Skocz do zawartości

Alfa Romeo 166


Buncol555

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zacząłem się zastanawiać... Piękne auto z super wnętrzem w bardzo korzystnej cenie. Wiecie coś na temat tego samochodu? Czy to kompletny złom? Czy jest bardzo awaryjny? Czy można tym spokojnie jeździć bez obaw? Ile pali 3.0 V6 i jak znosi LPG? Czy te 220km jakoś ciągną ten wóz? Czy lepiej pójść w 2.4jtd i wirus? Jak spisuje się tam automat i czy lubi płatać figle?

 

Mówcie co wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znajomy kupił taki sprzęt sobie już z 3-4 lata temu. 2,4 JTD 130KM 99r. Pali mu ok 8l. Auto było sprowadzone z Włoch i najechane miało już ponad 230kkm. Z tego co wiem zrobił sam nim ponad 100kkm i nadal jeździ. Z tego co mi wiem to dosyć słabe zawieszenia, zrobił wszystko za jednym razem i na razie ma spokój. Wnętrze to fakt naprawdę niczego sobie. Benzyna pali jak smok dlatego kupił diesla. Nie znajdzie się 12 letniej limuzyny z takim wyglądem. BMW 7, Audi A8 wyglądem porównując je do 166 to kwadraty jak dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widlaste silniki Alfy miały problemy z panewkami. Diesle - dość trwały układ paliwowy, oparty na BOSCHu - Common Rail taki "starej generacji" dużo bardziej trwały od późniejszych... ale poza tym to wiadomo jak to w dieslu. Dwumasy, turbina no i układ paliwowy również mogą się sypnąć, w końcu to dość wiekowe auta już są.

 

Duże silniki czy to diesel 2,4 czy benzyna 3,0 V6 będą strasznie trudne w serwisowaniu ze względu na małą ilość miejsca pod maską - czytaj - drogi serwis.

 

Skrzynia automat to pewnie ten sławetny Selspeed. Z tego co pamiętam z mojej dość krótkiej obecności na forum alfy to automat był odradzany ze względu na sporą awaryjność.

 

Ja bym jednak wybrał benzynę + LPG z ręczną skrzynią... może nawet 2,0 chociaż wiadomo, że jakiś super pocisk z tego auta nie będzie... no i też wcale nie jest tani w eksploatacji... 8 świec zapłonowych za prawie 1k pln i brak zamienników :razz: to tylko przykład.

 

Aaa no i oczywiśie mało trwały zawias z niewymiennymi sworzniami wahaczy. Przednie wahacze są po dwa na stronę.

 

IMO bardzo fajne, nietuzinkowe auto. Przy dzisiejszych cenach zakupu jest warte rozważenia.

 

Ja mam sentyment do AR bo przez chyba 3 miechy byłem posiadaczem 156 1,8TS. Dość szybko ją sprzedałem ale trochę żałowałem bo nie zdążyłem się nacieszyć...

Jedno co mogę powiedzieć.

1. Pomimo 144 koni paliła w mieście tyle co GTek - to minus.

2. Nieporównywalnie więcej lasek oglądało się za 156 niż za GTkiem kombi wtedy jeszcze zielonym :mrgreen: Jak jesteś na etapie "wyrywania lachonów" :P to Alfa Ci to mocno ułatwi :wink:

 

I ostatni argument.

 

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-) Coś w tym jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-)

 

sorry za offtop, ale muszę :)

Miałem alfę :D :D

dziś stojąc na światłach wspominałem swój pierwszy "mój" samochód...i to że mógłbym teraz mieć mieszkanie we Wrocławiu...gdyby nie Alfa :)

 

nietuzinkowe auto.

nietuzinkowa to była 75 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 166 od roku, i gdyby nie to, że jest Włochem i zdeklarowanym alfistą już by ją dawno sprzedał.

Tak, psuje się, a naprawy kosztują kupę siana.

 

ALE

 

jeżeli się znajdzie egzemplarz serwisowany porządnie i w dobrym stanie, to jest superfura z jednym z lepszych wnętrz w motoryzacji w ogóle (imvvvho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to że mógłbym teraz mieć mieszkanie we Wrocławiu...gdyby nie Alfa :)

To znaczy? Aż tyle kasy pożarła? :roll: :wink:

Ale Ty jesteś pesymista :roll: Pewnie DNL tyle lachonów na nią wyrwał, że aż tyle kasy przebalował :idea:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i rachunków za serwis :mrgreen: SzFagier miał 166. Po 2 jazdach zapamiętałem : Automat to straszny KIBEL, zmienia tak durnie biegi że szkoda słów (pomimo pseudomanualnej -trudne słowo- zmiany biegów), hamulce takie że wypadasz przez przednią szybę, i zajebiste przyspieszenie. No i świece za 600zł :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, że się psuje :P

 

 

i to jest podstawowa myśl, jaka powinna towarzyszyć kierowcy Alfy :)

 

 

To znaczy? Aż tyle kasy pożarła? :roll: :wink:

 

wymieniłem prawie całą mechanikę oprócz silnika i budy...w 2 lata...:)

Metr kwadratowy mieszkania we Wro kosztował wtedy 1800zł, więc koszt zakupu Alfy + koszty serwisu dałyby spokojnie kawalerkę w centrum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Alfą jest jak z Subaru- samochody dla ludzi z JAJAMI :!:

Pamiętam jak kumpel miał z 10 lat temu Alfę 33 1,7 boxer. Szło to jak burza, osprzęt silnika awaryjny jak diabli, ale to wtedy były prawdziwe Alfy, a nie jakieś twin smarki, czy jakoś tak.

 

Generalnie 166 to kawał auta, jeśli uda Ci się kupic w miarę zadbany egzemplarz, gdzie wszystko co się psuje zostało wymienione, to pośmigasz tym. Oczywiście silnik benzynowy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Alfą jest jak z Subaru- samochody dla ludzi z JAJAMI :!:

Pamiętam jak kumpel miał z 10 lat temu Alfę 33 1,7 boxer. Szło to jak burza, osprzęt silnika awaryjny jak diabli, ale to wtedy były prawdziwe Alfy, a nie jakieś twin smarki, czy jakoś tak.

 

Generalnie 166 to kawał auta, jeśli uda Ci się kupic w miarę zadbany egzemplarz, gdzie wszystko co się psuje zostało wymienione, to pośmigasz tym. Oczywiście silnik benzynowy. :wink:

Nie wiem czy Alfa jest dla ludzi z jajami, chyba ze "Metro Seksualnego" Pana uwazasz za faceta z jajami:)

Czy jezdzi Super? Moim zdaniem dosc przeciętnie, do tego OŚka, silniki jak to silniki, jedyny sensowny to ten 3.0 ale w zasadzie kazda marka ma jakiegos Asa w rękawie, VW tez ma fajny silnik 4.0 W8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja, jako właściciel 166 3.0 V6 od ponad trzech lata rozglądam sie za 3-cim autem do rodziny w celu upalania /czytaj Impreza/ ale Alfy nie sprzedam, na trasy i autostrady nie ma lepszej opcji, kręcę się po mieście i nie mogę narzekać.

Oczywiście ma swoje wady wrodzone, ale pilnując ich nic innego nas nie zaskoczy.

- zawieszenie

- pękająca nagrzewnica

- Sprzęgło w 3.0 wytrzymuje około 80k km

- tylko manual 6-biegowy, automat dla dziadków :)

 

zresztą wszystko jest na forach np alfaholicy.org

 

Polecam, zresztą po dwóch latach latania 166 kupiłem drugie auto do domu z tej samej stajni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o 147? 8)

co 2 lata naprawa przedniego zawieszenia za 2tys. pln.

o ile omijasz dziury :)

 

W 156 tak samo?

Nienawidzę ludzi z Alfy, bo zrobili kusząco piękne wozy, ale nie umieli już zrobić ich tak, by się nie psuły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o 147? 8)

co 2 lata naprawa przedniego zawieszenia za 2tys. pln.

o ile omijasz dziury :)

 

W 156 tak samo?

Nienawidzę ludzi z Alfy, bo zrobili kusząco piękne wozy, ale nie umieli już zrobić ich tak, by się nie psuły :wink:

 

I tak lepiej niż np. Moskwicz, który był i brzydki, i awaryjny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też choruję na 156 V6, a jeszcze lepiej GTV. Rozrząd co 50k kilometrów albo 3 lata, więc dobrze znaleźć egzemplarz świeżo po wymianie.

 

W pracy mam właściciela 156 z 2003 roku, auto lubi co jakiś czas wygasić podświetlenie deski i temu podobne drobiazgi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-) Coś w tym jest 8)

 

Coś w tym jest. Za mną od lat chodzą Alfy GTV:

 

http://allegro.pl/wyjatkowa-alfa-gtv-dl ... 42361.html

 

(niezła sztuka)

 

alfaRomeoGTVCUP.jpg

 

A najbardziej chciałbym mieć kiedyś takie cacuszko:

 

epcp_0903_06_z+1974_alfa_romeo_gtv_2000+tan_rear_view.jpg

 

epcp_0903_04_z+1974_alfa_romeo_gtv_2000+tan_full_view.jpg

 

Wybacz, że nie na temat, ale uważam, że żadne Subaru nie dostarcza tylu doznań estetycznych co Alfa (m.in. do tego piję komentując wątki o kolejnych, nowych modelach FHI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...