Skocz do zawartości

wanna z hydromasażem - czy warto?


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moi rodzice ostatnio robili łazienkę to zastanawiali się nad prysznicem z hydromasażem. I Pan w sklepie im go odradzał bo się szybko dysze kamieniem zapychają. To samo jest podobno z wannami.

Powiedział, że ma to sens tylko wtedy, gdy się używa tej funkcji hydromasażu codziennie. A jak tylko raz na jakiś czas to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wanna nadaje się do wszystkiego?

Słyszałam opinię, że dysze się zapychają resztkami mydła itp. :roll: i nie do końca jest to higieniczne :roll: .

Może to tylko plotka. Chociaż moja wyobraźnia podpowiada mi, że nie :shock: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkacie w mieszkaniu czy w domu?

Wanna jest bardzo głośna(silnik), wszystko wibruje, problem z za kamienieniem dysz, mało higieniczne, dość często awaryjne.

 

prysznic z hydro masażem już jest dużo cichszy niż wanna (nie ma silnika) niestety przy przepływowym podgrzewaczy wody pojawia się problem z ogrzaniem wystarczającej ilości ciepłej wody

 

rozwiązanie:

Zwykła wanna lub normalny prysznic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze owszem się przytykają jak sie ich nie używa. trzeba co pewien czas zrobić czyszczenie jakąś chemią. Dla mnie to bez sensu wydatek 9no chyba że ci kasa nie robi różnicy) - moi teściowie sobie taką strzelili i użyli jej z 5 razy jak znam ich już z 7 lat. Sami z żoną jak u nich jeszcze pomieszkiwaliśmy użyliśmy ze 2 razy i nie jest to nic rewelacyjnego a wanna nie z Castoramy ale z wyższej półki więc i moc dobra i odpowiednio ukształtowana. do jacuzzi sie nie umywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanna idzie do mieszkania, mieszkanie na parterze

mieszkanie nowe - stan developerski

więc planujemy wszystko co i jak

z tego co piszecie to chyba sobie trzeba będzie odpuścić

tak czuje że na początku to byśmy może i tego używali, ale z czasem pewnie coraz mniej

dlatego ja jestem na nie, ale żonie się uwidziało

no i boje się awaryjności bo jak będą mi mieli drzeć wannę z zabudowy z płytek to nie bardzo mi się to uśmiecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam odmienne zdanie. Mam i używam kiedy tylko mam chwilę. Wanna z hydro to jest to :!: . Ja uwielbiam odpoczywać w wannie, czytac gazetkę i popijać piwko, a jesli przy okazji nie muszę jeść grochówki żeby mieć bombelki to jestem jak najbardziej za :twisted: .

 

Jest jeden podstawowy warunek. MUSI być opcja automatycznego osuszania lub dezynfekcji po skończonej kąpieli. Inaczej syf będzie siał się gęsto. My w naszej wannie mieliśmy osuszanie w systemie powietrznym a masaż wodny był bez. Skończyło się tym że niedawno wysyłaliśmy wanna na dołożenie osuszania również do wodnego. Także jeśli bieżesz hydro pod uwagę to koniecznie musisz ująć w budżecie te dodatkowe, kosztowne opcje. To tyle.

 

IMHO i tak warto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanna z hydromasażem służy do relaksu a nie do kąpania bo sadzeniu ziemniaków :wink: czy tam po czymś :wink: jak planujesz regularnie używać - jasne, oczywiście opcje opisane przez bębna to mus.. bo inaczej śmierdzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w domu jak jeszcze uzywalem to pierwsze szybki prysznic a pozniej relaks w wannie. wtedy nie syfi sie i tak bardzo sie nie zapychaja dysze.

 

teraz jak siedze w wawie, to wole wyskoczyc na basen np warszawianke i posiedziec w jacuzzi i relaksik tez 1 klasa. jesli wanne bedziecie czesto uzywac to mozna brac, ale jak kilka razy w roku to chyba lepiej pojsc na basen do jacuzzi a kase na lokate :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna z hydro to jest to :!: . Ja uwielbiam odpoczywać w wannie, czytac gazetkę i popijać piwko, a jesli przy okazji nie muszę jeść grochówki żeby mieć bombelki to jestem jak najbardziej za :twisted: .

ja z racji że nie mam kiedy to używam bardzo rzadko, w sumie od kilku lat nie zdarzyłem nawet jej obudować, ale co tam, ważne żeby chodziła. Poza tym w moim przypadku jak jest więcej niż jednoosobowa, to zawsze można zaprosić koleżanki i zrobić fajna imprezę :mrgreen: Jakby jakieś reflektowały to poproszę zdjecia na maila i coś może zorganizujemy :P

 

I tak jak beben pisze bez opcji dezynfekcji i osuszania nawet nie warto podchodzić, bo zrobi się syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w moim przypadku jak jest więcej niż jednoosobowa, to zawsze można zaprosić koleżanki i zrobić fajna imprezę :mrgreen: Jakby jakieś reflektowały to poproszę zdjecia na maila i coś może zorganizujemy :P

Koleżanki do wanny? A ile tam ich zmieścisz... ze dwie :?: :roll:

Lepiej do basenu zapraszać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
W dniu 13.11.2010 o 13:30, kubanow napisał(a):

jak w temacie

małżonka mnie męczy o wannę z hydromasażem

 

Też mam małżonkę i moja też mnie zaczęła męczyć o to samo ... ;) 

Zadanie przyjąłem do wykonania, ale na razie wiem tylko jak powiększyć taras i znam lokalizację przyszłej wanny, ale o samych wannach jacuzzi mam już blade pojęcie. 

Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem, uwagami, na co zwrócić uwagę; konstrukcja, materiały, instalacje, technologie, producenci ... ?   

Ktoś, coś ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...