Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

No i znowu przypadek agresji tym razem ofiarą instruktor jazdy i kursantka :

Pewnie w akcji "Siemanko" nie bierze udziału ...

 

Swoją drogą na tej samej stronie czytamy, że za zbicie psa inny gość został aresztowany. I słusznie.

Ale pobity instruktor został pouczony, że może pójść od sądu ... :facepalm:

 

Pozdrowienia   

 

 

Może dlatego, że pies już do sądu nie pójdzie. Chora sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze sa te odruchy omijania zwierzyny, gdy tak naprawde niestety w wielu przypadkach nalezy tylko zamnknac oczy i dac ostro po hamulcach - bo nieraz sie to moze skonczy na strachu dla bambi, ale na drzewie dla pasazerow :(

Nam kiedys na jakiejs malo uczeszczanej drodze - na dodatek aleji, z drzewami po obu stronach - w ciemna, mokra noc, z lewej strony wyskoczyl pies. Oczywiscie pelne hamowanie i najpierw proba ominiecie go z prawej. Ale gdy stwierdzilem, ze on dalej w te sama strone biegnie i ze albo go trafie albo zjade z drogi, to odbilem mocno w lewo. VDC zaryczalo, opony zachrobotaly, ale udalo sie zastosowac nauki SJS. Gdyby jednak jechalo auto z naprzeciwka, to nie wiem co bym zrobil... Najsluszniejsza metoda byloby poswiecenie psa, ale .... no wlasnie  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Widzieliście w jaki kulturalny sposób przywożone są subaraki do nas?

 

Do nas ? Ten Forek jest na francuskiej rejestracji ...

A chamstwo kierowcy lawet jest ewidentne 

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzieliście w jaki kulturalny sposób przywożone są subaraki do nas?

 

Do nas ? Ten Forek jest na francuskiej rejestracji ...

A chamstwo kierowcy lawet jest ewidentne 

 

Pozdrowienia

Myślę, że kolega miał na myśli kierowcę lawety i sposób w jaki przywozi do naszego kraju używanego Forestera ;):)

Szeryf jakich wielu :facepalm:

Swoją drogą, zauważyłem, że ostatnio bardzo często przy zwężeniach stawiane są znaki pouczające o jeździe na zamek - dobra inicjatywa :)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą, zauważyłem, że ostatnio bardzo często przy zwężeniach stawiane są znaki pouczające o jeździe na zamek - dobra inicjatywa

Inicjatywa dobra ale na efekty przyjdzie poczekać pewnie długo,już były akcje w tym temacie i efekty mizerne. :( 

Przy okazji remontów na dwupasmówkach i zwężkach na nich,słychać co rusz wyjaśnienia jazdy na zamek na CB a zaraz potem produkują się "szeryfi" i wyjaśniają,że blokowanie lewego pasa powoduje rozładowanie zatoru,bo tachografy,godziny za i wyładunków itp. :huh:

Póki policja nie zacznie nakładać mandatów w takich przypadkach i to nie w jednostkowych przypadkach,to dużo wody upłynie nim jazda na suwak stanie się normą i zwyczajem na drodze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że dużo lepiej sie już ludzie zachowują przy zwężkach, w zasadzie nie pamiętam ile już miesięcy nie widziałem szeryfowania a ciągle jeżdżę na Śląśk i stoję w korkach w Pszczynie, potem gdzieś w Tychach, Kato czy Bytomiu i naprawdę niemal wszyscy kierowcy zachowują się wzorowo :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest nasz forowicz w nowym odcinku.

Zobaczcie, ile przykładów, gdy ktoś jest "na prawie" ale może uniknąć kolizji i tego nie robi !!!

https://youtu.be/x1Guz2r4Oao

 

zdecydowanie jeden z najbardziej idiotycznych "skrzyżowań" w Kato: https://youtu.be/x1Guz2r4Oao?t=162

unikam wyjazdu z tego miejsca jak ognia, widoczność beznadziejna, tramwaje, przejście dla pieszych no a na wyjeździe ruch 70kmh w zwyż i zero miejsca by się rozpędzić

 

Ja z kolei uważam, że dużo lepiej sie już ludzie zachowują przy zwężkach, w zasadzie nie pamiętam ile już miesięcy nie widziałem szeryfowania a ciągle jeżdżę na Śląśk i stoję w korkach w Pszczynie, potem gdzieś w Tychach, Kato czy Bytomiu i naprawdę niemal wszyscy kierowcy zachowują się wzorowo :)

bo to Śląsk, bez jakiegoś głupiego wywyższania się, ale tu można odetchnąć za kółkiem, nawet jak jest czasem stresowo to widzę dużą wyrozumiałość na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem by posądzać ich o chamstwo ale myślenia zabrakło trochę. Ulica jednokierunkowa.

Ładnie się tam zmieściłaś pewnie. Może nie mieli czasu się lepiej ustawić... ratowali komuś życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daleki jestem by posądzać ich o chamstwo ale myślenia zabrakło trochę. Ulica jednokierunkowa.

Ładnie się tam zmieściłaś pewnie. Może nie mieli czasu się lepiej ustawić... ratowali komuś życie ?

 

Bardzo możliwe, ale wyobraź sobie sytuację, w której zatamowali ruch i jedyny możliwy wyjazd to do tyłu, gdzie za tym samochodem utknęło kolejnych 10 auto. I co teraz? Tak jak ktoś jedzie na sygnale przez miasto i musi uważać bo ratując jedno życie może zniszczyć inne.

 

Mi wczoraj radiowóz na zakazie skrętu wyjechał przed maskę bo uznał, że sobie zawróci i koguty włączył dopiero jak widział, że jadę wprost na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wartości większej niż życie i jakbyście spojrzeli na mój post to napisałem, że nie posądzam ich o chamstwo tylko brak pomyślunku, wystarczyło po prostu stanąć ciut w lewo...

Wg mnie zawodowy kierowca jakim jest niewątpliwie ten karetki powinien dawać dobry przykład innym.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...