Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, malprz napisał:

Znaczy Kapitan - Karol Olgierd Borchardt 

Dopiero zaczynam czytać a już mi się podoba :)

 

Kocham całego Borchardta. Krążownik spod Samosierry, Szaman Morski ale Kapitan jest na topie. Czytałem 3 razy.

Znaczy za silny :)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem w połowie tej cegły.
Jak ktoś chce wiedzieć o co chodzi w prawdziwej szkole TOPGUN, jaka jest jej historia i sporo o rozwoju taktyki walki w powietrzu to chyba nie ma lepszego opracowania.

 

IMG_3199.thumb.jpeg.888755a29b141ed90409a676f31c1b47.jpeg

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

"Zdarzyło się to zimą 1590 roku. Austria była wówczas oddalona od świata i pogrążona we śnie; w Austrii wciąż jeszcze trwało średniowiecze i zdawało się, że tak będzie zawsze. Niektórzy sądzili nawet, że Austria tkwi w wiekach jeszcze wcześniejszych i według umysłowego i duchowego czasomierza panuje tam wciąż Epoka Wiary. Lecz uważali to za powód do dumy, a nie za ujmę, i my też szczyciliśmy się tym. Pamiętam to dobrze, choć byłem zaledwie małym chłopcem, i przypominam sobie radość, jaką sprawiała mi ta opinia. Tak, Austria była oddalona od świata i pogrążona we śnie, a nasza wioska znajdowała się w pośrodku tego snu z racji swego centralnego położenia. Wieś drzemała spokojnie w głębokim odosobnieniu, wśród pagórkowatej i lesistej samotności, dokąd wieści ze świata zbyt rzadko dochodziły, aby niepokoić jej sen; spoczywała więc w bezgranicznym zadowoleniu..."

"Tajemniczy przybysz" Marka Twaina, w tłumaczeniu z lat 80. Przyznam się, że nie znałem tej książki. Podobno jest też nowy przekład.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _ONE_ napisał(a):

"Zdarzyło się to zimą 1590 roku. Austria była wówczas oddalona od świata i pogrążona we śnie; w Austrii wciąż jeszcze trwało średniowiecze i zdawało się, że tak będzie zawsze. Niektórzy sądzili nawet, że Austria tkwi w wiekach jeszcze wcześniejszych i według umysłowego i duchowego czasomierza panuje tam wciąż Epoka Wiary. Lecz uważali to za powód do dumy, a nie za ujmę, i my też szczyciliśmy się tym. Pamiętam to dobrze, choć byłem zaledwie małym chłopcem, i przypominam sobie radość, jaką sprawiała mi ta opinia. Tak, Austria była oddalona od świata i pogrążona we śnie, a nasza wioska znajdowała się w pośrodku tego snu z racji swego centralnego położenia. Wieś drzemała spokojnie w głębokim odosobnieniu, wśród pagórkowatej i lesistej samotności, dokąd wieści ze świata zbyt rzadko dochodziły, aby niepokoić jej sen; spoczywała więc w bezgranicznym zadowoleniu..."

"Tajemniczy przybysz" Marka Twaina, w tłumaczeniu z lat 80. Przyznam się, że nie znałem tej książki. Podobno jest też nowy przekład.

 

W życiu bym nie powiedział, że to Mark Twain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

małe podsumowanie zeszłego tygodnia urlopowego - wszystkie trzy pozycje bardzo dobre. Wciąga się je "na raz".

 

"Pochowani w niebie"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4878721/pochowani-w-niebie-niezwykla-historia-szerpow-i-tragicznego-dnia-na-k2

o (chyba) największej tragedii na K2 ale i o szerpach i ich kulturze. O komercjalizacji himalaizmu, o tym jakimi dupkami potrafią być przyjezdni himalaiści itd. Świetnie się czyta.

 

"ocalić jeńców"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/303369/ocalic-jencow

co za historia - niby człowiek się interesuje historią a nic nie wie. Koniec WW2, amerykańcki kapitan operując z bazy USAAF w ukraińskiej Połtawie ewakuuje z Polski amerykańskie samoloty a w tajemnicy równiez byłych zachodnich więźniów, których armia radziecka olała po wyzwoleniu obozów. Fabularyzowany dokument z dobrym reaserchem i bazujący na bezpośredniej relacji tegoż kapitana.

 

"storyteller"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5039144/the-storyteller-moje-historie-opowiesci-o-zyciu-i-muzyce

nadaktywny Dave Grohl + pademia = książka. Nie jest to typowa autobiografia - raczej zbiór różnych ciekawych historii z życia. Niektóre takie, ze boki zrywać (np.wizyty w Białym Domu). Ale widać, że niektóre tematy są chyba zbyt bolesne albo drażliwe - temat Nirvany kończy się w momencie pierwszego topu Billboardu. O Novoselicu wogóle nie wspomina. generalnie lubię biografie ale tą sie wyjątkowo dobrze czyta i po lekturze jeszcze bardziej lubie tego typa. Książka trochę wyjaśnia skąd u niego taka aktywnośc muzyczna.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja o wojowaniu znowu wrzucę, bo się ostatnio w te historie wkręciłem lekko. A że w czasach wojny w Iraku działałem w branży produkując rozmaite części do urządzeń jeżdżących czy latających firmy Boeing m.in. czy tam dla BAE Systems i inne takie, to trochę czytając te historie czuję się że  pośrednio jakbym też tam był.

Ostatnio to, bo z biznesowego punktu też ciekawe. Można powiedzieć że podobne historie co u Chrisa Kyle lecz z innej perspektywy.

i-ekstremalne-przywodztwo-elitarne-taktyki-navy-seals-w-zarzadzaniu-wyd-2.thumb.jpg.18da6a5d89f60179976131ecda1b5cdb.jpg

A zaraz wrzucę i to

moj-przyjaciel-drago-b-iext136996394.thumb.jpg.93989a11ebb4b081a9324fe88da63a0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.11.2023 o 12:00, romek_l napisał(a):

Niespokojni ludzie Fredrika Backmana

 

O, ciekawe, już szukam i kupuję. Lubię taką Skandynawię, w przeciwieństwie do tej modnej, kryminalnej.

 

8 minut temu, malprz napisał(a):

czy wszystkie

 

8 minut temu, malprz napisał(a):

pierwszy raz

 

Może za małą próbę zastosowałeś ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...