Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, so_what napisał:

A nie rozróżnia wjazdów i zjazdów?

 

Rozróżnia, cały dystans to 116 km, zjazdy to 69,5 a wyciągi 47,1

Możesz wejść w głębsze analizy, jest rozpisany każdy zjazd.

Na bieżąco monitoruje też wysokość, robi wykresy itp.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niestety zakończyłem sezon dwa dni wcześniej niż skipass zakładał. Piszę o tym ku przestrodze.

 

Otóż narty po ostrzeniu zaczęły bardzo myszkować. Stwierdziłem, że zjadę kilka razy to się stępią. Ostatecznie przejeździłem cały dzień i chwilami nawet było fajnie bo przy szybkiej zmianie krawędzi na mocno nachylonych stokach narty jechały jak po sznurku ;)

Ale następnego ranka, pierwszy zjazd niebieską trasą, w jej chyba najszerszym i najbardziej płaskim miejscu, w czasie powolnej zmiany krawędzi zakończył się szarpnięciem po zewnętrznej i natychmiastową glebą. Prędkość niestety była znaczna i teraz (dwa tygodnie później) nie wiadomo jeszcze czy kolano nie wymaga aby zabiegu (diagnostyka w toku).

 

Jak po powrocie do domu zobaczyłem krawędzie to oniemiałem:

IMG_2155(2).jpg.90968fbf8800b48dc2b9139bf2f0195d.jpg

 

Na każdej krawędzi co mniej więcej 10cm zmienia się kąt ostrzenia. Wygląda to dosłownie tak, jakby ktoś 'jechał z ręki' zwykłym pilnikiem do drewna.

Więc uważajcie gdzie serwisujecie narty. Jeśli chcecie zrobić to na wyjeździe (jak ja) to raczej Intersport niż lokalny rzemieślnik. I sprawdzajcie przy odbiorze jakość usługi (inaczej niż ja ;)). A jak czujecie że coś jest nie tak, to nie ryzykujcie jazdy...

Edytowane przez Knurek1111
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Ja niestety zakończyłem sezon dwa dni wcześniej niż skipass zakładał. Piszę o tym ku przestrodze.

 

Otóż narty po ostrzeniu zaczęły bardzo myszkować. Stwierdziłem, że zjadę kilka razy to się stępią. Ostatecznie przejeździłem cały dzień i chwilami nawet było fajnie bo przy szybkiej zmianie krawędzi na mocno nachylonych stokach narty jechały jak po sznurku ;)

Ale następnego ranka, pierwszy zjazd niebieską trasą, w jej chyba najszerszym i najbardziej płaskim miejscu, w czasie powolnej zmiany krawędzi zakończył się szarpnięciem po zewnętrznej i natychmiastową glebą. Prędkość niestety była znaczna i teraz (dwa tygodnie później) nie wiadomo jeszcze czy kolano nie wymaga aby zabiegu (diagnostyka w toku).

 

Jak po powrocie do domu zobaczyłem krawędzie to oniemiałem:

IMG_2155(2).jpg.90968fbf8800b48dc2b9139bf2f0195d.jpg

 

Na każdej krawędzi co mniej więcej 10cm zmienia się kąt ostrzenia. Wygląda to dosłownie tak, jakby ktoś 'jechał z ręki' zwykłym pilnikiem do drewna.

Więc uważajcie gdzie serwisujecie narty. Jeśli chcecie zrobić to na wyjeździe (jak ja) to raczej Intersport niż lokalny rzemieślnik. I sprawdzajcie przy odbiorze jakość usługi (inaczej niż ja ;)). A jak czujecie że coś jest nie tak, to nie ryzykujcie jazdy...

 

Raszplą po pijaku ktoś robił?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś gdzieś jeździ? zastanawiam się jak wyglądają warunki. W zeszły weekend byłem w Zieleńcu i po jednym dniu zrezygnowałem, bo dla mnie to nie była jazda. Obecnie niby sypie od środy i temp poniżej 0. Ktoś może potwierdzić faktycznie jak warunki? Raczej w grę wchodzi Czarna Góra, bądź Zieleniec, bo dalej lecieć mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dziś z Alpe d'Hues.

Warunki na początku tygodnia były 3,5/5 - temperatury na plusie ale stoki nocami naśnieżane i ratrakowane. Od środy przyszło załamanie pogody i sporo śniegu napadało i ciągle pada więc warunki 5/5. Moim zdaniem spokojnie jeszcze do maja da się pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niebezpieczne momenty w schronisku na Kondratowej, ale na szczęście małe szkody.

Po prawej u dołu materace, które wyrzucali przez okno zanim ich straż nie wygoniła ;)

 

image.thumb.png.24e6af6b21af88054ee76917b862bce2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
5 godzin temu, radekk napisał(a):

jest masakra i z tego co słyszę wszędzie

 

Na Szymoszkowej, przynajmniej z daleka wygląda to lepiej, natomiast śnieg jest najpewniej jak silikonowy żwirek dla kota :facepalm:

Ciekawe czy będzie lepiej w 2 poł stycznia ... 

 

szym.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niestety najgorsze dopiero przed nami, jutro nawet w nocy temp mogą przekroczyć 10 st nawet w nocy, do tego spodziewane deszcze i chyba cały tydzień ma się utrzymywać na plusie. Znając życie jak przyjdzie mróz to jak na złość padać nie będzie.

Nic jutro i w niedzielę wyciągam rower

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przed chwilą znalazłem i wyobraziłem sobie, pobyt w Aplach, idę się szykować do wyjścia na stok, w aplikacji zamawiam pod hotel taką kabinę, wychodzę na ulice wsiadam i jadę na stację wyciągu gdzie podpina się do wyciągu i wysiadam już na górze:thumbup:

jeszcze tylko żeby do tego czasu śnieg był:cry:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś zainteresowany 3 karnetami ( 2 ulgowe i 1 normalny) do Czarnej Góry? Karnety 5 dniowe do wykorzystania do końca sezonu. Niestety nie zapowiada się żeby za tydzień miał być u nich śnieg a skipassy już dawno kupione i hotel zarezerwowany. Będę chociaż tylko w plecy za zaliczkę za noclegi. A z Gdańska nie uda mi się wybrać w czasie gdy pojawi się w końcu śnieg. Cena oczywiście niższa niż to mają na swojej stronie. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lukasdraz napisał(a):

Byłby ktoś zainteresowany 3 karnetami ( 2 ulgowe i 1 normalny) do Czarnej Góry? Karnety 5 dniowe do wykorzystania do końca sezonu. Niestety nie zapowiada się żeby za tydzień miał być u nich śnieg a skipassy już dawno kupione i hotel zarezerwowany. Będę chociaż tylko w plecy za zaliczkę za noclegi. A z Gdańska nie uda mi się wybrać w czasie gdy pojawi się w końcu śnieg. Cena oczywiście niższa niż to mają na swojej stronie. :facepalm:

 

Może Zakopane ? ;) 

https://www.rmf24.pl/regiony/zakopane/news-intensywne-opady-sniegu-na-poludniu-imgw-ostrzega,nId,6523489#crp_state=1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...