Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

złudzenie uwolnienia się od Boga.

Ciekawe ;)

 

Wczoraj skończyłem po raz kolejny "Grę w klasy" , chyba jestem uzależniony od Cortazara.

I zabrałem się za opowiadania Bukowskiego....z marszu stałem się bardziej ordynarny ;) 

No to idę za ciosem, jutro wybieram się na sztukę "Kompleks Partnoya" , o książce, mimo że czytałem wiele lat temu...nie potrafię zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie siadam do "Boga urojonego"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor jest mistrzem wiary we własną "mądrość", a przy tym plecie takie brednie, że szok.

 

.

Czytaj "mam w tej kwestii zdanie zgodne z religią, w której zostałem wychowany" ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

złudzenie uwolnienia się od Boga.

Ciekawe ;)

 

Wczoraj skończyłem po raz kolejny "Grę w klasy" , chyba jestem uzależniony od Cortazara.

I zabrałem się za opowiadania Bukowskiego....z marszu stałem się bardziej ordynarny ;)

No to idę za ciosem, jutro wybieram się na sztukę "Kompleks Partnoya" , o książce, mimo że czytałem wiele lat temu...nie potrafię zapomnieć

 

Dobry pomysł z tym Cortazarem!

Grę w klasy czytałem 3 razy, ale ostatnio już wiele lat temu, więc pora sobie odświeżyć.

Tymczasem czytam "Króla" - fajnie napisane.

Wczoraj skończyłem "Osiołkiem" Andrzeja Stasiuka - książka o jego samochodach, w tym o wyprawowym Osiołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan Twardoch, "Król"

Skończyłem niedawno jego Dracha. Utwierdziłem się po Morfinie, że to naprawdę kawał pisarza. 

Na dodatek Drach dla mnie to podróż sentymentalna po Śląsku i z wielką przyjemnością przypominałem sobie śląską gwarę ;)

Fantastyczny pisarz, fantastyczna książka więc po Króla na pewno sięgnę wkrótce :)

Edytowane przez romek_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie siadam do "Boga urojonego"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor jest mistrzem wiary we własną "mądrość", a przy tym plecie takie brednie, że szok.

 

.

Czytaj "mam w tej kwestii zdanie zgodne z religią, w której zostałem wychowany" ;)

 

 

 

I tu pudło :P Lubię iść pod prąd i nie wyznaję "religii, w której zostałem wychowany". :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zabrałem się za Trylogię Husycką Sapkowskiego - jestem w połowie Narrenturm i czyta mi się to naprawdę nieźle :)

Pamiętam, że bardzo żałowałem, że się tak "szybko" skończyła. Wciągająca lektura :)
To wtedy po przerwie polecam audiobooka z Audioteki. Super produkcja z wieloma znanymi aktorami. Idealna do słuchania tam gdzie nie wypada czytać, np. za kółkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szczepan Twardoch, "Król". Polecam, szczególnie audiobooka w interpretacji Maćka Stuhra.

Komu się podobał "Zły" Tyrmanda będzie zachwycony. Twardocha powieść jest o poziom wyżej.

Świetna książka. Twardoch jest dla mnie jednym z najlepszych współczesnych pisarzy polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drach" jest znakomity, bardzo mocny, znacznie bardziej niż "Król".

"Morfina"... hmm, to już klasyka.

 

Ja aktualnie czytam zbiór opowiadań George Saunders'a "10 grudnia".

Coś wspaniałego, bardzo świeże pomysły - absolutnie rekomenduję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkim 2016 roku wziąłem do ręki coś przy czym nie trzeba za dużo myśleć, właśnie zakończyłem IV tom książki Vincenta Severskiego pt "Niepokorni"

Pierwszy i drugi tom jak dla mnie OK, trzeci noooo taki sobie, czwarty lepszy od trzeciego:-)

Autor zostawił sobie furtkę do następnego tomu więc jak już się za jakiś czas pojawi to z pewnością też zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Richard Watt "Gorzka chwała". Bardzo ciekawe spojrzenie na II RP z perspektywy amerykańskiego historyka. Dużo analogii do aktualnych wydarzeń w Ojczyźnie. W polityce międzynarodowej niczego się nie uczymy :(  ... mimo tylu lekcji, które dała na historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...