Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Blixten napisał:

 

 

 

Właśnie skorzystałem z promocji na wideorejestratory24 i zamówiłem: VIOFO A129 Duo Plus + filtr polaryzacyjny + adapter zasilania ACC 

 

Dzięki za skuteczną motywację ;) 

 

No to teraz czekam na przebieg montażu (sam robisz?) i pierwsze wrażenia z użytkowania. Może też się skuszę :rolleyes:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Właśnie skorzystałem z promocji na wideorejestratory24 i zamówiłem: VIOFO A129 Duo Plus + filtr polaryzacyjny + adapter zasilania ACC 

 

Dzięki za skuteczną motywację ;)

Chińska kamerka? Czy Chiny wspierają Rosję? A Rosja na Ukrainie robi wiadomo co? :P
 

Viofo też była na mojej liście. W ścisłym finale przegrała jednak z Garminem.

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RedSasza napisał:

Chińska kamerka? Czy Chiny wspierają Rosję? A Rosja na Ukrainie robi wiadomo co? :P

A czy nick przypadkiem nie jest prorosyjski ?  z tego co pamiętam to co drugi w Rosji to Sasza :mrgreen:

Edytowane przez ipsx82
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Pomijając winę Pani za kółkiem auta to słabo rzucać się na kobietę z pięściami i że inni świadkowie nie pomogli w tej sytuacji. Ja bym takiemu delikwentowi połamał szprychy za samosąd na słabej płci. 

 

Jeszcze się nie nauczyłeś nie oceniać sytuacji po relacji tylko jednej strony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamstwa jeżdżąc dzisiaj nie doświadczyłem. Jednak przedsmak amoku już tak. Rano w Warszawie jeździli bardzo szybko i wykonując ryzykowne manewry. Żeby to były chociaż tuningowane BMW a to były jakieś Fabie alboco.

 

Po powrocie miejsce do zaparkowania znalazłem dopiero po zrobieniu półtora kółka i tylko dlatego że po pierwszym kółku wiedziałem gdzie znaleźć. Pod Cukiernią Gessler parkowanie "kto większy ten może co chce i jak chce". Tam można by fajne filmy nakręcić, w piątki albo w soboty.

 

Straży miejskiej w takim czasie tam nie ma. I co by właściwie zrobili, gdy oni boją się podchodzić do bryki po pół albo i po melonie za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szürkebarát napisał:

Ja jestem z innych czasów, gdy służba była służbą. Pomimo strachu.

Ja rozumiem, ale oni mają płacone za to by "nie niepokoić" klientów owej cukierni, bo to źle robi na wizerunek firmy.

Kiedyś te same służby nie "tykały" pewnych samochodów - trochę inne motywacje i inne sytuacje ale reszta podobna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neutrino33 napisał:

Ja rozumiem, ale oni mają płacone za to by "nie niepokoić" klientów owej cukierni, bo to źle robi na wizerunek firmy.

Kiedyś te same służby nie "tykały" pewnych samochodów - trochę inne motywacje i inne sytuacje ale reszta podobna ;)

Ja tak pracy czy służby nie rozumiem.

 

"pewnych samochodów" kiedyś było bardzo niewiele i nie były chamsko stawiane na środku ulicy.

 

Teraz nawet kierowcy śmieciarek w tym miejscu potrafią zachować się jak należy no ale to tylko kierowcy śmieciarek.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na nagraniu to motocykl sunie obok auta, czyli poza wzrokiem kierowcy. Natomiast kiedy już na kamerze słabo widać co się dzieje, to wydaje się jakby motocykl wysunął się przed auto i razem się zatrzymali. Fym jest wyraźnie przed autem. Ale to może być złudzenie, wszystko jest już daleko i jakość marna.

Natomiast pytanie czy dało się tego nie usłyszeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LosioDriver napisał:

Z tego co widać na nagraniu to motocykl sunie obok auta, czyli poza wzrokiem kierowcy. Natomiast kiedy już na kamerze słabo widać co się dzieje, to wydaje się jakby motocykl wysunął się przed auto i razem się zatrzymali. Fym jest wyraźnie przed autem. Ale to może być złudzenie, wszystko jest już daleko i jakość marna.

Jakość filmu rzeczywiście marna. Wydaje się, że do kolizji nie doszło, natomiast na podstawie tego nagrania trudno sobie wyobrazić, że kierowca nie zauważył, że coś grubego się dzieje. Odjazd z miejsca zdarzenia - przynajmniej na razie - wygląda słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LosioDriver napisał:

Z tego co widać na nagraniu to motocykl sunie obok auta, czyli poza wzrokiem kierowcy. Natomiast kiedy już na kamerze słabo widać co się dzieje, to wydaje się jakby motocykl wysunął się przed auto i razem się zatrzymali. Fym jest wyraźnie przed autem. Ale to może być złudzenie, wszystko jest już daleko i jakość marna.

Natomiast pytanie czy dało się tego nie usłyszeć?

Ciekaw jestem co na to @hak64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że samochód zjechał na lewy pas, żeby wpuścić ciężarówkę, wymusił pierwszeństwo i przez to spowodował wypadek motocyklisty. 

Ja na motorze nie jeżdżę, ale taka akcja na pustej, suchej drodze, w takich warunkach to chyba musiało się stać coś nadzwyczajnego. 

 

Poza tym, nie wierzę, że w lusterkach nikt nic nie widział. Sorry, ale słabo to wygląda. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni wątek, ale napiszę tutaj. Moje obserwacje z wczoraj. Trasa 60 km, na której ogólnie rzadko spotykam kontrolę prędkości, tym razem obstawiona w trzech miejscach. Chwytliwych ale bezsensownych, typu długa, kilkukilometrowa widoczna prosta w terenie z rzadką zabudową, droga oddzielona pasem zieleni od chodnika ze ścieżką rowerową i ograniczeniem do 50 km/h. Dla mnie to nie jest problem, lecz pokazuje myślenie i postawę policji. Ale "truskawką na torcie" ;) było zatrzymanie bezpośrednio przede mną kierowcy, który wyprzedzając rowerzystę przekroczył podwójną ciągłą (domyślam się, że to było przyczyną bo jechaliśmy przepisową prędkością). Był to akurat fragment drogi krajowej. Nie wiem czy go pouczyli, czy dostał mandat, ale gdyby miał czekać na linię przerywaną spokojnie utworzyłby za sobą kilkukilometrowy korek. Świąteczna akcja "policjanci dla kierowców".

 

Jak policjanci strajkowali bo chcieli więcej kasy, to nie zależało im na bezpieczeństwie tylko chorowali całymi komisariatami. Wtedy tylko pouczali a jak dostali co chcieli to łupią kierowców bez żenady. Jak widać wszystko jest kwestią ceny. Taka moja konkluzja, nie trzeba się z nią zgadzać ;) 

 

A myślę, że można by spożytkować energię drogówki w innych działaniach. Mamy wojnę za granicą, mamy uchodźców etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

Możliwe, że samochód zjechał na lewy pas, żeby wpuścić ciężarówkę, wymusił pierwszeństwo i przez to spowodował wypadek motocyklisty. 

Ja na motorze nie jeżdżę, ale taka akcja na pustej, suchej drodze, w takich warunkach to chyba musiało się stać coś nadzwyczajnego. 

 

Poza tym, nie wierzę, że w lusterkach nikt nic nie widział. Sorry, ale słabo to wygląda. 

Taką właśnie ocenę przedstawił biegły na TVPInfo ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

Taką właśnie ocenę przedstawił biegły na TVPInfo ..

Ja tylko filmik widziałam, to mogę być biegłym? ;)

 

Jeszcze jedno mnie zastanawia, wydaje się, że sunący po asfalcie motocykl wyprzedził na sam koniec samochód i auto się zatrzymało. No ale to moje gdybanie, bo słabo widać, co się tam dzieje na końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, subleo napisał:

wyprzedzając rowerzystę przekroczył podwójną ciągłą

Jeśli można wyprzedzać, to można, pod warunkiem, że się nie najedzie na podwójną ciągłą. Trzeba się zmieścić na swoim pasie. Ostatnio policja lubi to ;)

Rowerzystę jeszcze czasem się uda, ale traktor czy kombajn to masakra. 

 

Za to jest już od 200 zł i 5 pkt bodajże. Rekord to 5000 zł w przypadku kumulacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...