Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Kuba !!! Polecam wszystkim Jego wypowiedź na TVN 24 . Naprawdę ogarnięty człowiek . Robert wiedział kogo posadzić na prawym !

A co powiedzial. Pisze z telefonu i nie mam dostepu do kompa w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://f1.autoklub.pl/news/zeby-kubica-byl-kubica,34339 pięknie Biernacki to ujął - wszyscy "eksperci" powinni odstosunkować się w trybie pilnym i trzymać kciuki, żeby Robert wrócił do zdrowia i miał ochotę wciąż dostarczać nam tylu pozytywnych emocji...

Świetny komentarz do sytuacji (włączając w to dygresję na temat tenisowy) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedzial o tym co sie dzialo zaraz po wypadku, na czym polega ta procedura wypadkowa, ze staral sie nie panikowac, ze najwazniejsze bylo zatrzymianie kolejnego samochodu po nich, i wezwanie pomocy, ze karetka (z chyba nawet dwie jesli nic nie pokrecilem) zjawily sie szybko bardzo i ratownicy byli bardzo ogarnieci, ze zajeli sie jak mogli najlepiej Robertem do czasu przybycia strazakow ze sprzetem, bo czekali z pol godziny, ze RK mial spora rane cieta na udzie i chyba posladku. Ze troche nie fair sie zachowaly kolejne dwie zalogi, ktore zwolnily, popatrzyli i pojechaly dalej nie pytajac sie za bardzo co sie stalo, a to wazne jest, zeby zatrzymac oes bo moze karetka bedzie musiala przyjechac z kierunku pod prad oesu, jesli tak byloby szybciej. Ze gdyby nie bylo barierki, to pewnie by sie niz takiego nie stalo, wypadkow jest troche na rajdach, ale klatka, HANS, kaski to wszystko chroni kierowce i pilota, niestety bariera przeszla przez przod omijajac silnik i skrzynie i nie miala sie na czym zatrzymac.

To tak w skrocie mniej wiecej (i moglem zaburzyc chronologie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedzial o tym co sie dzialo zaraz po wypadku, na czym polega ta procedura wypadkowa, ze staral sie nie panikowac, ze najwazniejsze bylo zatrzymianie kolejnego samochodu po nich, i wezwanie pomocy, ze karetka (z chyba nawet dwie jesli nic nie pokrecilem) zjawily sie szybko bardzo i ratownicy byli bardzo ogarnieci, ze zajeli sie jak mogli najlepiej Robertem do czasu przybycia strazakow ze sprzetem, bo czekali z pol godziny, ze RK mial spora rane cieta na udzie i chyba posladku. Ze troche nie fair sie zachowaly kolejne dwie zalogi, ktore zwolnily, popatrzyli i pojechaly dalej nie pytajac sie za bardzo co sie stalo, a to wazne jest, zeby zatrzymac oes bo moze karetka bedzie musiala przyjechac z kierunku pod prad oesu, jesli tak byloby szybciej. Ze gdyby nie bylo barierki, to pewnie by sie niz takiego nie stalo, wypadkow jest troche na rajdach, ale klatka, HANS, kaski to wszystko chroni kierowce i pilota, niestety bariera przeszla przez przod omijajac silnik i skrzynie i nie miala sie na czym zatrzymac.

To tak w skrocie mniej wiecej (i moglem zaburzyc chronologie :P)

Tak właśnie mówił (kij z chronologią) :)

No i jeszcze nie chciał się wdawać w dyskusje czemu RK jeździ w rajdach mimo, iż jest kierowcą F1.

I miał rację.

I w ogóle sprawiał wrażenie bardzo poukładanego koleżki ten Berger Kuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://f1.autoklub.pl/news/zeby-kubica-byl-kubica,34339 pięknie Biernacki to ujął - wszyscy "eksperci" powinni odstosunkować się w trybie pilnym i trzymać kciuki, żeby Robert wrócił do zdrowia i miał ochotę wciąż dostarczać nam tylu pozytywnych emocji...

 

Świetny tekst podpisuję się wszystkimi kończynami :!: "eksperci" w tej sytuacji są zupełnie zbyteczni. :evil:

Trzymam kciuki za szybki powrót Roberta do pełnej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brdzo dobre wiadomości:

 

1)Co do satnu ogólnego bardzo dobre wiadomości.Przeprowadzanie operacji ortopedycznych będzie potwierdzeniem lepszego niż dobry stanu ogólnego bo tylko w takich warunkach można operować planowo.

 

2)Prawa ręka jest dobrze ukrwiona.Niewątpliwiei wcześniej i teraz i każdego następnego dnia można to ocenić i jest to b.dobra wiadomość.

 

Lekarze :

1)Lekarze ratujący Roberta wykonali kapitalną robotę.Szacun.

2)Zdaje się Profesore,zajmujący się ręką wykonał kapitalną robotę.Wierzę w to.

 

Wypowiedź Daniele Morelli powiedział: "Niemal na pewno oddamy się w ręce lekarzy z tego szpitala, który ma wszystkie specjalności, niezbędne do leczenia Roberta".

 

Zonk Panie Morelli.Posiadanie specjalości w ośrodku a posiadanie SPECJALISTÓW, światowych liderów, mistrzów fachu i wirtuozów to są dwie różne rzeczy. Kubicę powinno się tak operować jak On sam prowadził bolid w Monte Carlo w 2010r. Perfekcyjnie ! I teraz czy to Boulier,czy Ecclecone , Briatore czy nie wiem kto powinien uruchomić wszelkie kontakty i ściągnąć tych ludzi niech składają i ratują,jeśli tylko są ku temu warunki.Ale trzmać się trzeba każdej szansy.Dla Roberta .

 

PS. Myślę i złamania są b.skomplikowane. I choć nie mam żadnych danych myślę,że to łokieć będzie najtrudniej pozbierać.

 

PS2.Komunikat ze szpitala

 

- Polak b.cierpi -to bardzo przykre jednak w tych warunkach to oczywiste.Urazy są rozległei powodują cierpienia

- przeniesienie Roberta na ortopedię planowane na piątek.... jednak przezwiększość czasu nie jest On przytomny

(to mnie martwi, dlaczego nie jest przytomny ...... jeśli tak będzie to moim zdaniem,nie zostanie przeniesiony)

 

"PS" wylicza w sumie dziewięć urazów Kubicy:

- częściowa amputacja prawego przedramienia w dwóch miejscach

- złamanie prawego barku

- prawdopodobnie złamania szyjki kości ramiennej

- złamanie stawu łokciowego

- podwójne złamanie kości łokciowej i promieniowej

- cięcie w prawym udzie

- złamanie kości piszczelowej i strzałkowej

- przecięcie więzadła rzepki

- przecięcie rzepki.

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściowa amputacja prawego przedramienia w dwóch miejscach

 

zanim dojdzie do jatki, nalezy dodac ze amputacja w tym kontekscie oznacza, ze takie byly obrazenia, czyli ze przedramie zostalo w wypadku prawie oderwane, a nie ze lekarze amputowali :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam gdzie jest klawisz "Ignoruj"?

Tego przepraszam za wyrazenie belkotu sie nie da czytac.

Pomieszanie informacji prasowych z przemysleniami na "tronie".

A omijac tez sie nie da skoro osoba zabiera glos w co drugim poscie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam gdzie jest klawisz "Ignoruj"?

Profil -> dodaj do wrogów (pod awatarem) -> zatwierdzić

 

tylko go nie cytujcie, bo się pojawia :evil:

 

Ufff...dzięki odrazu lepiej gdy te brednie się nie wyświetlają...

 

ps. zasłużyłeś na pomuka ale nie wiem jak to zrobić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściowa amputacja prawego przedramienia w dwóch miejscach

 

zanim dojdzie do jatki, nalezy dodac ze amputacja w tym kontekscie oznacza, ze takie byly obrazenia, czyli ze przedramie zostalo w wypadku prawie oderwane, a nie ze lekarze amputowali :idea:

 

Być może złą robotę zrobiła płytka z operacji 2003. W "zwykłych" warunkach kości łamią się w sposób typowy,dalece przewidywalny statystycznie. Inaczej jest kiedy działa duża siła miażdżąca jak w tym przypadku. A jeśli w ręce jest ciało obce to jeszcze się bardziej komplikuje.

 

PS. Kupiłem Przegląd Sportowy w tabeli nie ma innych pozycji niż zamieszczona powyżej. Ale tego co jest i tak ogrom.

PS2.Optymistyczne jest jedno : Każde złamanie ,zwłaszcza patologiczne, niesie ze sobą to niebezpieczeństwo ,że złamana,ostra kość tnie i szarpie tkanki. Tu, złamane ramie, roztrzaskany łokieć,połamane przedramie i zmiażdżona częściowo ręka i ruszanie przez Roberta palcami daje pewien optymizm,że na każdym piętrze tego urazu nerwy ocalały. Haczyk w tym jest taki,że tych nerwów jest dużo i takie znikome informacje nie dają obrazu spustoszeń.

 

PS3.W TVN24 powiedzieli,że jest dostępny material z kamery pokładowej samochodu Kubica-Gerber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kołek... Po wypadku zespól jeszcze silniejszy :?: Wzmocniony :?: Chyba że tłumaczenie do dupy...

 

http://www.tvn24.pl/0,1692177,0,1,musim ... omosc.html

 

Nie słuchaj ich.To ludzie biznesu,wysoko postawieni.Oni nie mają ani moralności a już napewno nie mają alegii na kłamanie.Im nawet jak szambo wybija to mówią albo o eksperymencie albo kontrolowanej pracy nad wzrostem wilgotności i materii organicznej.

 

Kluczowe jest zdrowie Roberta.Wyzdrowieje wraca, nie da rady nie wraca.Tu się nic nie naciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś gamoń i poza tym niewychowany.

 

Gamoń bo sobie nie umiesz ignoruj ustawić a jesteś niekulturalny bo w rozmowie o argumentach sie rozmawia a nie o rozmówcach.Ale to niech już Twoja Mama się tym martwi i wstydzi.

 

I jestem podłamany tym,że nijak się nie pomyliłem i obawy miałem uzasadnione :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kołek... Po wypadku zespól jeszcze silniejszy :?: Wzmocniony :?: Chyba że tłumaczenie do dupy...

 

http://www.tvn24.pl/0,1692177,0,1,musim ... omosc.html

 

Tłumaczenie do bani, nie chodziło o to że zespół jeszcze silniejszy tylko, że zespół bedzie musiał (SENS): włożyć wiecej wysiłku, bardziej się wysilić, zrobić wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem podłamany tym,że nijak się nie pomyliłem i obawy miałem uzasadnione :(

 

Wiesz wszystkie możliwe teorie wysnułeś i napisałeś 1000 500 100 900 postów na ten temat, tym sposobem w paru miejscach trafiłeś!!!

 

Zaprzeczenia moim słowom poszukam sam w twoich postach, tak z dobrego wychowania żebyś nie musiał mi tłumaczyć ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...