Skocz do zawartości

lotos quazar


hiszpan25

Rekomendowane odpowiedzi

nikt ich w subaru nie przetestował
jeśli to prawda to baaaaardzo nieładnie z obu stron...

Miałem na myśli: nikt ze znanych mi forumowiczów...

 

 

Teraz GT-ka już nie ma

oddałeś auto ze świeżo zalanym AMSem :shock: :?:

Było BUM. Zajechanie drogi, teraz będzie walka o dochodzenie swoich roszczeń z OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 testów :mrgreen: Mnie wystarczą podane wyniki kilku decydujących o jakości oleju.Wcześniej KIA związała się z lotosem,teraz Subaru.wszystko dla W.N. .klientów. Była Valvolina,Castrol,teraz Lotos a może będzie XXXXX? Na układy nie ma rady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była Valvolina,Castrol,teraz Lotos a może będzie XXXXX?

Ja leje GM i tez jeździ :mrgreen:[/quote

jeśli myślimy o tym samym ,to po zalaniu Corsy "wyszedł" w każdym możliwym miejscu, cena o ile dobrze pamiętam 60zł z 4litry z przesyłką.Po 3 tys.km nawrócony wróciłem do M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie a nawet świetnie ale nikt jak na razie nie podszedł do tematu od strony podstaw rekomendacji SIP czy też parametrów. Może ktoś z SIP mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Jak mają się parametry tego oleju w porównaniu do innych znanych marek olejów? może ktoś znający sie na temacie może przeanalizować dane zawarte na opakowaniach (ma wyniki testów?) i może podzielić się uwagami?

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizę danych ogólnie dostępnych dot. olejów z rodziny Quazar w porównaniu do innych szeroko stosowanych do subaru olejów zrobił kolega wlyszkow jakis czas temu w wątku olejowym.

 

Swoją drogą można by zadać pytanie w "Pytaniach do Dyrekcji" co zaraz zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlewają mu LOTOSA Jak bym był klientem dosłownie bym buchnął śmiechem w twarz szefowi serwisu , żeby sobie sam wlał do Skody Favorit

Skoda wyłacznie moze jeżdzic na Castrolu :!: ..nie wiesz :?: :mrgreen:

teraz muszą lać Lotosa, który stoi w Gdańsku schowany za serwisem

Nikt nic nie musi :!: jedyne wymaganie jak pamietam to serwis powinien posiadac taki olej np.Castrol bo klient ma prawo wybrac to co zaleca producent...lub co sobie sam kupi "omamiony" reklamami czy opiniami "bardzo doswiadczonych" :mrgreen: forumowiczów :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może LOTOS okazał równie dobry co Castrol. A może uznali że silniki Subaru są na tyle dobre że mogą jeździć na Lotosie.

Pewnie czas okaże jak się zachowują nasz maszyny - oczywiście jeżeli ktoś się pokusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z GDAŃSKA, a przecież wszystko i wszyscy co z Gdańska to złe, beznadziejne i żenujące, nieprawdaż.

Pewne podstwy sa, bo jeden koles z Gdanska pukal mi pierwsza zone... ale zeby generalizowac na wszystkich? :roll:

 

Asteroida miala wlany Lotos-super-duper i po kilku okrazeniach RC Torun zaswiecila sie kontrolka cisnienia oleju. Normalnie stracil lepkosc! A byl gesty i swiezutki. Po przejsciu na Motula X-cos-tam sytuacja sie nie powtorzyla. Tylko czekac jak w ASO Filtrona zaczna wkrecac :shock:

 

Elek, dobrze ze nie zbudowalismy drugiej Japonii w zakresie elektroniki i nie zniszczylismy szwajcarskiego rynku zegarkow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asteroida miala wlany Lotos-super-duper i po kilku okrazeniach RC Torun zaswiecila sie kontrolka cisnienia oleju. Normalnie stracil lepkosc! A byl gesty i swiezutki. Po przejsciu na Motula X-cos-tam sytuacja sie nie powtorzyla.

 

beeezdury..... :twisted: trzeba było poczekać jeszcze kilka kólek, bo to właśnie lotossuperduper mozolnie zostawiał molekuły i nanobibździarstwo na Asteroidowych panewkach....jeszcze trochę, z panewki by się stały nieśmiertelne....a Ty, niecierpliwcze, wlałeś jakiegoś motulu.... :twisted: to nie trendy....i możesz być pewnien, że to on zabije Ci motora w Astrze... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden koles z Gdanska pukal mi pierwsza zone

 

a to trafił się jeden heteryk... :?: :grin:

 

a co do oleju, nikt i nic mnie nie przekona do Lotosu ani Petrolochemi czy jak jej tam.... :twisted: jak mechanik może umyć ręce ubabrane w oleju bez użycia pasty ani mydła, samą ciepłą wodą.... :mrgreen::twisted: thx, danke, spasiba...... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, i nie wdając sie w dyskusje na temat jakości produktów LOTOS, bo ich zwyczajnie nie znam, nie stosuje, kilkanaście razy tylko wlaliśmy klientom do jakiś starych gratów jak sobie przywieźli, to uważam że jedyną stroną która w tej symbiozie coś zyskuje to firma LOTOS.

Pamietajmy że dla 95% społeczeństwa polskiego, nazwa i marka SUBARU kojarzy sie z autami sportowymi, AWD, rajdowymi, niezawodnymi, bedące synonimem w pewnym sensie luksusu i niepowtarzalności. Co z tego rzeczywiście zostało, kazdy niech sobie sam odpowie :cool: . Po tych reklamach , grupa LOTOS marketingowo napewno zyska większy prestiż, bo teraz sie beda wszyscy chwalić że SUBARU na ich olejach jexdzi, że Kajtek w rajdówce tez ma ten olej :wink: itd.

Dla mnie osobiście , to kolejny strzał w swoją stope niestety :sad: ., a najgorzej bedą mieli ASO. No bo jak teraz beda klientom mówić, najpierw polecali VALVOLINE, potem CASTROLA, i tu ok, CASTROL znana marka, brand itd. , a teraz co ? :shock: bedą mówić że CASTROL jednak był bee, że Lotos jest lepszy do ich aut :?: :shock:

Dla mnie to troche chore, ja rozumiem że jest kryzys, że partner ma budżet, itd. ale czy przypadkiem to sie nie odbije za jakiś czas negatywnie ?

No bo jak powiedziec klientowi , co kupił auto za sto pare tysięcy, a nie daj Bóg STI , że wlewają mu LOTOSA :shock: Jak bym był klientem dosłownie bym buchnął śmiechem w twarz szefowi serwisu :twisted: , żeby sobie sam wlał do Skody Favorit :mrgreen:

Ale jak znam życie , to słabo widze na dłuższą mete taki deal :cool:

 

bardzo dobrze powiedziane. mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, co powie petronas na fakt testowania przez elka pablonasa? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko wrócę do roboty, dokładnie dowiem się, jakie oleje są blendowane w zakładach produkcyjnych w Gdańsku i Czechowicach... Total, Castrol, BP, Shell, co tam jeszcze.... ta sama linia produkcyjna, tylko się bańki inne podstawia...

 

Gdańsk i Czechowice nie są chyba pępkiem cywilizowanego świata, być może dla niektórych tak...ale wydaje mi się (jeżeli jestem w błędzie, proszę o poprawienie), że można jeszcze na świecie kupić ORYGINALNEGO CASTROLA, TOTALA, BP, SCHELLA, VALVOLINE, a nie tylko w tych podejrzanych bańkach, co się je w Czechowicach i Gdańsku podstawia....rozumiem, że tam nie podstawia się baniek na KWAZARA....? to gdzie się je, przepraszam, podstawia, bo się pogubiłem.... :?: :sad:

 

pytanie do przedstawicieli SIPu:

 

czy Subaru Deutschland (i Subaru z innych krajów z unii) wpisze do instrukcji obsługi sprzedawanych przez siebie Subaraków również produkty Lotosa?

czy ktoś zagwarantuje autom (i ich właścicielom) spod znaku Plejad, które przyjadą np. z Niemiec do Polski na wakacje i wypadnie im akurat inspekcja ze zmianą oleju, że nie utracą swojej gwarancji na auto po zastosowaniu produktów Lotosu?

nie pytam o Amerykę, bo tam widomo, dzicz, zło, afroamerykany itd, ale o wspólny europejski rynek...?

czyli, precyzując: czy Lotos jest zdrowy, według zaleceń importera, tylko dla polskich aut, czy dla wszystkich z rodziny Subaru?

 

w Polsce różnie z tym bywa, ale w Europie prawa gwarancyjne są egzekwowane, są ku temu mechanizmy prawne, i po ekspertyzie technicznej na ogół nie ma możliwości zbycia namolnego klienta, któremu rozpadł sie bez przyczyny motor, że sam sobie winien....tylko trzeba naprawić...... lub wymienić.....

 

pytam, bo do tej pory rozmawiając z jakimkolwiek pracownikiem ASO, niezależnie od marki, na pytanie o zdanie na temat krajowych olejów słyszałem niezmiennie odpowiedź: zostaw to gówno...a teraz raptem okazuje się, że mamy w kraju niedocenianego dotąd na świecie producenta bezkonkurencyjnych produktów naftowych.... :?: lepszego od Castrola, Schella, Motula, BP.....i rekomendowanego przez jedną z najbardziej rozwiniętych technicznie marek aut na świecie, jakim jest bezapelacyjnie Subaru....i kto tu jest do diabła pomylony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... defetyzmu siać nie chcę... ale tutaj --> http://ew5test.earlweb.com/search.php?s ... subset=271 mojego Forka nie ma :!:

:razz: :mrgreen:

 

Mojego Kąąbi też nie, to se Lotosa nie naleje, a co ! Zresztą nawet nie wiadomo co Subaru (?) rekomenduje, bo nie opisano, czyżby wszystkie z serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może LOTOS okazał równie dobry co Castrol.
mysle ze tu badziej chodzi kto komu wystawi fakture marketingowa niz ktoy olej jest lepszy :wink:
był on testowany przez Japonię ?
Nie wyobrażam sobie jak oni wymawiają slowo lotos a co dopiero lac to do silnika :mrgreen:

 

Jedno jest pewne, nasptenym razem przyjezdzam do ASO z "wlasnym" olejem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowany przez Japonię ?

 

Podobno nawet sam Prezes FHI go testował :wink: :twisted: .....................

 

 

 

 

w kosiarce do trawy :roll:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...