Skocz do zawartości

lotos quazar


hiszpan25

Rekomendowane odpowiedzi

testowany przez Japonię ?

 

Podobno nawet sam Prezes FHI go testował :wink: :twisted: .....................

 

 

 

 

w kosiarce do trawy :roll:

:mrgreen:

 

a widzisz......a ja słyszałem, że sobie na kwazarze placki ryżowe smażył..... kosiarki mu było szkoda, bo dał za nią CAŁE 200 dolców.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek trudno wyobrazić sobie kto może chcieć/pozwolić zalać sobie ten rekomendowany przez Subaru olej - biedne więc firmowe/flotowe auta, do których trzeba będzie go "upychać" aby wypełnić zobowiązania umowne... :idea: i ich późniejsi właściciele prywatni, którzy je kupią w przekonaniu o super okazji... Sytuacja prawie jak na flotach Toyoty gdzie zalewają 15W-40 minerała Castrola nawet mroźną zimą jeśli użytkownik nie protestuje (o ile wie :idea: )... a po 3-4 latach do ludzi jako "pewne auto" bo serwisowane w ASO... :wink:

 

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 10:11 pm ]

Może jakaś ankieta by się przydała do tego wątku :idea: :?:

 

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 10:24 pm ]

Swoją drogą można by zadać pytanie w "Pytaniach do Dyrekcji" co zaraz zrobię

poszedł kij w mrowisko i to głęboko.. :wink: ciekaw jestem czy będzie rzeczowy odzew bo w końcu widać będzie nawet bez zalogowania... :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow, nie dziw się reakcji ,,społeczeństwa" na koleje wciskanie jakiegoś kitu, skoro jak wieść gminna niesie, że nawet oleje takich koncernów jak Castrol, Valvoline, Shell, BP są w PL albo podrabiane, rozcieńczane, przeterminowane albo nalewane w podejrzanych rafineriach....i nie masz, jak to zresztą często w tym kraju bywa, nigdy pewności, że dostajesz to, za co zapłaciłeś....skoro da się tak bezkarnie robić ludzi w wała z takimi markowymi od lat czy dziesięcioleci olejami, to czego możemy się spodziewać po pokomunistycznym koncernie, który nie potrafi nawet utrzymać w czystości sanitariatów w swoich stacjach paliwowych....to co jest w tych bańkach czy beczkach.... :twisted:

 

750 razy przetestowany.... :mrgreen: to oznacza, że 750 aut przejechało na kwazarze po 10km, czy 10 aut przejechało po 750km? Jakoś nie sprecyzowali tych swoich,,morderczych" testów.... :twisted:

 

przypomina mi się pytanie pacjenta w szpitalu: przepraszam, czy siostra to może przełożona...?

 

tak, i to niejednokrotnie...... :smile:

 

I to namolne powtarzanie milion razy dziennie w TV - rekomendowany przez Subaru (Subaru Polska, czy Subaru... :?: )....czy specom od reklamy wydaje się, że jak się powtórzy tyle razy jakąś bujde, to tak siłą przyzwyczajenia ludzie w to uwierzą? Trochę to naiwne....

Każdy ma prawo decydować, na jakim oleju jeździ, ja na pewno nigdy nie wleję lotosa, niezależnie od tego, kto go bedzie reko mendował..... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy specom od reklamy wydaje się, że jak się powtórzy tyle razy jakąś bujde, to tak siłą przyzwyczajenia ludzie w to uwierzą? ...

 

"Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą."

 

Widzisz podobieństwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy specom od reklamy wydaje się, że jak się powtórzy tyle razy jakąś bujde, to tak siłą przyzwyczajenia ludzie w to uwierzą? ...

 

"Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą."

 

Widzisz podobieństwo ?

 

przepraszam :mrgreen: to alibi :mrgreen: to :mrgreen: do :mrgreen: lotosa..... :mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a moze to taki joke na 1 kwietnia???

 

miejmy nadzieję... :lol:

 

chociaż osobiście mi to lata i powiewa, mam ten komfort, że decyduję o swoich tematach olejowych sam, i nie jestem zdany na nikogo, kto dla mojego dobra...i dobra mojego silnika....zarekomenuje mi jakąś przereklamowaną bryndzę, sprzedawaną po jedynej słusznej linii partyjnej.... :mrgreen: (a wydawałoby się, że TE czasy minęły...) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak, wiekszosc nie. Szkoda, bo pozniej kupujemy te uta z drugiej/trzeciej reki. Przykre doswiadczenie uczy, ze najlepiej stac i patrzec na rece, bo czasami trzeba interweniowac.

Zostawilem kilka dni temu u oponiarzy odnowione felgi + oponki, na drugi dzien przyjechalem po odbior... wczoraj dopiero zobaczylem jak krotkie zaworki mi zlozyli. Oj bede miesem rzucal kleczac z manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Quazar wart to się przekonamy (tj. przekonają się ci, którzy zaleją albo pojawią się w końcu wyniki tych czy innych testów bo w końcu jest na rynku już prawie rok :!: ) ale mnie nurtuje cena wyznaczona przez Lotosa... wg mnie wysoka.. wyższa od wielu markowych olejów - nawet tych, które pojawiają się w PL w oryginale, dystrybuowanych przez bezpośrednich importerów w cenie ok. 45zł za 1L/1qt jak np. Royal Purple... niewiele droższy jest też Red Line a nawet Motul itp itd.. Ustawienie ceny tak wysoko rodzi bardzo wysokie oczekiwania - mając dodatkowo świadomość, że jest to produkt krajowy - bez dodatkowych kosztów transportowych, celno-skarbowych itp...

Tyle, że o tej deklarowanej i oczekiwanej jakości jedynie się ładnie/ogólnie mówi i pokazuje - za spore pieniądze... a do mnie osobiście o wiele bardziej przemawia podejście w US - wielokrotnych testów oraz brutalnej reklamy porównawczej pomiędzy lidearmi rynku pod kątem jakości oleju - to daje wiele ciekawych informacji klientom a nie tylko wykupione spoty reklamowe i rekomendacje.. Oczywiście w US są firmy, które również w ten sposób walczą - ale o półki w marketach i masowego odbiorcę a przecież to (spory udział w rynku) już Lotos osiągnął dzięki olejom w cenie 50-90zł za 4L i to była cena zaakceptowana przez polskich kierowców dla krajowego oleju... aż tu nagle pojawia się olej tej samej marki w cenie 2-3 razy wyższej... :???: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to chyba normalnie do FHI napisze z pytaniem, czy rekomentują Lotosa. Bo na reklamie, jest, że "Subaru rekomenduje", a nie SIP :roll: Jak nie potwierdzą rekomendacji to poczuję się konsumentem wprowadzonym w błąd :twisted:

 

może spot reklamowy miał brzmieć: 1 użytkownik Subaru rekomenduje lotosa kfazara.... :twisted: tylko się komuś w masońskiej telewizji porąbało i go skrócił... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo napisał/a:

A ja to chyba normalnie do FHI napisze z pytaniem, czy rekomentują Lotosa. Bo na reklamie, jest, że "Subaru rekomenduje", a nie SIP Jak nie potwierdzą rekomendacji to poczuję się konsumentem wprowadzonym w błąd

 

 

może spot reklamowy miał brzmieć: 1 użytkownik Subaru rekomenduje lotosa kfazara.... tylko się komuś w masońskiej telewizji porąbało i go skrócił...

 

to już zakrawa na kopanie leżącego... :twisted: choć fakt - brzmi globalnie a deal pewnie lokalny.. :neutral:

 

Dajmy szansę... przecież kompetencji i myśli technicznej w tym kraju nie brakuje - wszystko jest kwestią budżetu i czasu... a i Lotos i np. Lubrizol są na "L" :mrgreen:

Jak sobie już dołożę wskaźnik ciśnienia oleju i cena Quazara spadnie <20zł za 1L (a skoro po 10 m-cach na rynku jest to tak mało popularny/znany produkt to pewnie możliwe takie "promocje"...) to może się skuszę na test... :wink: pomimo braku "rekomendacji" dla H6 3.6... :wink: no, chyba, że wcześniej się okaże, że to jedna wielka ściema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to chyba normalnie do FHI napisze z pytaniem, czy rekomentują Lotosa. Bo na reklamie, jest, że "Subaru rekomenduje", a nie SIP Jak nie potwierdzą rekomendacji to poczuję się konsumentem wprowadzonym w błąd

tutaj tego filmu nie ma :twisted:

http://www.subaru-global.com/subaru_tv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru jest dużo....może nie o to chodziło..... :twisted:

 

ja myślę, że stanowisko części - większości Forumowiczów jest jasne i jednoznaczne, wątpliwości są znane, padło wiele pytań, na które nie ma na razie żadnej odpowiedzi, oprócz subiektywnych pobrzdąkiwań osobników związanych chyba zawodowo z koncernem, więc chyba raczej są to wypowiedzi o wątpliwej obiektywności, a raczej o znanej i logicznie wytłumaczalnej subiektywności....więcej chyba nie da się już na ten temat napisać, wypadałoby poczekać na jakieś oficjalne stanowisko zapytanych, co i jak, dlaczego itd itp, :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj tego filmu nie ma

W tym rzecz. Nie jest to tak globalna rekomendacja, jak dajmy na to w przypadku Puga i Cytryny odnośnie oleju Total. Moim skromnym zdaniem, jeżeli rekomendacja jest tylko regionalna, to powinno być w reklamie wskazane, że dany olej poleca Importer, a nie cała marka Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że przewaga opinii, że to dziadowski olej niegodzien wlania do kosiarki a tym bardziej do silnika samochodu jest wielka... ale mam dziwne wrażenie, że większość tych opinii jakoś niczym nie jest poparta. bardzo ciekaw jestem opinii SIP na ten temat. jak ten olej wypadł w testach, że dostał rekomendację? może po prostu jesteśmy nieświadomi tego, że na naszym podwórku wyrósł producent bardzo porządnego oleju? :roll:

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaga opinii, że to dziadowski olej niegodzien wlania do kosiarki a tym bardziej do silnika samochodu jest wielka... ale mam dziwne wrażenie, że większość tych opinii jakoś niczym nie jest poparta.

dokładnie - to raczej przewaga obaw niż opinii.. chociaż byłoby miło mieć w kraju porządny olej wart tej ceny...

 

Może i tak jest. dowiemy się pewnie od kogoś kto przejeździ z 50kKm i rozbierze silnik do panewek.

Lotos i SIP powinni pokazać taką dokumentację.. :idea: bo w końcu Lotos posiada wyniki 750 testów a SIP wydał rekomendację... :idea: :shock:

 

FHI powie, że olej spełnia ich wszelkie normy - niestety może sie okazac, że tylko na papierze

bo kilka Quazar spełnia... ale z tymi normami bywa tak, że jako laboratoryjny krótki test jest OK ale kiedy test się wydłuży (zbliży do realnych warunków i przebiegu na jaki jest olej przewidywany...) to bywa, że uznane marki olejowe mają kłopoty - np. z wrażliwością na paliwo w oleju co w Subaru nie jest rzadkością... jest o tym trochę w wątku olejowym. Pożyjemy, zobaczymy a może ktoś nas wcześniej oświeci i oszczędzi wydatków na zaspokojenie ciekawości.. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...