Jump to content

Alfa Romeo 166

Buncol555

Recommended Posts

Tak zacząłem się zastanawiać... Piękne auto z super wnętrzem w bardzo korzystnej cenie. Wiecie coś na temat tego samochodu? Czy to kompletny złom? Czy jest bardzo awaryjny? Czy można tym spokojnie jeździć bez obaw? Ile pali 3.0 V6 i jak znosi LPG? Czy te 220km jakoś ciągną ten wóz? Czy lepiej pójść w 2.4jtd i wirus? Jak spisuje się tam automat i czy lubi płatać figle?

Mówcie co wiecie.

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

znajomy kupił taki sprzęt sobie już z 3-4 lata temu. 2,4 JTD 130KM 99r. Pali mu ok 8l. Auto było sprowadzone z Włoch i najechane miało już ponad 230kkm. Z tego co wiem zrobił sam nim ponad 100kkm i nadal jeździ. Z tego co mi wiem to dosyć słabe zawieszenia, zrobił wszystko za jednym razem i na razie ma spokój. Wnętrze to fakt naprawdę niczego sobie. Benzyna pali jak smok dlatego kupił diesla. Nie znajdzie się 12 letniej limuzyny z takim wyglądem. BMW 7, Audi A8 wyglądem porównując je do 166 to kwadraty jak dla mnie :P

Widlaste silniki Alfy miały problemy z panewkami. Diesle - dość trwały układ paliwowy, oparty na BOSCHu - Common Rail taki "starej generacji" dużo bardziej trwały od późniejszych... ale poza tym to wiadomo jak to w dieslu. Dwumasy, turbina no i układ paliwowy również mogą się sypnąć, w końcu to dość wiekowe auta już są.

Duże silniki czy to diesel 2,4 czy benzyna 3,0 V6 będą strasznie trudne w serwisowaniu ze względu na małą ilość miejsca pod maską - czytaj - drogi serwis.

Skrzynia automat to pewnie ten sławetny Selspeed. Z tego co pamiętam z mojej dość krótkiej obecności na forum alfy to automat był odradzany ze względu na sporą awaryjność.

Ja bym jednak wybrał benzynę + LPG z ręczną skrzynią... może nawet 2,0 chociaż wiadomo, że jakiś super pocisk z tego auta nie będzie... no i też wcale nie jest tani w eksploatacji... 8 świec zapłonowych za prawie 1k pln i brak zamienników :razz: to tylko przykład.

Aaa no i oczywiśie mało trwały zawias z niewymiennymi sworzniami wahaczy. Przednie wahacze są po dwa na stronę.

IMO bardzo fajne, nietuzinkowe auto. Przy dzisiejszych cenach zakupu jest warte rozważenia.

Ja mam sentyment do AR bo przez chyba 3 miechy byłem posiadaczem 156 1,8TS. Dość szybko ją sprzedałem ale trochę żałowałem bo nie zdążyłem się nacieszyć...

Jedno co mogę powiedzieć.

1. Pomimo 144 koni paliła w mieście tyle co GTek - to minus.

2. Nieporównywalnie więcej lasek oglądało się za 156 niż za GTkiem kombi wtedy jeszcze zielonym :mrgreen: Jak jesteś na etapie "wyrywania lachonów" :P to Alfa Ci to mocno ułatwi :wink:

I ostatni argument.

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-) Coś w tym jest 8)

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-)

sorry za offtop, ale muszę :)

Miałem alfę :D :D

dziś stojąc na światłach wspominałem swój pierwszy "mój" samochód...i to że mógłbym teraz mieć mieszkanie we Wrocławiu...gdyby nie Alfa :)

nietuzinkowe auto.

nietuzinkowa to była 75 ;)

Znajomy ma 166 od roku, i gdyby nie to, że jest Włochem i zdeklarowanym alfistą już by ją dawno sprzedał.

Tak, psuje się, a naprawy kosztują kupę siana.

ALE

jeżeli się znajdzie egzemplarz serwisowany porządnie i w dobrym stanie, to jest superfura z jednym z lepszych wnętrz w motoryzacji w ogóle (imvvvho).

i to że mógłbym teraz mieć mieszkanie we Wrocławiu...gdyby nie Alfa :)

To znaczy? Aż tyle kasy pożarła? :roll: :wink:

Ale Ty jesteś pesymista :roll: Pewnie DNL tyle lachonów na nią wyrwał, że aż tyle kasy przebalował :idea:

:mrgreen:

Ale Ty jesteś pesymista :roll: Pewnie DNL tyle lachonów na nią wyrwał, że aż tyle kasy przebalował :idea:

Albo nie może się pojawiac we Wroclawiu, bo czekają na niego i żądają alimentów... :mrgreen:

• 2 weeks later...

i rachunków za serwis :mrgreen: SzFagier miał 166. Po 2 jazdach zapamiętałem : Automat to straszny KIBEL, zmienia tak durnie biegi że szkoda słów (pomimo pseudomanualnej -trudne słowo- zmiany biegów), hamulce takie że wypadasz przez przednią szybę, i zajebiste przyspieszenie. No i świece za 600zł :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

To nic, że się psuje :P

i to jest podstawowa myśl, jaka powinna towarzyszyć kierowcy Alfy :)

To znaczy? Aż tyle kasy pożarła? :roll: :wink:

wymieniłem prawie całą mechanikę oprócz silnika i budy...w 2 lata...:)

Metr kwadratowy mieszkania we Wro kosztował wtedy 1800zł, więc koszt zakupu Alfy + koszty serwisu dałyby spokojnie kawalerkę w centrum ;)

Z Alfą jest jak z Subaru- samochody dla ludzi z JAJAMI :!:

Pamiętam jak kumpel miał z 10 lat temu Alfę 33 1,7 boxer. Szło to jak burza, osprzęt silnika awaryjny jak diabli, ale to wtedy były prawdziwe Alfy, a nie jakieś twin smarki, czy jakoś tak.

Generalnie 166 to kawał auta, jeśli uda Ci się kupic w miarę zadbany egzemplarz, gdzie wszystko co się psuje zostało wymienione, to pośmigasz tym. Oczywiście silnik benzynowy. :wink:

Z Alfą jest jak z Subaru- samochody dla ludzi z JAJAMI :!:

Pamiętam jak kumpel miał z 10 lat temu Alfę 33 1,7 boxer. Szło to jak burza, osprzęt silnika awaryjny jak diabli, ale to wtedy były prawdziwe Alfy, a nie jakieś twin smarki, czy jakoś tak.

Generalnie 166 to kawał auta, jeśli uda Ci się kupic w miarę zadbany egzemplarz, gdzie wszystko co się psuje zostało wymienione, to pośmigasz tym. Oczywiście silnik benzynowy. :wink:

Nie wiem czy Alfa jest dla ludzi z jajami, chyba ze "Metro Seksualnego" Pana uwazasz za faceta z jajami:)

Czy jezdzi Super? Moim zdaniem dosc przeciętnie, do tego OŚka, silniki jak to silniki, jedyny sensowny to ten 3.0 ale w zasadzie kazda marka ma jakiegos Asa w rękawie, VW tez ma fajny silnik 4.0 W8.

Fajna dyskusja, jako właściciel 166 3.0 V6 od ponad trzech lata rozglądam sie za 3-cim autem do rodziny w celu upalania /czytaj Impreza/ ale Alfy nie sprzedam, na trasy i autostrady nie ma lepszej opcji, kręcę się po mieście i nie mogę narzekać.

Oczywiście ma swoje wady wrodzone, ale pilnując ich nic innego nas nie zaskoczy.

- zawieszenie

- pękająca nagrzewnica

- Sprzęgło w 3.0 wytrzymuje około 80k km

- tylko manual 6-biegowy, automat dla dziadków :)

zresztą wszystko jest na forach np alfaholicy.org

Polecam, zresztą po dwóch latach latania 166 kupiłem drugie auto do domu z tej samej stajni ...

A co myślicie o 147? 8)

co 2 lata naprawa przedniego zawieszenia za 2tys. pln.

o ile omijasz dziury :)

W 156 tak samo?

Nienawidzę ludzi z Alfy, bo zrobili kusząco piękne wozy, ale nie umieli już zrobić ich tak, by się nie psuły :wink:

A co myślicie o 147? 8)

co 2 lata naprawa przedniego zawieszenia za 2tys. pln.

o ile omijasz dziury :)

W 156 tak samo?

Nienawidzę ludzi z Alfy, bo zrobili kusząco piękne wozy, ale nie umieli już zrobić ich tak, by się nie psuły :wink:

I tak lepiej niż np. Moskwicz, który był i brzydki, i awaryjny :twisted:

Też choruję na 156 V6, a jeszcze lepiej GTV. Rozrząd co 50k kilometrów albo 3 lata, więc dobrze znaleźć egzemplarz świeżo po wymianie.

W pracy mam właściciela 156 z 2003 roku, auto lubi co jakiś czas wygasić podświetlenie deski i temu podobne drobiazgi. :)

Podobno nie można nazwać się fanem motoryzacji nie posiadając nigdy Alfy :-) Coś w tym jest 8)

Coś w tym jest. Za mną od lat chodzą Alfy GTV:

http://allegro.pl/wyjatkowa-alfa-gtv-dl ... 42361.html

(niezła sztuka)

alfaRomeoGTVCUP.jpg

A najbardziej chciałbym mieć kiedyś takie cacuszko:

epcp_0903_06_z+1974_alfa_romeo_gtv_2000+tan_rear_view.jpg

epcp_0903_04_z+1974_alfa_romeo_gtv_2000+tan_full_view.jpg

Wybacz, że nie na temat, ale uważam, że żadne Subaru nie dostarcza tylu doznań estetycznych co Alfa (m.in. do tego piję komentując wątki o kolejnych, nowych modelach FHI).