Skocz do zawartości

Dupowóz za 14-16k


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to Clarkson okreslil - it's a car. ;)

 

 

Sam rozgladam sie za jakims tanim dupowozem i szczerze mowiac, to bardziej sklaniam sie do czegos nawet tanszego, ale nietypowego. Jakis stary Saab, kanciate Volvo 440.. Jakos do Focusa nie potrafie podejsc blizej niz na 10 metrow, samochod dla ludzi traktujacych go, jak lodowke czy pralke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pójdę dalej i sparafrazuje subarowy dowcip - kup skode

octavie I w tdi. Brzydkie, tanie, można podłubać, części masa. Przy zachowaniu ekonomicznie wskazanego dla dupowozu poziomu spalania dłubniesz tdi 110KM na 180 i będzie się już ładnie odpychać. Kumpel miał tak dziubniętą i było spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi w focusie nie leży to fotele. Krótkie siedzisko, słabe trzymanie boczne i jakoś nie potrafię ich pod siebie ustawić. Jak byś był w Krakowie piątek/sobota to se sam zobaczysz, przejedziesz się, wymacasz, tylko z silnikiem 1.6

będę. Zdzwonimy się.

Kubły z Type-R mam, to by się jakoś wkomponowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z Focusem. Szykuj od razu 10k na wymianę wtrysków i pompy :)

5 lat temu tak. Dzisiaj o wiele mniej. Regeneracja wtryskiwacza to ~400 pln. Regeneracja pompy ok 1k pln.

O ile trzeba będzie cokolwiek robić bo możliwe, że już ktoś to zrobił wcześniej :wink:

adaś, dużo jeździsz? Musi być diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z Focusem. Szykuj od razu 10k na wymianę wtrysków i pompy :)

Będzie lał dobre paliwo i regularnie wymienial filtr i będzie wszystko w porządku. Ta nagonka na TDCi robi się irytująca. Wtryski padają najczęściej od kiepskiej jakości paliwa. No chyba, że weźmiesz zarżnięty egzemplarz z przebiegiem 250 tys km - wtedy ryzyko dupnięcia wtrysków jest większe.

 

Miałem Focusa, wieloma firmowymi jeździłem i jako dupowóz to bardzo przyjemne auto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze Focusem II 1.8 TDCi z 2010 roku - poki co 15 kkm naklepane i chwale sobie to autko. mam jakies sportowe fotele w nim (fordowskie) i nawet 1500 km w jeden dzien nie powodowalo bolu plecow...

pieknie sie prowadzi :) spalanie - bez problemu mozna ponizej 5,5 litra zejsc w trasie z klima - w krakowskich korkach nigdy wiecej niz 7 litrow nie wzial... na dupowoz auto idealne (jak dla mnie oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z Focusem. Szykuj od razu 10k na wymianę wtrysków i pompy :)

 

 

Zawsze można kupić 1,8 TDDi. Tam nie ma problemów z pompą i wtryskami. Ja takim jeżdżę od 2 lat i nie narzekam. Super się prowadzi i jak na razie nic się w nim nie psuje, oprócz zwykłych eksploatacyjnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomu spalania dłubniesz tdi 110KM na 180 i będzie się już ładnie odpychać

 

 

ale ze 110 na 180 to już nie będzie takie tanie

bo trzeba mieć

 

turbo z AWX

Kolektor z AWX

IC większy

nowe wtryski

no i chyba sprzęgło

 

i to będzie ze 160 KM

 

jeśli coś pomyliłem to sorry ale pisałem na szybko z pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić 1,8 TDDi. Tam nie ma problemów z pompą i wtryskami.

To się zgadza, ten silnik jest nie do zabicia. No ale dynamika już nie taka jak w TDCi. Mimo wszystko jest wystarczająco do jeżdżenia. Magią tego silnika było to, że srednio palił 6 litrów. Jak władowałem 5 osób i bagaż po dach to też palił 6. Jak go pałowałem to czasem spalił 6,5. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...