Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Xawery1939 napisał:

Można widzieć co to za model Speca Comp? I w jakim rowerze miałeś braina... i z przodu czy z tyłu? :)

Jesteś pierwszym użytkownikiem, którego znam, który krytycznie wypowiada się o brainie w kwestii użytkowania. 
 

Obecnie tylko w rowerach do DirtJumpu jak P3 pozostało prowadzenie zewnętrzne

Specjalized Epic Comp. Specialized Epic S-Works maiał brainy w widelcu i z tyłu.

Zawór inercyjny tłumika był z tyłu przed tylną osią bo to była poprzednia wersja.

Działało to wszystko dosyć tępawo, co skutkowało wiecznym kręceniem, ustawianiem, regulowaniem, pompowaniem, upuszczaniem i tak nigdy nie było nawet satysfakcjonująco. Po przesiadce na Scotta z dwukomorowym parentem twin lock nie wsiadlem już ani razu na Speca. Moja droga krzyżowa dobiegła końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Korton napisał:

Tak z ciekawosci, bo od lat gram w siatke regularnie (na studiach w sekcji, teraz amatorsko i jeden sozon w biznes lidze) i w czym jazda na rowerze przeszkadza?

 

Nie jestem specjalistą od plymoetrii, ale chodzi o to, by nie rozwijać za bardzo mięśni, które w ostatecznym rozrachunku budują Twoją muskulaturę a nie skoczność.

Taką informację dostawaliśmy od trenerów i posłusznie realizowałem, nie wnikałem

Rekreacyjna jazda nikomu nie zaszkodzi, jak bym trenował MTB, wpisałbym sobie treningi plyometryczne w grafik, przy siatce wykreśliłem rower :)

 

Oczywiście przez ostatnie 20 lat sporo się zmieniło w podejściu i  z lokalnego podwórka :

https://sport.trojmiasto.pl/Panas-Nigdy-nie-spotkali-sie-z-czyms-takim-Trefl-Gdansk-n71820.html

 

Czyli wg specjalistów, krótko i intensywnie.

Ja celuje w kilkugodzinne wyprawy z całym majdanem. Wcześniej było to niemożliwe.

 

@RoadRunner Fajny ale pewnie poza moim budżetem. Nie ma obowiązkowej lampki i dzwonka :D

Nie jestem pewny czy pozycja dobra- siodełko na równi z kierownicą, wolałbym by kierownica była wyżej, ile masz wzrostu?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dako napisał:

Fajny ale pewnie poza moim budżetem. Nie ma obowiązkowej lampki i dzwonka

Powiedzmy, że jest w budżecie z marginesem :) Dzwonek jest. Aha no i ma błotniki + bagażnik (zdjęty). Na zdjęciu z holem pod który podczepiam młodego ja się zmęczy :) Wzrostu mam 185 ale długie łapy (rozpiętość 195). Moim zdaniem pozycja z kierownicą wyżej od siodełka jest dobra w rowerach stricte miejskich. W trakcie długi jazd częściej szukam pochylenia a nie wyprostowania do czego znakomicie przydają się długie, zakrzywione rogi.

image.thumb.png.6fc13b5d60efea367a4652a6d5c1c6c6.png

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miałki napisał:

Specjalized Epic Comp. Specialized Epic S-Works maiał brainy w widelcu i z tyłu.

Zawór inercyjny tłumika był z tyłu przed tylną osią bo to była poprzednia wersja.

Działało to wszystko dosyć tępawo, co skutkowało wiecznym kręceniem, ustawianiem, regulowaniem, pompowaniem, upuszczaniem i tak nigdy nie było nawet satysfakcjonująco. Po przesiadce na Scotta z dwukomorowym parentem twin lock nie wsiadlem już ani razu na Speca. Moja droga krzyżowa dobiegła końca.

Tak jak pisałem...pierwszy raz spotykam się z krytyką braina....z uwagi na użytkowanie. Jest to tym bardziej dziwne , że zasada działania tego rozwiązania wiele się nie zmieniła od 2002 r, a ponad 100 podiów Pucharu Świata XCO zdobytych na Specach z brainem mówi samo za siebie. Choćby ostatnie zwycięstwo duetu pań Langvard i Batten w Swiss Epic na Specach. Co do specyfikacji Epiców ...wersje Expert i Pro  mają pełny zawias na braine i zasadniczą różnicą w stosunku do SWorksa jest materiał ramy i grupa napędowa.

No ale przecież nie sam rower jeździ ...i jak Ci noga nie podaje to najlepszy sprzęt nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xawery1939 napisał:

 od 2002 r, a ponad 100 podiów Pucharu Świata XCO zdobytych na Specach z brainem mówi samo za siebie. Choćby ostatnie zwycięstwo duetu pań Langvard i Batten w Swiss Epic na Specach.

To co dobre dla zawodników, którzy po każdej imprezie mają rower rozbierany do ostatniej śrubki niekoniecznie sprawdzi się u amatora, który chce niezawodnego i trwałego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już w piątek wieczorem będzie w Polsce, nawet nie wiedziałem że w komplecie pedałów nie ma :biglol:. Możecie coś polecić ? Oczywiście nie będe w specjalnych butach jeździł , tylko zwykłe sportowe. Coś oczywiście sensownego :) 

IMG_8233.JPG

Edytowane przez carfit
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xawery1939 napisał:

Tak jak pisałem...pierwszy raz spotykam się z krytyką braina....z uwagi na użytkowanie. Jest to tym bardziej dziwne , że zasada działania tego rozwiązania wiele się nie zmieniła od 2002 r, a ponad 100 podiów Pucharu Świata XCO zdobytych na Specach z brainem mówi samo za siebie. Choćby ostatnie zwycięstwo duetu pań Langvard i Batten w Swiss Epic na Specach. Co do specyfikacji Epiców ...wersje Expert i Pro  mają pełny zawias na braine i zasadniczą różnicą w stosunku do SWorksa jest materiał ramy i grupa napędowa.

No ale przecież nie sam rower jeździ ...i jak Ci noga nie podaje to najlepszy sprzęt nie pomoże

No wlasnie mialem napisac ze w zwyciestwach najwieksza role odgrywa zawodnik - sprzet jak nie nawala to nie ma znaczenia (owszem dobor odpowiednich opon do nawierzchni itp).  Spec ma poprostu mocne zespoly, z dobrymi zawodnikami, ktorzy jezdza na tym co sponsor im da.  Ale wiadomo, zasada "race on Sunday sell on Monday" obowiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfit Może jednak zaczniesz jeździć w takich butach:) jest w brew opini wygodniej i bezpieczniej. Przy mocniejszym depnieciu nie ma ryzyka że Ci noga spadnie. W ramach ćwiczeń możesz kupić takie jakby pół platformy pół "SPD". Pisząc to mam na myśli SPD stosowane w rowerach MTB. Nie szosowych SPD-SL (chyba tak się to nazywa).

Buty do tego systemu mają tylko usztywnienie pod palcami stopy i miejsce w podeszwie na przykrecenie bloków. Bloki prawie nie wystają niżej niż podeszwa.

 

 

 

721fc7871281d9c787dbba727912b940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Może jednak zaczniesz jeździć w takich butach:)

No raczej sie nie przekonam ;) . Ja roweru używam praktycznie na co dzień , raz przejadę 100km, raz 5km , najczęściej 30-50km bo jadę na obiad , kawkę, czy kolację do knajpy. Często w weekendy jeździmy na obiady rodzinne, rodzina w aucie ja na rowerze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przymar napisał:

To co dobre dla zawodników, którzy po każdej imprezie mają rower rozbierany do ostatniej śrubki niekoniecznie sprawdzi się u amatora, który chce niezawodnego i trwałego sprzętu.

To oczy zwisajcie....zasada jest banalna czym droższy rower tym wymaga więcej atencji i wszelkich nakładów. Tym bardziej nie czaję narzekania ....jak coś niezawodnego to Wigry 3

55 minut temu, carfit napisał:

Rower już w piątek wieczorem będzie w Polsce, nawet nie wiedziałem że w komplecie pedałów nie ma :biglol:. Możecie coś polecić ? Oczywiście nie będe w specjalnych butach jeździł , tylko zwykłe sportowe. Coś oczywiście sensownego :) 

IMG_8233.JPG

Ładna sztuka...widać, że człowiek się zna ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Możecie coś polecić ? Oczywiście nie będe w specjalnych butach jeździł , tylko zwykłe sportowe. Coś oczywiście sensownego :) 

Kup najtańsze plastiki z pinami 

Super, że masz od razu  Range Extender

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej sie nie przekonam  . Ja roweru używam praktycznie na co dzień , raz przejadę 100km, raz 5km , najczęściej 30-50km bo jadę na obiad , kawkę, czy kolację do knajpy. Często w weekendy jeździmy na obiady rodzinne, rodzina w aucie ja na rowerze  

No to jakieś platformy:

https://allegro.pl/oferta/lekkie-pedaly-platformy-cnc-leoshi-maszynowe-black-9112320713?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Np te albo 2x droższe ale lżejsze jakieś np z firmy "HT".

Albo jak wyżej napisał@Xawery1939

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przymar napisał:

To co dobre dla zawodników, którzy po każdej imprezie mają rower rozbierany do ostatniej śrubki niekoniecznie sprawdzi się u amatora, który chce niezawodnego i trwałego sprzętu.

 

 

 

Miałem dwa epic Sworks z brainami, wtedy dośc sporo jeździłem na MTB i brałem udział w maratonach, rowery nie były oszczędzane i nie miałem z nimi żadnych problemów -serwis raz do roku wystarczał, plus zmiana łańcucha, kasety itd. A dumpera z brainem w ogóle nie serwisowałem, każdy z nich użytkowałem po kilka sezonów i wszytsko działało bez zarzutów...jedyny niewielkie problem z jakim się spotkałem do były chwilowe braki w dostęność pojedynczych szprych dt swis do kół roval

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xawery1939 napisał:

Super, że masz od razu  Range Extender

wolałem to od razu kupić, mieć zamontowane i spokój, moi mechanicy mi tylko chipa zamontują, mają już doświadczenie bo w KTM mi montowali ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

rzeczywiście lekkie 260gr. vs SPEC 422gr. pytanie czy to jest wogole odczuwalne w moim przypadku, ale śmiem wątpić ;) .W drogę zabieram telefon, zapalniczkę, fajki:biglol:, przecież to wiecej waży :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

wolałem to od razu kupić, mieć zamontowane i spokój, moi mechanicy mi tylko chipa zamontują, mają już doświadczenie bo w KTM mi montowali ;) 

To Sagan może się bać ;)

BTW Poproś to dorzucą Ci oryginalne pedały plastiki Speca...na początek starczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xawery1939 napisał:

BTW Poproś to dorzucą Ci oryginalne pedały plastiki Speca...na początek starczą

Za późno rower już w drodzę, a ja go jadę odebrać do Poznania w sobotę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście lekkie 260gr. vs SPEC 422gr. pytanie czy to jest wogole odczuwalne w moim przypadku, ale śmiem wątpić  .W drogę zabieram telefon, zapalniczkę, fajki:biglol:, przecież to wiecej waży  
Kupiłeś najlżejszego elektryka więc po co doważać go platformami cięższymi.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...