetyczne, które inteligentnie kieruje napęd na koła tylne, wtedy gdy wymaga tego sytuacja drogowa."

Czy nie jest to idea Haldexa??

Nie jestem pewien swej wiedzy w kwestii napędu ale Subaru = stały napęd na cztery łapy a nie "inteligentne" dołączanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najpierw pytanie - czy komuś udało się doczytać jaki prześwit będzie miała nowa Impreza XV i czy tylne zawieszenie będzie jak w obecnej Imprezie czy jak w Forku (samopoziomujące)? Może już Dyrekcja wie?

 

Teraz pobawię się w proroka. Impreza XV i sedan odniosą spory sukces w Polsce, szczególnie XV. W 2013 roku sprzedaż Imprez wzrośnie kilkunastokrotnie w porównaniu do roku obecnego. Gorzej będzie z hatchbackiem. Dealerzy już powinni zacierać ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytanie - czy komuś udało się doczytać jaki prześwit będzie miała nowa Impreza XV i czy tylne zawieszenie będzie jak w obecnej Imprezie czy jak w Forku (samopoziomujące)? Może już Dyrekcja wie?

 

Teraz pobawię się w proroka. Impreza XV i sedan odniosą spory sukces w Polsce, szczególnie XV. W 2013 roku sprzedaż Imprez wzrośnie kilkunastokrotnie w porównaniu do roku obecnego. Gorzej będzie z hatchbackiem. Dealerzy już powinni zacierać ręce...

 

Z tego co słyszałem nowy XV ma mieć prześwit podobny do Forka/Outbacka.

 

Zamawiasz Impreze 2012 :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to auto nie odniesie żadnego sukcesu jak obecna impreza XV. No bo kto da za takie auto 100tys?

 

 

Roznica polega na tym, ze obecna Impreza XV to zwykla Impreza z innymi zderzakami etc. Czyli silnik, zawieszenie, wszystko to samo.

 

Nowy XV za to ma byc niemalze odrebnym modelem - cos jak Legacy i Outback (a moze nawet bardziej rozniace sie!) :)

 

A w Polsce OBK lepiej sie sprzedaje niz Legacy kombi, wiec przepowiednie Tttm nie sa glupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wierszyk Fredry:

 

Osiołkowi w żłoby dano,

W jeden owies, w drugi siano.

Uchem strzyże, głową kręci

I to pachnie, i to nęci.

Od którego teraz zacznie,

Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda

Chwyci siano, owsa szkoda,

Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,

A od rana do wieczora;

Aż nareszcie przyszła pora,

Że oślina pośród jadła

Z głodu padła.

 

Tak ja ostatnio wybierałem między Outbackiem a Forkiem. Teraz będę wybierał między Outbackiem a nowym XV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w starej XV płaciło się ekstra nie za prześwit a za ekstra plastiki:)

 

Nowa żeby się sprzedawać musi być o tyle tańsza o ile OBK jest tańszy od forka i raczej w FHI i SIP'ie to wiedzą.

 

Dobrze wyposażony uterenowiony kompakt z 2,0 silnikiem na łańcuchu z porządnym AWD, liderem rynku nie będzie (większość to FWD z małymy silniczkami za ok 80KPLN) ale nie wszystkim wystarcza FWD ;) Droższe małe SUV'y się sprzedają (X1?)

Subaryna będzie gdzieś po środku.

 

Mnie ciekawi za ile będzie sprzedawana Impreza 1.6 i czy ona w ogóle odniesie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najlepszą reklamą są samochody jeżdżące na ulicy, a szczególnie te stojące obok domu sąsiada. W pewnym momencie włącza się tzw samograj i sprzedaż danej marki rośnie, W ten sposób duży sukces rynkowy odniósł Nissan Kaszankai - samochód dobrze wyciszony, o ładnej sylwetce, wnętrzu z przyjemnymi plastikami, ale wątpliwej jakości i marnych właściwościach jezdnych. Dużo lepszy i o podobnej cenie Forester jest sprzedawany w wielokrotnie mniejszych ilościach, zupełnie nie ten rząd wielkości.

 

Uważam, że przy odpowiedniej polityce FHI nowy XV może powtórzyć sukces rynkowy Kaszankaja. Sedan też jest niebrzydki, a wielu facetów ma dziwny "przesąd" i uważa, że mężczyzna powinien jeździć sedanem a nie jakimś tam babskim hatchbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nowa żeby się sprzedawać musi być o tyle tańsza o ile OBK jest tańszy od forka i raczej w FHI i SIP'ie to wiedzą (...)

chyba cos Ci sie pomieszalo :)

w przypadku porownywalnych OBK i Forka (np. z silnikiem 2.0D), Forek kosztuje taniej niz OBK

 

czyli chyba ma byc tak: Impreza XV < Forek < OBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nowa żeby się sprzedawać musi być o tyle tańsza o ile OBK jest tańszy od forka i raczej w FHI i SIP'ie to wiedzą (...)

chyba cos Ci sie pomieszalo :)

w przypadku porownywalnych OBK i Forka (np. z silnikiem 2.0D), Forek kosztuje taniej niz OBK

 

czyli chyba ma byc tak: Impreza XV < Forek < OBK

 

Oczyiście masz rację za mało kawy dziś przyjałem i bzdury piszę (dobrze że nie napisałem że EVO jest lepsze od STI brrrr :shock: )

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dobrze że nie napisałem że EVO jest lepsze od STI brrrr :shock: )

 

:mrgreen:

ja tam uwazam, ze Boze Narodzenie jest rownie fajne co Wielkanoc, tj. kazde z tych swiet fajne po swojemu, o! (a jablka tak samo smaczne, jak gruszki :P:mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelazny a Skoda Yeti, Nissan Juke, Kia Soul? Pokraczne z wyglądu, takie ni w dupe ni w oko, ani w teren, ani dla rodziny... a jednak sporo tego jeździ! Mam nadzieje, że z tym Subarakiem będzie podobnie :wink:

Mi się Juke i Soul podobają. Małe, śmieszne, wyróżniające się w tłumie autka. Te auta jeżdzą głównie po mieście i będą dużo tańsze niż XV!! Zobaczymy kto będzie miał rację, ja twierdzę że XV będzie mało popularny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV - ładny samochód - w sumie jak sam przymierzam się do używanego Legacy za ca. 75k to taki samochód zamiast niego miałby sens. Oczywiście trzeba by było trochę dołożyć ale nie ma siły - jak ma się sprzedawać to musi być ze przynajmniej 20k tańszy od X1. Czyli zaczynać się od ok 80k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...