Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, leoon9 napisał:

Ostatnio zacząłem czytać naszego Wiedźmina. Bardzo zaabsorbowała mnie ta książka. Genialna!

No, Sapkowski to klasa sama w sobie. Ja co kilka lat do niego wracam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Douglas Adams - Autostopem przez galaktykę.

Książka dość oryginalnie napisana, trąci brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona. Czyta się ją szybko i lekko. Odmóżdża i relaksuje po ciężkim dniu ;)

Teraz już rozumiem o co Ci ( @Fala) chodziło z tymi trzema piwami ;) Dzięki 

 

W dniu 18.03.2018 o 13:08, KubaKul napisał:

No, Sapkowski to klasa sama w sobie. Ja co kilka lat do niego wracam :)

 

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić :) Uwielbiam :P 

Edytowane przez malprz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Wójcik - Celibat 

 

Kiedyś w zamierzchłej przeszłości będąc jeszcze w szkole średniej, pewien młody ksiądz opowiedział nam o swoim życiu w seminarium, o święceniach, o powstałych wątpliwościach czy podoła sprawie, o presji społeczeństwa jaka została na nim wywarta-dumna rodzina, która by go przeklnęła gdyby zrezygnował z posługi kapłańskiej. Ze zdumienia można było przecierać oczy gdy się tego słuchało. W tej książce Wójcik powtórzył wszystko to co wtedy usłyszeliśmy od tego młodego księdza. Przytłaczająca rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18/03/2018 o 12:08, KubaKul napisał:

No, Sapkowski to klasa sama w sobie. Ja co kilka lat do niego wracam :)

 

Też uwielbiam, podobno pracuje nad nowym tomem, ale jeszcze nie wiadomo na podstawie której części gry! ;)

 

 

 

@malprz Celibat niedawno przeczytałem, jedno wielkie pranie młodych i zagubionych umysłów. Miejscami ciekawe, miejscami przerażające, miejscami nie wiedziałem czy to to jeszcze fakty czy jakaś fantazjowana gejowska wersja 50 twarzy greya. Jeśli autor nie naciągał faktów, to dookoła każdego kościoła powinien być 5-metrowy płot, żeby przypadkiem żadne dziecko tam nie weszło.

Edytowane przez radnor
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radnor myślę, że nie każdy do tej posługi nadaje się i tak jak autor książki słusznie napisał - oni są za młodzi by podejmować tak trudne życiowo decyzje. Poza tym od tego młodego księdza, który uczył nas religii w szkole średniej naprawdę dużo można było usłyszeć.. min o tym o czym napisałeś powyżej. 

 

W tym tygodniu zabieram się za książkę w zupełnie odmiennym klimacie niż Celibat Wójcika czy Siła nawyku Duhigg’a

 

Plaża za szafą - Marcina Kąckiego.

 

Polecono mi ją, więc myślę, że będzie dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, malprz napisał:

Czy któryś z Was może polecić mi jakieś fajne książki do czytania dla dzieci w wieku 5 i 7lat?

Może nie polecę, ale odradzić mogę. B)

Tyle, że nie pamiętam ani tytułu, ani autorki. Pamiętam tylko, że to jest historyjka o jakimś małym smoku polskiej autorki. Odradzam, bo ta durna baba (i równie durny wydawca) dość swobodnie posługuje się w tej książeczce wulgaryzmami. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suberet na szczęście jeszcze nie natrafiłam na coś podobnego jak to o czym napisałeś. Z Polskich bajek o smokach to kojarzę tylko Przygody Baltazara Gąbki, ale autorem nie jest kobieta i smok jakiś taki starszy. Uff :P Dzięki za podpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Jerzy Dziewulski o terrorystach" - zmęczyłem to arcydzieło, choć lekko nie było. Miałem nadzieję na budzące uśmiech opowieści "z mchu i paproci", a zamiast tego trafiłem na pomnik człowieka który wie wszystko i był wszędzie wiele razy. Generalnie Dziewul w gęstej, znacznie bardziej skondensowanej niż zazwyczaj formie ;)

 

@malprz - chyba żartujesz? A klasyk, jakim są "Sceny z życia smoków"? ;)

Edytowane przez Crazy_Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crazy_Ivan napisał:

chyba żartujesz? A klasyk, jakim są "Sceny z życia smoków"? ;)

 

Nop ale sprawdzę co to, tak na wszelki wypadek by mnie później moja kochana siostrzyczka nie pogoniła z domu za powyższe dzieło, podstępem wplecione w życie jej dzieciaków :P 

Edytowane przez malprz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czytuje po angielsku? Jeśli tak, mogę polecić "Secret Pigeon Service: Operation Columba, Resistance and the Struggle to Liberate Europe", ciekawa historia gołębi pocztowych i prowadzonych przez cywilów komórek wywiadowczych w czasie drugiej wojny, a przy okazji też przepychanek politycznych i burdelu jaki panował w brytyjskich służbach wywiadowczych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicolas Rankin i jego "Komandosi Iana Fleminga" historia pierwszych oddziałów specjalnych z czasów 2 wojny światowej, dość przystępnie napisana i wiele ciekawych faktów powiązanych w jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z krótkiego urlopu na Malcie i będąc pod wrażeniem tego co zbudowali tam Joannici przeczytałem powieść "Religia" - Tim Willocks.   Powieść dziejąca się w czasach wielkiego oblężenia Malty przez Turków w 1565 roku.  Całkiem przyzwoita 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry Godkind i seria Poszukiwacza Prawdy. Stare ale fajnie sie czyta i jest tego trochę więc dużo czytania przyjemnego czytania, oderwanie na chwile myśli od codziennych problemów, przyjemne.
Czytałem... Dawno temu... Jeśli się komuś podoba, to polecam również Grzedowicza "Pan Lodowego ogrodu" no i Malazanska księgę poległych...


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miejsce przy stole" Andrzeja Wilczkowskiego. Moja ukochana książka o górach. Jedna z tych, które przeczytałem wielokrotnie (a tą, to chyba ze 30 razy :D ) Historia polskiego taternictwa lat 1945-55, ale przede wszystkim opowieść o niezwykłych ludziach, którzy pokochali góry i mieli niespożyte pokłady fantazji. I naprawdę nie jest to nic w stylu "wchodziliśmy, zdobyliśmy, zeszliśmy" Jak dla mnie, żadna inna z tej tematyki nie ma do niej porównania... przepraszam, "W stronę Pysznej" może stanąć w konkury :)

Edytowane przez kuzon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Mordercza Góra"  Pat Falvey, Pemba Gyalje - relacja z działań zespołów wspinaczkowych na K2, które w sierpniu 2008 roku zakończyły się śmiercią 11 osób. Konkretna, racjonalna, dobrze poparta źródłami. Dla kogoś zainteresowanego wspinaczką, czy himalaizmem, warto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...