Skocz do zawartości

RZUCAMY PICIE?


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie wiem, u mnie z piciem tak słabo ale w tym tyg. się przekonam. Zastanawiam się w jakiej temperaturze to spożywać. 
Kosztowało to pod 20pln za butelkę 350ml, ma to 20% vol, pojawia się w każdym koreańskim serialu który widziałem.. a widziałem 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Aga

    13365

  • joanna7f

    6307

  • skiba STI

    5651

  • dzioba

    5235

Nie wiem czy są tu miłośnicy greckiego ouzo. Ale szczerze polecam na dobre trawienie po obżarstwie :) Od lat ta anyżówka jest jednym z moich ulubionych wspomagaczy po dobrym jedzeniu. Przeźroczysty alkohol, do którego wrzuca się lód i pięknie zmienia swój kolor w mlecznobiały. 2-3 kielichy po rozpuście kulinarnej czynią cuda :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pumex1 napisał:

Nie wiem czy są tu miłośnicy greckiego ouzo. Ale szczerze polecam na dobre trawienie po obżarstwie :) Od lat ta anyżówka jest jednym z moich ulubionych wspomagaczy po dobrym jedzeniu. Przeźroczysty alkohol, do którego wrzuca się lód i pięknie zmienia swój kolor w mlecznobiały. 2-3 kielichy po rozpuście kulinarnej czynią cuda :)

Ja mam w domu nietknietą butelkę, dostałam kiedyś i nie wiem co z tym robić  :lol:

Nikt nie chce tego pić  :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał:

Ale szczerze polecam na dobre trawienie po obżarstwie

Ja za czasów pracy u zachodniego sąsiada nauczyłem się używać do tego celu Underberga. Zresztą ogólnie podchodzą mi bittery. Cos w tym chyba jest, w kilku krajach spotkałem się już z podobnymi wynalazkami mającymi takie właśnie  "zwyczajowe" zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pumex1 napisał:

Phi... ładna mi gościnność... Najedzony to jestem leniwy i nigdzie mi się nie chce chodzić :P;)

 

Trudno, co zrobić  :P

 

PS ale lodem poczęstowałabym :mrgreen: A może i nawet lodami  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aga napisał:

PS ale lodem poczęstowałabym :mrgreen: A może i nawet lodami  ;)

Aga... uprzejmie upraszam o przyzwoitość. Dzwonili właśnie z Watykanu, że po przeczytaniu tego papież ma mokre sny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał:

Aga... uprzejmie upraszam o przyzwoitość. Dzwonili właśnie z Watykanu, że po przeczytaniu tego papież ma mokre sny ;) 

Mówiłam, najedzony bądź :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 10:21, pumex1 napisał:

Nie wiem czy są tu miłośnicy greckiego ouzo. Ale szczerze polecam na dobre trawienie po obżarstwie :) Od lat ta anyżówka jest jednym z moich ulubionych wspomagaczy po dobrym jedzeniu. Przeźroczysty alkohol, do którego wrzuca się lód i pięknie zmienia swój kolor w mlecznobiały. 2-3 kielichy po rozpuście kulinarnej czynią cuda :)

 

Ależ rzecz jasna, że są. Jedyny chyba wysokoprocentowy alkohol, który da się pic w greckim upale. Zdolności "udrażniające" oczywiście dokładają się do pozostałych zalet, takich jak ciekawy smak i zapach.

 

W dniu 26.01.2022 o 10:28, Aga napisał:

Ja mam w domu nietknietą butelkę, dostałam kiedyś i nie wiem co z tym robić  :lol:

Nikt nie chce tego pić  :P

 

 

W dniu 26.01.2022 o 10:43, pumex1 napisał:

czuję się zaproszony :D

 

 

Ja też. Przed przyjściem na szybko w Żabce dwa hot-dogi zrobię zgodnie ze wskazówkami gospodyni. :biglol:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 10:21, pumex1 napisał:

miłośnicy greckiego ouzo

A jakże! 

Jak mieszkałem 2 lata na Krecie to kilka poranków w tygodniu, po śniadaniu obowiazkowo wysoka szklanka ouzo z lodem. 

A potem na rowerze przez góry na drugą stronę wyspy i wieczorem z powrotem. 

Good for circulation. 

:)

Ouzo.jpg

Edytowane przez Fala
  • Super! 2
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 22:25, Neutrino33 napisał:

Jak to smakuje?

Wczoraj otworzyłem, wypiłem naparstek. Smakuje jak wódka, żona mówi że pachnie jak płyn do dezynfekcji, i coś w tym jest. Smaczne to nie jest, chociaż może za mało wypiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...