Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, szamann1 napisał:

Są fani rzeczy używanych i nowych, po używanym forku stwierdziłem że mnie nie stać na używki, zwłaszcza jeżeli potrzebujesz czegoś używać cały czas.

 

Kupiłem kiedyś nowy rower za niewielką kasę (jakiś giant). Po 1200km okazało się, że jedyną w miarę sprawną częścią jest w nim rama (jak to w  tanim rowerze: niezbyt dobra). Korba dotała luzów, łożyska supportu już wcześniej poszły do koszta, obręcze trzeba było prostować co 300-400 km itd. Więc sprzedałem go tak jak stał za 30% ceny nowego.

Złożylem więc (bo jeszcze takie czasy były, że to się opłacało) rower za 2-2.5 raza więcej. I przejechałem nim ok. 8 tys km zmieniając tylko klocki i opony. Jak okazało się, że napęd raczej nadaje się już do wymiany, oddałem go żonie, która w swoim tempie pojeździ na nim pewnie jeszcze kilka lat ;) I prawdę mówiąc: jak na niego czasem wsiadam, to nadal jestem pod wrażeniem jakości działania starej dobrej grupy Shimano LX ;)

 

Więc chyba się z Tobą nie zgadzam :P

 

Dobra używka bije na głowę kiepski (ale kupiony jako nowy) sprzęt - i to przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj obejrzałem dwie używki. Jeden morski piasek to miał wszędzie, drugi do odbudowy, zużyty niemiłosiernie. Także przestaję wierzyć w używki, może gdzieś istnieją mityczne komisy, co sprzedają "po przeglądzie".

Projekt trafia na półkę. Tyle, co jeżdżę, oblecę swoim trekkingiem, poszaleć mogę na 4 kołach.

 

szaman, kupuję tylko używane samochody i zawsze coś do zrobienia. Nie ważne, czy z forum, czy od Niemca, obie strony były zadowolone. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 22:11, Knurek1111 napisał:

 

Przyrząd do czyszczenia łańcucha Barbieri + K2 do czyszczenia silnika (ew. lekko rozcieńczony wodą).

Przeczochrać łańcuch, spłukać wodą, wytrzeć szmatką.

A na koniec Rolhoff ;)

 

Czyli zawsze full service, nic na szybkie poprawki? Nikt?

 

Czy maszynkę uważasz za szybki serwis? Moje doświadczenie z maszynką (FL) raczej plasują ją w kategorii "gruba robota", na dodatek niewygodna (i umiarkowanie skuteczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 12:28, pajac_am napisał:

Niebawem skleje jakis film z wypadu na testy Scott'a.

Jak zapowiedziałem, tak czynię.

2 godziny szukałem odpowiedniego podkładu muzycznego, aby w pełni oddać klimat panujący na testach, i niech mi ktoś powie, że nóżka nie chodzi :P
 
cleardot.gif
Edytowane przez pajac_am
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat umarł na długi czas. Więc - dla rozruchu - proszsz: :D

https://www.youtube.com/watch?feature=em-lss&v=6TW_03DV0xE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ;) Johansson mieszka w/na Trollhattanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuje porady w kwestii zakupu roweru. Kiedyś-15 lat temu jeździłem dość dużo ok 250km tygodniowo (oczywiście jak na czysto amatorska, rekreacyjna jazdę) ale później przyszły inne zajęcia i czasu na jazdę zabrakło. To było w czasach, gdy rowery się składało(tak, wiem ze teraz tez sie składa ale zajawka już nie ta i budżet tez nie) jak chciało się mieć konkretny sprzęt ale do sedna-zastanawiam się na KTM Ultra 1964 LTD na kołach 29, którego można wyrwać nowego poniżej 4000pln. Są jakieś alternatywy dla niego? Co ewentualnie innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza. Ale w tym zakresie cenowym dobrej ramy dla 29” nie dostaniesz. Ogolnie powinieneś przyjąć, że 27.5” będzie dużo żwawszy.

Powyższe piszę na podstawie doświadczeń kilu osób oraz trochę własnych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest tez KTM na kołach 27,5 ale mi nie chodzi o wielkość kół, tylko stosunek cena-jakość/osprzęt i jakaś alternatywa dla Ultra 1964, o ile w ogóle takowa jest biorąc pod uwagę jego obecna cenę?

 

P.S.

A może Focus Black Forest LTD? Tez można wyrwać go teraz w dobrej cenie...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...