Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że w Krakowie nie ma juz żadnego sklepu z telewizorami, takiego normalnego, małego, prywatnego. Zostały tylko duże sieci, a tam sprzedają nie to co chcesz, tylko to co mają. Doradzić nie doradzą - chwalą to co mają sprzedać.

 

Spróbuj może w jakimś sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rombu, możesz sie skontaktowac tutaj :

 

http://www.audiovideo.com.pl

 

Pewnie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza z warunkami a później padnie propozycja konkretnych modeli , możesz również u nich zamówić prezentację w domu :idea:

 

 

Na forum HDTV.com.pl nie widziałem złej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

na świecie jest tylko kilka firm produkujących moduły do TV (czyli to co świeci w TV)

-LG

-Samsung

-AU Optrinics

 

przedchwilą czytałem coś o tym ze niby toshiba ma najlepsze 2D a najlepsze 3D ma LG.

 

Obie firmy korzystają z tych samych modułów robionych przez LG. Nie ma co się marszczyć nad tym który ma lepszy obraz.

 

Wiem jedno. Mając do wyboru samsunga i LG o tych samych parametrach, wybierz samsunga, bo bedzie o te 200 taniej.

Na 3D się nie ma co pchać, bo to tani chwyt jest. Po miesiącu nikt już tego nie uruchamia.

 

BTW.

w Berlinie zaczynają się własnie targi IFA. Nie ma lepszej okazji do tego by się przyjżeć nowinkom elektroniki konsumenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też stałem przed takim dylematem i zdecydowałem sie na Phillips 47 cali Led z ambilight 3D i jestem bardzo zadowolony.System 3D zastosowany przez Philipsa nie powoduje bólu głowy i jest zdrowszy dla oczu-nie ingeruje w mózg.

Obraz HD jest jak brzytwa.Ostatnio jakiś tv Philipsa Led został telewizorem roku,więc chyba warto.

 

ogólnie tv Led będą miały lepszy i ostrzejszy obraz będą lepsze do oglądania sportu ,biorą sporo mniej prądu,plazmy będa miały lepsze czernie,Lcd to już chyba przeszłość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

na świecie jest tylko kilka firm produkujących moduły do TV (czyli to co świeci w TV)

-LG

-Samsung

-AU Optrinics

.

 

O Sharp-ie zapomniałeś :wink: Loewe z nimi ściśle współpracuje a w zasadzie to jest Sharp w design-erskiej obudowie i innym menu :idea:

 

-- Śr sie 29, 2012 2:42 pm --

 

ostatnio też stałem przed takim dylematem i zdecydowałem sie na Phillips 47 cali Led z ambilight 3D i jestem bardzo zadowolony.System 3D zastosowany przez Philipsa nie powoduje bólu głowy

..

 

 

Dokładnie tak :) Dobry wybór :idea: Matryce masz LG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111,

LCD LED to ciągle LCD tylko że zamiast świetlówek stosuje się podświetlanie LED (krawędziowe lub całościowe).

Nie rozumiem więc dlaczego twierdzisz że LCD LED są lepsze dla sportu od PDP podczas gdy to właśnie plazmy biją LCD o lata świetlne jeżeli chodzi o wyświetlanie dynamicznego obrazu. Chodzi tu o parametr czasu reakcji który w plazmie jest najniższy ze wszystkich możliwych technologii wyświetlania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też stałem przed takim dylematem i zdecydowałem sie na Phillips 47 cali Led z ambilight 3D i jestem bardzo zadowolony.System 3D zastosowany przez Philipsa nie powoduje bólu głowy i jest zdrowszy dla oczu-nie ingeruje w mózg.

Obraz HD jest jak brzytwa.Ostatnio jakiś tv Philipsa Led został telewizorem roku,więc chyba warto.

 

ogólnie tv Led będą miały lepszy i ostrzejszy obraz będą lepsze do oglądania sportu ,biorą sporo mniej prądu,plazmy będa miały lepsze czernie,Lcd to już chyba przeszłość..

 

To ja tylko zapytam - masz z tymi technologiami w TV kontakt zawodowy czy konsumencki ?

 

stach1111,

LCD LED to ciągle LCD tylko że zamiast świetlówek stosuje się podświetlanie LED (krawędziowe lub całościowe).

Nie rozumiem więc dlaczego twierdzisz że LCD LED są lepsze dla sportu od PDP podczas gdy to właśnie plazmy biją LCD o lata świetlne jeżeli chodzi o wyświetlanie dynamicznego obrazu. Chodzi tu o parametr czasu reakcji który w plazmie jest najniższy ze wszystkich możliwych technologii wyświetlania obrazu.

 

Oczywiście że TAK !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit - są 3 modele. Jak chcesz 46" Panasonica to polecam G30

A wedłu sprzedawców w Saturnie i MM nie produkowane.

 

Dobra, koniec tego, czy takie coś : Panasonic TX-P50ST50

Jest ok dla mnie?

Oglądam w tygodniu: F1, kilka filmów, ale tylko w TV, wiadomości.

Dzieciaki czasami jakieś gry - xbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit - są 3 modele. Jak chcesz 46" Panasonica to polecam G30

A wedłu sprzedawców w Saturnie i MM nie produkowane.

 

Dobra, koniec tego, czy takie coś : Panasonic TX-P50ST50

Jest ok dla mnie?

Oglądam w tygodniu: F1, kilka filmów, ale tylko w TV, wiadomości.

Dzieciaki czasami jakieś gry - xbox

 

Bardzo dobry model z tzw średniej półki, 3 HDMI, 2USB, LAN, wbudowane WiFi - jak masz kasę i dostępność to bierz i "będzie Pan zadowolony" :D

Możesz pomyśleć o przedłużeniu gwarancji na 5 lat (jeśli jest opcja), zawsze to spokojniejsza głowa.

 

A co do MM i tych innych, to że nie produkowane to nie znaczy, że niedostepny ino im się już sprawdzać nie chce bo usłyszeli, że po IFA bedzie seria 50 pewnie. Gamonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto z Was się pokusił, żeby ustawic telewizor do swoich potrzeb

Ja 8)

 

Faktycznie warto pogrzebać. Oglądam sporo tenisa i snookera i na zbliżeniach były irytująco widoczne ostre przejścia tonalne na twarzach. Udało mi się to jakoś zniwelować, a przy okazji odkryłem sporo różnych ustawień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto z Was się pokusił, żeby ustawic telewizor do swoich potrzeb

Ja 8)

 

Faktycznie warto pogrzebać. Oglądam sporo tenisa i snookera i na zbliżeniach były irytująco widoczne ostre przejścia tonalne na twarzach. Udało mi się to jakoś zniwelować, a przy okazji odkryłem sporo różnych ustawień :)

 

"maładiec" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dokładnie tak :) Dobry wybór :idea: Matryce masz LG .

 

rozumiem że to rodzaj drwiny? :D

Otóż faktycznie tak chyba to jest,z tym że sama matryca nie daje gwarancji dobrego czy złego odbioru.Te same matryce stosowane w tv. różnych firm potrafią dać kompletnie inny odbiór co potwierdza wiele fachowych testów,szczerze to nie pamiętam które bo od kiedy dokonałem zakupu to temat zamknięty ale jeśli bedzie trzeba to znowu poszukam.

 

stach1111,

LCD LED to ciągle LCD tylko że zamiast świetlówek stosuje się podświetlanie LED (krawędziowe lub całościowe).

Nie rozumiem więc dlaczego twierdzisz że LCD LED są lepsze dla sportu od PDP podczas gdy to właśnie plazmy biją LCD o lata świetlne jeżeli chodzi o wyświetlanie dynamicznego obrazu. Chodzi tu o parametr czasu reakcji który w plazmie jest najniższy ze wszystkich możliwych technologii wyświetlania obrazu.

doskonale rozumiem czym różni się LED od LED/LCD-w końcu to nie Amoled czy inny Oled :wink: .Użyłem skrótu myślowego bo widzę że wcześniej inni też tak czynią w dyskusji ,ale ok będe bardziej konkretny w miarę stanu mojej wiedzy w tym temacie,chociaż już parę miesięcy po zakupie więc trochę wyszedłem z tematu.Pisząc o sporcie miałem na myśli szybkie odświeżanie matrycy wyrażone w Hz,jeśli plazmy mają podobnie to coś mnie ominęło więc sory.

 

[

 

To ja tylko zapytam - masz z tymi technologiami w TV kontakt zawodowy czy konsumencki ?

oczywiście czysto konsumencki :)czy w związku ztym nadal mogę uczestniczyć w dyskusji?

 

Poprzednio miałem plazmę Panasonika,wersja jeszcze bez HD i w porównaniu z obecnym tv. to przepść.

Dodatkowo po zmianie na LCD/LED radykalnie zmalały rachunki za prąd-a u mnie tv szczególnie w weekendy idzie non stop,no a w domu zrobiło się nieco chłodniej :lol:

 

Ogólnie rzecz biorąc to moim zdaniem Plazmy Panasonika to naprawdę niezłe tv(ocena czysto konsumencka) lepiej oddają czerń ale już nie w dzień wtedy każdy LED/LCD będzie lepszy natomiast dla tych którzy częściej oglądają tv nocą plazma będzie lepszym wyborem-to jeszcze pamiętam z wyczytanych testów.LED/LCD mają za to lepsze odwzorowanie szczegółów-to już ocena bardziej subiektywna.Poza tym LED-y są poprostu cieńsze i lżejsze więc ładniej się prezentują na ścianie.

Poza tym to co ciekawe w Philipsie to ambi light,jeśli wieszacie tv to efekty ambi są naprawdę ciekawe.

 

Każdy powinien dobrać sobie tv pod włąsne potrzeby i nie kierować się jedynie suchymi danymi na papierze ale poprostu porównać na żywo.

Teraz trochę żartobliwie -jeśli chcecie tv grzejnik i skarbonkę w jednym to bierzcie plazmę :lol:

Poza wszystkim zakup tv w dzisiejszych czasach wystarcza na ok 5 lat bo potem wchodzą kolejne nowości,a ja sądzę że po tym czasie na rynku pozostana jedynie szeroko pojęte LEDY-AMOLEDY czy INNE OLEDY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

To ja tylko zapytam - masz z tymi technologiami w TV kontakt zawodowy czy konsumencki ?

 

oczywiście czysto konsumencki :)czy w związku ztym nadal mogę uczestniczyć w dyskusji?

 

Poprzednio miałem plazmę Panasonika,wersja jeszcze bez HD i w porównaniu z obecnym tv. to przepść.

Dodatkowo po zmianie na LCD/LED radykalnie zmalały rachunki za prąd-a u mnie tv szczególnie w weekendy idzie non stop,no a w domu zrobiło się nieco chłodniej :lol:

 

Ogólnie rzecz biorąc to moim zdaniem Plazmy Panasonika to naprawdę niezłe tv(ocena czysto konsumencka) lepiej oddają czerń ale już nie w dzień wtedy każdy LED/LCD będzie lepszy natomiast dla tych którzy częściej oglądają tv nocą plazma będzie lepszym wyborem-to jeszcze pamiętam z wyczytanych testów.LED/LCD mają za to lepsze odwzorowanie szczegółów-to już ocena bardziej subiektywna.Poza tym LED-y są poprostu cieńsze i lżejsze więc ładniej się prezentują na ścianie.

Poza tym to co ciekawe w Philipsie to ambi light,jeśli wieszacie tv to efekty ambi są naprawdę ciekawe.

 

Każdy powinien dobrać sobie tv pod włąsne potrzeby i nie kierować się jedynie suchymi danymi na papierze ale poprostu porównać na żywo.

Teraz trochę żartobliwie -jeśli chcecie tv grzejnik i skarbonkę w jednym to bierzcie plazmę :lol:

Poza wszystkim zakup tv w dzisiejszych czasach wystarcza na ok 5 lat bo potem wchodzą kolejne nowości,a ja sądzę że po tym czasie na rynku pozostana jedynie szeroko pojęte LEDY-AMOLEDY czy INNE OLEDY

 

Ano widzisz, a ja patrze na to z perspektywy zawodowej i mam zupełnie INNE zdanie niż Ty, co nie zmienia faktu, że każdy ma prawo do swojej opinii.

Nie chce mi się ani nie mam czasu na ponowne opisywanie co i jak, ale powiem tylko tyle - plazma 4-5 lat temu a plazma obecnie to ZUPEŁNIE inna bajka, a i powyższe Twoje opinie o grzejniku i skarbonce są również sprzed 5 lat, wtedy to była prawda, ale nie obecnie.

Polecam aktualne niesponsorowane artykuły o TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, a ja patrze na to z perspektywy zawodowej i mam zupełnie INNE zdanie niż Ty, co nie zmienia faktu, że każdy ma prawo do swojej opinii.

Nie chce mi się ani nie mam czasu na ponowne opisywanie co i jak, ale powiem tylko tyle - plazma 4-5 lat temu a plazma obecnie to ZUPEŁNIE inna bajka, a i powyższe Twoje opinie o grzejniku i skarbonce są również sprzed 5 lat, wtedy to była prawda, ale nie obecnie.

Polecam aktualne niesponsorowane artykuły o TV.

OK,ale czy mógłbyś fachowo odnieść się do paru moich,powiedzmy przypuszczeń,potwierdzić bądż zaprzeczyć:

 

-kontrasty jasność i szczególnie odbiór czerni w plażmie będą lepsze w nocy niż w dzień i odwrotnie

-mimo nowszych technologii plazma mimo wszystko pobiera więcej prądu niż LED i to często dwukrotnie

-plazma jest grubsza i cięzsza

-za parę lat obowiązywały będą jedynie LED-y-to pytanie z dziedziny futurologii możesz się do niego nie odnosić :)

 

Od twojej odpowiedzi uzależniam ponowne wejście w literaturę fachową-oczywiście niesponsorowaną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mimo nowszych technologii plazma mimo wszystko pobiera więcej prądu niż LED i to często dwukrotnie

To chyba tylko w przypadku oglądania śniegu na łące, bo przy normalnej eksploatacji różnica jest mała - z ekonomicznego punktu widzenia pomijalna. A biorąc pod uwagę, że LCD 46" kosztuje zazwyczaj więcej niż plazma o takiej samej przekątnej to nawet przez pięć lat rachunek za prąd nie wyrówna Ci różnicy w cenie.

 

-plazma jest grubsza i cięzsza

Tak się akurat składa, że Plazma LG 43" którą zakupiłem rodzinie jest lżejsza i cieńsza niż mój Sony 40" - i to tak dobre dwa razy jak nie więcej. Z drugiej strony mogę napisać, że LCD LG 32" jest podobnej grubości jak ta plazma 43" - wagi nie sprawdzałem, bo to TV sąsiada :mrgreen:

 

-za parę lat obowiązywały będą jedynie LED-y-to pytanie z dziedziny futurologii możesz się do niego nie odnosić

A ja się chętnie odniosę :mrgreen: Może być też tak, że OLED zbyt długo leżał w szufladach i jak teraz Sony (dla nich to ostatnia deska ratunku w TV) nie przebije się z tym (zapewne w towarzystwie innych producentów) to znajdzie się jakaś inna technologia - chyba, że też trafi do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto z Was się pokusił, żeby ustawic telewizor do swoich potrzeb jak należy a nie zostawić na ustawieniach fabrycznych... ?

 

słyszałem o możliwości zakupu? ustawień/kalibracji.. prawda to? czy ma to sens w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dokładnie tak :) Dobry wybór :idea: Matryce masz LG .

 

rozumiem że to rodzaj drwiny? :D

Otóż faktycznie tak chyba to jest,z tym że sama matryca nie daje gwarancji dobrego czy złego odbioru.Te same matryce stosowane w tv. różnych firm potrafią dać kompletnie inny odbiór co potwierdza wiele fachowych testów,szczerze to nie pamiętam które bo od kiedy dokonałem zakupu to temat zamknięty ale jeśli bedzie trzeba to znowu poszukam.

 

 

 

Kiedyś już trochę w tym wątku pisałem na temat wielu oryginalnych rozwiązań Philips-a :idea:

Dokonałeś bardzo dobrego wyboru chociażby ze względu na świetny ambilight oraz bardzo dobre matryce LG z pasywnym 3D :idea: Jakość wykonania samego TV Philipsa również jest bardzo dobra z dbałością o wszelkie detale :idea:

Marketingowo Philips jest teraz słaby i aż dziw bierze że nie skusiłeś się tak jak ok.80 % ludzi na Samsung-a :wink:

 

-- Śr sie 29, 2012 10:41 pm --

 

 

słyszałem o możliwości zakupu? ustawień/kalibracji.. prawda to? czy ma to sens w ogóle?

 

slesz , w prawie wszystkich masowo produkowanych LCD ustawienia fabryczne wymagają kalibracji jeżeli oczywiście na tym komuś zależy :idea: W plazmach tego już nie trzeba robić .

Na necie (hdtv forum)można znaleźć wiele pomocnych propozycji ustawień do konkretnego modelu TV :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chętnie odniosę :mrgreen: Może być też tak, że OLED zbyt długo leżał w szufladach i jak teraz Sony (dla nich to ostatnia deska ratunku w TV) nie przebije się z tym (zapewne w towarzystwie innych producentów) to znajdzie się jakaś inna technologia - chyba, że też trafi do szuflady.

 

cały czas była mowa że to droga technologia i stąd nie wchodzi do seryjnej produkcji,w telefonach pierwszy był samsung z AMOLED sam miałem taki telefon i zaiste kolory i kontrasty piękne że nawet słońce nie przeszkadza;ja myśle że muszą najpierw wyprzedać formę przejściową czyli LED/LCD co potrwa jeszcze pare lat a potem myśle że już tylko LED.Ciekawe czy plazma sie przy tym utrzyma,ja myślę że jednak nie bo ledy nie mają już problemów z czernią a w innych kategoriach są chyba jednak lepsze i trwalsze,ale rzecz jasna mogę się mylić .

 

-- Śr sie 29, 2012 10:59 pm --

 

[

Dokładnie tak :) Dobry wybór :idea: Matryce masz LG .

 

rozumiem że to rodzaj drwiny? :D

Otóż faktycznie tak chyba to jest,z tym że sama matryca nie daje gwarancji dobrego czy złego odbioru.Te same matryce stosowane w tv. różnych firm potrafią dać kompletnie inny odbiór co potwierdza wiele fachowych testów,szczerze to nie pamiętam które bo od kiedy dokonałem zakupu to temat zamknięty ale jeśli bedzie trzeba to znowu poszukam.

 

Kiedyś już trochę w tym wątku pisałem na temat wielu oryginalnych rozwiązań Philips-a :idea:

Dokonałeś bardzo dobrego wyboru chociażby ze względu na świetny ambilight oraz bardzo dobre matryce LG z pasywnym 3D :idea: Jakość wykonania samego TV Philipsa również jest bardzo dobra z dbałością o wszelkie detale :idea:

Marketingowo Philips jest teraz słaby i aż dziw bierze że nie skusiłeś się tak jak ok.80 % ludzi na Samsung-a :wink:

 

-- Śr sie 29, 2012 10:41 pm --

:

 

OK.,teraz czuje się dowartościowany 8) co do wyboru TV to mam w zwyczaju śledzić większość testów i opinii użytkowników i zanim kupię to tematem skatuje rodzinę oraz wielu sprzedawców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,ale czy mógłbyś fachowo odnieść się do paru moich,powiedzmy przypuszczeń,potwierdzić bądż zaprzeczyć:

 

-kontrasty jasność i szczególnie odbiór czerni w plażmie będą lepsze w nocy niż w dzień i odwrotnie

 

Było tak kiedyś ze względu na pokrycie plazm ekranami glare, ale technologia poszla naprzod a i producenci po rozum do glowy, ze wyglad to nie wszystko.

 

-mimo nowszych technologii plazma mimo wszystko pobiera więcej prądu niż LED i to często dwukrotnie

 

popieram i potwierdzam opinie aflinta, dawno i nie prawda.

 

-plazma jest grubsza i cięzsza

 

jw, nowe plazmy bez ramek to jakis kosmos technologiczny, ledwo to od sciany odstaje.

 

-za parę lat obowiązywały będą jedynie LED-y-to pytanie z dziedziny futurologii możesz się do niego nie odnosić :)

 

Od twojej odpowiedzi uzależniam ponowne wejście w literaturę fachową-oczywiście niesponsorowaną :wink:

 

tego nawet nasi inżynierowie nie wiedzą... :mrgreen::twisted:

 

-- 30 sierpnia 2012, o 12:00 --

 

a kto z Was się pokusił, żeby ustawic telewizor do swoich potrzeb jak należy a nie zostawić na ustawieniach fabrycznych... ?

 

słyszałem o możliwości zakupu? ustawień/kalibracji.. prawda to? czy ma to sens w ogóle?

 

Tylko i wyłącznie, jeśli będzie to robił inżynier/technik od producenta TV, w innym wypadku sam sobie równie dobrze poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas była mowa że to droga technologia i stąd nie wchodzi do seryjnej produkcji

Akurat jakby OLED rozkręcić do takiej skali jak LCD, to będzie tańszy w produkcji. Są wprawdzie inne bolączki tej technologii (powtarzalność barw, trwałość, szybka degradacja w wilgotnym środowisku), ale wszystkie do obejścia prędzej czy później ;)

No i ta oszczędność energii może czasem być złudna - da się zrobić by OLED pobierał połowę tego co LCD, ale da się też zrobić tak by żarł trzy razy tyle - wszystko zależy od treści obrazu (tak jak w TV plazmowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie:z oferty EURO AGD -wyprzedażowy LED Philips 3D 46PFL5507K + 2 x okulary 3D CENA 3599-

PLAZMA 3D Panasonic TX-P46GT30E 3190-(jak sie doliczy okulary wyjdzie podobnie)

 

Obydwa ten sam rozmiar 3D podobne ceny i parametry.

Tylko że:Panas(plazma)-grubość 5,8cm Phil(LED)-3,5cm ,prawie o połowe cieńszy

Panas-waga 22,5 kg , phil-16,4kg

Panas-energia 163W!!! ,phil-55W PRAWIE TRZYKROTNIE WIĘKSZY POBÓR EN. W WYPADKU TEJ PLAZMY!!!

 

UUUUUUUUUUps :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...