Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

jpol, komentatorzy w niemieckiej TV dzis rano bylo zgodni, ze bylo to - w polaczeniu z mocnym przyspieszeniem i z najechaniem na curbs - powodem do utraty kontroli. Nie zapominaj, ze cala istota tego ruchomego skrzydla to zmniejszenie oporu powietrza, a wiec i zmniejszenie trakcji.

 

Wiec jak ostro przyspieszasz z zakretu, tylne kola probuja przeniesc kilkaset koni na asfalt, a jedno z nich jest na nawierzchni o troche mniejszej przyczepnosci, to takie nagle (bo to sie dzieje w ulamku sekundy!) zmniejszenie docisku spowoduje buksowanie kol...

 

 

Ja wciaz uwazam, ze to jest niebezpieczny system i wczesniej czy pozniej doprowadzi do bardzo powaznego wypadku.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentatorzy w niemieckiej TV dzis rano bylo zgodni

Niech sobie będą :twisted: .

Ja nadal nie wiem (i nie będę wiedział co najmniej bez telemetrii, czyli nigdy) co było faktyczną przyczyną. Spiny w wyniku najechania na tarki widywaliśmy i w poprzednich sezonach, gdy ruchomego tylnego skrzydła nie było.

 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że ruchome skrzydło nie ułatwia prowadzenia bolidu, tylko je utrudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyścig 8)

Sporo walki na torze, sporo pitstopów, nie zasnąłem więc jest dobrze :) Ten nowy patent ze skrzydłem to żaden cud.

Jeśli uciekinier użyje KERSu to samo skrzydło nie wystarczy żeby go dogonić. Musi być kombinacja KERS + DRS i dopiero widać, że bolid przyśpiesza.

 

Dla mnie największą zmianą na plus są mało wytrzymałe opony, które wymuszają częste pit stopy. Zobaczymy za kilka wyścigów jak zespoły się nauczą zachowania opon, może wtedy wrócą nudne strategie ale na dzień dzisiejszy jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że będzie na kanale 59 tak jak enka napisała w dziale Sport i Moto

Bo któryś imbecyl zamiast przenieść RTL na 59 kanał przeniósł RTL2 i podpisał Formuła 1...

 

-- 27 mar 2011, o 09:22 --

 

A Kubica ktory

Będzie powtórka to sobie obejrzysz. Nie będę psuł ci zabawy!

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Pietrowa! Chyba dojrzał, bo w zasadzie pojechał bez błędnie, a szans na ich popełnienie miał sporo. Końcówkę też wytrzymał :)

Nick musiał jednak mieć jakiś kłopot, bo nie wierzę, że jeździ okrążenia kilka sek. słabiej od Witki.

 

Niestety Borowczyk & Co. nadal w tej samej formie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nawet w lepszej są formie - już na samym początku powalili mnie sensacyjną wiadomością że większość mieszkańców Melbourne jest pochodzenia greckiego czy jakoś tak :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...