Skocz do zawartości

lotos quazar


hiszpan25

Rekomendowane odpowiedzi

emotorsport, zapytałem o ten olej ze względu na informację zawartą na tronie którą zalinkowałem... "zalecany przez Subaru" skoro ktoś to umieścił w materiałach reklamowych to chyba ktoś z SIP (?) sie pod tym podpisał? bo chyba nie z samego FHI?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 kwietnia jest to zalecany przez Subaru olej, SIP podpisał umowę z Lotosem, umowa z Castrolem się skończyła 31 marca.

 

30 marca była w ASO w Gdańsku sesja foto do nowej reklamy, niedługo pewnie się pojawi w prasie, samochody oklejone już jeżdżą :wink: .

 

 

Byłam w ASO niedawno :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z SIP się podpisał....nie pytam kto i za ile, bo to Forum SIP....niech żyje kwazar hiphiphura, wesołych świąt, :twisted: teraz na pohybel kastrolu i motulu....niech żyje kwazar..... :mrgreen:

 

w latach siedemdziesiątych - osiemdziesiątych przeżyłem kolejne napady komunistycznej histerii: a to masło było niezdrowe, a to cukier, a to mięso.... w zależności od koniunktury i zasobności magazynów.......:mrgreen: a teraz jest odwrotnie: np.lotos jest znakomity...... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko wrócę do roboty, dokładnie dowiem się, jakie oleje są blendowane w zakładach produkcyjnych w Gdańsku i Czechowicach... Total, Castrol, BP, Shell, co tam jeszcze.... ta sama linia produkcyjna, tylko się bańki inne podstawia...

 

Ale wiecie, rozumiecie, Lotos to samo zło, no nie?

bo z GDAŃSKA, a przecież wszystko i wszyscy co z Gdańska to złe, beznadziejne i żenujące, nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, jeździsz na Totalu który jest robiony w tej samej rafinerii i z tych samych komponentów co Lotos.

Opakowanie ma aż takie znaczenie? :razz:

 

akurat teraz testuję petronasa.... :razz: a będę testował amsoila, a co do wyrobów lotosa, nawet jakbym chciał, to nie mam jak ich nabyć, bo stacje paliwowe lotosa są tak obleśne, brudne i śmierdzące, że je od dawna omijam szerokim łukiem.... :twisted: tak brudne kible były tylko w DDRze.... :twisted: 30 lat temu....dla lotosa czas się jak widać zatrzymał.... :grin: i wali mnie z czego jest robiony total a z czego lotos....naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój jesteśmy dorośli, ale emotosport dobrze pisze lotos to tak samo g... jak Orlen. Ja biore olej z zagranicy więc więsze prawdopodobieństwo, że nie jest lipny. Jak bawiłem się silnikami wolnossącymi to miałem okazję przetestowac produkty Lotosu i Orlena. Szału nie było :???: może jednak ten quazar coś zmieni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708, na jakiej podstawie stwierdzasz, że szału nie było? Jakieś argumenty? Nie wiem, na lotosie takim a takim było takie ciśnienie oleju, a na oleju X było ciśnienie wyższe?

 

Ja nie mówię, że lotos jest zły czy dobry, chciałbym tylko wiedzieć czy ktoś miał z nim kontakt, czy spełnił oczekiwania, a jeśli nie to dlaczego?

 

Po cichu liczę, że wpadnie tu kolega wlyszkow który wyszpera gdzieś w otchłani internetu jakieś testy tego oleju i porówna je do innych produktów. Zawsze to jakiś punkt odniesienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zacząłem temat o oleju a tu się zaczęły wycieczki krajobrazowe :P czyli że niby są szanse na to, że ten Lotos to dobra oliwa czy niekoniecznie? z tego co rozumiem to jest opcja , że jednak nie najgorsza i porównywalna z innymi bardziej znanymi...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się Subarynki ładnie w reklamie prezentują - dziś reklama leciała podczas transmisji sesji kwalifikacyjnej F1... choć chyba nadal sponsorem relacji są ci od orła.. :mrgreen: co za niesamowita rywalizacja dwóch krajowych potentatów :mrgreen:

Sam jestem ciekaw co leją do tych butelek po 50zl/L :shock: chyba, że po prostu 100 ekspertów i ich 750 testów tyle kosztowało.. :idea:

Kiedyś już coś w wątku olejowym było o tych olejach ale cena mnie pozbawia zapału do testu tego oleju... (ja 7L potrzebuję...) :neutral: chyba głównie z tego powodu najszybciej wypowie się ASO nt. jakości tych olejów jak trochę pozalewa..

Ale wiecie, rozumiecie, Lotos to samo zło, no nie?

bo z GDAŃSKA, a przecież wszystko i wszyscy co z Gdańska to złe, beznadziejne i żenujące, nieprawdaż.

wg mnie lepsze produkty (przynajmniej paliwo) niż z Płocka..

akurat teraz testuję petronasa....

i jak :idea: :?: napisz coś w olejowym.. ja się kiedyś kontaktowałem z importerem (tj. zadałem sporo pytań..) ale mnie zlali.. :evil:

Po cichu liczę, że wpadnie tu kolega wlyszkow który wyszpera gdzieś w otchłani internetu jakieś testy tego oleju i porówna je do innych produktów. Zawsze to jakiś punkt odniesienia

sam bym chciał zobaczyć wyniki tych 750 testów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz pablonas głównie na podstawie cisnienia oleju na zimnym i ciepłym silniku, przebiegu itp. Jedno auto tak samo uzytkowane, każdy z oleji był wlawany na tydzień czasu (około 1500km) co ciekawsze Lotos syntetyczny (złota butelka 5W40) jeździł tylko 2 dni bo szkoda było silnika :shock: w testy firm juz dawno przeształem wierzyc, to tak jak z paliwem itd. Najlepiej przekonac sie samemu, choc czasem bywa to kosztowne :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie akcje Lotosu pójdą w górę

nic pewnego.. na razie ponieśli ryzyko inwestycyjne a do tego sporo wykładają na reklamę... produktu nie wiem na razie szczerze dla kogo.. :idea: ja nie jestem pewien czy inwestorzy przyjmują to z taaakim entuzjazem.. :idea: ale szczerze życzę powodzenia... osobiście LTS nie mam ale w ostatnie 6 m-cy +27% ale nie wiem czy to z powodu Quazara czy raczej denka od którego wstyd się nie odbić.. :wink:

 

Swoją drogą to gama Quazar jest mocno zróżnicowana - coś dla Forda, VW, nowych MB i BMW z DPF a o Subaru ani słowa.. :idea: :?: Pytanie więc co SIP rekomenduje z tej gamy :idea: :?: Do mojej Beki automat-doradca rekomenduje (właściwie do 3.0 bo 3.6 nie zna) 5W-30 C3... który wg piramidek Lotosa ( :arrow: spec techniczna) zapewnia ten sam poziom ochrony AW co ich 5W-40... a najlepszą ochronę zapewnia wg tych piramidek 5W-30 LLIII... (uwaga - dla wersji F nie ma piramidki.. :idea: :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, i nie wdając sie w dyskusje na temat jakości produktów LOTOS, bo ich zwyczajnie nie znam, nie stosuje, kilkanaście razy tylko wlaliśmy klientom do jakiś starych gratów jak sobie przywieźli, to uważam że jedyną stroną która w tej symbiozie coś zyskuje to firma LOTOS.

Pamietajmy że dla 95% społeczeństwa polskiego, nazwa i marka SUBARU kojarzy sie z autami sportowymi, AWD, rajdowymi, niezawodnymi, bedące synonimem w pewnym sensie luksusu i niepowtarzalności. Co z tego rzeczywiście zostało, kazdy niech sobie sam odpowie :cool: . Po tych reklamach , grupa LOTOS marketingowo napewno zyska większy prestiż, bo teraz sie beda wszyscy chwalić że SUBARU na ich olejach jexdzi, że Kajtek w rajdówce tez ma ten olej :wink: itd.

Dla mnie osobiście , to kolejny strzał w swoją stope niestety :sad: ., a najgorzej bedą mieli ASO. No bo jak teraz beda klientom mówić, najpierw polecali VALVOLINE, potem CASTROLA, i tu ok, CASTROL znana marka, brand itd. , a teraz co ? :shock: bedą mówić że CASTROL jednak był bee, że Lotos jest lepszy do ich aut :?: :shock:

Dla mnie to troche chore, ja rozumiem że jest kryzys, że partner ma budżet, itd. ale czy przypadkiem to sie nie odbije za jakiś czas negatywnie ?

No bo jak powiedziec klientowi , co kupił auto za sto pare tysięcy, a nie daj Bóg STI , że wlewają mu LOTOSA :shock: Jak bym był klientem dosłownie bym buchnął śmiechem w twarz szefowi serwisu :twisted: , żeby sobie sam wlał do Skody Favorit :mrgreen:

Ale jak znam życie , to słabo widze na dłuższą mete taki deal :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, i nie wdając sie w dyskusje na temat jakości produktów LOTOS, bo ich zwyczajnie nie znam, nie stosuje, kilkanaście razy tylko wlaliśmy klientom do jakiś starych gratów jak sobie przywieźli, to uważam że jedyną stroną która w tej symbiozie coś zyskuje to firma LOTOS.

Pamietajmy że dla 95% społeczeństwa polskiego, nazwa i marka SUBARU kojarzy sie z autami sportowymi, AWD, rajdowymi, niezawodnymi, bedące synonimem w pewnym sensie luksusu i niepowtarzalności. Co z tego rzeczywiście zostało, kazdy niech sobie sam odpowie :cool: . Po tych reklamach , grupa LOTOS marketingowo napewno zyska większy prestiż, bo teraz sie beda wszyscy chwalić że SUBARU na ich olejach jexdzi, że Kajtek w rajdówce tez ma ten olej :wink: itd.

Dla mnie osobiście , to kolejny strzał w swoją stope niestety :sad: ., a najgorzej bedą mieli ASO. No bo jak teraz beda klientom mówić, najpierw polecali VALVOLINE, potem CASTROLA, i tu ok, CASTROL znana marka, brand itd. , a teraz co ? :shock: bedą mówić że CASTROL jednak był bee, że Lotos jest lepszy do ich aut :?: :shock:

Dla mnie to troche chore, ja rozumiem że jest kryzys, że partner ma budżet, itd. ale czy przypadkiem to sie nie odbije za jakiś czas negatywnie ?

No bo jak powiedziec klientowi , co kupił auto za sto pare tysięcy, a nie daj Bóg STI , że wlewają mu LOTOSA :shock: Jak bym był klientem dosłownie bym buchnął śmiechem w twarz szefowi serwisu :twisted: , żeby sobie sam wlał do Skody Favorit :mrgreen:

Ale jak znam życie , to słabo widze na dłuższą mete taki deal :cool:

 

carfit, chłopie, nie napiszę że wyjąłes mi to z ust.....żeby nie było knowań homofobicznych ze strony prześmiewców forumowych, no i do tego pewno niektórzy o odrobine odmiennej orientacji seksualnej poczują się zagadnięci.... :twisted: ale napisałeś po prostu wszystko. powinno się to teraz wytłuścić i zamknąć wątek, bo każde następne słowo będzie tylko niepotrzebnym i zbędnym biciem piany.... :smile:

 

na pewno pamiętasz jak kiedyś znany rajdowiec, powiedzmy - bez nazwisk... :lol: dolewał do auta rajdowego Castrola RSa z butelki od Mobila.... :twisted::twisted::twisted: bo sponsor - Mobil tego wymagał.....logiczne....drugi przypadek, to dolewanie oleju z zakręconej butelki....żeby nie skalać swojego motoru jakimś dziadostwem, a żeby naiwna publika przed ekranami TV dała się oszukać.......teraz pewno ten proceder spotka wszystkich którzy jeżdżą normalnymi autami (Subaru znaczy :smile: ) i będą zobowiązani gdzieś się w jakiejś reklamie wynurzyć z nazwą oleju na którym niby jeżdżą.....w butelce po kfazarze będzie po prostu jakiś normalny olej...i tyle..... :grin: kolejny przykład zakłamania i obłudy na tym ziemskim padole, gdzie kasa wypiera lub kupuje rozum, prawdę, dobro, a wszyscy są do kupienia, oczywiście każdy ma inna cenę.... :razz: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jakości olejów zadam tylko pytanie retoryczne, czy PLATINUM z orlenu jest lepszy, bo reklamuje go Hołek? i w radiu mi mówi "Tak testujemy oleje platinum" i w tle słychać ryk silników, i ciekawe, czy pędząc po pustyniach Afryki tudzież Ameryki Południowej faktycznie do swojej Navary wlewa Platinuma :) ? i czy wlewa go także do prywatnej białej rajdówki-treningówki GC8?

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 8:48 pm ]

jedyną stroną która w tej symbiozie coś zyskuje to firma LOTOS

Być może jedyną. W każdym razie dobrze to świadczy o umiejętnościach marketingowców z lotosu :twisted:

 

Tak się składa, że - mimo, iż pracuję w Lotosie - do swojego GT nie lałem olejów Lotosu. Nie dlatego, że im nie ufam, tylko dlatego, że nikt ich w subaru nie przetestował, a ja na swoim aucie testów robić nie chciałem - skoro w podobnej cenie są inne, sprawdzone oleje, a podobno silnik subaru jest tak podatny na złą jakość oleju, to korzystałem z tych sprawdzonych. Teraz GT-ka już nie ma :sad: , niestety, a do czasu gdy pojawi się w moim garażu inne 2.0T spod znaku plejad, może będzie coś więcej wiadomo na temat jakości mariażu lotosu i subaru.

 

Więc w sumie - nie tylko lotos zyska. Konsumenci także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ciekawe, czy pędząc po pustyniach Afryki tudzież Ameryki Południowej faktycznie do swojej Navary wlewa Platinuma :) ? i czy wlewa go także do prywatnej białej rajdówki-treningówki GC8?

 

chyba znasz odpowiedź na to pytanie :cool: :twisted: . A jak nie znasz to ja Ci powiem , zapomnij że na tym jeździ :roll: :twisted:

W każdym razie dobrze to świadczy o umiejętnościach marketingowców z lotosu :twisted:

z pewnościa tak :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niektóre ASO zyskają :idea: , zamiast lać Midlanda :roll: teraz muszą lać Lotosa, który stoi w Gdańsku schowany za serwisem :twisted: :cool: :wink: .

 

Na warsztacie beczki Midlanda wciąż stoją :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszą lać Lotosa, który stoi w Gdańsku schowany za serwisem :twisted: :cool: :wink: .

 

Podaj adres, wysle im naklejki na beczki z napisem Motula, Castrola, czy Shella, nie bedą sie musieli wstydzić :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedą mówić że CASTROL jednak był bee, że Lotos jest lepszy do ich aut
w tym może być ziarnko prawdy mając na uwadze wpadki Castrola, podróbki, odpady magazynowe na alledrogo itd.. nawet patriotycznie (naiwnie :idea: :?: ) bym sobie tego trochę życzył... :wink:

 

A może niektóre ASO zyskają , zamiast lać Midlanda

zgadzam się w pełni..

 

W każdym razie dobrze to świadczy o umiejętnościach marketingowców z lotosu

również się zgadzam.. chociaż Subaru też się trochę więcej w mediach dzięki temu pokaże a to kosztuje.. czy w dobrym świetle :idea: :?: - tego za jakiś czas dowiemy się od zakłopotanych ASO.. :wink:

 

nikt ich w subaru nie przetestował
jeśli to prawda to baaaaardzo nieładnie z obu stron... :evil: i oby to SIPu zbyt wiele nie kosztowało.. :neutral: a swoją drogą to ciekawe czy ta "rekomendacja" była "klepnięta" gdzieś wyżej niż SIP :idea: :?: bo w reklamie brzmi "rekomendowany przez Subaru" a to globalna marka a nie krajowa...

 

ja rozumiem że jest kryzys

jestem daleki od obrony SIPu i tego wspólnego "interesu" ale kryzys jest odczuwalny nie tylko w Subaru... w Mobilu, Castrolu itp również co "słychać, widać i czuć" - w silnikach również... teraz modna na blendowanie ponoć Turcja.. :neutral:

 

Teraz GT-ka już nie ma

oddałeś auto ze świeżo zalanym AMSem :shock: :?: mam nadzieję, że to nie po dyskutowanej "rekomendacji"... :idea: :?: :mrgreen:

 

na swoim aucie testów robić nie chciałem - skoro w podobnej cenie są inne, sprawdzone oleje

dokładnie... ja też wolę te docenione przez miliony silników za pół ceny Quazara... przykro mi.

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 10:06 pm ]

A czy to nie było tak, że Castrol pojawił się w ASO wielu marek w PL kiedy był blendowany przez Lotosa :idea: :?: Może teraz ci sami marketingowcy działają.. a Castrol już się z Lotosa ponoć wyniósł więc nie mają oporów przed przejęciem rynku.. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...