Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Abstrachując od słuszności wielu decyzji w tym sezonie to gdyby tylko były one podejmowane w sposób jasny i konsekwentny nie byłoby większości żalów.

Częściowe oddublowanie w obecnym wyścigu było jedyną możliwą sprawiedliwą opcją do wyjaśnienia WDC w zaistniałych sytuacjach (i jednocześnie bardzo niesprawiedliwą dla niemal całej reszty na torze).

Masi zdecydowanie sobie nie poradził z trudnościami w tym sezonie i byłbym rad gdyby jednak zrezygnował ze stanowiska.

 

Sezon bardzo frustrujący momentami właśnie ze względu na brak jasności zasad i konsekwencji w ich egzekwowaniu ale i jednocześnie bardzo emocjonujący ze względu na wyrównaną walkę RB I Mercedesa.

Całkiem miłe i zaskakujące (przynajmniej dla mnie) 3 miejsce Ferrari.

Drugi powrót Roberta i zajęcie przedostatniego miejsca w klasyfikacji :) 

 

Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zostaną poczynione jakieś kroki żeby system zasad i kar stał się bardziej przejrzysty i zrozumiały.

Edytowane przez KotMorderca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KotMorderca napisał:

Częściowe oddublowanie w obecnym wyścigu było jedyną możliwą sprawiedliwą opcją do wyjaśnienia WDC w zaistniałych sytuacjach (i jednocześnie bardzo niesprawiedliwą dla niemal całej reszty na torze).

 

Cóż, jedyną sprawiedliwą opcją była czerwona flaga po dzwonie NL6 - wtedy LH44 ruszałby z P1, MV33 z P2 (obaj na nowych czewonych gumach - chyba jeszcze mieli w zapasie?) i kilka okrążeń do wyjaśnienia kto jest lepszy.

A tak, dzisiaj wygrał kierowca, który wcześniej przegrał start (ruszając na szybszej oponie!), chwilę potem wykonał dyskusyjny manewr, który może być oceniany jako desperacka próba odzyskania pozycji i w efekcie wypchnięcie rywala poza tor, a na 10 okrążeń do mety na nowszych oponach nie był w stanie dogonić przeciwnika..

 

Mnie tam rybka (nie kibicowałem żadnemu z nich), ale osobiście nie byłbym mega dumny z tytułu zdobytego w takich okolicznościach -_-

Ehh, "cyrk F1" - nie dzisiaj wymyślono to określenie..

 

 

PS.

Jeżeli ktoś narzeka na "zielone stoliki", czepianie się sędziów, itp. to polecam czasem zerknąć na Nascar - tam jest więcej luzu ;)

Np, czy w F1 takie pitstopy byłyby zaliczone jako właściwe? :biglol:

 

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 15:35, Tutek napisał:

Red Bull mistrzowsko to rozegrał z pociągnięciem Maxa w strumieniu Pereza. Dziwię się, że Mercedes tego nie powtórzył, miał dużo czasu, a tak LH drugi a Boticzelli szósty. 

 

No chyba, że Lewis był na tyle dumny, że chciał pokazać, że pokona Maxa bez tego typu zagrywek. Cóż, pycha kroczy przed upadkiem. 

 

Zmień zainteresowania bo pi*******isz jak potłuczony. Usiadłeś pierwszy raz przy sobotniej pomidorówce i niedzielnym rosołku i jedyne czym błysnąłeś to downvote w każdym moim poście.

Edytowane przez makos89
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czekkerma rację. Czerwona flaga byłaby najmniejszym złem. A patrząc na tempo na softach w ten weekend obydwu zespołów to i tak by pewnie VER by to wygrał. Masi musi odejść. Respekt na poziomie dna. Ciekawe co nowy szef FIA i Liberty z tym zrobią, bo tak być dalej nie może.

 

Współczuję trochę Latifiemu. To zostanie z nim na zawsze tak jak Singapur z Piquet Jr. W sumie o tytule zdecydowała walka o przedostatnie, nic nie dające miejsce.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!!
Oglądałem z opóźnieniem i wszystkiego się spodziewałem, ale nie czegoś tak dziwnego...
Kibicowałem Maxowi, ale trochę szkoda mi HAM. Był w ten weekend wyraźnie szybszy i zrobił wszystko jak należy, a na ostatnie kółko został wystawiony do odstrzału aż przykro było patrzeć.
Inna sprawa, że RBR chwytał się wszystkiego i mieli niesamowitego farta, któremu pomogli.
Nie znam aż tak regulaminów i nie wiem czy to była właściwa decyzja, ale źle to wyszło dla sportu. Jeszcze gdyby nie ten announcement, że nie będzie oddublowania, a potem zmiana decyzji.....
Z drugiej strony przerwanie passy Merca i LH jest oczywiście dobre samo w sobie.

Kontrowersje będą się pewnie ciągnąć przynajmniej do startu nowego sezonu.
Ale nie ulega wątpliwości, że mieliśmy w tym wątku przyjemność wspólnie przeżywać jeden z najlepszych sezonów w historii F1, za co wszystkim serdeczne dzięki!
Oby nastepny był równie dobry.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie miała być niby ta czerwona flaga ? Nie 

było az takiego zagrożenia a samochód i tor posprzątali w 5 min.

RB wygrał strategia i fartem na którego zasłużyli po tym jak caly sezon przy każdej decyzji FIA mieli pod wiatr. Nic nie ujmie im tego zwycięstwa,  jest w pełni zasłużone.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie można polemizować czy HAM służył na zwycięstwo na Silverstone. W świetle tego co zrobił raczej nie bardzo. Dziś sprawiedliwości stało die za dość.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...