Skocz do zawartości

Jak ustawiane zawory?


Zwibel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dam pomuka dla osoby która powie mi jak rozpoznać rodzaj sterowania zaworami w mojej imprezie bez ściągania dekla :P . Czy mam zawory ustawiane hydraulicznie, czy ustawiane śrubką. Samochód impreza 96r 2,0 115KM jeden wałek rozrządu na głowice. Zastanawiam się czy to nie zawory mi cykają na odpalonym silniku, czy może wtryski od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam identyczną imprezkę i mój ma hydraulikę. Wydaje mi się że jest to hydraulika bo to jeszcze ten starszy (lepszy ;p) motor.

 

A co do cykania to prawdopodobnie według mnie mogą być to popychacze. Mnie to właśnie czeka ;)

Posłuchaj sobie po której stronie silnika Ci cyka to będziesz wiedzieć który dublet wymienić w razie czego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja również mam 99' i nie wiem czy mam śrubki czy hydraulike ? A rozrząd się zbliża i nie wiem co dalej, obudowy mam 100% alu -i różnie wyczytuje na forum , ale dalej nie wiem co jest u mnie, a graja mi jak zawory w polonezie i wiem że muszę doliczyć jeszcze pare zł tylko ile :)

 

Ale puki co nie wiem co mam . Pomorzecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam 99' i nie wiem czy mam śrubki czy hydraulike ? A rozrząd się zbliża i nie wiem co dalej, obudowy mam 100% alu -i różnie wyczytuje na forum , ale dalej nie wiem co jest u mnie, a graja mi jak zawory w polonezie i wiem że muszę doliczyć jeszcze pare zł tylko ile :)

 

Ale puki co nie wiem co mam . Pomorzecie ?

 

 

nie masz ani śrubek, ani hydrauliki, tylko płytki regulacyjne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz ani śrubek, ani hydrauliki, tylko płytki regulacyjne

carfit, dycha ma GL 125KM a nie GT'ka. W tym GL'u są śrubki.

 

 

ano właśnie, tak własnie jest jak sie pytam jaki samochód, a ktoś odpowiada że czerwony :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie, tak własnie jest jak sie pytam jaki samochód, a ktoś odpowiada że czerwony :?

 

Przeca pisał JA że bestia ma 125km tylko wygląda jak GT-eczek :)

 

Ale ważne że wiem że koszta nie rosną :) co mnie cieszy ...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz hydrauliczna regulacje zaworów wiekszosc starych sohc EJ20E i dohc EJ20G miały hydrauliczną regulacje jak cos jest nie tak to raczej wina samoregulatorów osobiscie sprawdzałem oba silniki i tak było nie ma regulacji przynajmniej do roku 96 nowsze juz miały regulacje za pomoca płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dycha, witam - dawno Cię nie było, jak tam moja ex?
Czesc Arek a jak widzisz regulacja zaworkow byla.....

 

Dzieki wszystkim za pomoc, regulacja pomogla w 100% faktycznie na srubki.... ale problem z gasnacym silnikiem na zimnym zniknol :) Kwestia kilku godz. pracy i jest po problemie ....

 

Dzieki raz jeszcze wszystkim za pomoc

 

P.S Arek co u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...