Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wiało 100km/h i 10 stopni na plusie..
Na wysokościach 600-1000m nie ma szans aby śnieg wytrwał.

Kiedyś pamiętam jak snieżyli Czantorię w pobliskim Ustroniu.. Tydzień sypali. Jeden halny - jedna noc i zielona łąka została.

Niestety Szczyrk jest na to mocno narażony.
Szczególnie mając na uwadze ostatnie zimy.

Niemniej jednak jeśli śnieg będzie a ludzi będzie po feriach mniej to będzie to zacne miejsce na jazdę. W końcu to jedyne miejsce w Polsce gdzie trasy mają od 2 do 5 km długości i nie wymagają odpychania się kijkami przez połowę stoku.. I jest ich kilkanaście

Pochodzę Cieszyna więc Beskidy są mi bliskie emocjonalnie ( choć i tak głównie jeżdżę w Alpy) i chętnie bym kilka razy na jednodniowy wypad z Warszawy wyskoczył.
Tak więc mocno im kibicuję.

Z jednej strony coś się w Szczyrku dzieje.
Modernizacja COS, przebudowa Czyrnej i Soliska (czyli to co kupili Słowacy), nowy ośrodek BSA (super zarządzany - tyle że górka mała), z drugiej to pierwszy rok po zmianach i sporo rzeczy jeszcze "nie gra" tak jak powinno

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam do sprzedania Kesslera Ride 158 (używana przez 2 sezony, jakieś do 20 dni na śniegu). Była od nowości oklejona folią, którą teraz ściągnąłem i nie ma rys.  

Nowa kosztuje 1400 Euro + elevatory 350Euro. Ja chcę 500Euro za komplet. Sprzedaje gdyż kupiłem taką samą nową.

 

Maciek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaciejM napisał:

Witam,

Cześć ;)

 

dział sprzedam jest gdzieś indziej, tak że proszę Cię o korektę posta i założenie wątku w odpowiednim dziale :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
3 godziny temu, lukciosti napisał:

Możecie podpowiedzieć gdzie pojechać na narty do Włoch?

Budżetowo, z jeżdżącym dzieckiem, autokarem.

Chociaż w jakim biurze szukać.

 

Budżetowo to teraz może się okazać WAW-GVA EasyJet, bus w Grand Massive, FR. Np. Le Grand Bornand, Flaine, Praz de Lys, Les Gets - dwie godziny w samolocie i godzina jazdy z lotniska.

Np. http://www.prazdelys-sommand.com/hiver/forfaits-saison.html#.W98SXGhKiHs

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od 3 lat się zbierałem - dziecko male było i non stop przeziębiona. Teraz czasy się zmieniają ;) i zaczynam za jakieś 10 dni kolejną dyscyplinę narciarską - skitour.

Kupiłem buty, bo chce mieć swoje, bo rozmiar 31.5cm vel ok.48 nie jest zbyt popularny w wypożyczalniach.

Mam Scarpy Maestrale, but po domu przynajmniej ;) - jak ulał.

Czy ktos ma dobry kontakt Wisła /Brenna/Sczyrk na wypożyczalnię nart/kijków /fokow? 

...z opcją "kup" ;)

'Z góry' dziękuję! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fala :thumbup:

 

Zerknij na forum skiturowe. 10 lat temu było to świetne forum, teraz trochę mniej aktywne. Znak czasów?

http://www.skitury.fora.pl/komercha,20/wypozyczalnie-abc-skiturowe-sprzetu-turystycznego,6984.html

 

Jeżeli jeszcze nie tourowałeś to przydałby Ci sie jakiś towarzysz pierwszych tur, która ma doświadczenie. Bo choćby zwrot przy podchodzeniu zakosami, to nie jest taka błaha sprawa ... zwłaszcza jak się to robi z ciężkim plecakiem, w eksponowanymi stromym terenie i jeszcze w nie najlepszych warunkach śniegowych (lodoszreń etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subleo napisał:

@Fala :thumbup:

 

Zerknij na forum skiturowe. 10 lat temu było to świetne forum, teraz trochę mniej aktywne. Znak czasów?

http://www.skitury.fora.pl/komercha,20/wypozyczalnie-abc-skiturowe-sprzetu-turystycznego,6984.html

 

Jeżeli jeszcze nie tourowałeś to przydałby Ci sie jakiś towarzysz pierwszych tur, która ma doświadczenie. Bo choćby zwrot przy podchodzeniu zakosami, to nie jest taka błaha sprawa ... zwłaszcza jak się to robi z ciężkim plecakiem, w eksponowanymi stromym terenie i jeszcze w nie najlepszych warunkach śniegowych (lodoszreń etc.).

 

Wiesz - nie jestem zielony całkiem w narty, jeżdżę 'alpejsko' od 3 roku życia i wtedy bylem pierwszy raz na Kasprowym ;)

Zmieściłem się kiedyś w klubie do grupy spartakiadowej, potem bylem instruktorem :mrgreen:

 

Poszukam na tym forum, cos tam tez przeglądam w grupach na FB - chodzi mi w pierwszej kolejności o jakiś kontakt pod kątem wypożyczenia/przetestowania, może potem kupna.

Thx!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek od bielska ale zawsze coś tam fajnego miał :

http://www.dziegielow.pl/serwis-maszyn-narciarskich,121.html

 

przy okazji

 

 

ja odebrałem kask dla syna z malowania u kumpla.

Młody - fan Marvela i DC więc w klimacie plus mały "tribute to Stan Lee"

Najważniejsze że w gratisie :-) bo kumpel to chrzestny młodego

20190113_200246.jpg

20190113_200316.jpg

20190113_200343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W ostatnim tygodniu odbywały się MŚ w narciarstwie alpejskim w szwedzkim ARE.

 

Podczas transmisji pokazywany był stok zjazdowy a w tle zamarznięte jezioro, na którym znajdował się wytyczony tor do legalnego "ścigania" się samochodem (nawet jakiegoś BRZ albo GT86 było widać). Jak widać jak się chce to można, ale w Szwecji.

 

Screenshot from 2019-02-18 23-22-45.png

Edytowane przez subleo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
21 minut temu, Qóba napisał:

W tym roku sezon zaczynam (kończę?) trochę wcześniej (później?) :D 

 

Pozdrowienia z Hintertuxa,

Kuba

 

Bambosze powinieneś mieć z napisem Sarbinowo albo Mielno :biglol:. Zawsze jaj jadę nad morze to przy sobie mam takie z napisem Karpacz :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty w lecie na Hintertuxie mają mało wspólnego z nartami w zimie na Hintertuxie.

Ale na poszerzenie horyzontów - czemu nie?

 

No i jak patrzę na te traski pod gondolką to... wjechałby na rowerze :idea:;)

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekk, warunki bez rewelacji. Wczoraj było bardzo ciepło (+13 C na 3.250 m), więc rano była z godzina jeżdżenia po względnie twardym, potem wszystko płynęło odsłaniając połacie zmarzliny jak na fotce poniżej ;)

 

Dzisiaj zdecydowanie chłodniej (ok. 6-7 C na górze), wczoraj w dolinie padał grad i dzisiaj od rana jest zdecydowanie lepiej. Do obecnej przerwy, czyli 8:30-11:00 jeździłem po dość twardym, było jak podczas wiosennego (marzec/kwiecień) nartowania.

 

Taki wyjazd trzeba traktować raczej w kategorii letniej atrakcji niż prawdziwego katowania na nartach. Inna sprawa, że ja jeżdżę na kompletnie złych nartach do miękkich warunków - G9, a widzę, że niektórzy na szerokich „łopatach” mają więcej funu ;)

 

Najlepsze i tak są liczne szkoły / teamy treningowe - rozkładają giganty na ściankach z lodu i katują, szacun!

 

Fota z końcówki dnia wczoraj. 

54E82244-FB11-4D34-854B-A65D748A009A.jpeg

B6EFB75E-6A91-4B16-BCB7-61462BB80930.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Narty w lecie na Hintertuxie mają mało wspólnego z nartami w zimie na Hintertuxie.

Ale na poszerzenie horyzontów - czemu nie?

że mało wspólnego to wiem, ale jako dodatek czemu nie

 

4 godziny temu, Qóba napisał:

Taki wyjazd trzeba traktować raczej w kategorii letniej atrakcji

i tak bym traktował, jako atrakcja do wyjazdu z córką na letnie wakacje, ale faktycznie jak widzę warunki średnie to nie chciałoby mi się brać sprzętu i w tych warunkach uczyć córkę. Pozostaje czekać na szybkie rozpoczęcie nowego sezonu:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...